TY I JOWISZ
Aż do Jowisz pierwszych dni listopada zachowa wobec ciebie życzliwą neutralność. Życie potoczy się jednak całkiem przyjemnie, pod warunkiem, że nie zaczniesz marzyć o rzeczach pozostających całkowicie poza twoim zasięgiem. Spokojna egzystencja sprzyja za to realizacji bieżących planów, trosce o drobiazgi, które nadają życiu lepszy smak. Ciesz się więc tym co masz i uważaj swoją szklankę za do połowy pełną.  Wykorzystaj także spokój, który zapanował na rozliczenie się z przeszłością, uporządkowanie teraźniejszości i zastanowienie się nad przyszłością. Od jesieni możesz liczyć na pomoc Jowisza w kwestiach związanych z poszerzaniem horyzontów. Czas na rozwijanie zainteresowań, poznawanie własnych potrzeb, rozwój wewnętrzny. Zdasz ważne egzaminy, otrzymasz upragniony dyplom lub być może teraz właśnie będziesz ubiegać się o indeks. Możesz liczyć też na pomoc losu w niezałatwionych sprawach jeśli sprawiedliwość jest po twojej stronie. Wyegzekwujesz zaległy dług, wygrasz proces. Nie próbuj jednak sięgać po to, co nie należy do ciebie. Warto pomyśleć o podróżach. Odkryj własne, nieznane dotąd drogi, rozpocznij nowy etap w życiu.

TY I MARS
W tym roku odczujesz silniejsze wpływy Marsa, planety dodającej energii i pewności siebie. Jego wpływ nasili się w maju i potrwa aż do połowy listopada. Znajdując się w obszarze rozwoju osobistego będzie wspierał cię we wszystkim co poszerza twoją świadomość. Staniesz się także zdolna do obrony swego zdania, swoich praw i pragnień. Dlatego, nawet jeśli nie wszystko w tym roku będzie układało się tak jak oczekujesz, przypływ siły i odwagi  z pewnością ci pomoże. Wysoki poziom energii warto wykorzystać aby zaprowadzić nowe porządki będące odzwierciedleniem twojej wizji dobrego życia. Łatwiej zerwiesz z tym co cię frustrowało, ograniczało, podcinało skrzydła. Będziesz miała niezbędną determinację aby zabrać się za sprawy, które jeszcze niedawno wydawały się cię przerastać. Podejmiesz nowe wyzwania, staniesz się bardziej pewna siebie. Może zdobędziesz prawo jazdy, uwolnisz się spod czyjejś kontroli, efektywnie schudniesz lub zaczniesz realizować jakiś ważny da siebie projekt. Nie ważne co to dokładnie będzie. Liczy się twoja satysfakcja i poczucie wewnętrznej mocy. Działaj w sposób zdecydowany, jeśli trzeba bezkompromisowy ale bądź zawsze fair. Nie naruszaj granic innych osób.

TY I MERKURY
Merkury to twój planetarny opiekun, więc zawsze spogląda na ciebie z sympatią. Wykorzystaj jego dobre nastawienie. Prezenty od Merkurego to umiejętność argumentowania, łatwość uczenia się, komunikowania się i inteligentnego słuchania. Także rozumienia świata i siebie samej.  Wykorzystaj to! Mówi się o tobie, że bywasz nieco powierzchowna w swoim sposobie myślenia ale możesz udowodnić, że to nieprawda. Staraj się  dostrzegać przede wszystkim to co jest twoją mocną stroną i pracuje na twoją korzyść. Może wcale nie jesteś powierzchowna tylko masz wiele zainteresowań i lubisz wiedzieć coś na każdy temat. A że nie każdy z nich zgłębiasz aż do samego sedna? Czy to cię dyskwalifikuje w czymkolwiek? Staraj się też nawiązywać kontakt z otoczeniem, nie lekceważyć nikogo i niczego. To zaprocentuje. Poza tym dużo czytaj, podróżuj choćby na krótko i niedaleko, jeśli czas nie pozwala ci na większe wyprawy. Chodzi o inspirację, zmianę dekoracji, dostarczanie sobie bodźców do rozwoju!

TY I NEPTUN
Neptun ustawiony w kwadraturze do twojego znaku stworzy dla ciebie wyzwanie. Pozostań optymistką, jak to masz w zwyczaju ale nie buduj zamków z piasku. Możesz stanąć przed dylematem - poszukiwać prawdy czy zadowolić się iluzją? Nie chodzi tu o abstrakcyjne rozważania tylko sytuacje jak najbardziej życiowe. Na przykład jakaś relacja, w której jest wiele niedomówień. Możesz widzieć to co chcesz widzieć i słyszeć to co chcesz słyszeć ale możesz a co więcej, powinnaś wyjaśniać swoje wątpliwości i konfrontować obawy. Dotyczy to i obietnic, które składa ci najdroższy i o umowę z bankiem lub deweloperem, w której na końcu dopisano coś drobnym drukiem! W tym roku im drobniejsze litery tym silniejszego szkła powiększającego powinnaś. Im bardziej fantastyczna wydaje ci się oferta, którą otrzymujesz tym dokładniej należy ją zweryfikować. Sama także nie buduj sztucznych rajów – w trudnych sytuacjach nie łykaj proszków na uspokojenie tylko rozpraw się z problemem, nie znieczulaj się alkoholem. Zachowując przytomność osądu wyjdziesz z potyczek z losem bez szwanku.

PROGNOZA DLA BLIŹNIĄT NA 2018 ROK

KARIERA
Jeśli masz przed sobą jakiś konkretny cel, nic nie powinno pokrzyżować ci szyków. Nie uchylaj się tylko od odpowiedzialności i obowiązków. Skup się na tym co uważasz za najważniejsze w swojej pracy. Zacznij inwestować w siebie, zdobywaj nowe doświadczenia. To okres, który zaprocentuje w niedalekiej przyszłości. Już z końcem roku  możesz ubiegać się o awans, z powodzeniem obronić dyplom, wyjechać służbowo za granicę.  W finansach również pojawią się szanse.

I DEKADA – To na tobie przede wszystkim swoją uwagę skupi Mars! Twoimi największymi atutami okażą się aktualnie zaradność i przedsiębiorczość. Wykorzystaj to, aby przeforsować swój projekt, przekonać szefa, że dasz sobie radę z odpowiedzialnym zadaniem  lub że zasługujesz na większe zaufanie. Z końcem roku zapragniesz większych sukcesów. Dla odważnych szansa na rozpoczęcie działalności na własny rachunek. Solidnie się do tego przygotuj.

II DEKADA -  Plany zawodowe, które rozpoczęłaś w zeszłym roku nie powinny stracić tempa. Staraj się jednak spoglądać dalej niż na koniec własnego nosa. Interesuj się nie tylko sumą na koncie, ale tym, co możesz zyskać za pół roku, za rok. Myśl o planach na dłuższą metę.  Poza tym ciebie obejmie wpływ Neptuna więc jeśli coś wydaje się zbyt piękny by było prawdziwe wyjmij kalkulator! Nie poprzestawaj na pobożnych życzeniach!

III DEKADA – Koniec z przykrymi niespodziankami i trudnościami, które w minionym roku zafundował ci Saturn. Teraz wreszcie przestanie ci dokuczać, a wpływ planet zacznie sprzyjać i pobudzać twoją inwencję. To nieźle jak na początek, a dalszy ciąg roku okaże się jeszcze lepszy. Staraj się ustabilizować swoją pozycję zawodową i finansową a zanim rok się skończy będziesz mogła kreślić nowe plany.

Z Wodnikiem macie wielką szansę na zrealizowanie ambitnych planów. Skorpion będzie ci czasem narzucał swój punkt widzenia ale spróbujcie się dogadać. Ze Strzelcem współpraca ułoży się najlepiej w końcówce roku.

MIŁOŚĆ
Dla rodzin rok sprzyjający dążeniu do stabilizacji, czerpania satysfakcji z codzienności. Jeśli jeszcze jesteś wolna, rozejrzyj się bystro dookoła. Miłość czeka! W końcówce roku szczęście zastuka też głośniej do drzwi Bliźniąt zdeklarowanych w uczuciach. Jowisz wejdzie do obszaru relacji i zacznie pobrzękiwać obrączkami!  Natomiast te z was, które czują, że stoją na rozstajach, niech nie zwlekają bez końca z odważną decyzją. Nie bójcie się zmian. Gdy poczujecie moc pochodzącą od Marsa zrozumiecie, że macie pełne prawo do szczęścia!

I DEKADA –  Znajdujesz się w obszarze zainteresowania Marsa! Staniesz się bardziej otwarta, być może za sprawą nowych, nietuzinkowych znajomości. Przed samotnymi wielkie szanse na wielką miłość. Niewykluczona nieoczekiwana propozycja matrymonialna! W stałych związkach okazje do zdobywania nowych doświadczeń życiowych, do podróżowania i prowadzenia ciekawego życia towarzyskiego W sypialni też nie będzie nudno! 

II DEKADA - W znanym kręgu znajomych osób nieoczekiwanie może pojawić się ktoś nowy, bardzo interesujący! Dla samotnych Bliźniąt  szansa na oczekiwane uczucie pod warunkiem, że umiesz patrzeć sercem i nie kierujesz się pozorami. Osoby związane będą zajęte sprawami mieszkaniowymi, polepszaniem komfortu życia rodziny. Jednak niech kwestie praktyczne nie przesłonią ci romantycznej strony życia we dwoje!

III DEKADA – W tych związkach, w których życie w minionym roku przypominało ostatnio rejs chybotliwym stateczkiem po wzburzonym morzu, w końcu dojrzycie światło morskiej latarni. Jeśli zdecydowaliście się pozostać razem staraj się już nie wracać do tego co było. Także te osoby, które zakończyły związek nie powinny rozpamiętywać przeszłości. Bliźnięta samotne także z odzysku, mogą stać się obiektem czyjejś adoracji!

HOROSKOP BLIŹNIĘTA OD STYCZNIA DO GRUDNIA 2018

STYCZEŃ – Planety na początku roku szykują trochę przeszkód do pokonania. Może staniesz oko w oko z konkurencją, a może ktoś okaże się nielojalny? Nie denerwuj się, z każdej sytuacji jest wyjście. Zmiany, które wydawały ci się wymuszone i niepotrzebne w rezultacie okażą się korzystne. W trzeciej dekadzie miesiąca niebo się przejaśnia! Poczujesz, że Moc jest z tobą!

LUTY – Słońce i Merkury w sektorze rozwoju osobistego zachęcać cię będą do dokonywania zmian i wszelkich eksperymentów. Może nauczysz się budowy stron internetowych lub zgłębisz jakiś inny skomplikowany program? To dobry miesiąc na to by wyjść z inicjatywą poprawić to, co mogłoby być lepsze. Warto pomyśleć też o nauce języka lub wybraniu się w podróż. W końcu miesiąca zdejmij nogę z gazu!

MARZEC – Na początku miesiąca unikaj bałaganu.  Skuteczne, konsekwentne dążenie do celu i umiejętność przewidywania rozwoju wydarzeń – oto twój klucz do sukcesu. Los da ci to, co ci się należy. Jeśli do tej pory grałaś fair, możesz oczekiwać dobrych rozwiązań i nowych możliwości. Jeśli jednak masz coś na sumieniu,  będziesz zmuszona wypić nawarzone piwo.

