Cieniowanie, degażowanie, piórkowanie – za tymi nazwami kryje się jedna, niesamowicie modna fryzura shag. Jest wygodna, nonszalancka i naturalna. Pora przyjrzeć się jej bliżej, aby wiedzieć o co prosić fryzjera na kolejnej wizycie!

Fryzura shag – jedna z najgorętszych fryzur roku

Włosy w stylu shag to jedna z najmodniejszych fryzur tego roku. Nierównomiernie skrócone włosy to doskonały przepis na sprężystość loków, objętość prostych włosów i lekkość ciężkich. Fryzura jest bardzo kobieca, delikatnie okala twarz i sprawia wrażenie, że na naszej głowie jest dużo więcej włosów niż w rzeczywistości. Fryzurę tą można połączyć z równie modną grzywką w stylu lat 70., aby uzyskać absolutnie najmodniejszą fryzurę roku!

Shaggy hair – komu pasuje?

Fryzura shaggy jest niezwykle uniwersalna. Mogą zdecydować się na nią młodsze jak i bardziej dojrzałe kobiety – każdemu będzie pasować równie dobrze. Znaczenia nie ma także długość, typ i struktura włosa. W szczególności cięcie to poleca się osobom, które chciałyby zwiększyć objętość i gęstość włosów.

Fryzura shag stworzona dla leniwych

Fryzura shag doskonale sprawdzi się u osób, które nie przepadają za długotrwałą stylizacją włosów. Wystarczy przeczesać mokre włosy szczotką i wysuszyć! Jeżeli obawiasz się, że włosy opadną – wspomóż je lakierem do włosów lub innym, ulubionym produktem. Uważaj jednak, aby nie obciążał on włosów, ponieważ bardzo szybko możesz pozbawić włosy lekkości i objętości.

Shaggy hair – sekret idealnego cięcia

Aby włosy układały się tak, jak tuż po wizycie u fryzjera, bardzo ważny jest sposób cięcia włosów, a także to, co później będziemy z nimi robić. Poznaj kilka tajników, które pozwolą uzyskać idealną fryzurę shag!

Postaw na jaśniejsze pasma: pasemka lub refleksy doskonale podkreślą charakter cieniowanych włosów!

Dobierz odpowiednie kosmetyki: fryzura ta nie wymaga wielogodzinnego układania, jednak dobór nieobciążających, lekkich kosmetyków jest tutaj kluczowy.

Wydegażuj grube włosy: grube włosy, nawet po cięciu w stylu shag, mogą wydawać się ciężkie. Poproś fryzjera o wydegażowanie, które odciąży włosy i sprawi, że będą one dużo lżejsze.

Susz pod włos: susząc włosy, rób to pod włos! Dzięki tej metodzie, włosy zyskują objętość i połysk, pozostaną gładkie i proste.

Zajrzyj do naszej galerii, aby sprawdzić, jak wygląda ta fryzura!