Stawiaj granice
Przyszedł moment, by zadbać o siebie. Sprawiaj sobie przyjemności, bądź asertywna wobec ludzi, którzy od dawna obarczają cię problemami i oczekują pomocy. Potrzebujesz oddechu i własnego rozwoju. Zainwestuj w siebie!

TY I PLUTON
Poczucie bezpieczeństwa i stabilizacja nie powinny zamienić się w stagnację. Jeśli zbyt kurczowo trzymamy się naszego status quo, życie samo wymyśla sposoby, by sprowokować nas do zmian. Bo rozwój to zmiana, odnajdywanie nowych celów. Tak potraktuj więc wpływ Plutona, który jeszcze do 2024 roku przebywa w znaku Koziorożca. Jeżeli nie czujesz się w życiu komfortowo, pora przyjrzeć się wszystkiemu, co wydaje ci się nieadekwatne. Kosmos wspiera cię w takich działaniach, problem w tym, że czasem boisz się nieznanego, nie jesteś świadoma potrzeby przemian lub nie wiesz, w jakim kierunku powinnaś podążać. Nie trzymaj się kurczowo przeszłości. Zaufaj przeznaczeniu. Zaakceptuj fakt, że czasem coś musi odejść z twojego życia, abyś znalazła motywację do większego wysiłku i przestrzeń do zrealizowania nowych planów. Dotyczy to sfer osobistej i zawodowej.

TY I MARS
To, że powinnaś kierować się rozsądkiem, nie oznacza, że masz przyjąć postawę defensywną. Staraj się po prostu ustalić sensowną granicę pomiędzy tym, czego pragniesz, a tym, co jest możliwe. W okresie, w którym sprzyja ci Mars, czyli w: styczniu, marcu i kwietniu, wrześniu, październiku oraz grudniu, zadawaj sobie częściej pytanie: kim jestem, czego potrzebuję? Powinnaś też wiedzieć, ile z siebie chcesz oddać światu, a ile potrzebujesz zachować dla siebie jako swoją bazę. Chodzi o czas dla innych i czas dla siebie, troskę o otoczenie i dbanie o swoje cele. Pomyśl, na ile chcesz wpuścić inne osoby do swojego życia – osobistego i zawodowego. Określisz w ten sposób granice, zaznaczysz potrzebę wolności i zawalczysz o niezależność.

TY I MERKURY
Mówi się o tobie, że jesteś obowiązkowa i bardzo ambitna. W tym roku jednak nie pozwól, by ambicje przesłaniały ci horyzont. Staraj się spojrzeć na swoje życie z szerszej perspektywy, dostrzegając przede wszystkim te aspekty, które nadają mu koloryt i smak. Zadbaj o swój nastrój. Odnajdź miłe sercu drobiazgi, które nic nie kosztują, a wydają się bardzo cenne. Spacery w pięknych miejscach, rozmowy z przyjaciółmi, pasjonujące książki. Codziennie zrób coś dla siebie. Wieczorną kąpiel zamień w przyjemny rytuał dla urody, kup sobie piękną filiżankę do kawy, by miło zaczynać dzień. Jeśli zaś masz ochotę zobaczyć się z kimś, nie wmawiaj sobie, że pierwszeństwo mają porządki w piwnicy. Baw się też modą. Nie traktuj jej zbyt serio. Wypatrzone w indyjskim sklepiku oryginalne kolczyki odmienią T-shirt i dżinsy, a szalik w pięknym kolorze rozweseli twój wizerunek w chłodny jesienny dzień.

TY I JOWISZ
Do października Kosmos będzie wymagał od ciebie zdrowego rozsądku i większej samokontroli. Lepiej więc pozwolić ambicji na mały urlop. Unikaj niepotrzebnego ryzyka, pamiętając, że twoja ocena sytuacji nie jest teraz dostatecznie obiektywna. Zbyt wiele chęci, zbyt wygórowane cele – to może skończyć się fiaskiem. Grożą ci komplikacje prawne, a i schody do urzędów okażą się strome. Unikaj walki z przepisami, choćby wydawały ci się kompletną bzdurą. Pilnuj regularnego płacenia rachunków, a także ewentualnych rat bankowych kredytów. Cokolwiek planujesz, nie przebierz miary. Jeśli nie wzniesiesz się nadmiernie wysoko, nie upadniesz zbyt nisko. Po wakacjach wiele skomplikowanych sytuacji się wyjaśni, a cierpliwość i poczucie realizmu przyniosą oczekiwane rezultaty. Jowisz ustawi się w korzystnym położeniu i zacznie sprzyjać dobrym relacjom z otoczeniem. Twoja ogólna forma, z naciskiem na sprawy materialne, stanie się bardziej stabilna i przewidywalna.


PROGNOZA DLA KOZIOROŻCA NA 2017 ROK

W TYM ROKU NIE BÓJ SIĘ POWAŻNYCH DECYZJI
Od dawna odkładany ślub? plan na dziecko? Nie czekaj, dawno nie było na to lepszego momentu. gwiazdy sprzyjają ci w miłości.

