Polacy coraz rzadziej stosują tradycyjne metody parzenia kawy, takie jak zalewanie zmielonych wcześniej ziaren wrzątkiem albo korzystanie z kaw rozpuszczalnych. Mimo że taki sposób przygotowywania napoju jest szybki, kawa ma płaski smak i znacznie mniej intensywny aromat, brakuje jej też kremowej konsystencji. Z tego powodu częściej sięgamy po  automatyczne ekspresy do kawy, np. te marki KRUPS.

Rynek ekspresów do kawy w Polsce 

Zgodnie z danymi z 2019 roku, polskie domy wzbogaciły się o pół miliona nowoczesnych ekspresów do kawy. To o 2% więcej niż w 2018 roku. Eksperci uważają, że to dopiero początek i tendencja wzrostowa utrzyma się jeszcze przez długi czas. Coraz częściej sięgamy też po kawę ziarnistą – kupuje ją aż 30% Polaków. Gotowe produkty typu instant tracą na popularności. 

Największym powodzeniem cieszą się automatyczne ekspresy ciśnieniowe, których funkcjonalność pozwala na przygotowanie kilku, a nawet kilkunastu rodzajów kaw oraz herbat. Są proste nie tylko w obsłudze, lecz także w konserwacji oraz czyszczeniu. Jednym z najnowszych i innowacyjnych modeli jest KRUPS Intuition Preference EA872 w kolorze kości słoniowej.

KRUPS Preference Intuition Preference EA872 w kolorze kości słoniowej

Nie trzeba jechać do słonecznej Italii, aby napić się mocnego i wyrazistego espresso lub skosztować delikatnego cappuccino. Nowy ekspres w kolorze kości słoniowej z linii KRUPS Intuition Preference EA872 łączy w sobie oryginalny design i funkcjonalność najlepszej jakości sprzętu do parzenia kawy. Sprzęt idealnie pasuje zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrz.

Tym, co wyróżnia go na tle dostępnych na rynku modeli ekspresów do kawy, jest dotykowy wyświetlacz SMART SCREEN. To tak prosty w obsłudze sprzęt, jak używane na co dzień smartfony. Użytkownik może skorzystać z 11 przepisów na najbardziej popularne kawy, w tym na ristretto, espresso, café long, americano, lungo, doppio, cappuccino, latte macchiato oraz café latte. Inną opcją jest skomponowanie swojego ulubionego napoju poprzez ustawienie jego mocy oraz wielkości. W ten sposób można przygotować aż 8 przepisów oraz zapisać je w pamięci ekspresu, przypisując kolor podświetlenia oraz słowo klucz kojarzące się z konkretnym napojem. W dowolnym momencie za jednym dotknięciem zrobisz swoją ulubioną kawę. 

Osoby, które nie wyobrażają sobie relaksującego popołudnia bez filiżanki pysznej latte lub cappuccino w dłoni, z pewnością zadowoli system OTC (one-touch-cappuccino). Za jego pomocą można stworzyć idealną, lekką jak chmurka piankę, która w niczym nie ustępuje tym przygotowywanym przez profesjonalnych baristów. 

Ekspres do kawy KRUPS Intuition Preference EA872 wyposażony jest w najlepszej jakości szwajcarski żarnowy młynek do kawy z 5-stopniową regulacją mielenia ziaren. Jednocześnie można przygotować 2 filiżanki ulubionego napoju. Obsługę ułatwia system podświetleń – kiedy ekspres podświetla się na czerwono, oznacza to konieczność odkamienienia, opróżnienia tacki ociekowej lub uzupełnienia ziaren czy wody. Duża pojemność zbiorników na kawę (250 g) i wodę (3 l) sprawia, że bez problemu przygotuje się kawę dla całej rodziny i przyjaciół. 

Czyszczenie ekspresu KRUPS Intuition Preference EA872

Osad z wody, zwłaszcza twardej, może doprowadzić do uszkodzenia ciśnieniowego ekspresu do kawy. Kamień ma tendencję do odkładania się na drobnych elementach urządzenia, co negatywnie wpływa na smak przygotowywanej kawy. W związku z tym, warunkiem koniecznym do zachowania długiej funkcjonalności tego sprzętu jest systematyczne czyszczenie i odkamienianie. Kiedy urządzenie podświetla się na czerwono, to może być znak do podjęcia odpowiedniego działania. 

Ekspres sam informuje o konieczności odkamienienia go, co jest bardzo wygodne dla domowników. Nie należy zapominać o dokładnym myciu systemu spieniania. Po przygotowaniu kawy mlecznej ekspres za każdym razem powiadomi o konieczności przeprowadzenia automatycznego płukania modułu mlecznego.  Należy także wykonać czyszczenie w sposób ręczny. W ekspresie KRUPS Intuition jest dostęp do samouczków opisujących tę czynność, dzięki czemu czyszczenie jest intuicyjne i nie wymaga dużo czasu. Przy czyszczeniu ręcznym konieczne jest dokładne umycie drobnych elementów wylewki pod bieżącą wodą oraz usunięcie starego, zaschniętego mleka za pomocą specjalnej igły. Dodatkowo warto od czasu do czasu namoczyć poszczególne elementy oraz wężyk w letniej wodzie z mydłem dla jeszcze lepszych rezultatów. 

Do każdego opakowania ekspresu do kawy KRUPS Intuition Preference EA872 dołączony jest filtr, a także zestaw startowy z tabletkami czyszczącymi, proszkiem do odkamieniania oraz igłą do konserwacji urządzenia.