Naszymi sprzymierzeńcami w walce o zdrowe i piękne ciało są kosmetyki, zdrowy tryb życia oraz nowoczesne gadżety. Są one stworzone po to, aby utrzymać organizm w dobrej kondycji i poprawić jego wygląd.

Elektroniczna pielęgnacja – włosy

Te urządzenia większość nas ma w łazience! Suszarka do włosów, prostownica i lokówka może służyć nie tylko do układania włosów. Mamy do wyboru naprawdę szeroką gamę urządzeń, dlatego najlepiej wybierać takie, które nie tylko szybko wysuszą czy wyprostują włosy, ale także ograniczą uszkodzenia włókna włosowego. Kondycja oraz wygląd naszych włosów może poprawiać się dzięki stosowaniu gadżetów do włosów, które zawierają dodatkowe funkcje takie jak jonizacja. Dzięki jonizacji włosy lepiej się układają. Jeśli dodatkowo suszarka oferuje suszenie zimnym powietrzem, to na koniec możemy zamknąć łuski włosów i w ten sposób poprawić ich wygląd.

Elektroniczna pielęgnacja – cera

Wygląd naszej cery ma wpływ na wiele czynników. To od niej zależy, czy wyglądamy na zmęczone oraz czy nałożony makijaż będzie się dobrze prezentował. Oprócz prostych, codziennych kroków, które pomogą nam dokładnie oczyścić skórę, możemy wesprzeć się innymi metodami, które ulepszą i usprawnią naszą pielęgnację. Jednym z takich kroków może być regularne masowanie i mechaniczne oczyszczanie twarzy. Innowacyjnym produktem, który skradł serca kobiet na całym świecie jest soniczna szczoteczka FOREO, która pobudza skórę i dogłębnie ją oczyszcza. Do wyboru mamy kilka urządzeń, które mają za zadanie polepszyć wygląd skóry, zmniejszyć pory i obrzęki, a także mają rozluźnić napięcie mięśni twarzy, aby wygładzić cienkie linie i zmniejszyć obrzęki. Używając szczoteczki wraz z odpowiednimi kosmetykami możemy widocznie poprawić wygląd naszej skóry.

Elektroniczna pielęgnacja – ciało

Do pielęgnacji ciała, obok masażu i odpowiedniego nawilżenia, wiele z nas zalicza depilację, którą możemy przeprowadzić na kilka sposobów. W poszukiwaniu najbardziej efektywnego rodzaju depilacji możemy natknąć się na różne urządzenia. Możemy wypróbować depilator do ciała lub depilator do twarzy ze szczoteczką peelingującą, którą możemy wykorzystać do usunięcia martwych komórek naskórka. Do trwałej depilacji służy depilator elektryczny IPL, który zapobiega odrastaniu włosków dzięki zastosowaniu impulsów świetlnych lub depilator laserowy ze światłem impulsowym, zapewniający długotrwały efekt. Każdy z nas jest inny, dlatego dla każdego będzie działało co innego. Najważniejsze, aby depilator, którego użyjemy, pozostawił skórę naprawdę gładką.

Elektroniczna pielęgnacja – piękny uśmiech

Piękny uśmiech jest możliwy wtedy, gdy mamy zadbane i lśniące zęby. Codzienne szczotkowanie, nitkowanie i płukanie mogą wystarczyć jeżeli będziemy używać do tego odpowiednich narzędzi. Wybór szczoteczki ma ogromne znaczenie na to w jakiej kondycji będą nasze zęby. Elektryczna szczoteczka do zębów pozwala na znacznie dokładniejsze oczyszczenie jamy ustnej, niż w przypadku ręcznego mycia. To właśnie dokładne mycie zębów zmniejsza  ryzyko wystąpienia próchnicy lub pojawienia się innych problemów związanych z namnażaniem bakterii (na przykład nieświeżego oddechu). Szczoteczka elektryczna spowalnia też proces osadzania się kamienia nazębnego i chroni przed przebarwieniami.

Elektryczna szczoteczka do zębów Philips Sonicare EasyClean usuwa dwa razy więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna, a jednocześnie przyczynia się do wybielania zębów i usuwania przebarwień.