KARIERA
Uwierz w siebie

Twoim największym atutem będzie przedsiębiorczość. Wykorzystaj to, by przeforsować swój projekt, pokazać szefowi, że zasługujesz na podwyżkę.

W tym roku nastaw się na to, że trzeba będzie dokonać wielu wyborów, niech więc będą one przemyślane i odzwierciedlają twoje prawdziwe dążenia. Pod wypracowanym wizerunkiem zawsze ukrywamy obawy, kompleksy, nadzieje. Przyjrzyj się im uważniej. W czym teraz tkwi twoja wewnętrzna siła? Jeśli kosmos postawi cię w obliczu trudnego wyzwania, warto będzie stanąć na wysokości zadania, wykazać się odpowiedzialnością za swoje czyny lub za los firmy. Stać cię na to, a jesienią doczekasz się nagrody. Sytuacja materialna się poprawi.

I DEKADA – Możesz mieć wrażenie, że potrzebujesz czegoś nowego. To prawda. Zmieniasz się, więc razem z tobą zmieniają się twoje priorytety i cele. Możliwe, że zaczniesz się zastanawiać nad zmianą sposobu zarabiania pieniędzy, szukać innych dróg rozwoju. Warto podnieść kwalifikacje, bo im więcej umiesz, tym pewniej będziesz sięgać po swoje marzenia. W końcówce roku możesz otrzymać propozycję, na którą czekasz.

II DEKADA – Nie daj się zwieść ulotnym mirażom szybkich zarobków, oszczędnie gospodaruj tym, co masz. Myśl strategicznie, przygotuj sobie plan działania. Chaotyczne i impulsywne decyzje nie przyniosą ci powodzenia. Podobnie jak próby lekceważenia lub naginania przepisów. Bądź przygotowana na korzystne zmiany, ale pojawią się one dopiero od jesieni, gdy Jowisz spojrzy na ciebie życzliwym okiem. Nawiążesz nowe kontakty, przyspieszy się tempo kariery, przybędzie pieniędzy.

III DEKADA – Teraz jest czas na ewentualne zmiany. Sytuacja finansowa zapowiada się stabilnie. Wykorzystaj to, aby przekonać szefa, że dasz sobie radę z odpowiedzialnym zadaniem lub że zasługujesz na większe zaufanie. Z końcem roku zapragniesz większych sukcesów. Dla odważnych szansa na rozpoczęcie działalności na własny rachunek. Solidnie się do tego przygotuj.

MIŁOŚĆ
Przy rodzinie

Postaraj się o dobre kontakty z dziećmi, rodzicami i partnerem. Znajdź dla nich czas, nie obawiaj się kompromisów. Pozytywna energia między wami da ci siłę, którą wykorzystasz również w sprawach zawodowych.

Dla rodzin zapowiada się rok sprzyjający umacnianiu więzi. Jedyny warunek – nie przesadzajcie z inwestycjami, by nie stały się złotą klatką. Jeśli jeszcze jesteś wolna, rozejrzyj się bystro dookoła. Miłość czeka. W drugiej połowie roku szczęście zastuka też głośniej do drzwi Koziorożców zadeklarowanych w uczuciach. To dobry czas na śluby. Natomiast te z was, które czują, że stoją na rozstajach w związku, niech podejmą odważną decyzję. Nie bójcie się zmian. Z końcem roku, gdy poczujecie moc pochodzącą od Jowisza, zrozumiecie, że macie pełne prawo do szczęścia.

I DEKADA – Planety sprzyjają związkom. Nie licz na uczuciowe szaleństwa, ale emocjonalna równowaga nie wyklucza dużych wzruszeń i... satysfakcjonującego seksu. Wolne Koziorożce mogą poznać kogoś wartościowego i godnego zaufania. W samym końcu roku, od grudnia, odczujesz jednak ograniczający wpływy Saturna, którego siły przesuną się na kolejny rok. Co to oznacza? Albo pojawią się obowiązki związane z macierzyństwem, albo będzie to wysiłek związany z kupnem lub budową własnego lokum.

II DEKADA – Nie opieraj się przed bywaniem wśród ludzi, nie stroń od towarzyskich spotkań. Będziesz roztaczać urok, którego nie możesz zmarnować. Jednak nawiązując nową znajomość, nie chwytaj od razu przynęty, nie wpadaj na oślep w zastawione sidła. Możesz okazać się zbyt łatwą zdobyczą, szczególnie jeśli bardzo chcesz się zakochać. Osoby związane będą zajęte sprawami mieszkaniowymi, polepszaniem komfortu życia rodziny. Jednak niech kwestie praktyczne nie przesłonią ci romantycznej strony życia we dwoje.

III DEKADA – W stałych związkach warto, korzystając z dobrej atmosfery, wrócić do starych, dobrych czasów. Na wspominaniu nie powinno się skończyć. Nie żałuj energii na zorganizowanie romantycznego wyjazdu we dwoje, który obudzi w was sentyment. Możesz również liczyć na nowy, obiecujący rozdział w uczuciowym życiorysie. Wykorzystuj swoje możliwości, wdzięk, refleks, urok osobisty. Żyj radośnie. W kręgu znanych ludzi może pojawić się ktoś nowy, bardzo interesujący. Dla samotnego Koziorożca to szansa na oczekiwane uczucie.


