Spis treści:

  1. Mgiełka do twarzy - jak stosować
  2. Mgiełka do twarzy - czy nadaje się przy makijażu?

Mgiełka do twarzy - jak stosować

Mgiełka do twarzy na bazie naturalnych składników to niezbędny produkt dla każdej kobiety, która ma problem z przesuszoną skórą, prowadzącą do powstawania suchych skórek oraz zaczerwienień. Podczas letnich miesięcy skóra jest narażona na nadmierne wysuszanie przez wyższe temperatury oraz warunki atmosferyczne - wiatr czy też działanie słonej, morskiej wody podczas wakacji nad morzem.

Niestety po powrocie do pracy, gdzie najczęściej mamy do czynienia z klimatyzowanymi pomieszczeniami, ten problem nie ustępuje zbyt szybko, gdyż skóra jest poddana działaniu klimatyzacji, która dodatkowo prowadzi do wysuszania naskórka. Pomocne w tym przypadku będą mgiełki na bazie ekstraktów z aloesu, ziół czy też innych roślinnych hydrolatów. Mgiełka ma za zadanie odpowiednio nawilżyć skórę od zewnątrz i ukoić powstałe podrażnienia. Dodatkowo tonizuje i rozświetla.

Możesz używać jej za każdym razem, gdy czujesz, że skóra staje się sucha i odwodniona. Kilka aplikacji pozwoli na dotlenienie i nawodnienie cery. Możesz wybierać spośród ulubionych na bazie róży, łagodzącego aloesu czy popularnej zielonej herbaty, która wykazuje działania antyoksydacyjne.

Mgiełka do twarzy - czy nadaje się przy makijażu?

Mgiełka do twarzy nie tylko może być stosowana przy makijażu, ale także doskonale go utrwala. Zwłaszcza, jeżeli używasz kosmetyków wodoodpornych, nie powinnaś się martwić o jego spłynięcie czy też usunięcia cienia z powiek czy eyelinera. Pamiętaj, aby rozpylać mgiełkę do twarzy w odległości około 10-15 cm od twarzy tak, aby produkt delikatnie mógł rozprzestrzenić się na całej powierzchni twarzy. Szukasz domowego sposobu na jej przygotowanie? Podpowiemy, jak w tani sposób zrobić ją z kilku składników. Należy pamiętać, że jest to produkt naturalny i musi być przechowywany w lodówce przez kilka dni - nie dłużej.

Domowa mgiełka do twarzy z aloesem

Przygotuj pół szklanki soku z aloesu - najlepiej ekologicznego lub wyciągnij miąższ z aloesu i zmiksuj go. Dodaj łyżeczkę soku z cytryny oraz wodę wyciśniętą z ogórka - może być nawet ten gruntowy. Dolej wody mineralnej tak, aby rozwodnić nieco mieszankę. Przelej do buteleczki z atomizerem i spryskuj twarz wtedy, kiedy doskwiera ci uczucie ściągnięcia i przesuszenia. Możesz nią także utrwalić makijaż bez obaw, że coś spłynie z twarzy.

Zobacz również: