Spis treści:

 1. Kobieta Baran
 2. Kobieta Byk
 3. Kobieta Bliźnięta
 4. Kobieta Rak
 5. Kobieta Lew
 6. Kobieta Panna
 7. Kobieta Waga
 8. Kobieta Skorpion
 9. Kobieta Strzelec
 10. Kobieta Koziorożec
 11. Kobieta Wodnik
 12. Kobieta Ryby

Kobieta Baran

Mówią, że cierpliwość to Twoja pięta achillesowa, a podejmując nowe wyzwania masz jak zawsze słomiany zapał? Kobieta Baran nienawidzi stereotypów, a zwłaszcza tych kobiecych. Jej domeną jest działanie - istotne kwestie załatwia w mgnieniu oka, natomiast te mniej ważne odkłada na późniejszą chwilę. Chcąc sprawić jej przyjemność na Dzień Kobiet, zaskocz ją przygotowując śniadanie do łóżka!

Kobieta Byk

Nie lubisz zmian, czyż nie? Stoisz w miejscu i najchętniej nie zmieniałabyś stylu mebli, ciuchów oraz vintage to Twoje drugie imię. To daje Ci najczęściej łatkę konserwatystki bez poczucia dynamizmu w życiu! To stereotyp, który potrafi zdenerwować niejedną Panią spod znaku Byka. To ciepłe, opiekuńcze i niezwykle mądre kobiety, które czerpią wiedzą z poprzednich pokoleń. Jeżeli chcesz jej zrobić prezent na Dzień Kobiet, wybierz retro gadżet czy biżuterię.

Kobieta Bliźnięta

Dwoista natura sprawia, że uchodzisz w stereotypach za kobietę dwulicową, wścibską i niezwykle interesowną. Potrafisz przybrać maski odpowiednio do sytuacji. Nic bardziej mylnego! Dwie twarze pozwalają Ci na bycie niezwykle rozbitą pomiędzy życie towarzyskie, a rodzinę. Chcesz być wszędzie, w kilku miejscach na raz, a najbardziej zależy Ci na przyjaciołach i krewnych. Jeżeli chcesz zrobić niespodziankę kobiecie spod znaku Bliźniąt, wybierz jej ulubioną tematykę książek.

Jakie stereotypy irytują kobiety najbardziej?

Najbardziej irytuje je postrzeganie ich w kontekście: baby za kierownicą, czyli gorszego kierowcy (23%), kury domowej (24%), uważania, iż kobiety są emocjonalne, a mężczyźni racjonalni (22%) czy traktowania jak matki Polki (21%). Od swoich bliskich oczekują przede wszystkim wsparcia i partnerstwa (34%) oraz docenienia i odciążenia (34%). Najlepiej w tej roli sprawdza się przede wszystkim przyjaciółka, jak twierdzi ponad połowa respondentów, a nie partner, którego wskazało jedynie 16% odpowiedzi.

Kobieta Rak

Nadwrażliwiec, histeryczka i choleryczka w jednym? Mężczyźni powtarzają ten stereotyp przez pokolenia! Nie potrafią zrozumieć, że Twoja natura bywa opiekuńcza, a Ty niezwykle oddana. To czyni Cię wspaniałą przyjaciółką, żoną, siostrą, mamą czy kochanką! najlepszym prezentem na Dzień Kobiet dla Pani spod znaku Raka będzie album ze zdjęciami z ostatnich Waszych podróży.Nie pogardzi też sentymentalnym goździkiem i rajstopami - uwielbiają wspominać!

Zobacz również:

Kobieta Lew

Arogancka elegantka bez gustu oraz kobieta o autorytatywnym podejściu do życia. To bardzo krzywdzący stereotyp, który powielany jest przez wielu, którzy nie byli w stanie docenić Twojej szczerości i lojalności. Uwielbiasz dominować, ale przy tym traktujesz swoich bliskich jak najdroższy skarb! Jeżeli chcesz kupić na Dzień Kobiet coś wyjątkowego dla Lwicy, kup pojemną torebkę czy jedwabną apaszkę.

Kobieta Panna

Pedantka z nadwrażliwością na punkcie czystości. Nie wyobraża sobie zasnąć bez przestawienia szklanki w ulubione miejsce czy starcia kurzu na pilocie. To fakt, jesteś niezwykle czysta i poukładaną osobą, która lubi mieć wszystko zorganizowane. Nie jest prawdą, ze nie umiesz wyluzować - na imprezach wiedziesz prym! Jeżeli chcesz sprawić prezent Pannie, wybierz dla niej elegancki organizer do książek czy też nowy zestaw sztućców.

Kobieta Waga

To niezwykła elegantka i wygodnicka marzycielka. Lubi wszystko to, co piękne, a szpetnymi rzeczami się brzydzi. Nic bardziej mylnego! Jej materializm bywa dość zauważalny, ale to osoba o wielkim sercu, która potrafi przychylić nieba! Docenia przede wszystkim wewnętrzne piękno i zwraca szczególną uwagę na inteligencję emocjonalną rozmówcy. Chcąc zrobić jej przyjemność na Dzień Kobiet kup piękną monsterę!

Kobieta Skorpion

Oziębła kobieta Skorpion z manią kontrolowania? Jesteś postrzegana tak przez wielu słabych mężczyzn, którzy nie dorównują często Twojemu instynktowi i seksualności. Jesteś niezwykle uczuciową, jednocześnie skrytą i bardzo oddaną osobą, która nienawidzi kłamców! Jeżeli chcesz zrobić prezent pani Skorpion, przygotuj kolację z afrodyzjakami i dodaj do tego jej ulubione perfumy!

Kobieta Strzelec

Kobieta Strzelec to obieżyświat, który zapomina o rodzinie i nie traktuje poważnie obowiązków rodzinnych. Co za brednie! Bardzo często zdarza się, że poprzez otwartość na świat uczą swoje dzieci tolerancji, ciekawości świata oraz uczą poprzez zabawę i zwiedzanie. Chcesz jej podarować coś wyjątkowego? Przygotuj album ze zdjęciami, podaruj pamiątki z ostatniej podróży lub wręcz bilet do ulubionej destynacji w najbliższym możliwym terminie.

Kobieta Koziorożec

Pracoholiczka, służbistka, a do tego Królowa Lodu! Pozornie nieprzystępna Pani Koziorożec to wulkan energii i miłości do osób, które faktycznie zasługują na jej uwagę. Jest oddana pracy w pełni, ale w myśl zasady - "Umiesz liczyć? Licz na siebie" - nie znaczy to, że nie potrafi pracować w grupie! Zdarza jej się w większości zajmować kierownicze stanowiska. Chcesz sprawić jej radość? Bądź przy Niej także w jej chwilach słabości, których nienawidzi okazywać wśród obcych. Dodaj do tego ulubione czekoladki.

Kobieta Wodnik

Introwertyczka, która nie lubi dopasowywać się do tłumu i zawsze będzie mieć odmienne zdanie niż to ogólnie uznawane. Kobiety Wodniki uznawane za nietypowe i szalone są niezwykle pozytywnymi osobami, które nie lubią skupisk, jednak wybierają sobie grono najlepszych przyjaciół, z którymi mogą zawojować świat. To niezwykle wrażliwe kobiety, które nie czują się pewnie w otaczającym je świecie. Zrobisz jej niespodziankę kupując jej ulubione kwiaty, które nie są dostępne w sezonie. Kocha czuć się wyjątkowo.

Kobieta Ryby

Odrealniona indywidualistka wiecznie bujająca w obłokach. To krzywdzący stereotyp dla każdej z Pań spod znaku Ryb. Uwielbiają wszechobecną ezoterykę, powieści o niespełnionych marzeniach czy też romantyczne wypady we dwoje do tajemniczych miejsc. To najbardziej altruistyczne kobiety ze wszystkich! Jeżeli chcesz zrobić jej prezent na Dzień Kobiet, przygotuj własnoręcznie zrobioną bransoletkę z kamieni szlachetnych czy inną biżuterię z kamieniem księżycowym czy ametystem.

Dodatkowa rada w przypadku wyboru odpowiednich i kreatywnych prezentów:

Przeprowadzone badanie „Z jakimi stereotypami mierzą się współczesne kobiety” serwisu Prezentmarzeń, potwierdza że w Dniu Kobiet panie najchętniej spędziłyby dzień w SPA lub udały się na masaż relaksacyjny (42%). Chętnie również skorzystałyby z indywidualnej sesji zdjęciowej (17%), lekcji tańca (10%) czy nauki makijażu (13%). Jeśli otrzymałyby voucher na realizację dowolnej rozrywki najczęściej byłyby one z kategorii relaks i uroda (46%) oraz rozrywki kreatywne (27%) czy sporty ekstremalne (14%).

Zobacz też:

Chiński horoskop na 2021 rok!

Nie wiesz, jaki kamień wybrać? Odpowiednie do każdego znaku zodiaku!