Skup się na sobie
Zainwestuj teraz w swoją pasję czy talent, na których rozwój nie miałaś czasu. Nabierzesz nowej energii, pozbędziesz się kompleksów. Zaufaj intuicji, bo zarówno w sprawach uczuć, jak i kariery będzie dobrze podpowiadać.

TY I WENUS
Wenus jest twoją planetą opiekuńcza. Obdarza cię zmysłem artystycznym i urokiem osobistym, więc zrób z tych darów dobry użytek. Rozwijaj pasje, odkrywaj nowe talenty. Przede wszystkim nie siedź w domu, bo to, co najlepsze, czeka cię wśród ludzi. W tym roku spotkasz ich wielu. Choć okażesz się otwarta i przyjaźnie nastawiona, nie będziesz pochopnie zawierać znajomości. Twoja pragmatyczna natura każe ci dokładnie przyjrzeć się każdemu człowiekowi, zanim w cokolwiek się zaangażujesz. Tak trzymać! Warto jednak w tym roku odkryć i pielęgnować w sobie takie cechy, jak życzliwość i tolerancja. To właśnie one w konsekwencji pozwolą ci czuć się lepiej wśród ludzi. Kto sam nie ocenia, nie czuje się oceniany. Będziesz rzutować na otoczenie swoje nastawienie. Im bardziej będzie ono przyjazne, im swobodniej i radośniej będziesz wyrażać siebie, tym bardziej inni będą ci przychylni.

TY I SŁOŃCE
W roku, w którym masz nieco więcej czasu dla siebie, nawiąż kontakt ze swoim wewnętrznym JA. Zastanów się, jakie cechy są twoimi największymi zaletami. Staraj się je wyeksponować i dobrze spożytkować. Jesteś życzliwa? Okazuj to i osobom bliskim, i całkiem obcym, a pozytywne wibracje staną się jeszcze silniejsze. Jesteś szczodra? Dziel się tym, co masz, bo spontaniczne gesty nie pozostaną bez odpowiedzi. Swoje szczególne uzdolnienia, jakiekolwiek by były, rozwijaj i szlifuj. Tworzysz teraz najcenniejszy kapitał, z którego będziesz czerpać w kolejnych latach. Kontroluj swoje wady. Ktoś uważa, że zadzierasz nosa? Wystarczy, że trochę zweryfikujesz zachowanie, a wszyscy stwierdzą, że jesteś po prostu świadoma własnej wartości.

TY I NEPTUN
Dzięki korzystnym wpływom Neptuna twój życiowy pragmatyzm zabarwi się nutą romantyzmu. Masz teraz dużo silniejszą intuicję. Zwróć większą uwagę na swoje sny, zapisuj je. Może się okazać, że śniąc, znajdziesz wyjście z trudnych sytuacji i dostrzeżesz to, co umyka twoim zmysłom na jawie. Sprawdzaj też swoje przeczucia. Intuicja, którą się ćwiczy, wzmacnia się. Staniesz się też wrażliwsza na otoczenie, zrobisz coś dobrego dla innych. To nie znaczy, że masz się poświęcać. Rób to, co sprawia ci przyjemność. Wyślij świąteczną paczkę do domu dziecka, wesprzyj schronisko dla zwierząt. Zaskarbisz sobie tym wdzięczność kosmosu.Nie myl jednak altruizmu z cierpiętnictwem. W bliskich związkach, obdarzając miłością, staraj się uzyskać równowagę emocjonalną. Strzeż się osób, które ogarnięte duchową pustką, jedynie biorą, nie dając nic w zamian.

TY I PLUTON
Pluton przez wiele najbliższych lat użyczać ci będzie swojej energii. Jego wpływ pozwoli ci dokonać wielu potrzebnych zmian. Przede wszystkim więc napraw fundamenty, na których wznosisz budowlę zwaną życiem. Czujesz, że coś cię ogranicza? Zajrzyj do swojej podświadomości. Jeżeli jest ciemna i zagracona, zapal tam jasne światło! Jak powiedział Karl Gustaw Jung: „Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie to kierować twoim życiem, a ty będziesz nazywać to przeznaczeniem”. Masz doskonały czas na psychoterapię i odkrywanie siebie. Tym sposobem zamienisz każdą słabość w siłę. Jeśli przed czymś próbujesz uciekać, czemuś zaprzeczać, tracisz wiele energii. Dużo lepszym rozwiązaniem jest odważnie stanąć twarzą twarz z wyzwaniem. Każ zniknąć kompleksom, poczuciu niższej wartości, obawom, że czegoś nie umiesz lub na coś nie zasługujesz. To także dobry czas, by zmienić się w aspekcie fizycznym. W tym roku uda ci się schudnąć, wprowadzić nowy styl ubierania się, stać się najlepszą wersją samej siebie.

 

PROGNOZA DLA BYKA NA 2017 ROK

NA SAMOTNE BYKI CZEKAJĄ SILNE ZAUROCZENIA.
Byki w związkach będą się cieszyć stabilizacją i bliskością. jedyne, z czym przyjdzie im walczyć, to nuda.

