W historii kina powstało wiele propozycji, które za głównego bohatera obrały zwierzę. Jednak to pies zawsze będzie stanowił dla człowieka najbliższe sercu zwierzę. Niektóre ekranizacje historii pupili zapadają bardziej w pamięć - sprawdź, czy na pewno znasz każdą z naszych propozycji! Filmy z psem w roli głównej to świetny wybór na wieczór!

"Był sobie pies", 2017

Wartka, radosna opowieść o życiu Ethana, w którego świecie pojawia się jego najwierniejszy towarzysz. Pies szybko staje się najlepszym przyjacielem chłopca. Czworonóg ma jednak więcej, niż jedną misję w życiu. Odnajduje swoje powołanie, gdy orientuje się, że po odejściu ze świata, wraca na niego w kolejnej, psiej odsłonie. To bardzo mądra opowieść, która nauczy wiele (nietylko) nasze dzieci. Nie bez powodu wytwórnia filmowa nie czekała za długo z nakręceniem kontynuacji. Jeżeli historia Bailey’a skradła Twoje serce, sięgnij po kolejną część lub książkę Bruce’a Camerona!


mat. pras.

"Mój przyjaciel Hachiko", 2009

Film, który łączy w sobie wszystko, co najlepsze w dramacie. Opowieść o pięknej miłości, przywiązaniu i wierności między człowiekiem, a psem. Film zyskuje na znaczeniu, gdy mamy świadomość, że wszystko to wydarzyło się naprawdę, a w Tokio możemy obejrzeć pomnik bohatera filmu! To historia znajdy, który zrządzeniem losu lub przez przeznaczenie trafia do domu Profesora. Ich codziennie zabawy, spędzanie czasu i odprowadzanie do pracy stało się najważniejsze dla Hachiego. Dalszą część historii musicie sprawdzić sami! Co jest najważniejsze podczas sensu? Paczka chusteczek pod ręką. Ogromne wzruszenie jest gwarantowane - nie od dziś wiadomo, że Richard Gere na ekranie to gwarancja doskonałego kina!


mat. pras.

"Fluke - psim tropem do domu", 1995 

Fluke to tytułowy bohater, który opowiada nam historię swoją oraz swojej rodziny. Film jest tym bardziej ciekawy, że czworonóg opowiada nam swoją historię pierwszoosobowo. To, kim naprawdę jest Fluke i jaka historia kryje się za jego postacią musicie obejrzeć sami. Choć film ma swoje lata, to zupełnie nie czuć tego podczas seansu. To kino familijne, którego treści są niezmiennie aktualne. Jeżeli macie ochotę na dawkę wzruszeń, polecamy historię Fluke’a i jego rodziny. Dobrym wyborem będzie też sięgniecie po książkę autorstwa Jamesa Herberta, na której podstawie powstał film! 


mat. pras.

Zobacz również:

"Biały Kieł", 1991

Najstarsza i najbardziej osławiona pozycja na liście. Nie sposób wymienić wszystkie mocne strony filmu. To historia Jacka (w tej roli wschodząca gwiazda, doskonały Ethan Hawke), który ratuje pięknego, dostojnego, nieprzystępnego psa rasy husky. W otoczeniu skutej lodem, XIX- wiecznej Alaski pogrążonej w gorące złota i pięknych krajobrazów, Jack powoli stara się oswajać i zaprzyjaźniać z dzikim zwierzęciem. Wiele z nas sięgnie po ten film wiedząc, że jest to ekranizacja powieści Jacka Londona. Tytułowy Biały Kieł na pewno nie raz Was wzruszy. 


mat. pras.

"Marley i Ja", 2008 

Czy jest lepsze komediowe połączenie, niż Jennifer Aniston, Owen Wilson i niepokorny labrador w ich życiu? Film to kasowy i kinowy sukces nie tylko ze względu na gwiazdorską obsadę. Zakochaną parę poznajemy, gdy zamierzają przygarnąć pod dach szczeniaka, Marleya. Labrador staje się częścią ich życia i towarzyszy w trakcie najważniejszych momentów: narodzin dzieci, zmian pracy, przeprowadzek, upadków i wzlotów. To piękna historia, która jednocześnie wzrusza i rozśmiesza. Ogromne ciepło bijące od filmu to rzadka cecha, dlatego tym bardziej warto rozgrzać serce dzięki Marley’owi i jego historii. 


mat. pras.

Wiecie już, jaki film wybrać na rodzinne popołudnie? Jeżeli chcecie pokazać swoim dzieciom piękno posiadania psa i niesamowitą mądrość, jaką dzielą się z nami nasi pupile - koniecznie wybierzcie jedną z powyższych propozycji!

Sprawdź też: Bajki dla dzieci - 21 najlepszych filmów familijnych ->>