Grupa LEGO i National Geographic Kids połączyły siły, aby stworzyć kampanię zachęcającą całe rodziny do codziennych działań, które mogą mieć pozytywny wpływ na środowisko naturalne. W programie wzięła udział badaczka National Geographic i pilotka łodzi podwodnej Erika Bergman, która chce przybliżyć dzieciom swoją pracę, pokazać wartość zabawy i uświadomić , jak ważne jest kreatywne myślenie przy rozwiązywaniu problemów związanych z ochroną życia zwierząt w oceanach.

- Chcemy, aby dzieci wiedziały, jakie wyzwania stoją przed osobami, które działają na rzecz ochrony fascynującego życia morskiego; aby rozumiały realia, w jakich żyją zwierzęta mórz i oceanów i inspirowały nas - dorosłych do wymyślania nowych sposobów, jak ocalić podwodny świat. Zestawy LEGO Friends „Sea Life Rescue” to świetne narzędzie, by uczyć dzieci ochrony przyrody w zabawny i kreatywny sposób. Mamy nadzieję, że kampania zachęci je do działania. Wiemy, że w obecnych czasach są bardzo zaangażowane w ochronę planety i dzikiej przyrody, dlatego współpraca z LEGO Friends, która łączy edukację z zabawą jest tak ekscytująca- mówi Erika Bergman.

Juliane Aufdembrinke, Senior LEGO Designer, podzieliła się swoją inspiracją i wrażeniami: - Gdy byłam dzieckiem, najbardziej lubiłam delfiny, więc ten temat jest mi bliski. Współczesne dzieci nadal uwielbiają delfiny i życie podwodne, ale pasjonują się także ochroną oceanów. LEGO Friends „Sea Life Rescue” powstało po to, by inspirować biologów morskich, inżynierów i ekologów jutra - oczywiście poprzez zabawę. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie National Geographic Kids w tak ważnej kwestii jak ochrona zwierząt oceanicznych. Wspaniale było współpracować z pilotką łodzi podwodnej, Eriką Bergman.

Zestawy LEGO Friends Sea Life Rescue są inspirowane prawdziwymi scenariuszami ratunkowymi i mają na celu „zanurzenie” młodych budowniczych i odkrywców w wodnych przygodach. Prezentują rzadkie i zagrożone zwierzęta oraz niesamowite pojazdy ratunkowe.

Zobaczcie wszystkie zestawy ->>