Czerwień wszechobecna...

Czerwień odegrała kluczową rolę w hitach telewizyjnych - od niesamowitego „Twin Peaks” do charakterystycznych, czerwonych szat w tajemniczym serialu „Handmaid's Tale” (na podstawie powieści Margaret Atwood wydanej w 1985 w Toronto).
Czerwień widoczna była praktycznie na każdym wybiegu podczas pokazów mody w lutym i dosłownie wylała się na ulice wraz z nadejściem września.
Ten specyficzny odcień okrywa błyszczące wnętrza hali koncertowej w najstarszej wyższej uczelni muzycznej w Szwecji - Stockholm's Royal College of Music powstałej w 1771 roku.

A jaki kolor zakręca wokół eliptycznych narożników nowo odrestaurowanego holu zaprojektowanego przez Earo Saarinen’a w roku 1962 na międzynarodowym lotnisku John F. Kennedy’ego w Nowym Jorku? Czerwień.

Kolor niezależności...

Czerwone bluzy z kapturem, sportowe garnitury, specyficzna odzież Issey Miyake wykonana z pojedynczej, czerwonej nici, puchowe płaszcze Moncler’a i bandany były noszone przez członków społeczności LGBT podczas marszu Big Apple pod Musem of Modern Art w Nowym Jorku.
O’Neill i każda łowczyni trendów z jej kreatywnego zespołu widziała „czerwień”…
Caliente AF-290 właśnie taki był – ciepły, spowijający odcień, w którym można się z łatwością zakochać.      

Ritz i Gucci…

„Pamiętam wizytę w nowym Ritz Bar w Paryżu i odczucia jakie wywoływała czerwień w jego wnętrzu. Z kolei w Milanie i Paryżu salony marki GUCCI wyłożone były pięknym, czerwonym aksamitem – to okrycie luksusu. Czujesz się tak, jakby we wnętrzach zawsze działo się coś niesamowicie ważnego”  - wspomina Elen O’Neill.   

Jaki jest Caliente?

Caliente to niesamowita czerwień, odmienna od tej podstawowej, którą obserwujemy w najbliższym otoczeniu. Specjaliści od kolorów w Benjamin Moore & Co. doszli do wniosku, że wcale nie musimy obcować z tym kolorem powszechnie uważanym za nieco szokujący. Możemy jednak mieszkać w ciepłych wnętrzach wypełnionych uwodzicielskimi odcieniami czerwieni. Caliente to charyzmatyczna, kusząca barwa o bardziej brązowym odcieniu kojącym nasz wzrok.   
Jak mówi Elen O’Neill – „Cały czas myślałam o czerwonej galerii w dostojnym pałacu, która naprawdę ukazuje piękno obrazów olejnych. Dostojne, intymne czerwienie. Właśnie w ten sposób dotarliśmy do tych specyficznych kolorów…”

Idealne zgranie – paleta „Color Trends 2018”

Caliente AF-290 łączy się z 22 odcieniami z tegorocznej palety Color Trends 2018, które obejmują spektrum od bladych różowych odcieni do czerwonobrunatnego wzdłuż przyjemnych, zgodnych tonów naturalnych (stalowych szarości, chłodnej seledynowej zieleni), świetnie współgrających z pozostałymi mocno nasyconymi barwami oraz kolorem roku.
Benjamin Moore udowadnia, że można używać szczypty czerwieni do „przyprawienia” w każdym stylu.
Nowoczesnym i tradycyjnym.