Koloryzacja 3D

Wielotonowa, mieniąca się refleksami i przenikającymi się barwami koloryzacja 3D zdecydowanie wyparła jednolite fryzury. Dzięki niej nawet cienkie włosy uwodzą objętością w rozmiarze XL. Możesz przy tym stawiać na najróżniejsze efekty. Strobing sprawi, że włosy będą wyglądały na muśnięte słońcem po urlopie spędzonym na plaży. Wielotonowa koloryzacja lub rooting pozwalają na łączenie wielu odcieni dając fryzurze wielowymiarowość i skrzętnie ukrywając odrosty. Możesz też skorzystać z kilku nowych odmian balejażu.

Strobing - efekt światłocienia

Chcesz dodać włosom maksymalnej głębi i objętości? Wykorzystaj technikę strobingu, czyli konturowania przez rozświetlanie. Jaśniejszymi odcieniami fryzjer eksponuje tylko niektóre pasma, aby uzyskać wrażenie naturalnego światła na włosach. Farbę nakłada pionowo, od nasady, żeby uniknąć wrażenia odrostów.

Rooting - sztuka łączenia

Rooting (czytaj: ruting) pozwala na łączenie i miksowanie najróżniejszych odcieni, dlatego pasuje do każdego typu urody. Kolory nakładane są nierówną linią, kilka centymetrów od nasady pasm. Dzięki temu przejścia kolorystyczne są naturalne, a odrosty niewidoczne. Fryzura staje się wielowymiarowa. Ta technika farbowania idealnie nadaje się także do pasm cienkich, ponieważ dodaje im objętości i nie uszkadza nasady włosów.

Ecaille: gra kolorów

Jeśli masz brzoskwiniową lub oliwkową karnację i dobrze prezentujesz się w ciepłych odcieniach włosów, wybierz nową technikę koloryzacji – ecaille (czytaj: ekai). To rodzaj balejażu polegającego na łączeniu ciepłych kolorów. W tym wypadku wybrano: złoty blond, kasztan, mahoń, czekoladę, miodowy blond.

koloryzacja 3d

Shutterstock

Ekstremalny kontrast

Zdecyduj się na tę metodę wielotonowej koloryzacji, jeśli masz naturalnie jasne włosy. Polega na łączeniu na pasmach kilku odcieni blondów. Włosy są ciemniejsze u nasady, za to najjaśniejsze na końcach. Technika ta świetnie podkreśla modne teraz choppy hair, czyli mocne cieniowanie włosów.

Nowoczesny balejaż

Pamiętasz lata 90. z wszechobecnym na głowie kontrastowym balejażem? Dziś tej koloryzacji nadano bardziej nowoczesną formę. Najjaśniejsze są pasemka wokół twarzy. Stopniowo przechodzą one w popielaty i ciemny blond. Kontrastowość dawnych połączeń złagodniała dzięki utrzymaniu włosów w tej samej, chłodnej tonacji. Fryzura jest pełna objętości, a rozjaśnienie kosmyków wokół twarzy doskonale rozświetla karnację i działa odmładzająco.

Babylights: włosy malowane słońcem

Idealne farbowanie, gdy chcesz optycznie zagęścić włosy. Babylights (czytaj: bejbilajts) polega na rozjaśnianiu bardzo drobnych pasemek. Przejścia kolorystyczne są subtelne, a rozjaśnione kosmyki różnią się o ton lub dwa od koloru podstawowego. Świetne dla naturalnych blondów i jasnych brązów. Efekt przypomina rozjaśnione słońcem włosy dziecka.

Flamboyage, czyli jasne refleksy

Marzysz o refleksach słońca na włosach i wakacyjnym looku? Wybierz koloryzację flamboyage (czytaj: flambłajaż), która jest połączeniem efektu ombre i balejażu. Fryzjer rozjaśnia wybrane, cienkie pasma włosów, używając specjalnej taśmy, a resztę farbuje (lub nie) na naturalny, np. jasnobrązowy odcień.