TY I SATURN
W tym roku Saturn ustawi się w trygonie do twojego znaku zasilając swoją energią obszar rozwoju osobistego. To taki czas, w którym masz świadomość celu a życie wydaje się zmierzać w dobrą stronę. Niech cię jednak nie kusi by włączyć automatycznego pilota i uciąć sobie drzemkę. Warto świadomie uczestniczyć w tym co się dzieje wokoło, wybierając najkorzystniejsze warianty rozwiązań, które będą służyć ci również w przyszłości. Zadbaj o to aby twoje dążenia odzwierciedlały to kim naprawdę jesteś. Wybór szkoły, studiów, miejsca pracy lub jej zmiana to ważne decyzje. W grę wchodzi także perspektywa przeprowadzki, włącznie ze zmianą miasta, kraju, związek lub zrealizowanie jakiegoś marzenia np. o dalekiej podróży.

Niech ważnym kryterium stanie się satysfakcja, kreatywność, realizowanie pasji.  To zaś oznacza drogi Byku,  że w końcu dane ci będzie osiągnąć przyjemny stan równowagi, który jednak nie ma nic wspólnego z nudą ani stagnacją. Jeżeli niedawno doznałaś jakichś zawodów, spoglądaj przed siebie optymizmem, spróbuj odciąć się od przeszłości, zapomnieć o przykrych doświadczeniach. Najpierw jednak wyciągnij z nich wnioski bo przez to nawet porażki nabierają wartości. Pamiętaj, że od twojej aktualnej postawy zależą następne lata. Staraj się więc pewnie stanąć na nogach, odrzuć ograniczenia, walcz o swoją niezależność. Kosmos sprzyja odkrywaniu talentów i sił, które masz w sobie. 

TY I JOWISZ
Jowisz zająwszy obszar relacji ułatwi ci znalezienie swojego miejsca wśród ludzi. Poczujesz, że wiele cię z nimi łączy. Stanie się to dzięki większej otwartości, która zjednuje sympatię otoczenia. Świat lubi ludzi, którzy lubią świat!
To dobry moment by spośród wielu znanych ci osób wyłonić prawdziwych przyjaciół. Nawet jeśli masz mnóstwo zajęć, znajdź dla nich czas. Po pierwsze kontakt z nimi będzie cię inspirować i stymulować, po drugie wzajemne wsparcie da ci poczucie bezpieczeństwa, po trzecie zaś upewnisz się w tym, że nic nigdy nie zastąpi więzi z życzliwymi ci ludźmi. Przyjaźń to wymiana, proces dawania i brania. Jeśli podzielisz się tym co masz, bądź pewna, że pozytywna energia wiążąca się z tym, wróci do ciebie.
Jak się zapewne domyślasz także osobiste, sercowe  relacje mają teraz zielone światło. Jeśli jesteś singlem rozglądaj się wokoło bo wszystko wskazuje na to, że działa teraz silne przyciąganie! Także w pracy staraj się nawiązać przyjacielskie relacje z ludźmi, którzy wydają ci się tego warci bo dzięki temu jakość tego co robisz wzmocni się a praca stanie się przyjaznym miejscem. Lojalność w miejsce rywalizacji uzdrowi atmosferę, będziesz wiedziała, że jest ktoś na kogo możesz liczyć.
Jowisz o obszarze relacji zwiększa także twoje szanse na korzystny wynik rozprawy sądowej lub kompromis w jakimś sporze.

TY I PLUTON
Także Pluton należy do grupy planet, które wspierają cię w nadchodzących miesiącach. Tym, czego możesz oczekiwać od niego jest pomoc we wszelkiego typu korzystnych przemianach.  Niezależnie od tego czy chcesz zmienić swoją drogę zawodową, schudnąć, stać się bardziej kobiecą lub wzmocnić swoje poczucie własnej wartości – wierz mi – ta planeta poprowadzi cię do celu. Im bardziej otwarta jesteś na zmiany i chętna do współdziałania tym więcej możesz osiągnąć. Aby podążać za Plutonem warto wyznawać zasadę, że liczą się tylko te dni, których jeszcze nie znamy, że nic nie jest warte by się zatrzymać w drodze. Sprzyjające sytuacji będą cię inspirować  i zachęcać do rozwijania najrozmaitszych uzdolnień. Być może o niektórych nie miałaś do tej pory pojęcia gdyż brak było impulsu, który je uwolnił.  Pamiętaj, że czas będzie sprzyjał twórczym i odważnym osobom. Nawet jeśli wrodzony pragmatyzm Byka nakazuje ci zachowywać się w stosunku do nieznanego z dużą dozą rezerwy teraz warto zaryzykować. Może wystąpisz w programie TV, który da ci szansę stania się osobą popularną a może zmienisz styl życia tak aby bardziej odpowiadał twoim rzeczywistym potrzebom. 

