Czy wiesz, że za stan skóry aż w 50 proc. odpowiadają geny? Dzięki nowoczesnej kosmetologii możesz teraz je zbadać – i zadbać o siebie jak nigdy wcześniej.

Starzenia skóry nie powstrzyma korygowanie tego, co widać – to połowa góry lodowej. - Marzeniem specjalistów od odmładzania od dawna było poznanie tego, co ukryte – genetycznych, a więc indywidualnych skłonności skóry. Po latach badań już jest to możliwe.

Genokosmetyki GENO Dr Wilsz to pierwsza terapia tego typu na naszym rynku. Jak powstał ten projekt? Laboratorium Kosmetyczne Norel Dr Wilsz nawiązało współpracę z Laboratorium Genetycznym Vitagenum. Przez kilka lat obie placówki pracowały nad przygotowaniem badań i stworzeniem produktów, które miały "dostarczyć cerze dokładnie to, czego potrzebuje". Naukowcy wyselekcjonowali najważniejsze markery odpowiadające za starzenie się skóry, powstawanie zmarszczek, przyswajanie witamin oraz transport wody. To MMP-1 i MMP-3 (odpowiadają za predyspozycję do degradacji i osłabienia włókien kolagenowych), BCMO1 (zaburzenia konwersji beta-karotenu do witaminy A), AQP3 (wydajność "transportu" wody do komórek i predyspozycje do jej blokowania) oraz TERT (szybkość skracania końcówek chromosomów wpływających na długość życia komórek). Na tej podstawie powstały cztery kosmetyki typu serum zawierające aż 40% składników aktywnych. Koniec z przypadkowymi kremami wybieranymi na podstawie atrakcyjności opakowania, ceny czy reklamy. Oferowane produkty dobierane są pod kątem wyników i problemów skóry, które są już widoczne albo dopiero pojawią się w przyszłości.

Na czym to polega?

1. KROK - Pobranie materiału genetycznego

Polega na potarciu wewnętrznej strony policzka specjalnym patyczkiem. Można to zrobić w dowolnym genosalonie certyfikowanym przez Laboratorium Kosmetyczne Norel Dr Wilsz, pioniera genoterapii w Polsce. Takich salonów jest już 30 i ich liczba dynamicznie rośnie – aktualną listę znajdziesz na www.genokosmetyki.pl (wkrótce usługa będzie możliwa i w wirtualnym genosalonie GENO Dr Wilsz, online). Pobrany materiał zostaje przesłany do Laboratorium Genetycznego Vitagenum. Po miesiącu wyniki są gotowe – i dostajemy raport o predyspozycjach naszej skóry.

2. KROK - Analiza wyników

Co się bada? Zapisane w genach skłonności – do starzenia komórkowego, degradacji kolagenu i powstawania zmarszczek, a także jakie są przyswajanie witamin i transport wody w skórze. Takie informacje o nas (co cenne: niezmienne przez całe życie!), plus wywiad i diagnoza skóry przeprowadzane przez kosmetologa, pozwalają pielęgnację „uszyć na miarę”. Do każdego problemu skóry, zidentyfikowanego na podstawie badań DNA, przygotowany jest zaawansowany technologicznie kosmetyk w postaci serum. Problemom skóry będzie przeciwdziałał u źródeł ich powstawania.

3. KROK - Dobranie serum

Genokosmetyki GENO Dr Wilsz są absolutną nowością na rynku. To bogate, silnie skoncentrowane formuły, zawierające maksymalne stężenia substancji aktywnych, nawet do 40 proc. opracowane tak, by skóra jak najdłużej pozostała młoda, piękna i zadbana. Bo genów nie zmienimy. Ale proces starzenia – już tak!

Anna Lechowicz kosmetolog, specjalista ds. wdrożeń i szkoleń; Norel Dr Wilsz

Dowiedz się więcej na www.genokosmetyki.pl