Drożdże, chociaż najczęściej występują w kuchni, mogą zostać wykorzystane do pielęgnacji, poprawy samopoczucia lub gdy szukamy energii. 

Drożdże – właściwości

W drożdżach znajdziemy dwie witaminy z grupy B odpowiedzialne za kondycję naszych włosów, skóry i paznokci. Witamina B5, czyli panthenol, może zatrzymać wypadanie włosów. Drożdże mają wysoką zawartość witaminy B7, znanej nam pod nazwą biotyna. To właśnie dzięki niej włosy są sprężyste i mocne. Biotyna może skutecznie pomóc przy walce z trądzikiem i zmianami skórnymi. Nie zapominajmy o cynku i selenie, które również znajdziemy w składzie drożdży i one również są odpowiedzialne za dobry stan skóry.

Drożdże na włosy – działanie

Drożdże mogą wspomagać pracę całego organizmu. Drożdże są w stanie złagodzić stany migrenowe, napięcie nerwowe, mogą wyleczyć bezsenność, a także wspomagają nasz układ odpornościowy. Dodatkowo poprawi się kondycja naszych włosów, nie będą się aż tak przetłuszczały, a także przestaną wypadać. Jeżeli będziemy pić napój z drożdży lub będziemy stosować drożdże w tabletkach zauważymy poprawę samopoczucia oraz lepszą kondycję skóry i paznokci.

Drożdże na włosy – napój

Napój drożdżowy ma w sobie całą gamę witamin z grupy B. Witamina B12 pomoże przy przewlekłym zmęczeniu, nerwowości, a nawet anemii. Niedobór witaminy B5 może przyczynić się do zmęczenia, wypadania włosów, a także do stanów depresyjnych. Warto więc sięgnąć po tej napój jeżeli szukasz zastrzyku energii. Kwas foliowy, czyli witamina B9, pomaga wytwarzać serotoninę i noradrenalinę. Oznacza to, że jesteśmy spokojniejsze, poprawia się nasz nastrój i mamy więcej energii.

>>> Więcej informacji na temat picia drożdży oraz przepis znajdziecie tutaj <<<

Drożdże na włosy – tabletki

Jeżeli napój z drożdży nie przypadł Ci do gustu, spróbuj tabletek lub kapsułek o tym samym działaniu. Są one neutralne w smaku, a działają jednocześnie na włosy, skórę i paznokcie.

Drożdże na włosy – maseczka

Maska do włosów z drożdży sprawi, że włosy będą odżywione i błyszczące. Po kilku stosowaniach zauważymy, że mniej się przetłuszczają i wyraźnie mniej wypadają. Możesz dodać maskę z drożdży lub same drożdże rozpuszczone w ciepłej wodze do innych masek do włosów.

Zobacz również:

Składniki:

  • 2 łyżki drożdży
  • odrobina ciepłego mleka
  • 2 łyżki miodu
  • pół szklanki jogurtu

Sposób przygotowania:

  1. Drożdże wkładamy do ciepłego mleka i zostawiamy na kilka minut.
  2. Dodajemy resztę składników, dokładnie mieszamy.
  3. Maskę nakładamy na suche włosy i zostawiamy na 45-60 minut. Aby maska lepiej zadziałała, owiń włosy folią lub ręcznikiem.
  4. Po tym czasie włosy myjemy jak zwykle.

Maskę możesz stosować 2-3 razy w tygodniu.