Poznasz moc uczuć
Będziesz szła przez świat pewniej niż do tej pory, ale nie będzie to oznaczało rozpychania się łokciami. Wręcz przeciwnie – odkryjesz, że miłość oraz dobroć dla siebie i innych to najcenniejsza waluta.

TY I NEPTUN
Neptun, planetarny marzyciel, wysubtelnia twoje postrzeganie świata już od kilku lat. Znajdując się w korzystnym położeniu względem twojego znaku, wzbogaca twój świat o emocje. Zaufaj mu i podążaj ścieżką intuicji. Jeśli masz jakieś talenty artystyczne, działaj w tym kierunku. Również uczucia, których w najbliższym czasie doświadczysz, będą bardziej romantyczne i czułe. Możesz odkryć w sobie potrzebę pomagania ludziom i zwierzętom. To, co ofiarujesz, wróci do ciebie w jakiejś formie wdzięczności ze strony wszechświata, ale nie oczekuj tego. Być może otrzymasz nagrodę, ale tylko, jeśli wypracujesz w sobie bezinteresowność. Pod wpływem Neptuna możesz też zainteresować się psychologią, zacząć kształcić w tym kierunku lub też odbyć własną, bardzo owocną terapię, która przyniesie ci wiele odkryć. Poznanie swojej wewnętrznej siły stanie się nieocenionym doświadczeniem.

TY I MERKURY
To korzystny rok, by lepiej poznać siebie i dokonać właściwych wyborów. Wykorzystaj inteligencję Merkurego i podejdź konstruktywnie do swoich cech charakteru, także tych, które wydają się wadami. Otoczenie zarzuca ci, że jesteś impulsywna? A może po prostu chcesz czuć, że żyjesz? Ktoś uważa, że brak ci dyplomacji? Mówienie tego, co się myśli, to też szczerość. Usłyszałaś, że jesteś trudna? A może masz swoje zdanie, którego nie podzielają inni. Wszystko zależy od punktu widzenia. Najważniejsze jest wiedzieć, czego i w jaki sposób bronić, a kiedy w ogóle nie warto kruszyć kopii. Zanim minie ten rok, powinnaś już dobrze wiedzieć, kim jesteś, i odróżniać wady od zalet. To, co trudno ci w sobie zaakceptować, warto cierpliwie oswoić.

TY I PLUTON
Pluton, będący jednocześnie planetarnym opiekunem Skorpionów, wesprze twoje plany rozwoju. Choć co roku jego wpływ obejmuje tylko kolejny wycinek znaku, prędzej czy później każda z was będzie miała do czynienia z jego transformującą energią. Im bardziej otwarta jesteś na zmiany, tym więcej możesz osiągnąć. Aby podążyć za inspiracją, której dostarcza Pluton, przyjmij zasadę, że liczą się te dni, których jeszcze nie znamy, że nic nie jest warte, by się zatrzymać w drodze. Czas będzie sprzyjał twórczym i odważnym osobom. Nawet jeśli wrodzona ostrożność nakazuje ci zachować rezerwę, teraz warto zaryzykować. Może wystąpisz w programie TV, który da ci szansę stania się osobą popularną, albo się zakochasz, zmienisz styl życia. Możesz doświadczyć wpływu Plutona na wiele sposobów, ale ich wspólnym mianownikiem będzie odkrycie, że stać cię na więcej, niż myślałaś.

TY I JOWISZ
Los od jesieni okaże się dla ciebie wyjątkowo łaskawy i z uśmiechem spełni kilka twoich marzeń. Otrzymasz coś, na czym ci zależało, albo jakaś ważna sprawa ułoży się dokładnie po twojej myśli. Aby jednak w pełni skorzystać ze sprzyjających okoliczności, powinnaś dobrze wiedzieć, w jakim kierunku zmierzasz. Pamiętaj, by nie oceniać spraw powierzchownie, lecz zwracać uwagę na ich prawdziwą wartość dla ciebie i to, czy pomogą ci się zbliżyć do wyznaczonego celu. Jeśli na twej drodze stanie miłość, upewnij się, że to miłość, a nie przelotne zauroczenie. Jeżeli będzie to propozycja nowej pracy, przeanalizuj, czy jej przyjęcie faktycznie będzie dla ciebie atrakcyjne, wziąwszy pod uwagę jej plusy i minusy. Być może wyjdziesz zwycięsko z jakichś zawikłanych spraw prawnych, na przykład zatriumfujesz w sądzie, jednak zwracaj uwagę na to, by nie budować swojego spokoju kosztem innych. Staraj się włączyć do swojego świata rzeczy piękne, harmonijne, wprowadzające równowagę.


PROGNOZA DLA SKORPIONA NA 2017 ROK

CZAS SILNYCH EMOCJI I NAMIĘTNOŚCI
Samotne skorpiony będą przyciągać jak szalone! Wybieraj z głową, by nie przegapić prawdziwej miłości, która się pojawi w gąszczu kandydatów.

KARIERA
Szykuje się awans

Albo realizacja poważnych planów zawodowych. Wpływ Jowisza, Plutona i Neptuna poprowadzi cię do sukcesu. Odważ się działać ambitnie.

