Fundacja PoMOC i PoCoPozyTYwni połączyły się i postanowiły zasiać wśród ludzi Pozytywność i pomóc zauważać dobre momenty. #Pozytywność to jedno z głównych założeń projektu, by poprzez uśmiech i optymizm dawać sobie siłę i pokonywać przeciwności losu z nadzieją i odwagą.

Podziel się Pozytywnością.

Planem jest wzajemna inspiracja za pomocą mediów społecznościowych. Zachęcamy, by podzielić się tym, co przyjemnego możemy zrobić dla siebie w ciągu dnia. Każda nawet najdrobniejsza chwila, najmniejsza przyjemność warta jest celebracji. Uwiecznij ją i podziel się poprzez relację lub post, dopisując #Pozytywność

Optymizm to pozytywny wybór własnych doznań, którymi możemy kierować się na co dzień. To również sposób na życie. Tajemnica tkwi w umiejętności czerpania radości z małych rzeczy. W ciągu całego naszego życia przydarza się raptem kilka spektakularnie wielkich chwil. Pozostałe to trudy dnia codziennego podczas podróży często wyboistą i krętą drogą. Optymizm to umiejętność zatrzymania się na chwilę i rozejrzenia, by dostrzec piękno, które mamy pod samym nosem.

Światowy Dzień Pozytywnego Myślenia

Dzień Pozytywnego Myślenia ma pomóc uwierzyć, że wszystko, co wydarza się w naszym życiu, jest z właściwego powodu. Pomysłodawcą tego przyjemnego święta jest amerykańska psycholog Kirsten Harrell, zajmująca się wpływem optymizmu na zdrowie człowieka. Badania naukowców potwierdzają, że pozytywne myślenie wpływa niezwykle korzystanie na nasze życie. Poprawia samopoczucie i nastrój, jak również wzmacnia odporność organizmu. Ludzie o optymistycznym nastawianiu szybciej zdrowieją, są mniej podatni na depresję, mają więcej energii potrzebnej do przezwyciężenie życiowych kryzysów.  Żyją dłużej, pogodniej i radośniej.

Postrzeganie rzeczywistości jest w dużej mierze rzeczą wyuczoną. Oznacza to, że optymizmu możemy się nauczyć poprzez świadomą zmianę nastawienie do świata.

Szczegóły na temat akcji #Pozytywność można znaleźć na Facebooku na stronach: PoMoc oraz PoCoPozyTYwni.

 

Zobacz również: