W ubiegłym roku panowie najczęściej decydowali się na stylizacje z podgolonymi bokami i zaczesem na jedną stronę. Na popularności zyskały również fryzury męskie z grzywką, czy też pozornie niedbale ułożone włosy. A jakie cięcia będą modne w tym roku? 

Modne męskie fryzury – french crop

Co kryje się za nazwą french crop? W przypadku tej fryzury włosy z boku oraz tyłu są krótko (często nawet całkowicie) przycięte. Ich górna część jest dłuższa i wygląda jakby była zaczesana do przodu, choć w rzeczywistości układa się ją zgodnie z naturalnym kierunkiem wzrostu włosów. Znakiem rozpoznawalnym french crop jest grzywka. 

Ten rodzaj cięcia szczególnie dobrze sprawdzi się u panów, chcących zakryć zakola. Będzie on również pasować posiadaczom trójkątnej twarzy o wydatnej żuchwie. Nie wymaga ona czasochłonnego stylizowania. Wystarczy ułożyć ją przy pomocy specjalnego pudru.

Fryzury dla mężczyzn – Quiff

Quiff to rodzaj cięcia z mocno wygolonymi bokami oraz tyłem. Charakteryzuje się stosunkowo długą, cieniowaną i mocno uniesioną górą. Najkorzystniej będą się w niej prezentowali posiadacze twarzy o kwadratowym, wyraźnie zarysowanym kształcie. 

Jej codzienna stylizacja polega na suszeniu włosów do góry, przy użyciu okrągłej szczotki. Efekt uniesienia polecamy utrwalać za pomocą lakieru. 

Fryzury męskie – Pompadour

W tym przypadku włosy są długie, wycieniowane, a do tego elegancko uniesione i zaczesane do tyłu. Wśród fanów tego uczesania należy wymienić chociażby Zaca Efrona, Davida Beckhama czy Elvisa Presleya. Ta propozycja najlepiej sprawdzi się u właścicieli kwadratowych rysów twarzy. 

Ułożenie fryzury nie należy do najprostszych. By nadać włosom odpowiedni kształt niezbędna będzie suszarka oraz żel lub mocny lakier do włosów.

Zobacz również:

Krótka fryzura męska – Side part

Fryzurę tego typu wyróżnia charakterystyczny, wyraźny przedziałek z boku. Tył oraz boki są delikatnie podgolone. Góra ma zazwyczaj kilka centymetrów i jest starannie wycieniowana. Dzięki temu włosy wyglądają, jakby były zarzucone na bok. W tego rodzaju cięciu dobrze prezentować się będą posiadacze owalnych kształtów twarzy. 

Stylizacja fryzury typu side part nie powinna przysparzać większych trudności. Najczęściej wskutek odpowiedniego cięcia włosy naturalnie układają się na bok. Efekt ten można jednak wzmocnić przy użyciu pudru do włosów lub lakieru o średniej mocy. 

Najmodniejsze fryzury męskie – Messy hair 

W nowym roku na popularności zyskują również dłuższe, bardziej naturalne cięcia. Pozornie niedbale ułożone włosy znów są w modzie. To świetna wiadomość dla posiadaczy niesfornych, kręconych loczków – od dziś nie musicie ich już układać. Fryzurę typu messy hair poleca się mężczyznom obdarzonym okrągłymi rysami twarzy. 

Ten rodzaj cięcia nie wymaga żmudnego układania. Jeżeli jednak chcecie, by wasze włosy wyglądały perfekcyjnie, możecie użyć odrobiny pasty do stylizacji. 

Zobacz też --> Perfumy męskie – 5 najlepszych zapachów dla niego