TY I SATURN
Saturn już w ostatnich dniach minionego roku ustawił się w polu horoskopu, w którym będzie wystawiał na próbę twoje poczucie własnej wartości. Zajął on obecnie znak Koziorożca czyli obszar w twoim horoskopie związany z prestiżem, sukcesem. Choć rutyna zazwyczaj nuży tak żywiołowe osoby jak ty jednak niestety, nie jest to okres, w którym można bez konsekwencji zrzucić z siebie odpowiedzialności i obowiązki. Są one wręcz sprawdzianem czy twoja droga jest właściwa. Bo jeśli dojdziesz do wniosku, że nijak nie odnajdujesz się w sytuacji, w której się znalazłaś, będzie to impuls do zmiany. Tyle, że nie od razu uda ci się ją przeprowadzić. Póki co trudniejsze sytuacje wymagają refleksji, dyplomacji w postępowaniu i umiejętności pokonywania przeszkód. Jeśli praca nie daje ci pełnej satysfakcji i wystarczających pieniędzy zastanów się nad innymi możliwościami. A jeśli ktoś kogo nie lubisz rywalizuje z tobą, utrudniając ci odnoszenie sukcesów – zdobądź się na niezbędny dystans. Możesz bywać czasem zirytowana lub zniechęcona ale staraj się lądować gdzieś pomiędzy górkami i dołkami bo tak łatwo Saturna się nie pozbędziesz. W tym położeniu posiedzi aż do marca 2020 roku.

Na wszystko jednak znajdzie się rada. Rozwaga i cierpliwość.  Jeśli zaś rozpoczęłaś jakieś poważne przedsięwzięcie, na przykład budowę domu lub poświęciłaś się wychowaniu dzieci, możesz poczuć, że czegoś ci brakuje - aktywności towarzyskiej, pracy zawodowej? Nie panikuj, bo to tylko przejściowy okres w twoim życiu, rodzaj testu jak sobie radzisz. Znajdziesz swój sposób na codzienność a zwycięskie potyczki zainspirują cię, obudzą w tobie wiarę we własne siły. 

TY I WENUS
Utrzymanie uczuć na stałym poziomie nie jest z gruntu możliwe. Ale to nie znaczy, że miłość przemija. Nie o to chodzi. Po prostu w różnych etapach wspólnego życia  pojawiają się odmienne priorytety. Czasem też miłość bywa czymś łatwym i oczywistym kiedy indziej zaś skomplikowanym. Jak jest teraz? Nie czujesz motyli w brzuchu? Uważasz, że bezpowrotnie odleciały? Może jesteś po prostu zmęczona? Jeśli wasz związek oparty jest na prawdziwym uczuciu, wyzwania, z którymi przyjdzie ci się uporać, tylko scementują relację. Jeśli zależy ci na budowaniu harmonii, staraj się zawsze dostrzegać przede wszystkim to, co wciąż was łączy, a nie to, co dzieli. Gdy obraz nieba korzystnie się zmieni i wkrótce życie stanie się prostsze. Tymczasem Barany wolne powinny pamiętać, że lęk przed samotnością nie jest dobrym doradcą. Przyszłość tegorocznych romansów nie jest pewna, a niektóre kosztować mogą więcej niż są warte. Zaczekaj więc aż nabierzesz pewności siebie i nauczysz właściwie oceniać poznanych ludzi. I bądź pewna, że niebo się rozchmurzy. Dostaniesz swoją szansę.

TY I JOWISZ
Tym razem układ planet  będzie wymagał od ciebie zdrowego rozsądku i poskromienia apetytu. Lepiej więc pozwolić ambicji na mały urlop. Jowisz znalazł się w położeniu, w którym być może uznasz, że łatwiej jest wyrównać jakieś niedobory kredytem niż zaciskać pasa, ale to nie jest właściwy kierunek. Unikaj niepotrzebnego ryzyka finansowego, pamiętając, że twoja ocena sytuacji nie jest chwilowo dostatecznie obiektywna. Zbyt wiele chęci, zbyt wygórowane cele –  to może skończyć się fiaskiem. Grożą ci komplikacje prawne, a i schody do urzędów okażą się strome. Unikaj walki z przepisami, choćby wydawały ci się kompletną bzdurą. Pilnuj za to regularnego płacenia rachunków, a także ewentualnych rat bankowych kredytów. Cokolwiek planujesz nie przebierz miary.  Jeśli nie wzniesiesz się nadmiernie wysoko, nie upadniesz zbyt nisko. Od późnej jesieni wiele skomplikowanych sytuacji się uprości, trudności uda się pokonać a cierpliwość i umiar zostaną wynagrodzone. Jowisz zacznie sprzyjać rozwojowi osobistemu więc możesz liczyć na pomocne sytuacje i szanse na coś więcej. Twoja ogólna sytuacja z naciskiem na sprawy materialne stanie się bardziej stabilna i przewidywalna. 

