Najprostszy sposób by udekorować dynie na Halloween? Pomaluj je w efektowne geometryczne wzory. Im prostsze, tym bardziej elegancko - stawiamy więc na pionowe paski, kropki, szachownicę albo zygzak. Do dekoracji wybierz maksymalnie trzy różne kolory - dzięki temu pomalowane dynie będziesz mogła dowolnie zestawiać, za każdym razem tworząc z nich spójną i wysmakowaną kompozycję. My postawiliśmy na biel i czerń, które pięknie współgrają z pomarańczową dyniową skórką. Uzupełnieniem tej minimalistycznej palety są złote akcenty, dzięki którym dekoracja staje się bardziej glamour.

Sprawdź, jak wydrążyć dynię na Halloween >>>

Dynie na Halloween - co będzie Ci potrzebne?

Do udekorowania dyń potrzebne będą:

  • biała, czarna i złota farba akrylowa w sprayu lub w puszce
  • pędzle w różnych rozmiarach
  • kilka arkuszy papieru samoprzylepnego
  • gazety lub folia malarska do podłożenia
  • uniwersalny klej (np. Magic).

Najłatwiej pomalować dynie farbą w sprayu, ale jeśli decydujesz się na ten sposób, pamiętaj by robić to na zewnątrz. W przeciwnym razie czeka cię długie wietrzenie mieszkania. Wadą tego rodzaju farb jest też mocno ograniczona paleta kolorów. Podstawowe barwy (biały, złoty, czarny) bez problemu znajdziesz w marketach budowlanych, ale jeśli myślisz o innych kolorach - lepiej zdecydować się na farby w puszce.

Dynie na Halloween w malowane wzory

Z samoprzylepnego papieru wytnij kółka i poprzyklejaj je równomiernie na całej powierzchni dyni. Dobrze dociśnij. Dynię ułóż na gazetach lub folii malarskiej i pomaluj ją razem z ogonkiem czarną lub białą farbą. Jeśli używasz farby w sprayu, pamiętaj by robić to z pewnej odległości (nigdy przy samej skórce). Odstaw dynię do wyschnięcia, a następnie przekręć ją na bok i pomaluj spód. Gdy farba całkowicie wyschnie, ostrożnie odklej papierowe kółka. W razie potrzeby przetrzyj ich brzegi wilgotną gąbką. W analogiczny sposób możesz wykonać dynię w szachownicę i w zygzak.

malowane-dynie

BBS Studio

Zobacz również:

Przy wzorze w paski zaczynamy od pomalowania całej dyni na biało. Odstawiamy ją do wyschnięcia, a następnie przewracamy na bok i malujemy spód. Gdy farba wyschnie, stawiamy dynię na gazetach i za pomocą cienkiego pędzla malujemy pionowe czarne paski. Najłatwiej poprowadzić pędzel wzdłuż naturalnych żłobień na skórce. Zobacz jak to zrobić krok po kroku:

 

Dynie na Halloween ze złotym akcentem

Do tej dekoracji potrzebne będą nam nieduże jesienne liście (najlepiej dębowe), które układamy na gazetach i malujemy z jednej strony złotym sprayem. Następnie pokrywamy dynię białą lub czarną farbą i odstawiamy do wyschnięcia. Ozłocone listki smarujemy od spodu klejem (my użyliśmy kleju Magic) i przyklejamy równomiernie na całej powierzchni dyni. Na końcu cienkim pędzlem można jeszcze pomalować ogonek na złoto. Sprawdź, jak przygotować takie dynie na Halloween krok po kroku:

--

Zobacz też: Gęsina na św. Marcina >>>

Zupa krem z dyni >>>

Pumpkin pie, czyli ciasto z dyni >>>