Zaczynając przygodę z farbowaniem włosów musimy zdecydować jaki produkt wybierzemy. Nie ma tu jednej, prostej odpowiedzi, ale możemy kierować się naszymi potrzebami i znaleźć jak najlepszą metodę dla naszych włosów.

Henna czy farba naturalna – najważniejsze czynniki

Wybór odpowiedniej metody farbowania zależy od kilku kluczowych czynników.

Typ włosów

Jeżeli masz grube włosy lepiej sprawdzi się na nich farba naturalna. Jeżeli twoje włosy są cienkie i chcesz je optycznie pogrubić, sięgnij po hennę.

Alergia

Przed farbowaniem pamiętaj o wykonaniu testu, aby upewnić się, że nie masz uczulenia na wybrany produkt. Reakcja alergiczna na hennę jest powszechna, dlatego pamiętaj o wykonaniu jej przed każdym farbowaniem.

Występowanie włosów siwych

Jeżeli chcesz zacząć farbować włosy, aby ukryć siwe włosy, sięgnij po farbę naturalną. Lepiej pokryje ona siwe kosmyki i pozwoli na dłuższą koloryzację. Farbując siwe włosy henną mogą wyjść jaśniejsze niż reszta.

Jaki kolor chcesz osiągnąć?

Są odcienie, których nie osiągniemy używając henny. Należą do nich: jasny brąz, chłodne odcienie i blond. Zdecydowanie lepiej sięgnąć wtedy po farbę naturalną. Jeżeli sięgamy po farbę aby pogłębić i przyciemnić nasz kolor lub chcemy nadać włosom efekt pogrubienia to lepiej sprawdzi się henna.

Kolor z którym zaczynamy koloryzację

Jeżeli twoje włosy mają naturalnie ciepły odcień, henna może przybrać rudawy odcień, który nie każdemu będzie się podobać. Niektóre farby naturalne mogą mieć podobny efekt, dlatego musimy bardzo uważnie dobierać odcienie farby.

Henna czy farba naturalna

Obie metody są bezpieczne i naturalne. Wybierając metodę koloryzacji musimy zastanowić się jakiego efektu oczekujemy. Henna to naturalny sposób na lśniące i zdrowe włosy o głębokim ciemnym odcieniu. Naturalna farba to alternatywa dla chemicznych farb do włosów. Mamy szeroką gamę kolorów i podobny sposób aplikacji produktu.

Przeczytaj: