Czas uczuć
Samotne bliźnięta zaskoczy seria nieoczekiwanych zauroczeń. Poza tym już od stycznia Jowisz będzie cię wspierał w świetnej organizacji spraw codziennych – będą cię kosztować znacznie mniej energii niż dotąd.

TY I JOWISZ
Jowisz, przyjazna i wspierająca planeta, aż do pierwszych dni października znajdować się będzie w obszarze kreatywności w twoim horoskopie. To czas rozwoju i odwagi w wyrażaniu siebie. Jeśli do tej pory twoje poczucie własnej wartości szwankowało, teraz poprawi się twoja samoocena. Poczujesz się pewniej i swobodniej, odnotujesz przypływ pozytywnej energii i ciekawych pomysłów. Życie pokaże swoją najlepsza stronę. Jeżeli masz obrany cel, śmiało ruszaj w drogę. Przyciągasz do siebie pomyślne wydarzenia oraz sprzyjające twoim zamiarom osoby. To dobry czas, aby zaprezentować światu to, co masz najlepszego. Jeśli jesteś uzdolniona w jakiejś dziedzinie, możesz się zgłosić na casting w programie szukającym nowych talentów. Możesz także obrać inną drogę, która doprowadzi cię do poczucia spełnienia. Osiągniesz je poprzez twórczość, miłość, ale także macierzyństwo.

TY I SŁOŃCE
W czasie, w którym wiele się dzieje, warto zmienić też przyzwyczajenia. Są drugą naturą człowieka, ale czasem sprawiają, że życie przestaje dostarczać nowych bodźców. A Bliźniętom są one bardzo potrzebne. Spróbuj więc rzeczy, których nie robiłaś, pójdź do miejsc, w których nie byłaś, np. do szkoły tańca. To nie tylko modne, ale szalenie praktyczne. Przydaje się w wielu towarzyskich sytuacjach. A ty będziesz teraz miała predyspozycje do zawierania ciekawych znajomości i odkrywania nowych zainteresowań. Warto być aktywnym w większej grupie. To mobilizujące i znacznie przyjemniejsze. Nie masz ulubionej dyscypliny? Odpowiednia dla ciebie będzie ta związana z twoim żywiołem, czyli powietrzem – zawierająca elementy choreografii.

TY I SATURN
Czas sprawdzić, czy drabina, po której się wspinasz, oparta jest o właściwą budowlę. Bliźnięta mające na koncie awans mogą odkryć, że z wysokiego stołka łatwo spaść, bo otaczają je konkurenci, którzy tylko czekają, by podstawić nogę zwycięzcy. Inne wiele trudu włożą w to, by znaleźć pracę. Nie raz w tym roku zapytasz sama siebie, czy bilans wypada na plus, ale się nie poddawaj. Wytrwałe i rozsądne Bliźnięta czeka nagroda. Odkryjesz też, że czasem mniej znaczy więcej. To pożyteczna lekcja, jakiej chce ci udzielić Saturn. Nie goń za każdą mrzonką, dokonuj mądrych wyborów, nie ulegaj materialnym pokusom, a okaże się, że zyskasz to, czego naprawdę potrzebujesz. Na dodatek w kieszeni zostanie ci więcej pieniędzy. Zauważysz też: to nie liczba zer na koncie decyduje, że ktoś jest wartościowy. Miłość jest jak kwiaty – te skromne pachną najpiękniej.

TY I URAN
Jeszcze przez dwa najbliższe lata będziesz korzystać ze wsparcia Urana – planety zaskoczeń, zwrotów akcji i niespodzianek. Nastaw się do nich pozytywnie. Wszak jedyne, co jest pewne, to zmiana. Możesz się spodziewać wielu nowych i bardzo odświeżających sytuacji, które wprowadzą w twoje życie dreszczyk podniecenia. Prawdopodobnie wyjedziesz gdzieś i poznasz nowe, niezwykłe, dotąd nieznane ci aspekty życia, a może zakochasz się nieoczekiwanie w kimś, kto zafascynuje cię odmiennością. Jeśli jesteś artystką, doczekasz się erupcji talentu. A jeśli nie masz do czynienia ze sztuką, pozwól sobie na małą ekstrawagancję w codziennym życiu. Marzy ci się jakiś odlotowy ciuch? Pamiętaj: czasem lepiej kupić go i nosić z przekonaniem, niż westchnąć głęboko i nabyć kilka praktycznych, lecz nijakich. Masz ochotę na rewolucję w wystroju domu? Dlaczego nie? Kiedy pozwolisz sobie na więcej w modzie lub aranżacji otoczenia, wkrótce się okaże, że w twojej osobowości także zajdą zmiany. Staniesz się bardziej swobodna, odważna i niezależna.

 

PROGNOZA DLA BLIŹNIĄT NA 2017 ROK

ROZEJRZYJ SIĘ UWAŻNIE...
Gwiazdy wróżą trwałość i pomyślność związkom zawartym w najbliższych miesiącach. To też bardzo dobry rok na założenie obrączki.

