Sposób na ładny owal

Lekko rozciągnij usta, tak jakbyś wymawiała „e”. Wytrzymaj pięć sekund. Potem powoli rozciągnij wargi na boki, najmocniej jak potrafisz. Wróć do poprzedniego ułożenia ust. Po upływie kolejnych pięciu sekund złącz wargi i rozluźnij mięśnie twarzy. Powtórz ćwiczenie dwa razy.

Jędrne policzki

Uśmiechnij się lekko, unosząc kąciki ust w stronę skroni. Nie mruż oczu i nie napinaj mięśni wokół nich. Następnie uśmiechnij się najszerzej, jak potrafisz i po pięciu sekundach wróć do pierwszej pozycji. Wytrzymaj w niej kolejnych pięć sekund i rozluźnij twarz. Podczas ćwiczenia kąciki ust nie powinny być zbyt mocno napięte.

Młode spojrzenie

Ułóż palce wskazujące pod brwiami w taki sposób, aby jak najbardziej przypominały je kształtem. Brzegi dłoni powinny obejmować całą twarz, a kciuki przylegać do żuchwy. Unieś brwi palcami jak się da najwyżej i pamiętaj, by w trakcie ćwiczenia pozostały nieruchome. Następnie powoli opuść powieki, a na koniec mocno je zaciśnij, nie mrużąc przy tym oczu. Wytrzymaj, licząc do pięciu i powoli otwórz oczy. Ćwiczenie powtórz trzy razy.

Kuszące usta

Mocno ściągnij usta tak, jak przy wymawianiu samogłoski „u”, następnie szeroko rozciągnij je, jak podczas mówienia „i”. Rób to powoli, zwracając uwagę na to, by wargi układały się symetrycznie. Potem wykonuj ćwiczenia coraz szybciej. Powtórz te ruchy 20 razy.

Dobre wspomaganie

Ćwiczenia wzmacniają mięśnie, podtrzymujące skórę. Wystarczy pięć minut treningu dziennie, by poprawić wygląd twarzy. Ćwicz wieczorem, przed nałożeniem kremu na noc. Wtedy jego składniki zadziałają lepiej, bo gimnastyka pobudza mikrokrążenie w skórze. Trenuj przy lusterku, żebyś mogła sprawdzać, jak pracują wszystkie mięśnie twarzy.