Ukąszenie komara sprawia, że do naszego krwiobiegu dostaje się ślina owada. Aby się bronić, organizm uwalnia histaminę, która wywołuje swędzenie, obrzęk i pieczenie. Sprawdźcie jak domowymi sposobami zminimalizować skutki ugryzienia komara.

Ukąszenie komara – jak wygląda?

Zanim wykorzystamy któryś z domowych sposobów na ukąszenia komarów, warto upewnić się, że to właśnie komar nas ugryzł. Jak wygląda ukąszenie komara? Pojawia się swędzący bąbel w kolorze białym lub bladoróżowym. Miejsce ugryzienia puchnie i boli. Jeżeli to nie komar nas ukąsił pomóc mogą nam naturalne sposoby na ukąszenia owadów

Przejdźmy jednak do domowych sposobów na ukąszenia komarów, które zatrzymają swędzenie i pomogą nam złagodzić nieprzyjemne dolegliwości.

Domowe sposoby na ukąszenia komarów

Alkohol: wystarczy przemyć ugryzienie niewielką ilością alkoholu. Zadziała odkażająco i zmniejszy obrzęk.

Ocet: przemycie ukąszonego miejsca octem zmniejszy dyskomfort i swędzenie. Możemy użyć także spirytusu salicylowego.

Zielona lub czarna herbata: Ciepła torebka po świeżo zaparzonej herbacie zmniejszy obrzęk ugryzionego miejsca, zmniejszy ból i obrzęk.

Mleko z wodą: rozwór 1:1 mleka i wody złagodzi zaczerwienie i zmniejszy obrzęk. Wystarczy przyłożyć do ugryzienia namoczoną gazę lub kawałek materiału.

Zobacz również:

Bazylia: w dłoniach rozcieramy kilka listków świeżej bazylii i przykładamy do ugryzienia. Przez obecność mentolu od razu poczujemy chłód i ukojenie.

Liść białej kapusty: przyłożenie liścia zmniejszy swędzenie.

Proszek do pieczenia: proszek do pieczenia mieszamy z wodą tak, aby powstała pasta. Nanosimy ją na ugryzienie i zostawiamy na 10 minut. Po tym czasie zmywamy i cieszymy się brakiem swędzenia!

Gorąca łyżka: przykładając rozgrzaną łyżkę zneutralizujemy działanie śliny komara. W kilka chwil zniknie swędzenie, ból i zaczerwienienie.

Pasta do zębów: miętowa pasta do zębów złagodzi swędzenie.

Węgiel: Rozpuszczone w wodzie tabletki węgla z apteki przykładamy do ukąszenia. Zaczerwienienie i swędzenie znikną.

>>>Resztę sposobów znajdziecie w galerii<<<