Wybierając prezent dla osoby, która troszczy się o losy naszej planety musimy mieć na uwadze to, aby podarunek był ekologiczny i wykonany z materiałów nadających się do ponownego przetworzenia. Jeżeli są to kosmetyki, to powinny mieć dobry skład i wielorazowe opakowanie. Zobaczcie, jakie prezenty dla ekologa udało nam się znaleźć!

Prezenty less waste: kubek termiczny

Kubek lub butelka termiczna będzie idealnym prezentem dla osoby, która często pije kawę i herbatę. Jest to idealny prezent do wręczenia zimą, ponieważ daje to szanse na posiadanie rozgrzewającego trunku zawsze pod ręką.

Prezenty less waste: butelka z kryształem

Butelka wielokrotnego użytku z kryształem to nie tylko przedmiot piękny. Kryształ to nieodłączny element holistycznego podejścia do życia. Pomaga uwolnić negatywną energię oraz wspiera oczyszczenie ciała i umysłu.

Prezenty less waste: słomki wielorazowego użytku

Słomki wielokrotnego użytku metalowe, szklane lub bambusowe to doskonały prezent dla kogoś, kto do tej pory korzystał ze słomek jednorazowych. Możemy stworzyć zestaw ze sztućcami i dedykowanymi im opakowaniami.

Prezenty less waste: torba ekologiczna

Ekologiczna torba bawełniana lub ze sznurka sprawdzi się na zakupach i w codziennym życiu, dlatego jest niezbędnym gadżetem każdej osoby kochającej ekologię!

Prezenty less waste: mydło naturalne

Do wyboru mamy całą gamę zapachów, kształtów i właściwości.

Prezenty less waste: plakat

Może nawiązywać do ekologii, ulubionego filmu lub przedstawiać piękny widok. Plakat będzie świetnym pomysłem dla osoby, która urządza mieszkanie lub chce w jakiś sposób zmienić jego wystrój.

Zobacz również:

Prezenty less waste: zestaw woreczków bawełnianych

Woreczki bawełniane na zakupy to coś, co przyda się każdemu, a nie każdy pamięta o ich kupieniu. Najczęściej przypominamy sobie o nich w momencie, gdy jesteśmy w sklepie. Woreczki możemy kupić w różnych rozmiarach, dzięki czemu zapakujemy w nie różne rzeczy i możemy mieć je zawsze przy sobie.

Prezenty less waste: czytnik e-booków

Zamiast kolejnej papierowej książki możemy obdarować kogoś czytnikiem e-booków, aby mógł samodzielnie ściągać książki, które go interesują.

Prezenty less waste: szczotka do włosów

Drewniana szczotka do włosów lub grzebień będą nie tylko praktycznym, ale także pięknym prezentem.

Prezenty less waste: roślina z ozdobną doniczką

Osoba, którą chcesz obdarować kocha rośliny? Wybierz sukulent, kwiatek lub inną roślinę i dobierz do niej ozdobną, ceramiczną doniczkę, a prezent będzie ładny i praktyczny.

Prezenty less waste: wielorazowe waciki do demakijażu

Wielorazowe waciki, na przykład w świątecznym zestawie z ekologicznymi kosmetykami pielęgnacyjnymi będą docenione przez każdą ekolożkę, która maluje się na co dzień.

Prezenty less waste: ceramiczna ozdoba

Ozdobna mydelniczka, talerzyk lub podstawka na biżuterię to prezent praktyczny i piękny.

Prezenty less waste: woskowijka i pojemnik na jedzenie

Woskowijka do jedzenia i pojemnik na jedzenie to produkty, które powinna mieć każda osoba interesująca się ekologią.

Prezenty less waste: szampon w kostce

Miesięcznie zużywamy kilka plastikowych butelek, dlatego warto zmniejszyć te liczbę za pomocą kosmetyków zero waste. Szampon w kostce będzie doskonałym sposobem na rozpoczęcie redukcji plastiku w codziennym życiu.

Prezenty less waste: sojowa świeca

Sojowa świeca w słoiku, który można później wykorzystać, jest świetnym pomysłem na prezent. Świece to coś czego zwykle nie kupujemy sobie sami, a jednak zawsze chętnie przyjmujemy i palimy w chłodne wieczory.