KARIERA
Odważnie, ale z głową
Nosisz się z pomysłem na biznes? Pora zaryzykować. ale nie zaciągaj dużego kredytu, zaczynaj rozważnie, małymi krokami.

W tym roku możesz zaufać losowi. Niebieskie konfiguracje wróżą pomyślność i okazje do wykorzystania. Kariera nabierze więc rozpędu. Jowisz czuwa nad każdym twoim krokiem, Saturn umacnia osiągnięcia. Spośród wielu okazji do zarobku wybieraj najlepsze, a zarobione pieniądze mądrze inwestuj. Od czasu do czasu zdaj się na intuicję, bo nos nie powinien cię zawieść. Niewykluczone, że osiągniesz większy prestiż, uzyskasz tytuł naukowy, wyjedziesz w ciekawą podróż. Duże sukcesy osiągniesz również, pracując w zespole.

I DEKADA – Dla ciebie planetarna koniunktura jest umiarkowanie korzystna, z lekką tendencją na plus. Spokojnie kontynuuj plany, które zainicjowałaś jesienią ubiegłego roku. Niewykluczone, że przyniosą ci nowe kontakty zawodowe, dodatkowe zlecenia, szanse na drobne, ale zarazem korzystne zmiany. Jeśli nie masz satysfakcji z tego, co robisz, zmień kurs i rozwiń inne talenty.

II DEKADA – Dla Bliźniąt z drugiej dekady znaku prognozy są najbardziej pomyślne. Nie marudź, staraj się zyskać jak najwięcej, bo kosmos otwiera perspektywy. Przed tobą szanse na zawodowy rozwój, intratne zlecenia. Nosisz się z jakimś pomysłem? Pora zaryzykować. Jeśli od dawna chcesz skończyć z podpisywaniem listy obecności, spróbuj, jak smakuje samodzielność.

III DEKADA – Dla was zmienna koniunktura. Będą szanse, będą także trudniejsze etapy. Pracuj systematycznie. W pierwszym kwartale roku możesz wystartować z nową inicjatywą, przekonywać szefa i współpracowników do swoich pomysłów. Nie siedź w cieniu, nie czekaj, aż ktoś cię zauważy. Reklamuj się, w końcu sama wiesz, ile jesteś warta. Wiosną zwolnij, oceń swoje osiągnięcia, pomyśl o dalszym doskonaleniu zawodowych umiejętności, o zdobyciu nowych doświadczeń.

 

MIŁOŚĆ
Daj mu szansę

Nastaw się na nowe znajomości. Uważaj jednak, by nie szufladkować ludzi. Spotkasz kogoś, kto przyniesie ci spełnienie. Tylko nie odtrącaj go na początku, mimo że nie będzie odpowiadał twojemu ideałowi.

Jeśli twój związek z wolna zmienia się z oceanu uczuć w stojący staw, pora wyciągnąć kotwicę i podryfować w kierunku mocniejszych wrażeń. Jowisz w obszarze kreatywności, przyjemności i romansów rzuci wyzwanie stagnacji i nudzie. Czas na podróże, życie towarzyskie i rozrywki. Niektóre Bliźnięta podkręcą tempo, decydując się na własne mieszkanie albo nawet domek. Nadchodzący rok będzie sprzyjał takim inwestycjom, podobnie jak planom powiększenia rodziny. Jeśli zaś jesteś singlem, rozglądaj się bacznie, bo masz szansę spotkać kogoś, kto w dużym stopniu pasuje do twoich wyobrażeń o partnerze idealnym.

I DEKADA – Nowe twarze, interesujące podróże, wspólne rozrywki. Codzienne życie w rodzinach stanie się w tym roku przyjemne i urozmaicone. Warto wykazać własną inicjatywę w sprawach towarzyskich. Nie czekaj, aż ktoś przypomni sobie o twoim istnieniu. Ty sama wysyłaj sygnały do ludzi. Razem z partnerem proponujcie znajomym spotkania, wspólne wyjazdy, wyjścia do kina. W towarzystwie poczujesz się pewniej, a i twój związek zyska nową energię. Pamiętaj jednak, żeby nie zgubić tego, co najcenniejsze. Dbaj o wasze uczucie, ono wymaga szczególnej pielęgnacji. Wolne Bliźnięta nie muszą się obawiać samotności. Z pewnością będą okazje, by poznać kogoś interesującego.

II DEKADA – Single wpadną w wir spotkań towarzyskich. Niełatwo będzie się zdecydować, kogo wybrać spośród grona interesujących osób. Zamiast spędzać bezsenne noce na rozmyślaniach, posłuchaj intuicji – ona się teraz nie myli. Jeśli twoje serce dawno już wybrało, masz dobry rok na to, by założyć obrączkę. W stałych związkach okres stabilizacji, budowy gniazdka, polepszania sfery materialnej oraz komfortu życia. Niewykluczone powiększenie rodziny.

III DEKADA – Jeśli jesteś zdeklarowana uczuciowo, nie zwlekaj z poważnymi decyzjami. Ten rok sprzyja legalizacji związków. Odpowiedzialnie buduj szczęście małżeńskie, nie tylko w przenośni, lecz także dosłownie. Masz zielone światło w sprawach mieszkaniowych, nie bój się zakupu nowego lokum. Niewykluczone,  że trzeba będzie szybko urządzać pokój dziecinny. W związkach, w których wzajemne uczucia już wygasły, zbliża się czas bilansu i w konsekwencji rozstania. Jeśli jesteś przekonana, że tak jest lepiej, zrób krok w kierunku odzyskania wolności.

 

HOROSKOP BLIŹNIĘTA OD STYCZNIA DO GRUDNIA 2017

STYCZEŃ – Mars i Wenus w znaku Ryb zapowiadają przejściowy spadek formy, możesz poczuć zmęczenie. Zwolnij tempo, mimo że to początek roku i chciałabyś wystartować z fasonem. W pracy skoncentruj się na tym, co robisz dobrze, nie nastawiaj się, że przeniesiesz góry. W sprawach sercowych mały post dobrze ci zrobi.

LUTY – Sprzyjają ci teraz Mars, Słońce, Merkury i Wenus. Koniec stagnacji. Działaj! Załatwisz sprawy wymagające siły przebicia, przystąpisz do konkursu na lepsze stanowisko, przedstawisz swoje oczekiwania w sprawie podwyżki. Mimo wydatków bilans wypadnie zadawalająco.

MARZEC – Powodzenia w sprawach zawodowych spodziewać się możesz dopiero w drugiej połowie miesiąca, spokojnie więc zaczekaj. Kontroluj wydatki, wyciągając kartę kredytową, pamiętaj, że to też pieniądze. W sprawach sercowych przyda się więcej refleksji, ale nie przejmuj się cudzymi opiniami.

KWIECIEŃ – Dopiszą energia i optymizm. Masz okazję zdobyć pracę, znaleźć lekarstwo na samotność, wyjechać w podróż, znaleźć się w środowisku, które ci zaimponuje. Dostaniesz szansę.

MAJ – Trwa dobra passa. Oprócz doraźnych korzyści finansowych w grę wchodzi również spełnienie ambicji, czyli coś, co sprawia, że życie nabiera sensu. Jeśli czekasz na miłość, masz szansę wpaść prosto w czyjeś ramiona.

CZERWIEC – Słońce oraz Merkury w twoim znaku. Na pierwszy plan wysuną się teraz sprawy osobiste. Nadawaj bieg nowym planom, podejmuj decyzje. Warto przeprowadzić ważne a odkładane rozmowy – z szefem, partnerem, rodzicami. W sprawach sercowych też możesz teraz wrzucić wyższy bieg.

LIPIEC – Im dalej, tym bardziej dynamicznie. Wyjdź śmiało naprzeciw zmianom, nie przyrastaj do miejsca, nawet jeśli jest ci wygodne. Wenus jest teraz w twoim znaku, więc daj się ponieść romantycznym nastrojom i przygotuj się na spore emocje. W miłości jak na wojnie – wszystkie chwyty są dozwolone.

SIERPIEŃ – Lepiej nie planuj w tym miesiącu urlopu – to dobry moment na realizację celów, w których będziesz mogła wyrazić inwencję twórczą. Uda ci się podjąć trafne decyzje, skutecznie rozstrzygnąć dylematy. Szukaj nowych dróg, a coś, co do tej pory pozostawało w sferze życzeń, stanie się rzeczywistością.

WRZESIEŃ – Byłby przyjemniejszy, gdybyś machnęła ręką na drobiazgi, ale możesz być w bojowym nastroju. Nic dziwnego, Słońce i Mars znalazły się teraz w kwadraturze z twoim znakiem. Nie daj się ponieść ambicji, nie zapominaj o zasadach fair play.

PAŹDZIERNIK – Niektóre sprawy trzeba wziąć na przeczekanie. Nie ma powodu, by ominął cię też sukces zawodowy! A miłość? Jeśli nie będziesz niecierpliwie przytupywać nogą, niedługo okaże się ona czymś łatwym i naturalnym jak oddychanie.

LISTOPAD – Mars w obszarze kreatywności. Jeśli marzysz, by kariera nabrała rumieńców, poszerz swoje horyzonty, stań się atrakcyjniejszym i lepiej przygotowanym pracownikiem. To świetny moment na naukę języka obcego. W sprawach sercowych szansa na przyspieszenie. Miłość, która teraz się zacznie, będzie zmysłowa i namiętna.

GRUDZIEŃ – Dobra passa wciąż jest przy tobie i wiele teraz będzie się działo. Zrób bilans tego roku, podejmij decyzje w sprawach, które cię dotykają, może zmień niektóre metody działania. Jeśli czujesz, że wszystko idzie dobrze, warto przyspieszyć kroku. Zakochane Bliźnięta będą miały najlepszy miesiąc na amory.

 

DOBRA RADA DLA BLIŹNIĄT NA CAŁY ROK 2017

Stawiaj na kompromisy. Nie zawsze będą łatwe, ale wszystkie po jakimś czasie docenisz. Nie warto ranić innych upartym stawianiem na swoim. Szukaj w ludziach sprzymierzeńców!

Zobacz też: Horoskop 2018: BLIŹNIĘTA