“Bez skrupułów”

Niekwestionowany lider w zestawieniu. To pierwsza pozycja z 10, w których “pierwsze skrzypce” odgrywa Myron Bolitar. Doskonale zbudowana postać byłego koszykarza, który na sportowej emeryturze staje się agentem atletów. Razem z przyjacielem starają się rozwikłać zagadkę zaginionej narzeczonej znanego futbolisty. Główny bohater, który przeprowadza nas przez całą zagadkę jest błyskotliwy, zawadiacki, czasami nieroztropny - jednym słowem śledzenie jego kroków potrafi wciągnąć bez reszty! Książce nic a nic nie ujmuje rok wydania - 1995. Historia jest uniwersalna i zupełnie nie odczuwa się żadnych oznak starzenia. 

“Nie mów nikomu”

Jeśli nie macie ochoty na wciąganie się w cykl z jednym bohaterem w roli głównej, nic straconego. Coben tak samo dobrze potrafi tworzyć książki, które są zamkniętą całością. Taką pozycją jest “Nie mów nikomu”, która na sklepowych półkach pojawiła się kolejny raz na początku 2018 roku. Zgodnie uznawana przez krytyków za jedną z najlepszych powieści Harlana Cobena. To opowieść o tragicznym losie niegdyś szczęśliwego małżeństwa. Po 8 latach od dewastującej życie Davida śmierci żony, dostaje on sygnały, że jego ukochana wciąż może żyć. Z zapartym tchem śledzimy poszukiwania męża i próby odkrycia, co tak naprawdę działo się z Elizabeth przez ostatnie 8 lat.

“W głębi lasu”

Doskonała pozycja na deszczowy weekend. Książka tak dobra, że na jej podstawie nakręcono w Polsce serial, o którym więcej przeczytacie tutaj. Historia opowiada losy grupy nastolatków, która przeżywa tragiczne momenty na letnim obozie. W dorosłym życiu, które przeplata się w książce z młodzieńczymi czasami, historia z pamiętnych wakacji ponownie ich dosięga. Zastosowana w książce prowadzona dwutorowo fabuła zbiega się na ostatnich stronach lektury, by wyjaśnić, co tak naprawdę przydarzyło się dzieciakom na sielankowym obozie w głębi lasu. 

“Tylko jedno spojrzenie”

Coben po raz kolejny skupia się na rozkładzie małżeństwa na czynniki pierwsze. W tej pozycji, główną bohaterką jest zamężna Grace, która stara się rozwikłać zagadkę swojego ukochanego męża. Osią wydarzeń staje się pewne zdjęcie. Dociekliwa żona za wszelką cenę stara się udowodnić, że na fotografii znajduje się jej mąż, który zaprzecza każdemu jej słowu, poczym znika. Historia ta jest tak ciekawa, że aż nie pozwala się oderwać od książki. Zalecamy ogromny kubek herbaty do czytania!

“Nieznajomy”

Jedna z bardziej znanych pozycji wśród książek Harlana Cobena. Zekranizowana przez giganta serialowego, platformę Netflix. Tytułowy nieznajomy mężczyzna zaczyna bardzo mocno mieszać w życiu Adama Price’a - ustatkowanego ojca dwójki dzieci i szczęśliwego męża. Niestety, słowa obcego człowieka na temat tajemnic żony Adama, wywiercają mu dziurę w brzuchu. Postanawia wyjaśnić, co tak naprawdę kryje jego druga połówka. Gdy dochodzi do konfrontacji, żona znika, pozostawiając Adama z pytaniami i zdawkowymi informacjami. Przez kolejne karty książki śledzimy poszukiwania Corine i odkrywanie jej tajemniczych intryg. 

Zobacz też:  

Zobacz również: