Makijaż wykonany przy użyciu gąbeczki jest dzisiaj oczywistością. Wielu wizażystów korzysta z tego niewielkiego wynalazku częściej niż z tradycyjnych pędzli! Uzyskanie nieskazitelnego efektu nie jest trudne, trzeba tylko wiedzieć, jak korzystać z gąbeczki. Dowiedz się, jak używać jej we właściwy sposób!

Gąbeczka do makijażu – co to jest?

Co kryje się za nazwą beauty blender? Jest to niewielka gąbeczka do makijażu, która swoim kształtem przypomina jajko. Gąbeczka jest miękka i leciutka, a jej używanie bardzo przyjemne. Dotyk zwilżonej gąbeczki o poranku działa jak delikatny masaż twarzy. Jest niezwykle popularna, z miejsca podbiła świat makijażu. Używa się jej przy największych sesjach modowych, mają ją blogerki urodowe, a także kobiety na całym świecie.

Jak to się wszystko zaczęło? Rea Ann Silva zauważyła, że podkład nałożony klasycznym sposobem (np. palcami lub pędzlem) nie prezentuje się dobrze w kamerze. Tworzy na twarzy maskę, przez co aktorka czy piosenkarka wygląda sztucznie. Dlatego właśnie stworzyła Beauty Blender – gąbkę do makijażu, która pozwala na perfekcyjne rozprowadzenie fluidu, tak aby prezentował się na twarzy jak najbardziej naturalnie. Gąbeczka od tamtej pory przeszła różne transformacje i możemy kupić ją w niemal każdym sklepie z kosmetykami.

Do czego używać gąbki do makijażu?

Gąbka do makijażu to uniwersalny przyrząd, który sprawdzi się do aplikacji wielu kosmetyków:

  • podkładu,
  • korektora,
  • bazy pod makijaż,
  • pudru sypkiego lub prasowanego,
  • bronzera,
  • różu,
  • rozświetlacza.

Gąbeczka do makijażu – najpopularniejsze błędy

Pomimo popularności gąbeczki, wiele z nas popełnia błędy, które sprawiają, że makijaż nie jest odpowiednio rozprowadzony. Jakie błędy są najpopularniejsze?

Jednym z najczęstszych błędów, który możemy popełnić będąc w pośpiechu przy porannym makijażu, jest korzystanie z suchej gąbeczki. W takiej sytuacji nawet najlepsza gąbeczka wchłonie więcej podkładu, niż jest to potrzebne. W efekcie szybciej będą Ci się kończyć kosmetyki, które zamiast na twarzy zostaną wsiąknięte w piankę. Po drugie, sucha gąbka nie da tak miękkiego satynowego wykończenia jak zwilżona. Jak unikać tego błędu? Każdorazowo przed przystąpieniem do wizażu zmocz gąbeczkę letnią wodą, aż znacząco zmięknie i widocznie zwiększy swój rozmiar. Następnie dobrze ją odciśnij – tak, żeby nic z niej nie kapało, ale była przyjemnie orzeźwiająca w dotyku.

Drugim, równie częstym błędem jest rozcieranie produktów gąbeczką jak pędzlem. Jak się jednak okazuje, zamaszyste, ciągnące ruchy nie są prawidłowe! W ten sposób uzyskamy efekt smug i plam, które podkreślą plamy i niedoskonałości. Gąbeczką stemplujemy skórę, czyli lekko przykładamy miejsce przy miejscu jednocześnie delikatnie dociskając gąbeczkę do skóry. W ten sposób perfekcyjnie wtopimy podkład w cerę, wyrównamy jej koloryt i zminimalizujemy widoczność porów. W ten sposób uzyskamy satynowe wykończenie zupełnie jak u modelek, którymi zajmują się profesjonalni wizażyści.

Jak myć gąbeczkę do makijażu?

Gąbeczka, podobnie jak inne akcesoria do makijażu, powinna być regularnie myta. Nie musimy robić tego bezpośrednio po każdym użyciu. Możemy tę czynność wykonać raz na kilka dni. Jak czyścić gąbkę do makijażu? Najpierw musimy dokładnie namoczyć gąbkę w wodzie, delikatnie odciskając nadmiar płynu. Część kosmetyku powinna się wypłukać. Następnie warto sięgnąć po delikatny środek do mycia, np. zwykłe mydło lub delikatny żelu pod prysznic, a potem dokładnie płuczemy gąbeczkę i wyciskamy z niej nadmiar wody, a następnie odkładamy do całkowitego wyschnięcia.