HOROSKOP KOZIOROŻEC OD STYCZNIA DO GRUDNIA 2017

STYCZEŃ – Słońce, a zaraz potem Merkury w twoim znaku. Nie pora więc na karnawałowe rozleniwienie. Pokieruj teraz rozsądnie swoim życiem. Szukaj źródeł dodatkowych zarobków. Dla samotnych niewykluczone nowe znajomości. Jeśli wybierasz się na zimowe wakacje, okażą się one udane.

LUTY – Będziesz w bojowym nastroju, a układ planet nie obdarzy cię najlepszym wyczuciem sytuacji. Bądź ostrożna, bo łatwo pochopnie ocenić sytuację i pod wpływem impulsu zrobić coś, co potem trzeba będzie odkręcać. Mars oraz Wenus w kwadraturze mogą wywołać jakieś zwarcie w relacjach Koziorożców. Niech to iskrzenie nie zamienia się w pożar.

MARZEC – Wiosenny przypływ energii. Zaczynaj projekty, które mają wyrazić twoją indywidualność. Obmyśl jednak argumenty do dyskusji, bo to, co planujesz, nie musi się wszystkim podobać. Dokładniej przyjrzyj się też obiektowi swoich westchnień. Erotyczna atrakcyjność i miłość to nie to samo.

KWIECIEŃ – Szykują się sprzyjające sytuacje, ale chwilami też trochę bałaganu. Przygotuj się starannie do ważnych rozmów i egzaminów. W sprawach sercowych niewykluczone drobne sprzeczki, ale poprawa nastąpi w drugiej połowie kwietna.

MAJ – Słońce, a potem Merkury w obszarze kreatywności obdarzą cię większą siłą przebicia, lecz bądź uważna i nie nastawiaj się na łatwe zdobycze. Wybieraj to, co służy twoim interesom. Bądź bardziej dyskretna – nie wszyscy są tak życzliwi, jak ci się zdaje.

CZERWIEC – Mars w opozycji? Nawet jeśli jesteś całkowicie pewna, że masz rację, posłuchaj, co ma do powiedzenia druga strona. Temperatura uczuć w nowych związkach będzie się wahać. To falowanie może być interesujące, ale nie przesadzaj. Zbyt długa zabawa w kotka i myszkę zniechęci kogoś miłego.

LIPIEC – Narwany Mars nadal w opozycji. Chwilami będzie nerwowo i nie wszystko ułoży się zgodnie z planem. Wprowadź porządek do swoich zamierzeń. W pracy pamiętaj, że improwizacja nie jest twoją najmocniejszą stroną.

SIERPIEŃ – Wenus w partnerskim sektorze horoskopu sprzyjać będzie relacjom z otoczeniem. Zmodyfikuj plan dnia, niech na liście spraw znajdzie się więcej przyjemności, spotkań. Niektóre z nich warto oznaczyć czerwonym serduszkiem, bo twoje akcje w miłości będą miały teraz dobre notowania.

WRZESIEŃ – W korzystnym położeniu znajdują się Wenus i Mars. Zdobywanie pieniędzy i odnoszenie sukcesów przychodzić ci będzie bez większego trudu. Uda ci się podnieść poziom życia. Znajdź czas na złapanie oddechu, bo w twoim otoczeniu są osoby, które powinnaś poznać.

PAŹDZIERNIK – Sprawy kariery są teraz na pierwszym planie, ale trzeba będzie pokonać kilka drobnych przeszkód natury urzędowej. W sprawach sercowych, mimo jesieni, słoneczne perspektywy. Szykują się interesujące kontakty z ludźmi, nowe pomysły na życie. W stałych układach także romantyczne chwile.

LISTOPAD – Jeśli plany zawodowe nie będą się posuwać do przodu w takim tempie, jak byś chciała, nie denerwuj się. Nie warto niczego przyspieszać. Czas pracuje na twoją korzyść. Antidotum na jesienną chandrę okaże się miłość. Bardzo namiętna.

GRUDZIEŃ – Przyjaciele przyniosą dobre wieści. Warto zrobić remanent minionego roku i pomyśleć o planach na przyszłość. W sprzyjającym położeniu ustawił się Jowisz, kontynuuj więc rozpoczęte plany, obracaj się w kręgu osób, które cię inspirują. Znajdź też czas na przyjemności i wypoczynek.

 

DOBRA RADA DLA KOZIOROŻCA NA CAŁY ROK 2017

Bądź dla siebie łaskawa. Przez ostatnie lata ciężko pracowałaś dla innych. Nadszedł czas, by zrobić coś dla siebie: pójść na kurs, wyjechać w upragnioną podróż, spełnić małe marzenie.

Zobacz też: Horoskop 2018: KOZIOROŻEC