Zmiany Ci posłużą
Pomyśl o podróżach – krótszych i całkiem dalekich. Odkryjesz własne, nieznane dotąd drogi, być może rozpoczniesz zupełnie nowy etap w życiu. To dobra wiadomość. Nabierz odwagi! Gwiazdy stoją teraz po twojej stronie.

TY I NEPTUN
Wpływ Neptuna, który znajduje się w twoim znaku i pozostanie w nim aż do roku 2026, może mieć i pozytywny, i negatywny wpływ na twoje życie. Wiele zależy od tego, na ile potrafisz w codzienności łączyć marzenia z rzeczywistością. Jeśli używasz inspiracji Neptuna, by się rozwijać, to wspaniale. Osiągniesz stan wewnętrznego spokoju. Jeśli jednak masz skłonność do chowania się przed trudnościami, przyjdzie ci odkryć, że żyjesz iluzją. Obyś nie wpadła w sidła sekty obiecującej gotowe odpowiedzi albo fałszywej radości, którą zapewniają używki. Możesz mieć tendencję do idealizowania nowo poznanych mężczyzn, przypisywania im cech, za którymi tęsknisz. Daj sobie czas na odkrycie prawdy. Związane osoby powinny dążyć do jasnych sytuacji partnerskich. Zrób wszystko, by zyskać uczucie, że panujesz nad swoim życiem. Twoja intuicja podpowie ci najlepsze rozwiązania.

TY I SATURN
Do połowy grudnia Saturn znajduje się w polu horoskopu, którym będzie testował twoje poczucie własnej wartości w obszarze kariery. Skoncentrujesz się na swoich dokonaniach. Będzie ci zależało, aby inni zauważyli, na co cię stać. Ale kto lepiej to oceni od ciebie samej? Zastanów się nad swoimi motywacjami, nie rób niczego automatycznie, zadawaj sobie pytanie – kim jestem, jakie są moje prawdziwe potrzeby? Pomyśl, na czym ci naprawdę zależy, i pójdź w tym kierunku, nawet jeśli najpierw trzeba zawrócić. Jeśli praca nie daje ci satysfakcji i wystarczających pieniędzy, zastanów się nad innymi możliwościami. A jeśli ktoś, kogo nie lubisz, rywalizuje z tobą, utrudniając ci odnoszenie sukcesów, traktuj go z dystansem, redukuj kontakt z nim.

TY I PLUTON
Nadal korzystasz z pomocy Plutona, który znajduje się w korzystnym położeniu. Jego obecność jest niczym katalizator pozytywnych zmian. Jak to działa? Kiedy coś cię zmęczy, zirytuje lub zasmuci, znajdziesz w sobie siłę, by potraktować to jak wyzwanie, a nie wyrok losu. Dzięki transformującej energii Plutona zrewidujesz poglądy na ważne życiowe sprawy. Przemianom ulegać będą sfery dotyczące zarówno rodziny, jak i finansów. Może to być decyzja dotycząca rozstania lub zmiany miejsca zamieszkania. W pracy możliwa będzie nawet zupełna zmiana zawodu. Pamiętaj, że jedyne, co w życiu jest pewne, to właśnie zmiana. Nic nie jest nam dane raz na zawsze. Trzeba się z tym pogodzić i śmiało podążać za nurtem wydarzeń. Nie wolno ci zbyt długo stać w jednym miejscu ani zadowalać się namiastką sukcesu. Idź odważnie przed siebie, wykorzystując każdą szansę na rozwój.

TY I JOWISZ
W pierwszej połowie roku Jowisz zachowa wobec ciebie życzliwą neutralność. Życie potoczy się gładko, pod warunkiem że nie zaczniesz marzyć o rzeczach zupełnie nierealnych i nie będą rozpraszać cię drobiazgi. Ciesz się tym, co masz, i wyznawaj pogodną filozofię, że brak wieści to... dobre wieści. Wykorzystaj także szansę na rozliczenie się z przeszłością, uporządkowanie teraźniejszości i zastanowienie się nad przyszłością. Możesz liczyć na pomoc losu w niezałatwionych dotąd sprawach, jeśli będziesz działać fair. Dzięki sprawiedliwej postawie wobec innych ludzi wyegzekwujesz zaległy dług, wygrasz proces. Nie próbuj jednak sięgać po to, co nie należy do ciebie. Od wakacji możesz liczyć na pomoc Jowisza w kwestiach związanych z poszerzaniem horyzontów. Czas na rozwijanie zainteresowań, poznawanie własnych potrzeb, rozwój wewnętrzny. Zdasz ważne egzaminy, otrzymasz upragniony dyplom lub być może teraz właśnie będziesz ubiegać się o indeks.


PROGNOZA DLA RYB NA 2017 ROK

NIE RZUCAJ SIĘ NA SIŁĘ W ROMANSE
Nawet jeśli czujesz się samotna, daj sobie jeszcze chwilę. Jesienią układ planet zwiastuje poznanie kogoś naprawdę wartościowego.

