Rusz z miejsca
Uchyli się przed tobą furtka do pełniejszego, bardziej wartościowego życia. Musisz tylko ruszyć z miejsca, wyrwać się z rutyny, która od lat cię ogranicza. Wyjedź gdzieś, zapisz się do szkoły, zainwestuj w swoją pasję. Warto!

TY I WENUS
Ciesząc się wsparciem uwodzicielskiej Wenus, odkryjesz pełnię swojej kobiecości. Nigdy nie zastanawiałaś się nad swoimi mocnymi stronami, walorami umysłowymi, fizycznymi, towarzyskimi? Najwyższa pora to zrobić. Weź kartkę i dokończ zdania: lubię siebie, bo…, podobam się sobie, ponieważ…, szanuję siebie za… Koniec z fałszywą skromnością! Koniec z siadaniem na brzeżku krzesła. Spójrz z aprobatą na swoje odbicie w lustrze i zamiast kontemplować mankamenty, zobacz atuty. Zastanów się, w jaki sposób możesz podkreślić to piękno. Nowa fryzura? Odważne, radosne kolory? Jakiś niebanalny akcent w garderobie? Warto w nią trochę zainwestować. W takim nastroju przyciągniesz do siebie szczęście i powodzenie. W lutym, marcu, maju, a także w lipcu, wrześniu i grudniu poświęć więcej czasu na przyjemności, uszczęśliwianie siebie oraz innych.

TY I SATURN
Nastaw się na rozwój. Saturn do pierwszych dni grudnia będzie w korzystnym położeniu, możesz czuć się bezpiecznie. Źródłem twoich sukcesów stanie się umiejętność dobrej oceny sytuacji oraz zdolność łączenia nowatorskich trendów z doświadczeniem. Na planie zawodowym możesz zacząć pracować na własny rachunek. Jest to korzystny czas na zbudowanie codziennej, bezpiecznej egzystencji. Zalegalizujesz związek bądź zdecydujesz się na powiększenie rodziny. Zwracaj uwagę na otoczenie, ponieważ pojawią się osoby, których przyjaźń i wsparcie bardzo ci pomogą. Włączysz te nowe osoby do grona najbliższych. Ty także staniesz się ważna dla wielu ludzi, bo optymizm i poczucie realizmu uczynią z ciebie dobrą przyjaciółkę.

TY I URAN
Niekonwencjonalny Uran to kosmiczny patron Wodników. Obdarza je żywym umysłem, nowatorskim podejściem do wielu spraw, niechęcią do stereotypów. Podążanie własną ścieżką, tak ważne dla osób spod twojego znaku, będzie teraz łatwiejsze. Zanim wybierzesz właściwy kierunek, dokładnie przyjrzyj się sobie i w pogoni za sukcesem zatrzymaj się, by odpowiedzieć na pytanie: czego tak naprawdę potrzebuję. Będzie to dobry czas na zdobywanie konkretnej, fachowej wiedzy poprzez studia i kursy, ale także tej zwanej życiową mądrością, którą nabywa się poprzez gromadzenie doświadczeń. Warto nauczyć się lub podszlifować znajomość języka obcego, by móc swobodniej porozumiewać się poza granicami kraju. Poszerzysz swoje horyzonty i lepiej zrozumiesz otaczającą cię rzeczywistość. Odwiedzaj nowe miejsca, zawieraj znajomości, zapisz się na zajęcia z interesujących cię dziedzin.

TY I JOWISZ
Do pierwszych dni października Jowisz znajduje się w obszarze rozwoju osobistego. Będziesz otwarta na nowe doświadczenia, chętna, by poznawać ludzi, zwiedzać nowe miejsca. To doskonały rok na podróże, zarówno służbowe, jak i te dla przyjemności. Wyjątkowo łatwo przyswoisz wiedzę, warto więc zainwestować w jakiś kurs, w naukę języków, zdobyć praktyczne umiejętności. Pracowite Wodniki odniosą w tym roku niejeden zawodowy sukces. Wiele wydarzeń potoczy się po twojej myśli i nie trzeba będzie wkładać wielkiego wysiłku w realizację planów. W kieszeni zaszeleści też większa gotówka. Pojawią się okazje do korzystnych inwestycji, zakupu domu lub działki. Jednak od jesieni zacznij żyć nieco oszczędniej. Jeżeli powściągniesz apetyt na luksusowe dobra, świetnie sobie poradzisz w sprawach finansowych. Nie ryzykuj przesadnie, nie wybieraj dróg na skróty, przestrzegaj przepisów. Jeśli masz zamiar zaciągnąć kredyt, najpierw dobrze skalkuluj swoje możliwości.


PROGNOZA DLA WODNIKA NA 2017 ROK

DAJCIE SOBIE W ZWIĄZKU TROCHĘ ROZRYWKI.
Potrzebujecie tego, by utrzymać dobrą dynamikę. Zaplanujcie co jakiś czas weekendowy wyjazd z przyjaciółmi albo tylko we dwoje.

KARIERA
Portfel utyje

Wsparcie Jowisza i Saturna wróży pojawienie się dobrych propozycji finansowych. Porzuć lenistwo. Będzie się opłacało popracować.

Nadchodzący rok okaże się lepszy od poprzedniego. Jowisz do połowy października ułatwi ci osiąganie sukcesów. Saturn do końca roku zapewni poczucie bezpieczeństwa. Wykorzystaj to. Możesz awansować, zacząć pracować z powodzeniem na własny rachunek. Losem Wodników interesuje się także Uran. Uchyli ci drzwi do nowego życia, otworzy granice, pozwoli wyruszyć w zupełnie inną stronę świata i znaleźć tam swoje miejsce. Od października stań się nieco ostrożniejsza w kwestiach finansowo-prawnych. Nie obarczaj się dużym kredytem, kontroluj wydatki.

I DEKADA – Reaguj na wszystkie sytuacje, które wydają się obiecujące. Warto skorzystać z szansy i zmienić pracę na ciekawszą oraz bardziej intratną. Jeśli jesteś przywiązana do swojego miejsca, spróbuj w inny sposób polepszyć sytuację. Zwiększaj swą zawodową wartość poprzez edukację. Możesz liczyć na to, że sytuacja finansowa będzie stabilna. Od października miej się na baczności. Nie bałagań w sprawach urzędowych i unikaj zaciągania zobowiązań finansowych.

II DEKADA – Twoja sytuacja rysuje się stabilnie. W tym roku pomocny Jowisz właśnie twój wycinek znaku upodobał sobie najbardziej. Możesz awansować lub otworzyć własną działalność. Niewykluczone szanse wyjazdu związanego z edukacją lub możliwością zarobienia pieniędzy. Rok okaże się bowiem korzystny pod względem finansowym. Rozsądnie inwestuj swoje dochody, mając na względzie przyszłe zyski.

III DEKADA – Jest dobrze, bo wspierający cię Saturn zapowiada czas sprzyjający rozwojowi zawodowemu i ustabilizowaniu finansów. Jeśli masz jakiś szczególny plan, to życzliwe planety pozwolą ci go zrealizować. Wrzesień i październik będą dla ciebie czasem ekspansji. Możesz wystartować z nowym przedsięwzięciem, które wzmocni kondycję twojej firmy lub twoje stanowisko oraz prestiż. Patrz w przyszłość z optymizmem.

MIŁOŚĆ
Przejmij inicjatywę

Będziesz pełna energii. Wykorzystaj wyjątkowy układ planet w pierwszej połowie roku i nie bój się zmienić pracy, zawalczyć o podwyżkę, przeprowadzić w miejsce, o którym marzyłaś, a nawet... Oświadczyć się partnerowi!

Jowisz i Saturn stworzą bardzo obiecujący klimat dla związków. Wśród prezentów od gwiazd może znaleźć się zaręczynowy pierścionek. Namiętne romanse znajdą swój szczęśliwy finał. Szykują się wesela i podróże poślubne. Wodniki żyjące w związkach wezmą udział w niejednej rodzinnej uroczystości: chrzciny, srebrne wesele. Czas sprzyja też przeprowadzkom, zamianie mieszkań, remontom, budowie domu. Receptą na dobrą atmosferę okaże się atrakcyjne życie towarzyskie.

I DEKADA – Dni będą płynąć spokojnie, nic nie powinno zakłócić równowagi stałych związków. Wiosną poczujesz potrzebę, by urozmaicić życie. Zaproponuj wtedy partnerowi wspólną podróż, to również dobry moment na zapisanie się na wspólne zajęcia sportowe czy artystyczne. W rodzinach, w których płomyk miłości przygasa, uda się go rozdmuchać na nowo. Możliwa poprawa warunków mieszkaniowych. Jeżeli wciąż czekasz na uczucie, wypatruj go uważnie. Tym razem przyjdzie po cichu, bez fanfar granych na złocistych trąbkach, ale po pewnym czasie może się z tego zrobić miłosny Mount Everest.

II DEKADA – Będziesz miała duże powodzenie! Flirty upewnią cię o własnej atrakcyjności, dodadzą pewności siebie. Przyjaciele nie zawiodą w potrzebie, a dom będzie zawsze dla nich otwarty. Dla związanych – czas sukcesów materialnych, podróży i atrakcji. Wolne Wodniki mogą przeżyć ognisty romans. I wcale nie jest powiedziane, że ogień szybko się wypali. Lato sprzyjać będzie ślubom. W drugiej połowie roku uważaj, nie daj się ponieść lekkomyślności i po pierwszej randce nie zapraszaj partnera do wspólnego zamieszkania.

III DEKADA – Wreszcie zdołacie wybrać się w wymarzoną podróż. Wspólny czas intensywnie spędzony przypomni wam, jak wiele was łączy. Jeśli jesteś na etapie usamodzielniania się waszych dzieci, koniecznie zajmij się tym, co naprawdę chciałaś robić przez całe życie. Związki, w których amplituda uczuć w przeszłości przypominała fale na wzburzonym morzu, osiągną spokój i porozumienie. Młode pary pod okiem Saturna mogą planować powiększenie rodziny. Nowa miłość bardzo możliwa u Wodników od dawna wracających do pustego domu.


HOROSKOP WODNIK OD STYCZNIA DO GRUDNIA 2017

STYCZEŃ – Wprawdzie to początek roku, ale twoja słoneczna bateria jest na wyczerpaniu. Uporządkuj teraz swoje życie, zakończ stare sprawy, oddaj długi. Złap oddech. W trzeciej dekadzie stycznia będziesz mogła już zacząć energicznie działać. Zaczyna się czas inicjowania nowych planów.

LUTY – W twoim znaku znalazły się Słońce i Merkury. Sprzyjają ci też Wenus oraz Mars. Inicjatywa należy do ciebie. Nie zamykaj się więc w czterech ścianach. Twój urok podziała na płeć odmienną wyjątkowo silnie. Wolne Wodniki zapomną o samotności. W stałych związkach pora na wybuch temperamentu.

MARZEC – Wenus nadal jest twoją przyjaciółką. Sprawy sercowe będą się układać bardzo dobrze, życie towarzyskie również dopisze. Słońce w znaku Ryb to dla ciebie czas aktywności w sprawach finansowych.

KWIECIEŃ – Zmienne wpływy planet, więc szykują się wzloty i upadki. W relacjach międzyludzkich mogą się pojawić pewne napięcia. Może pierwsza poważniejsza sprzeczka zakochanych, jakaś różnica zdań z kolegą z pracy? To się zdarza. Ważne, aby znajdować uczciwe kompromisy, a jeśli masz coś ważnego do załatwienia, rób to dyplomatycznie.

MAJ – Szykują się interesujące wydarzenia. Bystrość, rozmach, umiejętność wyciągania celnych wniosków i niesłabnący optymizm – oto cechy, które pozwolą ci na osiągnięcie pełnego sukcesu. Masz szansę zabłysnąć. Merkury pomoże ci w negocjacjach.

CZERWIEC – Pozostajesz w sferze neutralnych, ale dość przyjaznych wpływów. Choć nie zapowiada się nadzwyczajna passa, dla równowagi nic nie będzie się wywracać do góry nogami. Odpocznij, ciesz się drobiazgami, letnimi wieczorami. Pora też zrobić coś, na co wcześniej brakowało ci czasu.

LIPIEC – Nawet jeśli urlop wciąż przed tobą, nie porywaj się teraz na ekstrazryw. Potrzebujesz wewnętrznego spokoju, który daje jasność osądu i umożliwi zauważanie tego, co naprawdę ważne. Jeśli masz wakacje, korzystaj z nich.

SIERPIEŃ – Półmetek astrologiczny, a w dodatku Mars ustawiony jest w opozycji z twoim znakiem, więc bądź czujna. Sprawy,które rozpoczęłaś w ostatnim czasie, mogą wymagać większego zaangażowania i rozwiązania kilku problemów. Nie jest to chyba najlepszy moment na wypoczynek. Nie ryzykuj też przelotnego romansu. Przechadzasz się wśród beczek z prochem!

WRZESIEŃ – Wenus znajduje się w obszarze relacji. Nastaw się na lekkość bytu i radość życia. Wykorzystuj sprzyjające wpływy i ciesz się odchodzącym latem, bo powoli na pierwszy plan wysuwają się sprawy codzienne i materialne.

PAŹDZIERNIK – Przybędzie obowiązków, pilnych spraw i lepiej się w nich nie pogubić. Postępuj stanowczo, ale nie nazbyt arbitralnie. Druga połowa października zapowiada się lżej. Jesień powita cię bardzo przyjemną aurą. Staniesz się aktywna towarzysko. Niewykluczone krótkie podróże.

LISTOPAD – Miesiąc poszerzania horyzontów i zdobywania doświadczeń. Największą szansę sukcesu masz w dziedzinach, które naprawdę cię interesują, wręcz pasjonują. W stałych związkach chęć na nowe doznania. Samotna? Bądź spostrzegawcza!

GRUDZIEŃ – Mars w kwadraturze może nieco osłabić twoją formę. W sercu drobne wahania, ale zachowaj spokój. Miłość ma swoją amplitudę i w większości przypadków nawet mniejsza ochota na seks nie oznacza końca związku. Jesteś singielką? Chociaż czas na razie nie sprzyja romantycznym znajomościom, w okolicach sylwestra wiele się jeszcze może zdarzyć...


DOBRA RADA DLA WODNIKA NA CAŁY ROK 2017

Utrzymuj aktywne kontakty z ludźmi, którzy cię akceptują. Nie żałuj na to czasu. Twoje psychiczne akumulatory najszybciej się naładują, gdy będziesz otoczona życzliwością.

Zobacz też: Horoskop 2018: WODNIK