Spis treści:

  1. Spodnie jeansowe dopasowane
  2. Klasyczne materiałowe
  3. Spodnie z poszerzanymi nogawkami

Spodnie jeansowe dopasowane

Klasyczne spodnie jeansowe idealnie dopasowane to marzenie każdej z nas. Szukając tych odpowiednich należy zwrócić uwagę na to, co chcemy podkreślić, a co zakryć. Panie o figurze gruszki powinny wybierać te mniej opinające, nie chcąc podkreślać masywnych ud. Natomiast te, które borykają się z fałdkami tłuszczu na boczkach lub na brzuchu, powinny postawić na te z podwyższonym stanem, który optycznie wyszczupli i wykreuje talię.

Klasyczne materiałowe

Spodnie materiałowe możemy wybierać spośród tych z domieszką wiskozy, bawełny, poliestru czy też dodatkiem lnu. Jesienią wybierajmy te, które mogą mieć w składzie wełnę lub czystą bawełnę. Wiskoza jest naturalnym materiałem, który delikatnie spływa, nie opinając dodatkowo nóg. Dobrze sprawdzi się przy tych figurach, które chcemy wysmuklić, jednocześnie dbając o to, aby nie opinać partii ciała. Możesz postawić na te w kratę lub gładkie - pastelowe szarości czy brązy są doskonałe na co dzień, jak i na większe wyjście.

Spodnie z poszerzanymi nogawkami

W zależności jak długie są nogawki, musimy zwrócić uwagę, jak dobierać spodnie. Panie, które mogą się pochwalić wyższym wzrostem, będą dobrze czuć się w spodniach poszerzanych typu 3/4 lub 7/8. Ten krój ma tendencję do skracania nóg oraz dodawania objętości czy masywności. Tego fasonu powinny się wystrzegać panie o figurze gruszki czy też niższe. Natomiast długie spodnie, poszerzane przy kostkach dodatkowo optycznie wydłużają sylwetkę i świetnie sprawdzą się łącząc je ze szpilkami czy półbutami na obcasie ok. 5 cm. Te kroje najczęściej mają dwurzędowe guziki, które doskonale maskują brzuszek u figury typu jabłko. Dodatkowo są wyższe w talii, co pozwoli zakryć boczki.