Włosy z upływem lat zmieniają nie tylko kolor, ale także strukturę. Do pojawiających się zmian musimy dostosować całą pielęgnację. Jeżeli farbujesz siwe włosy koniecznie sprawdź jakich błędów unikać!

Rozjaśnianie siwych włosów

Siwe włosy powinnyśmy traktować ze szczególną uwagą i miłością, dlatego decydowanie się na zabiegi, które doszczętnie wysuszają i niszczą włosy nie są najlepszym pomysłem. Jeżeli zbytnio rozjaśnimy siwe włosy możemy skończyć ze spalonymi, zniszczonymi włosami dla których jedynym ratunkiem będzie ścięcie. Bez względu na to, co robimy z siwymi włosami pamiętajmy o używaniu masek na włosy, odżywek i nawilżających szamponów.

Farbowanie na jednolity kolor

Jednolity kolor pokrywający całe włosy wygląda ciężko i może postarzać. Bardzo często taki efekt uzyskujemy korzystając z farby z pudełka lub nakładając kolejną warstwę tego samego koloru na wcześniej pofarbowane włosy. Aby pozbyć się tego efektu warto odwiedzić salon fryzjerski i poprosić o naturalne wyglądające refleksy.

Pozostawienie siwych włosów bez tonowania

Wiele z nas decyduje się na noszenie naturalnie siwych włosów – wyglądają one obłędnie! Jednak musimy pamiętać o właściwej pielęgnacji, ponieważ jest różnica pomiędzy szarymi, matowymi włosami, a pięknymi srebrnymi pasmami. Warto zaopatrzyć się w toner, który możemy używać samodzielnie w zaciszu domowym. Pomoże nam on uzyskać głębię koloru, może delikatnie podkreślić jaśniejsze pasemka i nada całym włosom blasku.

Farbowanie włosów na kolor z młodości

Gdy pojawiają się siwe włosy naturalnym odruchem jest chęć zatuszowania tego naturalnym kolorem. Nie jest to jednak dobra decyzja. Wraz z upływem lat tracimy pigment we włosach oraz w skórze przez co farbowane włosy na „naturalny kolor” mogą do nas zwyczajnie nie pasować. Na jaki kolor farbować włosy? Warto postawić na kolor o kilka odcieni jaśniejszy niż naturalny, dzięki temu będziemy wyglądać jeszcze młodziej!

Ciemniejszy kolor włosów przy skórze głowy

Ciemniejszy kolor przy skórze głowy nie oznacza, że musisz nagle zmieniać koloru całych włosów. Możesz poprosić fryzjera o dodanie lżejszych i jaśniejszych pasemek, które dodatkowo ożywią całą fryzurę. Aby utrzymać efekt „prosto od fryzjera” używaj tonera dostosowanego do koloru twoich włosów.

Staromodne pasemka

Mowa o dużych, mocno odznaczających się wielkością i kolorem pasmach równomiernie złożonych na całej głowie. Ich kolor najczęściej nie pasje do reszty włosów i zamiast dodawać włosom lekkości, są one ciężkie i postarzają. Najlepszym wyjściem będzie wizyta u fryzjera i poprawa efektu. Ciekawym rozwiązaniem będzie nieregularny balejaż, czyli dodanie różnych pasemek o różnych odcieniach podstawowego koloru.

Zobacz również: