Znajdziesz swoje miejsce
Nadchodzi dobry czas na zapuszczanie korzeni, znalezienie swojego miejsca na świecie. Wydarzy się to dosłownie i w przenośni. Niewykluczone, że zbudujesz lub kupisz własny dom albo mieszkanie.

TY I WENUS
W tym jakże obiecującym roku otwórz swoje serce. Wenus, patronka Wag, od lutego aż do pierwszych dni czerwca będzie się znajdować w obszarze relacji. To wspaniały czas na poznawanie ludzi, poszukiwanie przyjaźni i miłości. Jeśli jesteś samotną Wagą, odrobinę zmień swój sposób patrzenia. Nie oceniaj po pozorach, dopuść do głosu intuicję. Możesz odkryć, że w twoim bliskim otoczeniu znajduje się ktoś, na kogo dotychczas nie zwracałaś uwagi, a warto dać mu szansę. Obudzi się w tobie potrzeba stworzenia dobrej atmosfery w domu, zapragniesz uczynić swoje gniazdko wygodniejszym i pełniejszym uroku. Zastanów się nad tym, czy twój styl życia odpowiada twoim oczekiwaniom. Może chciałabyś zmienić sposób ubierania się, wyzwolić się z jakichś ograniczeń? Jeśli nie, nie psuj tego, co jest dobre, ale jeśli tak – pamiętaj, że czas jest odpowiedni, by szukać swojego spełnienia.

TY I SATURN
Saturn w nadchodzących miesiącach znajduje się w korzystnym dla ciebie położeniu, w obszarze związanym z nauką i komunikacją. Niektóre Wagi mogą zacząć pisać blog, w którym będą poruszały ważne sprawy, a może zaangażują się w działalność społeczną lub polityczną, zechcą bowiem, by ich osobiste zdanie miało wpływ na to, co dzieje się wokoło nich. Kontakty towarzyskie również nieco się zmienią. Mniej pociągać cię będą ludzie myślący wyłącznie o rozrywce, bardziej zaś ci, którzy poważniej i odpowiedzialniej patrzą na życie. Warto teraz czytać wartościowsze lektury i oglądać dobre filmy, słowem: poszerzać horyzonty. Twoja pozycja w środowisku osobistym i zawodowym umocni się, inni zaczną bardziej się liczyć z twoją opinią.

TY I PLUTON
Pluton, który znajduje się w kwadraturze z twoim znakiem, może nieco zdestabilizować twoją ogólnie dobrą sytuację. Jednak się nie obawiaj, bo również jego wpływ będzie miał swoje dobre strony. Pamiętaj, że życie nie jest kurczowym trzymaniem się status quo, to ciągły rozwój, zmiana, sięganie dalej. Potraktuj spotkanie z Plutonem jak spotkanie z duchem czasu. Nie można go ignorować, pragnąc, by nigdy nic się nie zmieniało. Bardzo ważna jest teraz elastyczność myślenia, uczenie się nowych rzeczy, a także zmiana podejścia do tego, co wydawało się ustalone raz na zawsze. Jakieś sytuacje lub osoby mogą zniknąć z twojego świata. Ale nie bój się, nie zatrzymuj tego, co powinno odejść. Odważnie szukaj nowych dróg. Jeśli na przykład nie widzisz możliwości, aby twoja sytuacja zawodowa uległa poprawie, to może oznaczać, że kręcisz się w kółko i nie zauważasz innych możliwości.

TY I JOWISZ
Jowisz w twoim znaku, co zdarza się raz na 12 lat, jest zapowiedzią dobrych dni. Ten bardzo pożądany gość zostanie z tobą do pierwszych dni października. Dostaniesz od niego jakiś prezent. Pojawi się szansa korzystnych zmian. Warto jednak pamiętać, że rozwój polega na wybieraniu tego, co jest zgodne z twoimi zamierzeniami, i porządkowaniu przestrzeni wokół ciebie tak, byś czuła się spokojna i spełniona. Kiedy więc los jest wobec ciebie szczodry, kieruj się swoim dobrze pojętym interesem. Odróżniaj prawdziwe klejnoty od zwykłych świecidełek. Jeśli los ofiaruje ci miłość, sprawdź, czy obiekt uczuć naprawdę ma ci coś do zaoferowania. A jeżeli dostaniesz szansę zawodową, zastanów się, czy w dłuższej perspektywie jest ona zgodna z twoimi dążeniami. Możesz wygrać jakiś proces, ale ważne jest nie tylko pokonanie przeciwnika, lecz to, czy werdykt jest naprawdę sprawiedliwy. Długi zaciągnięte wobec losu zawsze kiedyś trzeba spłacić. Przyjmuj do swojego świata wszystko, co jest harmonią i spokojem.

 

PROGNOZA DLA WAGI NA 2017 ROK

ODRZUĆ PRZELOTNE MIŁOSTKI
Tylko stracisz energię i rozczarujesz się po chwilowych uniesieniach. W tym roku masz szansę poznać miłość życia.

KARIERA
Będzie się działo

Masz wiele do wygrania i... stracenia. Bądź więc rozsądna, ale odważnie podejmuj wyzwania, jakie na ciebie czekają. To się opłaci.

Jowisz, który do pierwszych dni października znajduje się w twoim znaku, zapewni ci kredyt zaufania, więc w tym czasie szanse sukcesów są największe. Dla niektórych z was ten korzystny etap rozpoczął się już w zeszłym roku, dla innych Wag teraz otwiera się czas obfitości. Znajdziesz pracę, awansujesz, zarobisz więcej. Bądź jednak świadoma faktu, że nie wystarczy włączyć automatycznego pilota i cieszyć się dobrą passą. Aby dłużej utrzymać się na fali, trzeba będzie włożyć sporo wysiłku w pracę nad karierą.

I DEKADA – Dla ciebie to czas kontynuowania zeszłorocznych planów. Najkorzystniej zapowiadają się maj i sierpień, więc korzystaj z tego, co los ci przyniesie. Z końcem roku trzeba będzie udowodnić, że to, co otrzymałaś (np. awans), słusznie ci się należało. Jeśli szukasz pracy, znajdziesz ją, ale wyrobienie sobie stabilnej pozycji będzie cię kosztować wiele wysiłku. Na pewno warto! Od grudnia zaczyna się okres testowania twoich pomysłów. Bądź na to przygotowana.

II DEKADA – Twoja sytuacja w tym roku zmieniać się będzie jak w kalejdoskopie. Jowisz i Pluton, które wywierają wpływ na twoje sprawy, przyniosą ci zarówno szanse, jak i kuszące wyzwania, ale też nie raz wystawią cię na próbę. Najlepsza passa potrwa od kwietnia do sierpnia, nie przegap żadnej okazji. Jeśli coś nie idzie po twojej myśli, adaptuj się do zmian, ucz nowych rzeczy. Niewykluczone, że wiele się zmieni. Miejsce pracy, a może nawet twój zawód.

III DEKADA – Twoje pięć minut zaczyna się zaraz na początku roku, warto więc wystartować wtedy z nowym pomysłem, przystąpić do egzaminu, otworzyć własny biznes. Potem jeszcze – z końcem sierpnia, we wrześniu i październiku – będziesz mogła dokonać sporego postępu. Jednak na twój wycinek zodiaku działa również Uran, możliwe są więc niespodzianki, które zmuszą cię do zmiany planów. Miej uszy i oczy otwarte!

MIŁOŚĆ
Czas możliwości

Jowisz, który będzie się opiekował tobą w tym roku, poszerzy twoje horyzonty, oferując możliwość podróży. Skorzystaj z niej, a na pewno nauczysz się czegoś wartościowego, co wpłynie na twój przyszły sukces.

Nie musisz podbijać swojej ceny. I tak będziesz się podobać. Jowisz zapewni ci powodzenie i wyznaczy okres większej aktywności na polu uczuciowym. Pora więc zastanowić się trochę nad kierunkiem, w którym podążasz. Jeśli kompas twoich wewnętrznych potrzeb wskazuje nieco inną stronę świata, może warto dokonać zmian? A może pora się zmierzyć z jakimiś niepotrzebnie obciążającymi cię kompleksami? W związkach ciepłe, pogodne dni. Jeżeli jesteś samotna, najwyższa pora, by podnieść stawkę w sprawach sercowych.

I DEKADA – Otacza cię neutralna aura, sama więc zadbaj o jakość swoich relacji. Kieruj się zdrowym rozsądkiem. Jeśli musisz wybierać między poczuciem bezpieczeństwa lub większą swobodą, zdecyduj się na to, co jest ci bardziej potrzebne. Nie warto ukrywać prawdziwych emocji. Twój uczuciowy związek stanie się przez to bardziej autentyczny, a skrywane obawy znikną. Z końcem roku zacznie się etap bilansu. Wykalkulowane uczucia nie mają szans, więc związki toczące się wyłącznie siłą inercji wypadną z toru.

II DEKADA – Będziesz obracać się w aurze powodzenia. Jeśli jesteś singlem, wiosną, pośród pachnących bzów, ktoś wyzna ci miłość, którą postanowicie przypieczętować, zakładając obrączki. Niewykluczone, że twoja rodzina się powiększy. Przyjdą chwile wielkiej radości, będą i takie, w których zdasz sobie sprawę, że wszystko ma swoją cenę i aby coś otrzymać, z czegoś trzeba zrezygnować. Życie jest sztuką dokonywania wyborów. Jeśli wybierzesz mądrze, szczęście cię nie ominie.

III DEKADA – Szykuje się wiele niespodzianek i zwrotów akcji. Niektóre z was zakochają się nagle i wbrew rozsądkowi. Możliwe, że serce zabije do kogoś, kogo wcześniej nie brałaś pod uwagę. W stałych związkach pojawią się okazje do podróży, materialna poprawa, szansa na zrealizowanie marzeń o domku z ogródkiem. Jeżeli nie wszystko wygląda różowo, to też dobry moment na wprowadzenie zmian odzwierciedlających twoje prawdziwe potrzeby, na zasadnicze rozmowy z partnerem, na postanowienie, że właśnie teraz warto coś zmienić.

 

HOROSKOP WAGA OD STYCZNIA DO GRUDNIA 2017

STYCZEŃ – Początek roku przywita cię sporą dawką obowiązków. Staraj się rozładowywać napięcia, nie upieraj się przy swoim zdaniu, krusząc kopie o każdy drobiazg i kierując się przesadnymi ambicjami. Zadbaj o zdrowie i otwórz serce. Partner oczekuje akceptacji, nieśmiały adorator – zachęty.

LUTY – Nowe pomysły, przypływ energii. Mars i Wenus w znaku Barana dodadzą twoim działaniom zdecydowania. Uda ci się skutecznie załatwić sporo ważnych spraw. Decyzje cechować będą śmiałość i dalekowzroczność. Masz swoje pięć minut, więc wykorzystaj szansę poprawy losu, nie wypuszczaj z rąk okazji.

MARZEC – Teraz mogą się pojawić symptomy wiosennego zmęczenia. Jeśli poczujesz, że energia spada, odpocznij. W niektórych sprawach trzeba będzie grać na zwłokę, w innych zasięgnąć języka. Wyplącz się z układów, w których nie czujesz się sobą.

KWIECIEŃ – W gwiazdach kosmiczne przyspieszenie, bo to twój astrologiczny półmetek, więc miesiąc upłynie ci na piątym biegu. Ruszą sprawy zawodowe, pojawią się obiecujące propozycje finansowe. Zadbaj o zdrowie. Wyrzuć z lodówki ciasta i czekoladę, a włóż nowalijki.

MAJ – Wykorzystaj urok, którym bardzo szczodrze obdarza cię Wenus, a sprawy materialne i zawodowe przybiorą korzystny obrót. Nie wahaj się poprosić o podwyżkę, zakręcić koło ciekawego stanowiska. W sprawach sercowych idź na całość. Jeśli sądzisz, że miłość nie wymaga z twojej strony żadnych gestów, mylisz się!

CZERWIEC – Mars ustawił się w kwadraturze, co może sprawić, że staniesz się nieco drażliwa. Nie rozdmuchuj drobnych problemów. Choć to trochę nie w twoim stylu, stawiaj teraz na systematyczność, bo pracując zrywami, nieopatrznie dasz się wyprzedzić. Miłości spójrz prosto w oczy, podejmij wyzwanie.

LIPIEC – Wpływ Słońca i Marsa wróży przelotny spadek energii, dobrze więc byłoby zaplanować wypoczynek. Zadbaj o samopoczucie, bądź ostrożna za kierownicą. Mimo wszystko coś ciekawego może się dziać w twoim otoczeniu. Nadstawiaj ucha.

SIERPIEŃ – Słońce i Merkury w znaku Lwa zapowiadają dużo energii. Warto wyznaczyć sobie ambitny cel. Pieniędzy nieoczekiwanie przybędzie, pod warunkiem że nie pozbędziesz się ich od razu lekką ręką.

WRZESIEŃ – Słońce pod horyzontem zapowiada spadek energii. Ogarnie cię tęsknota za odchodzącym latem, do drzwi zapuka codzienność. Warto urozmaicić ją wyjściem do teatru, na wystawę lub koncert. W interesach dobrze byłoby zwolnić tempo. W sprawach miłosnych także niewiele się wydarzy.

PAŹDZIERNIK – Korzystny moment na dokonanie zdecydowanej wolty. Twoje decyzje okażą się słuszne. Możliwa jest zmiana pracy, przeprowadzka lub rozpoczęcie nowego projektu, który znowu wprowadzi w twoje życie więcej emocji. Z końcem miesiąca Wenus i Mars zapowiadają przypływ temperamentu!

LISTOPAD – Za oknem jesień, ale u ciebie nie zanosi się na drzemkę. Do akcji wkracza Mars. Zmierzysz się z sytuacją, która od dawna cię denerwuje. Wyjdziesz z nią z tarczą, pod warunkiem że po drodze nie pokłócisz się z kimś bezmyślnie, nie zerwiesz zbyt łatwo jakiejś ważnej relacji.

GRUDZIEŃ – Staniesz się bardziej aktywna towarzysko, zaangażujesz się w sprawy innych osób. Ktoś poprosi cię o pomoc. Możesz być nieco zestresowana świąteczną gorączką. Im bliżej Gwiazdki, tym przyjemniej, spokojniej, mniej chaotycznie i nerwowo. Dobre samopoczucie gwarantują ci Merkury i Wenus.

 

DOBRA RADA DLA WAGI NA CAŁY ROK 2017

Miej oczy szeroko otwarte. Wśród wielu zawartych w tym roku znajomości trafi ci się prawdziwy skarb, niczym diament pośród zwykłych szkiełek. Nie przegap go!

Zobacz też: Horoskop 2018: WAGA