TY I PLUTON
Tego wspaniałego poczucia bezpieczeństwa i całkowitego zaufania do życia, którego każdy pragnie, niewielu otrzymuje. Więc nie oczekuj, że spędzisz ten rok w stanie nirwany. No chyba, że uda ci się tak mocno rozwinąć duchowo, że twoja skala rozumienia poszerzy się zaskakująco.  Jeśli jednak nie czujesz się w swoim życiu komfortowo pora przyjrzeć się temu wszystkiemu co wydaje ci się nieadekwatne do dnia dzisiejszego. Pluton wspiera cię w takich działaniach jak dokonywanie zmian, weryfikacja sposobu myślenia i modyfikacja działania. Problem w tym, że czasem boimy się nieznanego lub nie zawsze jesteśmy świadomi potrzeby tych przemian. Ale okazuje się, że są one niezbędne. Nie trzymaj się więc kurczowo przeszłości. Jeśli jakaś sytuacja zmienia się na twoich oczach co wywołuje opór podejmij wysiłek by zaakceptować ten fakt. Czasem coś musi odejść z twojego życia abyś znalazła motywację do większego wysiłku i przestrzeń dla zrealizowania nowych planów. Dotyczy to sfery osobistej i zawodowej. Nawet jeśli nie jest łatwo i budzą się wątpliwości nie zbaczaj ze swojej drogi przemian. Gdy ją przebędziesz poczujesz ulgę i satysfakcję. Życie nabierze nowych barw.

PROGNOZA DLA BARANA NA 2018 ROK

KARIERA
Jeśli kosmos postawi cię w obliczu trudnego wyzwania, warto będzie stanąć na wysokości zadania, wykazać się odpowiedzialnością za swoje decyzje lub za los firmy. Stać cię na to, nawet jeśli nie będzie łatwo.  Gdy ten etap się skończ przyjdą sukcesy i materialna bonifikata,  Możliwe jednak, że zaczniesz się zastanawiać nad zmianą sposobu zarabiania pieniędzy, zdecydujesz się szukać innych dróg rozwoju. Warto  podnieść kwalifikacje, im więcej umiesz, tym bardziej liczysz się na rynku pracy.

I DEKADA – Saturn w kwadraturze do końca roku będzie narzucał ci reguły gry, nie zawsze łatwe i przetestuje twoją zdolność adaptacji i rozsądek. Niewykluczone, że zmusi cię do rezygnacji z pewnych aspiracji,  zawęzi pole działania. Wrażenie dreptania w miejscu niewątpliwie będzie irytujące ale nie rób niczego pochopnie. To nie jest czas wielkich postępów! Lepiej zrobić mniej, a dobrze. Na szczęście zawsze znajdziesz jakiś powód do satysfakcji, choćby drobny, a ogólna sytuacja wkrótce się poprawi.

II DEKADA -  Wprawdzie Saturn dopiero w kolejnym roku zażąda od ciebie większego zaangażowania w pracę ale już teraz warto się upewnić co się naprawdę pragnie robić, co cię pasjonuje, daje możliwość rozwoju. Tymczasem więc, nawet jeśli wszystko idzie dobrze, zastanów się czy jesteś pewna, że to co robisz, ma sens? A może nie masz z tego dostatecznych pieniędzy? Teraz jest czas na ewentualne zmiany. Twoja sytuacja finansowa zapowiada się w miarę stabilnie.