KARIERA
Nie panikuj

Rozpoczniesz budowę domu albo poświęcisz się wychowaniu dziecka. Będzie ci przez to brakować życia towarzyskiego, ale spokojnie, to stan przejściowy.

Jeśli masz przed sobą konkretny cel, planety będą ci sprzyjać. Skup się na tym, co uważasz za najważniejsze w swojej pracy. Nie uchylaj się od odpowiedzialności i obowiązków. Po wakacjach zacznij inwestować w siebie, zdobywaj nowe doświadczenia. To okres, w którym możesz ubiegać się o awans, z powodzeniem obronić dyplom, wyjechać służbowo za granicę. W finansach – szanse, które warto wykorzystać. W końcówce roku wpływ Jowisza będzie stymulować twoją ambicję. Także Saturn zajmie wreszcie korzystne położenie, sprzyjające wspinaniu się po drabinie sukcesu.

I DEKADA – Dla twojego wycinka znaku prognozy są całkiem niezłe, staraj się więc ustabilizować swoją pozycję zawodową. W drugiej połowie roku do gry włączy się Jowisz, który będzie bardzo sprzyjać sukcesom, finansom i sprawom urzędowym. Staraj się więc spoglądać na swoją karierę z szerszej perspektywy, ambitnie planując kolejne kroki.

II DEKADA – Gdzieś na horyzoncie widoczne są już zaczątki nowych dróg, którymi podążysz, ale najpierw – aby się zorientować, którą z nich wybrać – musisz wyeliminować wszystko, co zaciemnia obraz. Zastanów się, czego potrzebujesz, żeby zrobić kolejny krok. Może trzeba  zakończyć przerwaną edukację albo kontynuować ją,by uzyskać większą swobodę ruchów w przyszłości? Być może inspiracja dopiero przyjdzie. W finansach czeka cię spokojny i dość przewidywalny etap.

III DEKADA – Saturn do końca roku będzie testował twoją zdolność adaptacji i rozsądek. Niewykluczone, że zmusi cię do rezygnacji z pewnych aspiracji, zawęzi pole działania. Wrażenie dreptania w miejscu niewątpliwie będzie irytujące, ale bądź cierpliwa. To nie jest czas wielkich postępów. Nie rozpraszaj się, nie próbuj chwytać kilku srok za ogon. Lepiej zrobić mniej, a dobrze.

MIŁOŚĆ
Inwestuj w miłość

Spójrz z cierpliwością i tolerancją na partnera. Staraj się dostrzec w nim to, co widziałaś na początku związku. Nie wycofuj się z relacji, która chwilowo przestała cię satysfakcjonować. Podgrzej atmosferę w łóżku.

Utrzymanie uczuć na stałym poziomie w każdą pochmurną środę i mgliste poniedziałkowe poranki może chwilami wydawać się trudne, bo będziesz nieco przemęczona codziennością. Jeśli wasz związek oparty jest na prawdziwym uczuciu, wyzwania, z którymi przyjdzie ci się uporać, tylko scementują rodzinę. Jeśli zależy ci na harmonii, staraj się dostrzegać to, co wciąż was łączy, a nie to, co dzieli. Wolne Ryby powinny pamiętać, że lęk przed samotnością jest złym doradcą. Zaczekaj, aż nabierzesz pewności siebie i nauczysz właściwie oceniać poznanych ludzi. Wkrótce niebo się rozchmurzy. Od jesieni, gdy zacznie pomagać wam Jowisz, odnajdziecie swoją drogą. Samotni spotkają miłość.

I DEKADA – W tych związkach, w których życie przypominało ostatnio rejs chybotliwym stateczkiem po wzburzonym morzu, w końcu dojrzycie światło morskiej latarni. Jeśli zdecydowaliście się pozostać razem, staraj się już nie wracać do tego, co było. Nie prowokuj awantur, nie wypominaj dawnych błędów partnerowi. Jeśli zaś zakończyłaś związek, również nie rozpamiętuj przeszłości. Samotne Ryby, także te z odzysku, mogą stać się obiektem gorącej adoracji. Wkrótce życie zacznie się układać. Jesienią dostaniesz swoją szansę.

II DEKADA – Przed tobą rok dość spokojny, pozbawiony silniejszego wpływu planet. W związku z tym w stałych związkach najwięcej teraz zależy od was samych. Możecie wpaść w wir codziennych spraw, uznając, że miłość sama da sobie radę, ale możecie też pielęgnować ją jak delikatną roślinę wymagającą zabiegów. Wybór należy do was. Niewykluczone, że tematem numer jeden będą macierzyństwo, zakup mieszkania, przeprowadzka i temu podporządkujesz inne sprawy.

III DEKADA – Partnerskie relacje przejdą test. Warto nauczyć się panowania nad sytuacją, to nie sztuka być dobrym małżeństwem, gdy życie idzie gładko. Pary traktujące życie jako nieustający bal mogą się rozejść, ale tam, gdzie wypracowaliście prawdziwą miłość, pochmurne dni będą oznaczać jedynie chwilową obniżkę nastrojów. Przyszłość tegorocznych romansów nie jest pewna, a niektóre kosztować mogą więcej, niż są warte. Niebo na dobre rozchmurzy się w końcu roku. Od tej pory otrzymacie potrójną dawkę szczęścia. Samotni znajdą miłość.


HOROSKOP RYBY OD STYCZNIA DO GRUDNIA 2017

STYCZEŃ – Świetny początek roku. W twoim znaku znajdują się Wenus i Mars. Jesteś teraz na szczycie listy atrakcyjności w całym zodiaku! Może mocno zaiskrzyć w miłości. Szykują się wprawdzie spore wydatki, ale uda ci się ominąć finansowy dołek. Pod koniec miesiąca twoja energia powoli spadnie. Domykaj swoje sprawy, bilansuj miniony rok.

LUTY – Przez dwie pierwsze dekady lutego Słońce nadal pod  horyzontem. Nie denerwuj się, że chce ci się spać zaraz po dobranocce. Regeneruj siły. Zadbaj o zdrowie i formę fizyczną. Wcale nie od rzeczy byłoby teraz właśnie wziąć urlop i dobrze wypocząć. Z końcem lutego wzrost energii gwarantowany.

MARZEC – Słońce w twoim znaku zapowiada przypływ życiowych sił, Merkury dba o twoje szare komórki, a Mars zapowiada zryw temperamentu. Dni związków toczących się siłą przyzwyczajenia są policzone, tym bardziej że twój urok osobisty okaże się teraz bardzo silny. Możesz także rozpoczynać przedsięwzięcia zakrojone na dużą skalę. Weź rozpęd!

KWIECIEŃ – Konsekwentne dążenie do celu i umiejętność przewidywania rozwoju wydarzeń – oto twój klucz do sukcesu. Los da to, co ci się należy. Jeśli do tej pory grałaś fair, możesz oczekiwać dobrych rozwiązań i nowych możliwości. Warto właśnie teraz szukać nowej pracy.

MAJ – Mars w kwadraturze i niewielkie wsparcie innych planet wróżą drobne trudności oraz zatargi z ludźmi. Może więc lepiej zrezygnować z forsowania swojego zdania na siłę, a za to skorzystać z uroków majowych dni?

CZERWIEC – Mars i Wenus w korzystnym położeniu pomogą ci dostosować się do nowych sytuacji. Warunkiem dalszej kariery będzie szybkie podniesienie kwalifikacji. Możliwe są przetasowania w związkach partnerskich. Idź za głosem serca, ale gdy wyczujesz niebezpieczeństwo, posłuchaj rozsądku.

LIPIEC – Słońce i Mars w obszarze kreatywności to zastrzyk optymizmu i dobrych pomysłów. Spojrzysz z szerszej perspektywy na doskwierający ci od dawna problem. Kontakty z ludźmi będą pełne energii, a nawet może narodzić się nowa miłość.

SIERPIEŃ – Warto sprawiedliwie dzielić czas między przyjemności i obowiązki, ponieważ szczodrość planet objawi się również sukcesem zawodowym. Dobrze będzie ci się wiodło w sprawach finansowych.

WRZESIEŃ – Mars w opozycji spróbuje poprzewracać to, co wydawało się w porządku. Uda mu się to tylko wtedy, gdy twoje budowle były domkami z kart. W sprawach sercowych powinnaś już wiedzieć, czy idziesz właściwą drogą.

PAŹDZIERNIK – Marsowi w opozycji towarzyszy Wenus, szykuje się więc trochę przeszkód do pokonania. Może staniesz oko w oko z konkurencją, a może ktoś okaże się nielojalny? Nie denerwuj się, z każdej sytuacji jest wyjście. W drugiej połowie października zaczyna cię wspierać Jowisz. Idzie ku lepszemu.

LISTOPAD – Wokół ciebie są osoby, które zazdroszczą ci skuteczności i motywacji do działania. Któraś z nich okaże się dobrym pomocnikiem, nawet jeśli masz wrażenie, że nikt nie potrafi cię wyręczyć. Miłość także dodałaby ci energii, ale... ten ktoś wydaje ci się tylko przyjacielem. On ma nadzieję na coś więcej.

GRUDZIEŃ – Pokonasz chwilowe słabości, zyskasz miłe poczucie pewności, które cię zawsze uskrzydla. Święta spędzisz z poczuciem, że oto kończy się całkiem niezły rok. Wyznacz cele na kolejne miesiące. Moc będzie z tobą.


DOBRA RADA DLA RYB NA CAŁY ROK 2017

Zakończ zbyt długo wlokące się sprawy. Jeśli do tej pory nie miałaś odwagi postawić wszystkiego na jedną kartę, zrób to teraz. Czasem najbardziej opłaca się zaufać samej sobie.

Zobacz też: Horoskop 2018: RYBY