Przez obecną sytuację większość naszego czasu spędzamy zamknięci w domu. Nie oznacza to jednak, że możemy całkowicie zapomnieć o pielęgnacji naszego ciała i przygotowywaniu go na cieplejsze dni! Co robić, aby nasza skóra była gotowa na lato?

Domowe sposoby na gładką skórę: peelingi

Systematyczne masaże skóry przy użyciu peelingu poprawiają kondycję naszej skóry i jest to naprawdę świetny początek dla dalszej pielęgnacji. Jeżeli będziemy stosować peeling przynajmniej raz w tygodniu możemy uniknąć wielu problemów skórnych, takich jak na przykład szara i zmęczona cera, zablokowane ujścia łojowe czy problemy z wchłanianiem się innych kosmetyków. W zależności od typu naszej skóry oraz naszych potrzeb, możemy dobierać kosmetyki jakich będziemy używać. Peeling cukrowy sprawdzi się dla osób ze skórą skłonną do podrażnień, a peeling z kawy pomoże nam zwalczyć cellulit, ujędrnić i wygładzić skórę. Co więcej oba te peelingi możemy zrobić samodzielnie w domu używając składników, które prawdopodobnie mamy w kuchni i łazience.

Domowe sposoby na gładką skórę: masaże

Kolejnym i równie ważnym krokiem przy przygotowywaniu naszej skóry na lato są masaże, które możemy wykonać samodzielnie. Dzięki masowaniu skóry możemy pobudzić krążenie, ujędrnić skórę i ożywić ją! Jeżeli do masowania użyjemy kosmetyków, możemy poprawić ich wchłanianie i tym samym będziemy cieszyć się z samego masażu jak i z efektu jaki przyniosą używane przez nas preparaty.

Domowe sposoby na gładką skórę: odpowiednia pielęgnacja

Bardzo ważnym krokiem przy dbaniu o naszą skórę jest odpowiednia pielęgnacja. Regularne stosowanie balsamów i kremów pomoże nam uzyskać gładką i odpowiednio nawilżoną skórę całego ciała. Przy domowej pielęgnacji nie zapominajmy o naszych stopach, które latem eksponujemy naprawdę często. Jak przygotować nasze stopy na lato?

Domowe sposoby na gładką skórę: depilacja

Kluczowym elementem naszej pielęgnacji jest depilacja. Pojawia się pytanie, który rodzaj depilacji będzie najbardziej efektywny i pozostawi naszą skórę naprawdę gładką. Jest jedna właściwa odpowiedź: depilacja IPL. Ta metoda depilacji pozwala na długotrwały efekt, który uzyskamy bezboleśnie. Do kolejnego zabiegu nie musimy czekać, aż urosną włoski, jak to jest na przykład przy depilacji woskiem. Depilacja IPL pozwala nam na długotrwałą gładkość, jednocześnie rozwiązując problem podrażnień i wrastających włosków. Przez to, że nie wychodzimy z domu mogłoby się wydawać, że nasze możliwości są ograniczone. Nic bardziej mylnego! Możemy zaopatrzyć się we własny, domowy depilator IPL, najlepiej taki, którym usuniemy włoski z całego ciała. Idealnym wyborem będzie Philips Lumea, który jest najskuteczniejszym urządzeniem IPL Philipsa (czyli urządzenie wykorzystujące technologię intensywnego światła pulsacyjnego). Oznacza to, że Lumea naświetla cebulki włosa delikatnymi impulsami światła, co stymuluje mieszek włosowy do przejścia w fazę spoczynku. Włosy same wypadają, a ich odrost jest zahamowany. Już po 3 zabiegach nawet 92% usuniętych włosków, w zależności od depilowanego obszaru. Regularne powtarzanie zabiegu gwarantuje, że skóra pozostanie gładka każdego dnia, a o to właśnie nam chodzi!

Dlaczego Philips Lumea?

Zobacz również:

Po pierwsze do dyspozycji mamy aż cztery nasadki, które zostały zaprojektowane z myślą o wygodnej depilacji w domu. Idealnie dopasowują się one do naturalnych kształtów ciała i dostosowują program do danego obszaru – dzięki temu możemy za pomocą jednego urządzenia depilować nogi, okolice bikini, skórę pod pachami, a nawet twarz w bezpieczny i skuteczny sposób.  Co więcej Philips Lumea zostało przetestowane w warunkach klinicznych i opracowane we współpracy z dermatologami, aby depilacja w domowym zaciszu przebiegała łatwo i efektywne.

Urządzenie ma wbudowany czujnik SmartSkin, dzięki czemu sam sprawdza odcień skóry i wskazuje najlepsze ustawienie światła dla każdego obszaru ciała. Możemy być pewne, że depilacja będzie bezbolesna i bezpieczna. Dodatkowo do dyspozycji mamy aplikację mobilną Lumea IPL, która zawiera porady i wskazówki dotyczące technik depilacji, a spersonalizowane programy pomogą nam dostosować moment depilacji do naszych potrzeb tak, abyśmy jak najdłużej mogły cieszyć się gładką skórą.

Ogromną zaletą Lumea jest to, że jest jedynym bezprzewodowym urządzeniem do depilacji światłem. Dzięki temu możemy wygodnie wykonywać zabieg nawet na trudno dostępnych obszarach ciała będąc w dowolnym miejscu w domu.

Do tego urządzenia nie musimy dokupywać lamp czy żeli. Jedynym kosztem, jaki musimy ponieść w drodze do gładkiej skóry to zakup urządzenia Philips Lumea!

Czas zabiegu na obu łydkach to średnio 8.5 minut. Czyli od gładkich nóg dzieli nas naprawdę niewiele. Chciałybyście wypróbować Philips Lumea? Teraz możecie zgłosić się do testu i wypróbować urządzenie przez 6 tygodni, zapraszamy TUTAJ!