III DEKADA – Ty znajdujesz się w sferze wpływów Urana więc nie daj się zwieść ulotnym mirażom szybkich zarobków, oszczędnie gospodaruj tym, co masz. Myśl strategicznie, przygotuj sobie plan działania. Chaotyczne i impulsywne decyzje nie przyniosą ci powodzenia. Bądź przygotowana na zmiany ale powinny być one przemyślane. Jeśli staniesz na wysokości zadania nawiążesz nowe kontakty zawodowe, przyspieszy tempo kariery, przybędzie pieniędzy.

Lew okaże się bardzo pomocny i doda ci odwagi do realizacji planów. Możesz liczyć także na ciekawe pomysły i przebojowość Skorpiona. Skrupulatna natura Panny okaże się świetnym wsparciem jeśli omówisz z nią niezbyt dopracowany pomysł.

MIŁOŚĆ
Gdy na szczycie twojego nieba pojawia się postać Saturna to oznacza, że w twoim życiu następuje etap testów. Przejdą go także relacje partnerskie. Warto nauczyć się panowania nad sytuacją, to nie sztuka być dobrym małżeństwem, kiedy wszystko idzie gładko.  Pary traktujące życie jako okazję do dobrej zabawy, wypatrujące rozrywek i atrakcji mogą się rozejść, ale związki oparte na solidnych fundamentach umocnią się w swoich uczuciach i poczują związane naprawdę na dobre i złe. Od późnej jesieni kiedy zacznie pomagać wam Jowisz odnajdziecie swoją drogą, samotni dostaną szansę.

I DEKADA – Saturn przez cały rok zajmuje się twoim wycinkiem znaku a to bynajmniej nie oznacza balu. Niewiele będziesz miała czasu na rozrywki za to sporo obowiązków. Jak to zwykle bywa, tam gdzie brak prawdziwej więzi możliwe rozstania ale uczucia w dobrych związkach wciąż mają powód by istnieć. Niewykluczone, że tematem numer jeden będzie macierzyństwo, budowa domu, zakup mieszkania i temu podporządkujesz inne sprawy.

II DEKADA -  Na twój wycinek znaku wpływ Pluton. Planety sprzyjają miłości namiętnej i ale nieco niestabilnej. W niedobranych związkach możliwe są konflikty, jeśli więc na ekranie pojawiają się napisy końcowe, należy po prostu... wstać i wyjść. Tam, gdzie króluje prawdziwa miłość, pochmurne dni oznaczają jedynie chwilową obniżkę nastrojów. Niebo rozchmurzy się już jednak i prędzej czy później otrzymacie w bonusie potrójną dawkę szczęścia. Samotni znajdą miłość.

III DEKADA – Uran, który wywiera wpływ na twój wycinek zodiaku to mistrz niespodzianek więc może się zdarzyć że na twojej drodze pojawi się niespodziewana miłość. W dodatku do kogoś kto wydawał się nie wchodzić w grę jako obiekt uczuć. No ale tak w życiu bywa. Dla par może to być czas zarówno inspirujący jak i destrukcyjny. To zależy od tego czy uważacie niespodzianki za coś co nadaje życiu urok czy też wolicie trzymać się rutyny. W tym drugim przypadku coś może przewrócić się do góry nogami. Święty spokój?

HOROSKOP BARAN OD STYCZNIA DO GRUDNIA 2018

STYCZEŃ – Nie startuj z piskiem opon! Chwilami będzie nerwowo i nie wszystko ułoży się zgodnie z planem. Masz również wrogów, rywali, jeśli więc twoja czujność usnęła, pora wziąć się w garść. Wprowadź porządek do swoich planów. Łatwo się pogubić. Pamiętaj, że teraz improwizacja nie wskazana. Zadbaj o zdrowie, bo łatwo teraz sta staniesz  się celem ataku wirusów.

LUTY - Nadchodzi poprawa więc śmiało skorzystaj z dobrej aury! Wenus, Merkury,  Słońce oraz Mars  sprzyjać będą relacjom z otoczeniem! Miłość zacznie odgrywać w twoim życiu większą rolę. Okazje towarzyskie, mogą przynieść miłą niespodziankę. To także dobry miesiąc aby przemyśleć i wypunktować kierunki zmian, których chciałabyś w swoim życiu dokonać.

