Świąteczne dekorowanie domu może być przytłaczające. Na sklepowych półkach aż roi się od wzorów, kolorów i przeróżnych form, przez co zdecydowanie się na jeden styl jest niezwykle trudne. Jeżeli lubisz delikatne dekoracje, które mogą wisieć przez cały rok – sprawdź nasze propozycje na świąteczne dekoracje z gwiazdą!

Gwiazda – świąteczny symbol

Gwiazda to jeden z najstarszych symboli Bożego Narodzenia, ponieważ to właśnie gwiazda doprowadziła Trzech Króli do nowonarodzonego Jezusa w świętą noc. W dekoracjach domowych możemy wkomponować ją jako ozdobę, ornament na choinkę lub w postaci poinsecji, która nazywana jest Gwiazdą betlejemską.

W galerii znajdziesz inspiracje jak wkomponować ten symbol przy świątecznym dekorowaniu domu!

Gwiazda na choince

Nie możemy zapomnieć o gwieździe, którą nakładamy na sam szczyt choinki! Warto dopasować ją do bombek i świateł, aby wszystkie dekoracje stworzyły spójną całość.

Gwiazda – dekoracja na cały rok

Chociaż gwiazda kojarzy się ze świętami, wcale nie oznacza to, że musimy rezygnować z niej przez resztę roku! Masz może ulubioną ozdobną lampkę w kształcie gwiazdy, wyszywaną poduszkę, a może duży ornament powieszony w oknie? Jeżeli jest to dekoracja w stonowanym kolorze, możesz zostawić ją przez resztę roku!