Mniej więcej do swoich urodzin, czyli do połowy października, zajmuj się sprawami bieżącymi, planuj przyszłość. Zrób też porządki, by nie utknąć w sieci starych zobowiązań, gdy usłyszysz sygnał startu. Może należy zakończyć jakiś projekt, napisać pracę dyplomową, zrobić sobie stronę w internecie? Jesienią poczujesz przypływ kreatywności i erupcję ambicji. Jowisz, który od października znajdzie się w twoim znaku, stworzy ci warunki do realizacji kreślonych z rozmachem planów. Ruszaj z wiarą w szczęśliwy obrót spraw.

I DEKADA – W tym roku warto planować długofalowo. Pierwsze miesiące nie przyniosą spektakularnych efektów, ale przygotuj sobie pole do działania. Jeśli chcesz z czymś wystartować, gromadź środki. W październiku i listopadzie twoja gotowość do podejmowania wyzwań okaże się największa, reaguj więc na wszelkie szanse i niczego nie odkładaj. Kolejne miesiące dadzą ci okazję poparcia pomysłów systematyczną pracą, a wtedy doczekasz się konkretnych, bardzo zadowalających efektów.

II DEKADA – Należysz do Skorpionów najhojniej obdarzonych szczęściem, bo to głównie na twoim wycinku zodiaku skupia się uwaga Jowisza. Wprawdzie szczyt jego wpływu pojawi się dopiero w grudniu, ale odczujesz go jeszcze w kolejnym roku. Poza tym wspierają cię Pluton i Neptun. Nadchodzące szanse i twoja własna inicjatywa przyniosą błyskotliwe sukcesy w końcu roku i przez cały następny. Awansujesz lub wystartujesz z własnym biznesem. Poprawa finansowa gwarantowana.

III DEKADA – Pośród planet nie masz wrogów, więc nic nie będzie się przewracać do góry nogami. W sprawach materialnych także. Jeśli wpadniesz w dołek finansowy, to tylko na własne życzenie. Z końcem roku poczujesz potrzebę wykazania się czymś, więc idź za tym głosem i zacznij nowy projekt. Wprawdzie silniejsze wparcie dostaniesz dopiero w roku następnym, ale się nie zniechęcaj. Okaże się w dłuższym dystansie, że zdobyłaś więcej, niż przypuszczałaś.

MIŁOŚĆ
Siła intuicji

Intelektualnie będziesz w szczytowej formie, ale w uczuciach słuchaj uważnie głosu intuicji. Dzięki wpływowi Neptuna będzie bardzo wrażliwa i dobrze cię poprowadzi. Polegaj na niej, a nie przegapisz ważnej szansy na swojej drodze.

Jeśli jesteś Skorpionem zadowolonym z życia osobistego, skoncentruj się na tych elementach, które chciałabyś jeszcze ulepszyć. Będzie to czas sprzyjający sprawom rodzinnym. Może marzysz o przeprowadzce w piękniejsze miejsce, do większego domu, mieszkania? Szukaj, a znajdziesz. Jeśli przestałaś się czuć komfortowo w dotychczasowym układzie, zrozumiesz, że zasługujesz na więcej i zaczniesz dążyć do realizacji tego planu. Samotne Skorpiony znajdą sposób, by odnaleźć szczęście.

I DEKADA – Nie potrzebujesz mało znaczących miłostek, tylko prawdziwej miłości. Jeśli zawiły układ, pełen niedomówień i uników, od dawna przypomina próbę sił, a nie głębokie uczucie, poczujesz, że życie powinno dać ci coś więcej i wykażesz inicjatywę. Niewykluczona miła niespodzianka. Szczęście potrafi przyjść bez uprzedzenia. W zgodnych związkach pogoda. Twoja najlepsza passa wypada w końcówce roku, co nie oznacza, że wcześniej nie zdarzy się nic emocjonującego.

II DEKADA – W tym roku sprawy przyjmą najlepszy obrót. Dla związanych korzystne i radosne wydarzenia: podniesienie statusu materialnego, okazje do wyjazdów. Wasze życie nabierze tempa. Dla samotnych najbardziej obiecująco zapowiada się druga połowa roku, kiedy do akcji wkroczy Jowisz. Także Pluton i Neptun dają ci szansę na miłość, bardziej szaloną niż wszystkie do tej pory, i... dużo seksu! Jeśli masz kogoś na oku i dotąd zadowalałaś się wzdychaniem do księżyca, spróbuj wyjść z inicjatywą spotkania. Nie martw się, to nie wypadnie głupio. Niewykluczone, że koniec roku przywitasz już z pierścionkiem, a nawet obrączką na palcu.