MARZEC – Mars obdarzą cię większą siłą przebicia a Wenus tworzy obiecujący klimat dla planów, ale bądź uważna i nie nastawiaj się na łatwe zdobycze. Do urodzin jedziesz na energetyczne rezerwie! Bądź również bardziej dyskretna. Nie wszyscy są tak życzliwi jak ci się zdaje. W finansach wskazana jest oszczędność bo wydatki okażą się większe niż planujesz.

KWIECIEŃ – Będziesz w bojowym nastroju ale Mars nie obdarza cię niestety najlepszym wyczuciem.  Bądź ostrożna bo łatwo teraz pochopnie ocenić sytuację lub cudze intencje i pod wpływem impulsu zrobić coś co potem trzeba będzie odkręcać. Poza tym zadbaj o zdrowie  a także dosłownie i w przenośni zdejmij nogę z gazu. Sprawdź stan techniczny samochodu.

MAJ – Szykuje się trochę sprzyjających sytuacji ale chwilami także trochę bałaganu. Przygotuj się starannie do ważnych rozmów i egzaminów. W sercowych sprawach niewykluczone sprzeczki ale poprawa nastrojów nastąpi już w drugiej połowie maja. Podobnie finansowe sprawy rysują się coraz bardziej obiecująco, więc pora na wiosenne zakupy.

CZERWIEC – Sprzyjające ci planety Słońce, Merkury i Mars  zachęcają cię do wykazania inicjatywy i do… zabawy, więc pogódź przyjemne z pożytecznym. Szykują się interesujące kontakty z ludźmi, nowe pomysły na życie.  Nie trać okazji do spotkań, tym bardziej, że możesz poznać kogoś w kim się zakochasz. W stałych układach także romantyczne chwile!

LIPIEC – Mars twój patron jest teraz w humorze nie pora więc na rozleniwienie. Pokieruj teraz dalej swoim życiem. Szukaj nowych możliwości zawodowych i źródeł dodatkowych zarobków, postaraj się aby wątpliwości natury osobistej rozproszyły się ostatecznie. Dla samotnych niewykluczone nowe znajomości. Jeśli wybierasz się na wakacje okażą się one udane.

SIERPIEŃ – Nadal sporo energii! Zaczynaj  projekty, które mają wyrazić twoją indywidualność. Przygotuj sobie argumenty do dyskusji, bo to co planujesz nie musi się wszystkim podobać. Mars w ruchu wstecznym może przynieść sytuacje konfliktowe. W sercowych sprawach chwila namysłu z pewnością się teraz przyda. Erotyczna atrakcyjność i miłość to nie to samo.

WRZESIEŃ - Materialne sprawy ciągle na pierwszym planie, ale trzeba będzie pokonać jakieś drobne przeszkody, być może natury formalnej, urzędowej. W sercowych sprawach mimo jesieni słoneczne perspektywy. Druga połowa miesiąca okaże się korzystniejsza. Okażesz się atrakcyjna i zręczna w realizacji planów finansowych.

PAŹDZIERNIK – To twój astrologiczny półmetek a  w twoim otoczeniu może dziać się coś ciekawego, nadstawiaj więc ucha. Przyjaciele przyniosą dobre wieści. Warto zrobić remanent w sprawach, które warto odłożyć ad acta i pomyśleć o planach na przyszłość. W sprzyjającym położeniu ustawi się Mars więc to dobra pora na energiczne działanie.

LISTOPAD – Zdobywanie pieniędzy i odnoszenie sukcesów przychodzić ci teraz będzie bez większego trudu.  Uda ci się podnieść poziom życia. Taki też będzie główny motyw dokonywanych przez ciebie wyborów. Znajdź czas na złapanie oddechu, bo w twoim otoczeniu są osoby, które powinnaś poznać. Romantyczne spotkanie wchodzi w grę.

GRUDZIEŃ – Koniec roku bliski i możesz odczuwać mniej energii gdyż Mars znalazł się w znaku Ryb ale  kontynuuj rozpoczęte plany, obracaj się w kręgu osób, które cie inspirują, także podróżuj. Pomaga ci teraz Jowisz więc możesz ubiegać się o coś, na czym ci zależy. Masz siłę i dar przekonywania! Na przyjemności i na wypoczynek również warto znaleźć czas.