Stawiaj na rozsądek
Nie zaciągaj zobowiązań finansowych, nie wchodź w ryzykowne relacje, duże wyzwania wyznacz na drugą połowę roku. Przeszłość zostaw daleko za sobą. To dobry rok na rozpoczęcie nowego etapu w życiu!

TY I JOWISZ
Do jesieni nie będziesz ulubienicą Jowisza. Wystrzegaj się ryzykownych decyzji, trzymaj pod kontrolą finanse, nie zadzieraj z urzędami. Unikaj kredytów, bo ich spłata okaże się bardziej kłopotliwa, niż zakładasz. Bądź w zgodzie z prawem, nawet w najdrobniejszych sprawach, inaczej możesz wpakować się w kłopoty. Jeśli masz jakiś dylemat, bez fałszywego wstydu poproś o radę kogoś, komu ufasz. Na szczęście już w październiku humor Jowisza się zmieni, stanie się on twoim przyjacielem, osłoni cię przed deszczem kłopotów, a nawet pozwoli ci zamienić porażki w zwycięstwa. Możesz wiele zyskać, jednak pod warunkiem, że zechcesz wykorzystać szanse zsyłane przez życzliwy kosmos. Ten czas okaże się bardziej korzystny i dla spraw zawodowych, i materialnych, więc poważniejsze plany realizuj dopiero po wakacjach. Wtedy też podejmij jakieś wyzwanie.

TY I MERKURY
W roku o zmiennej aurze, kiedy zwycięstwa i porażki przeplatają się ze sobą, warto wreszcie zdać sobie sprawę, że żadne z nich nie są czymś ostatecznym. Po nocy zawsze przychodzi dzień, a po burzy słońce. Taki dystans do sytuacji bynajmniej nie osłabi twojej czujności, a raczej pozwoli ci działać z większą swobodą i luzem. Sięgnij do pokładów swojej inteligencji emocjonalnej, działaj z głębszym zrozumieniem sensu oraz celu swoich dni. To, że coś się nie powiodło, nie oznacza, że jesteś do niczego, ani też twój sukces nie oznacza, że jesteś najlepsza na świecie. Wyrabiaj sobie w tym roku tolerancję dla siebie i innych. Patrząc na świat z uśmiechem, zrozumiesz, że dzięki temu stał się on znacznie przyjemniejszym miejscem.

TY I PLUTON
Jeszcze przez kilka lat, do roku 2024, Pluton tworzący opozycję z twoim znakiem wyznacza czas na generalne porządki i początek zupełnie nowego życia. Nie trzymaj się kurczowo przeszłości, sentymentalny Raku. Zmień to, co możesz zmienić, popraw, co możesz poprawić. Pluton wskaże ci, które obszary wymagają przebudowy. Wymieć wszystko, co niepotrzebne, co będzie stanowiło zbędny balast. Zapomnij, co było złe, tak aby przeszłość nie rzucała cienia na twoje szczęście. Jeżeli doświadczyłaś niepowodzeń, spuść na nie kurtynę, ponieważ nie da się na nowo zbudować życia, jeżeli jego fundamentem jest żal. Nawet jeśli coś się nie udało, to nie znaczy, że nie jest osiągalne lub możliwe. W ten sposób potraktuj wyzwania, które na ciebie czekają. Odważ się zrobić pierwszy krok ku lepszej przyszłości: nakreśl nowe cele, wejdź w krąg nowych ludzi, odkryj nowe strony swej osobowości.

TY I URAN
Uran nadal znajduje się w kwadraturze z twoim znakiem. To gwiezdny specjalista od zaskakujących sytuacji i niespodzianek! Chwilami możesz stracić poczucie stabilizacji,  ale już niedługo w twoim życiu pojawi się mnóstwo ekscytacji i odświeżających zmian. Wiele zależy od punktu widzenia i twojego udziału w procesie przemian. Oby twoja szklanka zawsze była do połowy pełna, bo wtedy każda strata stanie się zyskiem. Otwórz się na świat i nie zamykaj przed niczym, co nowe i nieznane. Wpływ Urana będziesz odczuwać jeszcze przez dwa najbliższe lata, aż do 2019 roku. Czego możesz doświadczyć? Niespodziewanych spotkań, ale też rozłąki, pobytu w całkiem nowym dla siebie środowisku, którego zwyczajów bądź języka dopiero będziesz się uczyć. Znajdziesz się w sytuacjach, w których poczujesz się osobą całkiem niedoświadczoną, tak jakbyś wyszła na scenę bez generalnej próby. W wyniku odkryć, których dokonasz, życie zyska nową jakość.

 

PROGNOZA DLA RAKA NA 2017 ROK

POSTAW NA LOJALNOŚĆ
Raki żyjące w związkach będą wodzone na pokuszenie. Zachowaj ostrożność i zdrowy rozsądek. Dla romansu nie warto ryzykować utraty tego, co już masz.

KARIERA
Wrzuć na luz
Dobra praca, perspektywy rozwoju, awans pojawią się, ale pod koniec roku. Na początku musisz się uzbroić w cierpliwość i iść do celu małymi krokami.

Podejmuj decyzje z większym rozmysłem. Awans lub samodzielność zawodowa pokażą, że oprócz blasków nowej sytuacji istnieją również cienie. Jeśli zaś starasz się znaleźć pracę, powinnaś uzbroić się w cierpliwość. Pamiętaj jednak: jeśli zależy ci na tym, co robisz, i jesteś w tym naprawdę dobra, prędzej czy później znowu będziesz na fali. Pieniądze musisz liczyć dokładniej, ale na to, czego naprawdę potrzebujesz – wystarczy.

I DEKADA – Raki, które będą pracować w równym tempie, unikną powodów do narzekań. Staraj się tylko nie stawiać sobie zbyt dużych wymagań finansowych, bo w dalszej perspektywie na tym stracisz. Nie zaciągaj lekkomyślnie kredytów. Ich spłata będzie większym obciążeniem, niż ci się wydaje.

II DEKADA – To właśnie Raki z drugiej dekady znaku odbierają najsilniejsze wpływy Jowisza i Plutona, więc nie próbuj pomnażać zysków w żaden ryzykowny sposób. Wszelkie okazje traktuj z odrobiną dystansu, bo nie wszystko złoto, co się świeci. W pracy wywiązuj się z powierzonych zadań. Metoda „jakoś to będzie” nie zda egzaminu. W końcówce roku możesz pozwolić sobie na więcej. Kariera imponująco przyśpieszy, a skarbonka stanie się cięższa.

III DEKADA – Jeśli jesteś spragniona nowych doświadczeń, to się nie zawiedziesz. Uran ci pomoże, jeżeli chcesz zmienić pracę albo wyjechać za granicę. Osoby ceniące stabilizację będą narzekać na częste zwroty akcji. Coś, co wydawało się pewne, może nagle się okazać mirażem. Dlatego postępuj elastycznie, miej w zanadrzu plan B i niczego nie zakładaj z góry. W finansach także nie dziel skóry na niedźwiedziu.

MIŁOŚĆ
Bądź uważna

Będzie ci się wiodło zarówno w sferze uczuć, jak i kariery. Ale uważnie obserwuj kandydatów i ich oferty. Nie każdy ma wobec ciebie uczciwe plany. czasem lepiej zaczekać, poobserwować, niż wplątać się w kłopoty.

Bądź pewna, że wszystko, co się wydarza, nie dzieje się bez przyczyny. Każda sytuacja ma swoje dobre strony. Nawet jeśli czujesz się czymś rozczarowana, jest to pierwszy etap, by w końcu przejrzeć na oczy i znaleźć prawdziwą miłość. Porzuć złudzenia. Po co robić dobrą minę do złej gry? Niedobrane związki powinny w tym roku pożegnać się ostatecznie. U par, którym prawdziwe uczucie pozwoliło przejść przez trudniejszy okres, już wkrótce nastąpi miła powtórka z marzeń. Samotne Raki nie mogą mieć pewności, że w tym roku spotkają wyśnioną miłość. Ale rozglądać się nie zaszkodzi...

I DEKADA – Życie rodzinne będzie biegło po w miarę równej drodze i w dodatku bez nagłych zakrętów. Jeśli wydaje ci się to banalne, zważ, że lepiej troszkę się nudzić, niż martwić! Od października szykuj się na więcej atrakcji i przyjemności zesłanych przez Jowisza. Czujesz się samotna? Zawieraj nowe znajomości, ale nie spiesz się w ocenach. Pamiętaj: czasami pozory mylą. Nie warto wdawać się w relację z kimś, kto nie ma wobec ciebie poważnych zamiarów. Koniec roku ukaże, czy znalazłaś prawdziwy diament, czy połyskujące szkiełko. Saturn, który się pojawi w obszarze relacji, pozwoli ci szybko dostrzec różnicę.

II DEKADA – Partnerskie relacje wymagają w tym roku szczególnej dojrzałości. Jeśli się spodziewałaś, że małżeństwo to podwójna dawka uczuciowej przyjemności, w tym roku zrozumiesz, że również odpowiedzialność trzeba pomnożyć przez dwa. Raki w stałych związkach niech się nie rozglądają na boki. Nie warto psuć atmosfery i relacji, w którą długo inwestowałaś, wyłącznie dla przeżycia banalnej przygody. Zwłaszcza że teraz łatwo zrobić fałszywy krok. No i głowa do góry: prawdziwa miłość w tym roku tylko się wzmocni. A co, jeśli twoja okazała się „podróbką”? Nie warto żałować. Wolne Raki nie powinny się angażować zbyt łatwo. Gwałtowny romans może się skończyć tak szybko, jak się zaczął.

III DEKADA – W związkach, w których od dawna nikt nie słyszał miłosnego wyznania i wszystko było do bólu ustabilizowane, święty spokój może wylecieć w powietrze. Wpływ Urana na ciebie jest teraz niczym zapalony lont wśród beczek z prochem. Ale nie daj się sprowokować do radykalnych decyzji, zwłaszcza gdy nie bardzo wiesz, czego naprawdę ci potrzeba. Słowem, przyglądaj się sobie, baw się, słuchaj komplementów, ale nie rób kroku ani w kierunku drzwi, ani ołtarza. Jeśli tkwisz w niesatysfakcjonującym układzie, odkryjesz, że tak być nie musi.

 

HOROSKOP RAK OD STYCZNIA DO GRUDNIA 2017

STYCZEŃ – Słońce, Wenus i Mars w korzystnym położeniu obdarzą cię energią i przedsiębiorczością. Jeśli nosisz się z zamiarem znalezienia pracy czy podpisania umowy – nie trać czasu. Za sprawą czarodziejki Wenus szykują się towarzyskie spotkania i atrakcyjne karnawałowe zaproszenia. Wielbicielom ustawisz poprzeczkę wysoko. Ktoś jednak ją przeskoczy...

LUTY – Ostrożnie! Teraz, gdy narwany Mars ustawił się w kwadraturze z twoim znakiem, nie licz na łatwe zdobycze. Dzięki rozsądkowi unikniesz poważnych błędów. Ogranicz aktywność do spraw naprawdę ważnych, zadbaj o zdrowie i kondycję. W stosunku do osób, które sprzeciwiają się twoim planom, postępuj dyplomatycznie i... graj na zwłokę.

MARZEC – Poprawa aury – przed tobą szanse i możliwości! Słońce i Mars znowu w korzystnym położeniu obdarzą cię pozytywną energią. Zdecydujesz się na rozwiązanie problemów, a może też pokonasz lęk przed uczuciem.

KWIECIEŃ – Słońce ustawione w kwadraturze, a Merkury porusza się ruchem wstecznym, więc wraz z początkiem wiosnyuporządkuj sprawy zawodowe i finansowe. Życie towarzyskie trochę osłabnie, a w sprawach sercowych spokój. Jednak jeśli pojawi się ktoś na horyzoncie, daj mu szansę.

MAJ – Przelotna obniżka formy, trudności z koncentracją? Nie improwizuj. Naucz się wybierać, decydować, co jest ważniejsze. Planując wydatki, używaj kalkulatora, a nie wyobraźni. W miłości przytomność umysłu też się okaże przydatna.

CZERWIEC – W tym miesiącu twój roczny cykl astrologiczny dobiega końca. Zrób bilans dokonań, oddaj długi, przyznaj się do błędów... W trzeciej dekadzie zacznij od nowa. Na pewno się uda!

LIPIEC – Masz wrażenie, że wokół zrobiło się jaśniej? To Słońce przechodzące przez twój znak przynosi ci więcej energii. Pomoże też nakreślić nowe plany. Nie grzeb dłużej w przeszłości. Teraz skoncentruj się na swoich planach i marzeniach. Pomyśl, jak osiągnąć cel. Masz swoje pięć minut.

SIERPIEŃ – Słońce i Mars stoją w sektorze finansów, ale pamiętaj, że teraz trzeba powalczyć, by odnieść prawdziwy sukces. Masz szansę na większą niezależność. Warunek – nie zasłaniaj się brakiem doświadczenia. Wenus świeci przepięknie w twoim znaku. Miłość jest blisko...

WRZESIEŃ – Sprecyzuj swoje główne cele, ale nie rób zbyt szczegółowych planów. I tak ciąg wydarzeń najprawdopodobniej cię zaskoczy. W takich momentach kieruj się intuicją, która być może chce ci podpowiedzieć coś ważnego. No i nie myśl o tym, jak wypadniesz w cudzych oczach. Bądź sobą, to wystarczy.

PAŹDZIERNIK – Ewentualne zmiany przyjmuj bez zbędnych obaw. Może będziesz musiała zacząć się uczyć języka obcego, opanować nowe techniki pracy. Dostosuj się do sytuacji. Jeśli usztywnisz swoje stanowisko – grożą ci niepotrzebne stresy.

LISTOPAD – Mars znowu w kwadraturze. Z nastrojem będzie więc różnie, droga do sukcesu nie będzie usłana różami. Rozsądnie rozkładaj siły, zdobądź się na dyplomację. Dzięki Wenus coś się wyjaśni, na czymś przestanie ci zależeć, coś ważnego się uda.

GRUDZIEŃ – Koniec roku to czas bilansu. Jeśli nawet uważasz, że stać cię na więcej, nie próbuj silić się na ekstrazryw. Wszystkim Rakom dobrze zrobi więcej beztroski i spokoju. Zadbaj o zdrowie, bo zimowa aura czyni cię bezbronną wobec wirusów. Przejdź się po sklepach, wybierz prezenty, kup sobie coś ładnego. Na zaspokojenie ambicji przyjdzie jeszcze czas.

 

DOBRA RADA DLA RAKA NA CAŁY ROK

Zadbaj o siebie. Zmęczenie jest sygnałem do wypoczynku, a ty już od dawna żyjesz na zbyt wysokich obrotach. W każdym obszarze życia traktuj się z tolerancją i łagodnością.

Zobacz też: Horoskop 2018: RAK