1. Sztuczna trawa jako podłoga na balkon

To wykładzina, którą najczęściej kupuje się z rolki.Jest odporna na temperaturę, wodę i promienie UV. Kupisz ją m.in. w sklepach Castorama, Komfort

2. Drewniana podłoga na balkon

Drewnianą podłogę na balkon kupisz w formie łatwych do zestawienia kwadratów, które w razie potrzeby można przyciąć. Układa się je na warstwie z tworzywa poliprypylenowego. Panele drewniane łatwo wyczyścisz. Są niewrażliwe na zmiany temperatur i mają dobre właściwości drenujące. Dostępne m.in. w sieci IKEA.

drewniana podłoga na balkon
Shutterstock

3. Dywan zewnętrzny

Zrobiony ze sztucznego tworzywa jest prosty w czyszczeniu i odporny na zabrudzenia oraz promienie słoneczne. Trudnopalny, więc niestraszne mu towarzystwo grilla. Dostępny w różnych wzorach i odmianach (www.komfort.pl).

4. Ażurowa podłoga na balkon

Takie wrażenie daje np. wyłożenie powierzchni balkonu tzw. kratką trawnikową (wykorzystywana jest ona głównie przy zakładaniu trawnika i służy do jego drenażu, ułatwia też odpływ wody z balkonu). Może być wykorzystywana jako podłoże do sztucznej trawy.

5. Elastyczne płyty

Wykonane są z gumowego granulatu, dzięki czemu wyłożona nimi podłoga jest miękka i elastyczna. Jednocześnie izoluje od ciepła i zimna, tłumi też hałas. Świetnie przetrzymuje zimę (www.plyty-tarasowe.com)

Zobacz też: kwiaty na balkon >>>