Wspólna zabawa przy grillu stanie się niezapomnianym przeżyciem zarówno dla nas, jak również dla naszych dzieci, jeżeli odpowiednio wcześnie zadbamy o wszystkie szczegóły. By jak najefektywniej wykorzystać wspólny czas, powinniśmy z wyprzedzeniem pomyśleć o idealnym menu, które przypadłoby do gustu naszym najmłodszym, a nam pozwoliło relaksować się czasem wolnym w gronie najbliższych. Które dania sprawdzą się więc najlepiej na grillowym przyjęciu z udziałem dzieci?

Najlepsze dla dzieci będą dania lżejsze, czyli te, w których znajdują się warzywa lub ryby. Dodatkowym urozmaiceniem menu mogą stać się potrawy kojarzone zazwyczaj z restauracjami typu fast food, ale przyrządzone przez nas samodzielnie. Domowe burgery, udka czy przypieczone na ruszcie ziemniaki stanowić będą smaczną i atrakcyjną propozycję na rodzinnego grilla. Na deser podać możemy sałatkę z dodatkiem grillowanych owoców – satysfakcja naszych najmłodszych gwarantowana!

Musimy jednak pamiętać, żeby nasze menu było odpowiednio dopasowane do wieku dziecka. Ponadto na pewno dzieci nie powinny jeść potraw zbyt mocno wysmażonych czy tłustych. Podobnie wygląda sprawa z przyprawami – powinniśmy zrezygnować z ostrzejszych przypraw, jak również ograniczyć dodatek soli. By nasze dania nabrały idealnego smaku, możemy doprawić je aromatycznymi ziołami.

Tak dopracowane spotkanie przy grillu będzie świetnym pomysłem na spędzenie czasu z naszymi najmłodszymi. My będziemy mogli cieszyć się wspólnym przeżywaniem najpiękniejszych chwil, a nasze dzieci będą mieć okazję do zabawy na świeżym powietrzu.

A oto kilka pomysłów Piotra Murawskiego na najsmaczniejsze grillowe dania dla dzieci, które zaserwować możemy podczas wspólnego rodzinnego spotkania->>