Słowo glamping powstało od połączenia angielskich zwrotów camping oraz glamorous - co sklejając razem dało wyraz łączący szyk i glam razem z biwakowaniem. I tym dokładnie jest ta forma podróżowania! To alternatywa dla osób, które cenią sobie relaks wśród natury, dzikiej przyrody, jednak nie odpowiada im do końca wizja spania pod namiotem, czy w kempingowym blaszaku bez toalety. Glamping pozwala przenieść hotelowy luksus i komfort do miejsc, w których zachwycająca natura jest na wyciągnięcie ręki, a zgiełk miasta jest daleko od nas. 

Glamping - nieograniczone możliwości 

Luksusowe biwakowanie może przybierać naprawdę wyjątkowe formy. W tego typu ofertach odnajdziemy ekstrawaganckie jurty, czy piękne domy z bali, a nawet przeszklone chaty na drzewach. Z reguły glampingowe miejsca położone są na odludziu, w lesie, polu nad wodą. Zupełnie nie kojarzą się z tradycyjnym polem namiotowym z setkami takich samych budek kempingowych. Miejsca te nastawione są zdecydowanie na jakość, nie ilość, dlatego uzbrójmy się w cierpliwość podczas rezerwacji terminu w takiej miejscówce. 

Glamping - luksus w dziczy

Wybierając urlop na glampingu możemy być spokojni o swój komfort. Mimo, iż miejsca te z reguły wydają się wyłączone z cywilizacji, niczego tam nie brakuje. W przeciwieństwie do tradycyjnego biwakowania, na glampingu dostępny jest pełen wachlarz udogodnień. Gospodarze zadbają o Twoje potrzeby sanitarne, komfort snu, dostęp do elektryki, czy internetu. Wiele z takich miejsc oferuje także opcje dostarczania cateringu, by gość nie musiał przejmować się naprawdę niczym, oprócz wypoczynku. Miejsca te mają zdecydowanie pierwiastek przyciągający klientów - wpisują się w trendy gwiazd i są bardzo „instagramowymi” lokalizacjami. Oczywiście, takie udogodnienia i zdecydowana moda na podróżowanie w tym stylu niesie za sobą wysokie koszty takich mini wakacji. Dlatego oprócz cierpliwości w oczekiwaniu na dostępny termin, zaopatrz się także w dość pokaźny portfel - luksus zawsze ma swoją cenę!

Do lata jeszcze daleko, ale warto już rozglądać się za wakacyjnymi kierunkami - może warto przetestować właśnie glamping?