Kuracja swoją popularność zawdzięcza amerykańskiej celebrytce Kim Kardashian, która przy metamorfozie z niemal czarnego koloru na platynowy blond zachowała blask i dobrą kondycję włosów. Okazało się, że magicznym produktem, który ochronił jej pasma był Olaplex. Dziś jest to jeden z największych hitów pielęgnacyjnych. Zobacz, jak działa i jak wprowadzić go do codziennej pielęgnacji!

Olaplex – co to za kosmetyk?

Możemy śmiało powiedzieć, że Olaplex to kosmetyk do zadań specjalnych. Może zregenerować nawet najbardziej zniszczone włosy. Kuracja ta początkowo dedykowana była tylko włosom po zabiegach chemicznych, jednak poszczególne produkty możemy używać w domowym zaciszu nawet, gdy nasze włosy nie były farbowane. Musimy zwrócić uwagę na to, jaki typ zniszczeń występuje na naszych włosach i wybrać odpowiednią kurację.

Olaplex – jak działa?

Olaplex zawiera innowacyjne formuły, które działają na poziomie wiązań znajdujących się w naszych włosach. Każdy włos zbudowany jest z łańcuchów keratynowych, które z kolei połączone są wiązaniami (mostkami) dwusiarczkowymi. To właśnie na nich skupia się Olaplex. Wiązania te odpowiadają za kondycję włosów. Gdy równowaga wiązań chemicznych zostanie zachwiana, prowadzi to do wytrącania białka z włosów, czyli do powstawania w nich ubytków. Najczęściej dochodzi do tego podczas zabiegów fryzjerskich, takich  jak koloryzacja. Podobne uszkodzenia włosów mogą być spowodowane codzienną stylizacją, szczotkowaniem, suszeniem czy na skutek negatywnego działania promieni słonecznych. To właśnie z takimi ubytkami poradzi sobie Olaplex. W efekcie kuracji tym kosmetykiem włosy odzyskują zdrowie, blask i miękkość.

Olaplex – poznaj wszystkie odmiany kuracji

W kuracji Olaplex możemy znaleźć kilka produktów. Każdy z nich ma inne zadanie i stosuje się go w inny sposób.

Olaplex no. 0 to pierwszy krok z kuracji połączonej z numerem 3. Kosmetyk odbudowuje wiązania, wzmacnia i skutecznie chroni ich strukturę.

Olaplex no. 1 i Olaplex no. 2 działają jako duet, drugi wzmacnia działanie pierwszego. Ten zestaw jest potrzebny przy przeprowadzaniu koloryzacji i rozjaśniania. Najczęściej stosowany jest w salonach fryzjerskich.

Olaplex no. 3 replikuje i regeneruje strukturę włosa, jego zadaniem jest także utrzymanie zdrowych i silnych włosów między zabiegami chemicznymi. Możemy używać go w domu w duecie z Olaplex no. 0.

Olaplex no. 4 to szampon, który doskonale sprawdzi się po zabiegach chemicznych, a także będzie dobrym rozwiązaniem dla włosów, które nie były farbowane, a są zniszczone.

Olaplex no. 5 to odbudowująca odżywka, którą możemy stosować w ten sam sposób jak szampon Olaplex no. 4.

Kuracja Olaplex – jakich efektów możemy się spodziewać?

Bez względu na to, na którą kurację Olaplex się zdecydujemy, możemy mieć pewność, że nasze włosy będą zdrowe, mocne, odżywione i jedwabiście gładkie. Dodatkowo możemy liczyć na:

  • Wzmocnienie włosów
  • Ochronę struktury włosa
  • Odbudowę mostków dwusiarczkowych
  • Zabezpieczenie włosów przed negatywnym działaniem chemicznej koloryzacji.

Rozpocznij kurację Olaplex w domu!

Olaplex no. 3 w połączeniu z no. 0 jest przeznaczony do stosowania w domu. Jego zadaniem jest utrzymanie zdrowych włosów między zabiegami chemicznymi. Możemy stosować go samodzielnie lub jako potrzymanie efektu kuracji no. 1 i no. 2. Możemy również stosować go przy włosach niefarbowanych, dzięki niemu włosy cały czas będą zdrowe, mocne i odżywione. Koloryzacja przestanie niszczyć włosy. Staną się też zabezpieczone przed zniszczeniami wywołanymi czynnikami zewnętrznymi.

Jak stosować Olaplex no. 3?

Należy zmoczyć włosy, bez używania szamponu, osuszyć je ręcznikiem i nałożyć produkt. Całość rozczesać grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Pozostawić na minimum 10 minut, po czym należy umyć włosy szamponem i nałożyć odżywkę. Kurację warto stosować raz w tygodniu, jeżeli włosy są mocno zniszczone, możemy powtarzać ją nawet 2-3 razy. 

Sprawdź też: