Trzy  siostry mieszkają razem w małej miejscowości Kamakura pod Tokio. Zostały opuszczone w dzieciństwie przez ojca, teraz dowiadują się o jego śmierci. Jadą na pogrzeb i tam spotyka ich niespodzianka. Zaskakująca. Poznają Suzu - swoją najmłodszą przyrodnią siostrę, o której istnieniu nie miały pojęcia. W przypływie impulsu poproponują nastolatce, by przeprowadziła się do ich rodzinnego domu w Kamakurze i zamieszkała z nimi. Tak też się staje. Stopniowo  razem z Suzu poznajemy jej nową rodzinę: starsze siostry, ich ciotkę. Powoli najmłodsza siostra odkrywa rodzinne tajemnice – okazuje się, że Sachi, Yoshino i Chikę opuścił nie tylko ojciec, porzuciła je również matka. Opiekę nad siostrami pełni najstarsza Sachi, pielęgniarka paliatywna. Ukrywa przed siostrami swój romans z żonatym mężczyzną. Obecność Suzu  wyzwala w najstarszej Sachi uczucia macierzyńskie, dopiero wtedy dziewczyna może zaakceptować zachowanie matki i wybaczyć jej, ze porzuciła ją i siostry. 

Zdjęcie: materiały prasowe

"Nasza młodsza siostra" to piękny sentymentalny film, w którym wydarzenia dzieją się niespiesznie, a radości i smutki przeplatają się układając wzór  codzienności. Poszczególne sceny są filmowane w  zbliżeniach. Mimowolnie widz staje się członkiem  rodziny, jest blisko  bohaterek, na wyciągnięcie ręki, niemal siada z nimi przy stoliku na tatami, by spożyć posiłek czy delektować się śliwkowym winem.  Zachwycają też przepiękne zdjęcia głównych bohaterek, magiczne krajobrazy Kamakury i jej okolicIch autorem jest Mikiya Takimoto.

Zdjęcie: materiały prasowe

"Nasza młodsza siostra", reż. Hirokazu Kore-eda, w rolach głównych: Haruka Ayase, Masami Nagasawa, Kaho, Suzu Hirose, Ryo Kase, prod. Japonia, dystrybutor Gutek Film