III DEKADA – Okaż trochę cierpliwości, a z pewnością się nie rozczarujesz. Odrobina dobrej woli, nieco pracy nad sobą i możesz naprawić to, co się zepsuło. Jeśli zaś leczysz rany po rozstaniu, lekarstwa  na tę dolegliwość będzie pod dostatkiem.Twój urok przyciągnie do ciebie atrakcyjne osoby. W dodatku gwiazdy dają ci wyjątkową szansę na miłość od pierwszego wejrzenia. Jeżeli w tym roku poznasz kogoś, kto ci się spodoba, wiele wskazuje, że w następnym roku będziesz już pewna, że to ten, i przypieczętujesz związek małżeńską przysięgą.

 

HOROSKOP SKORPION OD STYCZNIA DO GRUDNIA 2017

STYCZEŃ – Karnawał zapowiada się atrakcyjnie. Wenus i Mars w korzystnym położeniu to gwarancja powodzenia! Z większym zapałem zaczniesz poszukiwać nowej pracy, szukać okazji do sukcesu lub zabiegać o poprawę stosunków z kimś, na kim ci zależy. Niewykluczone miłe niespodzianki. Merkury sypnie groszem.

LUTY – Słońce i Merkury znalazły się w kwadraturze z twoim znakiem, więc nie pozwalaj sobie na pełne rozprzężenie. Kilka ważnych spraw może wymagać twojej uwagi lub interwencji. Jeśli planujesz zimowe wakacje, nie szastaj pieniędzmi. Apetyt na zakupy może przekroczyć możliwości twojego portfela.

MARZEC – Szykuje się wiele spotkań z przyjaciółmi. Zajmij się też przyswajaniem wiedzy lub zdawaniem egzaminów – intelektualnie będziesz w szczytowej formie. W drugiej połowie miesiąca pogorszenie aury. Zachowaj dystans do spraw uczuciowych.

KWIECIEŃ – Będziesz oczekiwać więcej troski i uwagi od partnera, ale jeśli w waszym w związku się nie układa, trzeba postawić sprawy jasno. W konfliktach winę ponoszą obie strony – zastanów się, co możesz naprawić i czego wymagać od siebie.

MAJ – Zajmować cię będą istotne sprawy. Zastanów się, czy idą w kierunku zgodnym z twoimi oczekiwaniami. Może zdecydujesz się na zaniechanie działań będących stratą czasu. Niewykluczone, że dojrzejesz do zmiany pracy lub układu partnerskiego.

CZERWIEC – Gwiazdy wskazują, że teraz pojawi się ktoś nowy, kto będzie zabiegał o twoje względy. Jeżeli jesteś singielką i czujesz, że już czas na związek, okaż wzajemność.

LIPIEC – Słońce oraz Mars w korzystnym położeniu podkreślą twoją atrakcyjność. Wciąż będziesz miała szerokie pole do nawiązywania znajomości. Jeśli mimo wakacji poświęcisz się sprawom zawodowym, możesz odnieść znaczący sukces.

SIERPIEŃ – Słońce i Mars w kwadraturze, więc możesz stać się nieco „łatwopalna”. Unikaj niepotrzebnych konfliktów, zajmuj się nowymi projektami, ale nie daj się przy tym ponieść wygórowanym ambicjom – możesz przy tym więcej stracić, niż zyskać. Działania podjęte pod wpływem emocji pokrzyżują ci plany. Bądź także ostrożnym kierowcą.

WRZESIEŃ – Na twoim niebie korzystne zmiany. Dokonane wybory okażą się trafione i przybędzie energii do nowych wyzwań. Niewykluczona jest przeprowadzka lub rozpoczęcie nowego etapu kariery. Uda się wyjazd, będzie sporo okazji do poznawania nowych ludzi. Być może pojawi się również miłość.

PAŹDZIERNIK – Słońce i Merkury kończą cykl w twoim horoskopie. Twoja wewnętrzna energia ma teraz tendencję zniżkową i będzie tak aż do twoich urodzin. Nie zaczynaj nowych przedsięwzięć, skup się na porządkowaniu spraw bieżących. Spójrz na mijający rok, dokonaj bilansu zysków i strat, oddaj długi.

LISTOPAD – Po urodzinach odczujesz przypływ sił, a twoim przedsięwzięciom będzie przyświecał Jowisz. Nadszedł czas na pozytywne zmiany. Możesz liczyć na wsparcie otoczenia. Znaczącej poprawie ulegną finanse, a życie osobiste stanie się atrakcyjniejsze. Wenus w twoim znaku przyciągnie do ciebie miłość!

GRUDZIEŃ – Powodzenie w sprawach finansowych. Dzięki konsekwencji w działaniu osiągniesz znaczne zyski. Stać cię będzie na to, by bliskim sprawić wymarzone prezenty, a dzięki dobrej organizacji czasu unikniesz przedświątecznej gorączki. Poza tym zaufaj sercu, daj szansę miłości. W drugiej połowie grudnia Mars obdarzy cię siłą fizyczną i psychiczną.

 

DOBRA RADA DLA SKORPIONA NA CAŁY ROK 2017

Zaufaj bardziej sobie i skończ z byciem perfekcjonistką. To powoduje niepotrzebny stres. Jeśli wprowadzisz w życie więcej luzu, znacznie lepiej poradzisz sobie ze wszystkim.

Zobacz też: Horoskop 2018: SKORPION