KARIERA
Stawiaj na rozwój

To dobry czas na przemyślenie, czy twoja praca naprawdę daje ci satysfakcję. Nie bój się zmian zawodowych, ale dobrze się do nich przygotuj i nie wierz pustym obietnicom.

Kto nie idzie naprzód, ten się cofa. Zapisz się na dodatkowy kurs, czytaj nowości ze swojej dziedziny, pomyśl o nauce języka obcego. Nowe umiejętności będą w cenie! Na razie jednak twoja kariera będzie się rozwijać bez spektakularnych wydarzeń. Warto pomyśleć o zmianie pracy, ale nie podejmuj decyzji zbyt pochopnie, szczególnie jeśli liczysz, że czeka cię zmiana znacząca. Finanse w normie. Gotówki nie powinno zabraknąć, o ile nie ulegniesz zakupowym szaleństwom.

I DEKADA – Spokojnie kontynuuj dotychczasowe plany, a przy okazji zastanów się, z czego powinnaś zrezygnować, aby zająć się tym, co ma przyszłość. Plany, które wydają ci się obiecujące, traktuj poważnie, zdobywaj wiedzę, szlifuj umiejętności. Nie próbuj jednak łapać kilku srok za ogon. Z dystansem traktuj obietnice „złotych gór”, nie wystawiaj na szwank swojej opinii. Kontroluj wydatki. W końcówce roku w korzystnej pozycji ustawi się Saturn. Może dostaniesz awans?

II DEKADA – Teraz odczujesz najmocniej wspierającą energię Plutona. W tym roku możesz wiele osiągnąć, pod warunkiem że jesteś gotowa na nowe wyzwania. To dobry czas na przeorganizowanie warsztatu pracy, a nawet na zmianę zawodu lub sposobu jego wykonywania. Od jesieni kontroluj wydatki, choć wiele wskazuje, że będziesz miała zasobne konto.

III DEKADA – Naciśnij lekko na hamulec i zwolnij do takiej prędkości, jaka ci odpowiada. Najlepsze efekty uzyskasz, robiąc we własnym tempie to, co potrafisz. Nie eksperymentuj w ryzykowny sposób. Upewnij się, że nie przeceniasz swoich możliwości. Nawet jeśli bardzo potrzebujesz pieniędzy, ostrożnie podchodź do pięknie brzmiących propozycji. Zanim sięgniesz do kieszeni lub złożysz swój podpis na dokumencie, domagaj się konkretów, a decyzje podejmuj po gruntownym namyśle.

 

MIŁOŚĆ
Czas siewów

Wpływ Plutona na głodne uczuć byki oznacza jedno – jeśli w tym czasie kogoś poznasz, będzie to poważny i intensywny związek. Ktoś skromny i niepozorny zaskoczy cię bogactwem uczuć oraz gorącym temperamentem.

Większość planet okaże się wobec ciebie życzliwie neutralna, więc życie większości Byków potoczy się miło, lecz bez ekscytujących wydarzeń. Kolejny wspólny poniedziałek i wtorek z pewnością nie jest równie romantyczny, co noc poślubna, ale chyba zdajesz sobie sprawę, że to zupełnie normalne. Trudno bez przerwy grać wysokie C w miłości. Nie narzekaj na nudę, raczej inwestuj we wzajemną bliskość. Samotne Byki muszą się wykazać intuicją. Wśród zwykłych szkiełek błysnąć może diament, ale... nieoszlifowany. Będzie wymagał uwagi, by go dostrzec. W końcówce roku planetarny klimat zacznie sprzyjać tworzeniu związków.

I DEKADA – W rodzinach atmosfera spokojna, ale pilnuj, żeby nie zrobiła się nazbyt senna. Stagnacja i siła inercji to wasz wielki wróg. Raz na jakiś czas dostarczaj atrakcji partnerowi i dzieciom. Po wakacjach Jowisz, a w ślad za nim życzliwy ci Saturn zaczną sprzyjać obiecującym znajomościom. Samotne Byki mają szansę na zauroczenie. Nie kieruj się jednak pozorami atrakcyjności. Ktoś skromny i na pierwszy rzut oka niepozorny, może się okazać świetnym partnerem, zaskoczy cię bogactwem uczuć i skrywanym temperamentem.

II DEKADA – Wpływ Plutona na twoje sprawy osobiste może oznaczać wielkie zaangażowanie. Jeśli w tym roku kogoś poznasz, z pewnością będzie to ważny i intensywny związek. W stałych relacjach pojawią się okazje do zmian. Sprawią one, że uczucia staną się bardziej intensywne, a życie ciekawsze. Może się przeprowadzicie lub zostaniecie rodzicami? Pary, które naprawdę oddaliły się od siebie, zrozumieją, że ich planety poruszają się już po zupełnie innych trajektoriach. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, możesz być pewna, że szybko ktoś inny przyciągnie twoją uwagę.

III DEKADA – Nachodzący rok sprzyja głównie miłościom już udomowionym. Tylko od was zależy, czy spokojna stabilizacja okaże się równocześnie przyjemna i inspirująca, czy, niestety, nudna i wyprana z emocji. Samotne Byki nie powinny niecierpliwie przytupywać nogą. Brak partnera nie musi oznaczać długich i nudnych wieczorów. Możesz je spędzać wśród przyjaciół. Jeśli pojawi się ktoś interesujący, czekaj na rozwój wydarzeń, ale bez nadmiernych emocji. Jest duże prawdopodobieństwo, że będziesz musiała odkręcać przedwcześnie złożone obietnice.

 

HOROSKOP BYK OD STYCZNIA DO GRUDNIA 2017

STYCZEŃ – Wenus i Mars w korzystnym położeniu zapowiadają przyjemny początek roku. Zastanów się, co chciałabyś zrealizować w nadchodzących miesiącach. Twoje wyczucie sytuacji jest wyjątkowo dobre. Także w miłości możesz liczyć na więcej. Reaguj na sygnały, które wysyła ktoś zainteresowany.

LUTY – Zwolnij tempo, bo lutowy układ planet nie wróży łatwego sukcesu. Nie rozpowiadaj o swoich planach. Ktoś może okazać się nielojalny. Odłóż delikatne sprawy, trudne negocjacje, start z nowym przedsięwzięciem. Idź powoli i rozważnie.

MARZEC – Aura się poprawia, bo Słońce i Merkury wspierają twoją kreatywność i ułatwiają kontakty z otoczeniem. W sprawach osobistych niczego nie przyspieszaj. Gdy Wenus i Mars znajdują się pod horyzontem, lepiej poprzyglądać się sytuacji. Pierwsze wrażenie okazało się pomyłką? Wyciągnij wnioski.

KWIECIEŃ – Bojowy Mars znajduje się w twoim znaku, twoje ego zaś domaga się gratyfikacji. Ale uwaga – czas nie sprzyja brawurowym akcjom. Spokojnie przeprowadzaj swoje plany. Nie nadeptuj nikomu na odciski, komunikuj się w formie zachęcającej do rzeczowej dyskusji.

MAJ – Urodziny, pora na nowy początek. Powiedzie ci się w interesach, nawiążesz nowe kontakty zawodowe, możesz także, dzięki dobrej organizacji czasu, wyjechać w podróż. Warto wyznaczyć sobie ambitny cel, osiągać sukcesy, również materialne.

CZERWIEC – Wenus w twoim znaku! Na pierwszym planie znajdą się sprawy partnerskie. Dobry moment na zawieranie nowych kontaktów, zdawanie egzaminów. Będziesz się cieszyć popularnością. W sprawach sercowych coś się zacznie...

LIPIEC – To najlepszy moment, by spakować walizkę i wyruszyć na zieloną trawkę. Potrzebujesz teraz wytchnienia. Słońce uczyni z ciebie osobę bardzo towarzyską, zawrzesz parę znajomości, ale wiedz, że nie wszystkim nowym związkom planety wróżą długi żywot. Nie traktuj więc ich ze śmiertelną powagą. Ciesz się latem, wakacjami i baw się dobrze.

SIERPIEŃ – Słońce i Mars w kwadraturze! Realizując ambicje, pamiętaj, że bycie przebojową nie powinno oznaczać potrącania innych. Posługuj się inteligencją, imponuj nieszablonowym myśleniem. Nie rzucaj się też zachłannie na wszelkie okazje, jeśli nie chcesz być postrzegana jako osoba rozpychająca się łokciami.

WRZESIEŃ – Zmiany w planach wymagać będą elastyczności, ale sukcesy są murowane. Nowe reguły w pracy? Świetnie! To okazja, by czegoś się nauczyć. Zmiany w sercu? Czemu nie? Dobry moment, by oczarować kogoś lub zmienić niesatysfakcjonujący związek na lepszy model.

PAŹDZIERNIK – Szykuje się sporo pracy, nie wszystko pójdzie migiem, ale uzbrój się w cierpliwość. Jeśli się okaże, że nie możesz przeforsować swojego pomysłu, zaczekaj. Wenus i Mars znalazły się w polu romansów. Być może – zajęta mnóstwem drobnych spraw – nie zauważyłaś, że ktoś daje ci sygnały.

LISTOPAD – Przyglądaj się ludziom. To, co cię drażni w innych, kryje prawdę o... tobie. Ta wiedza bardzo ci się przyda, bo z końcem miesiąca pojawią się szanse, by zabłysnąć. Gdy zrobisz to świadomie, wyjdzie świetnie.

GRUDZIEŃ – Szykuje się wiele pracy, spotkań i służbowych podróży. Jeśli z niczym nie przesadzisz, czas okaże się korzystny na finalizację planów. Przy zielonym drzewku będziesz świętować sukcesy. Z końcem roku zostaw za sobą wszystko, co nie zdało egzaminu. Nie trzymaj się kurczowo tego, co było. Idzie nowe!

 

DOBRA RADA DLA BYKA NA CAŁY ROK 2017

Niezależnie, czy nadchodzące miesiące upłyną ci w spokojnej, domowej atmosferze, czy też poświęcisz się karierze, pamiętaj, żeby słuchać swojej intuicji. Ona cię teraz nie zawiedzie.

Zobacz też: Horoskop 2018: BYK