KWIECIEŃ – Jeśli uporządkujesz swoje priorytety będzie wszystkiego po trochu i okazji do rozrywek i obowiązków oraz pilnych spraw do załatwienia. Szykują się spore wydatki ale dzięki mądrym decyzjom uda ci się ominąć finansowy dołek. Trzecia dekada to moment, w którym poziom twojej energii zaczyna spadać. Weź to pod uwagę i trochę ogranicz swoją aktywność.

MAJ  – W pierwszej połowie miesiąca jedziesz jeszcze na rezerwie więc rozsądnie rozkładaj siły ale w drugiej bierz ster wydarzeń mocno w ręce. To dobry moment aby rozwiązać jakiś problem. Atmosfera sprzyja dyskusjom. Twój wpływ na otoczenie okaże się dużo silniejszy a ty bardziej kreatywna w myśleniu. Warto właśnie teraz szukać nowej pracy. Możesz też znaleźć… miłość!

CZERWIEC – Mars pomoże ci dostosować się do nowych sytuacji. Choćbyś przedkładała nade wszystko swoje stare przyzwyczajenia, warto zacząć nowy etap. Być może warunkiem dalszej kariery okaże się szybkie podniesienie kwalifikacji, nauczenie się czegoś nowego? Możliwe są również przetasowania w związkach partnerskich. Idź za głosem serca, ale głosu rozsądku też posłuchaj.

LIPIEC – Wciąż korzystna planetarna aura. Może uda się na jakiś problem spojrzeć z szerszej perspektywy - coś zmienić, poprawić. Okaż się osobą dalekowzroczną. Pełne energii będą też kontakty z ludźmi, a nawet może narodzi się nowa miłość? Jeśli nie bawisz na wakacjach skieruj uwagę na pracę. W sprawach zawodowych i materialnych też możesz uzyskać lepsze efekty.

SIERPIEŃ – Mars i Wenus zapowiadają zryw temperamentu i przypływ życiowych sił. Dni związków toczących się zaledwie siłą przyzwyczajenia są policzone, tym bardziej, że twój urok osobisty okaże się teraz bardzo silny! Wakacje w sierpniu okażą się bardzo udane! Możesz także rozpoczynać przedsięwzięcia zakrojone na dużą skalę. Weź rozpęd!

WRZESIEŃ – Niewielkie wsparcie  planet wróży niestety od czasu do czasu drobne trudności oraz czas, który warto poświęcić na powakacyjny remanent. Może więc na razie lepiej zrezygnować z forsowania swojego zdania na siłę i upewnić się w dążeniach? Nie zapominaj jednak, że pewne sprawy wymagać będą rozwiązania. Nie chowaj więc głowy w piasek.

PAŹDZIERNIK –  Dokonane wybory okażą się trafione, a energii do stawiania czoła nowym wyzwaniom nie zabraknie. Dobrym pomysłem okaże się kontynuowanie nauki lub rozwijanie umiejętności zawodowych. Niewykluczona przeprowadzka lub rozpoczęcie nowego etapu kariery. Uda się wyjazd, przybędzie okazji do poznawania nowych ludzi. Być może pojawi się również miłość...

LISTOPAD – Merkury a z końcem miesiąca także Słońce w opozycji z twoim znakiem, to tak zwany półmetek kiedy warto zrobić szybki bilans i ocenić swoje dokonania i projekty rozpoczęte około urodzin. Teraz powinnaś już wiedzieć, czy idziesz właściwą drogą, czy też warto zmienić trochę kierunek. Staraj się  także osiągnąć niezbędna równowagę w kontaktach z otoczeniem.

GRUDZIEŃ – Jeśli coś nie spełnia twoich oczekiwań – praca lub życie osobiste zaczniesz intensywnie szukać drogi do szczęścia. To słuszny pomysł, jednak nie wylewaj dziecka z kąpielą. Mars w kwadraturze może okazać się prowokatorem! Zanim zastosujesz rozwiązania siłowe, wypróbuj inne! Święta warto zorganizować tak by dały i tobie i innym radość i satysfakcję.