TY I NEPTUN
Będziesz korzystać także z subtelnej i nieoczywistej ale jakże wzbogacającej energii Neptuna.  Choć może się wydawać, że jego wpływ jest niezauważalny, działający jakby poza sceną ale jeśli nastawisz się na tę falę twoja zdolność odczuwania i rozumienia bardzo się poszerzy. Neptun wzmocni lub obudzi twoją empatię, wyobraźnię oraz intuicję, tę ostatnią czyniąc bardziej precyzyjną, więc zacznij używać jej jako drogowskazu. Dla artystów to czas bardzo owocny bo twoje talenty także się rozwiną, szczególnie jeśli nastawisz się na inspirację płynącą wprost z Kosmosu. Jeśli chcesz zrobić najlepszy użytek z tych darów używaj ich świadomie. Wsłuchuj się w swój głos wewnętrzny ale także odbieraj sygnały, które wysyłają ci inni ludzie. Dzięki temu wasze relacje będą pełne prawdy. Czasem mniej ważne od tego, co ktoś mówi, jest to czego… nie mówi, bo być może mówić o czymś nie potrafi. Ty wyposażona w swoją zwiększoną wrażliwość będziesz czytać w sercach jak w otwartej księdze.

PROGNOZA DLA BYKA NA 2018 ROK

KARIERA
Od pierwszych dni roku zmobilizuj się bo realizacja planów okaże się całkiem prosta, możesz także liczyć na własną pomysłowość i sprzyjające okoliczności. Dzięki Jowiszowi i Saturnowi działającymi zgodnie, twoja zawodowa i finansowa sytuacja będzie stabilna. To także dobry czas na realizację długofalowych planów wymagających dobrej strategii i wysiłku rozłożonego w czasie. Własna firma, edukacja, która ma ci przynieść większe możliwości działania – to wszystko teraz ci się uda!

I DEKADA – Należysz do osób, które mają największe fory od Saturna, będzie on bowiem przez najbliższe miesiące skupiony na twoim wycinku znaku.  Możesz wiele zmienić jeśli nie od razu to w najbliższych miesiącach. Świetne wyniki uzyskasz jeśli połączysz swoją kreatywność i pomysłowość z już zdobytymi doświadczeniami. Jeśli masz jakieś nadwyżki finansowe odkładaj je w banku lub zainwestuj w nieruchomość.

II DEKADA – Ty dla odmiany jesteś pupilką Jowisza! Opiekuje się tobą do końca września więc to najlepszy czas na rozpoczynanie nowych projektów. Koniecznie inwestuj w siebie i ucz się języków bo w dalszej perspektywie bardzo się przydadzą. W grę wchodzi zagraniczny wyjazd oraz szerokie kontakty! To co rozpoczniesz w tym roku, w przyszłym otrzyma wsparcie od Saturna więc warto pomyśleć o planach zakrojonych na szerszą skalę!

III DEKADA – W lutym i marcu bądź czujna bo może mignąć jakaś szansa i warto z niej skorzystać. Kolejne miesiące roku zapowiadają się korzystnie, choć pozbawione będą spektakularnych wydarzeń. Za to końcówka roku znowu okaże się owocna. Ponownie pojawią się możliwości, które wykorzystane, przyniosą stabilizację finansową i ugruntowanie twojej pozycji. Jeśli chciałabyś zrealizować nowe plany to we wrześniu i w październiku cała naprzód!

Koziorożec zmobilizuje cię do działania a może nawet wciągnie cię w ciekawe przedsięwzięcie. Panna postara się o to aby wasze plany były bezpieczne i realne. Kreatywność Raka sprawi, że weźmiesz pod uwagę całkiem nowe, interesujące rozwiązania.

MIŁOŚĆ
Wiele wskazuje na to, że będziesz teraz z dużą wprawą odróżniać przelotne miłostki od znajomości wartych kontynuacji, więc nie grożą ci miłosne zawody. Wiele samotnych Byków znajdzie swoją drugą połówkę i zdecyduje się na zawarcie związku oraz uwicie własnego gniazdka. Kupisz upragnione własne mieszkanie lub dom. Pojawią się też na świecie dzieci, których narodziny będą wyczekiwanym i szczęśliwym wydarzeniem. Wszystko to zasługa dostawcy szczęścia - Jowisza oraz Saturna, który czyni teraz twoje życie bezpiecznym i stabilnym.

I DEKADA – Gdy Saturn stoi na straży nic nie będzie przewracać się do góry nogami ale do rutyny i nudy jest bardzo daleko! Korzystajcie z okazji do urozmaiceń, to naładuje akumulatory związku. Jest szansa na poprawę warunków mieszkaniowych nawet kupno lub budowę własnego lokum Samotne Byki znajdą kogoś, z kim dobrze będzie się bawić a zarazem planować przyszłość. Wygląda na to, że odbieracie na tej samej fali.

II DEKADA – W stałych związkach mnóstwo pozytywnej energii a choć coś może się w waszej sytuacji zmienić to potraktujecie to oboje jako ożywczy powiew szansę by zacząć nowy etap. Niewykluczone podróże, zmiany miejsca zamieszkania, szanse, które wyrwą was z uśpienia. Dla singli spore szanse na fascynację, która ma szansę przetrwać i przerodzić się w solidny układ!

III DEKADA – Pozornie wydawać się może, że niewiele dzieje się teraz w twoim uczuciowym życiu ale jeśli masz za sobą nerwowy rok teraz spokój bardzo ci się przyda. Związki wyjdą na prostą, cieszcie się życiem. Single całkiem niepostrzeżenie mogą przekroczyć granicę przyjaźni i kumple staną się kochankami. Okaże się, że w nowej roli obie strony sprawdzają się świetnie.

HOROSKOP BYK OD STYCZNIA DO GRUDNIA 2018

STYCZEŃ – Mars w pozycji z twoim znakiem wróży trochę konfliktowych sytuacji, możesz jednak wypracować kompromis. Daj dojść do głosu innym, zrozum, że krytyka lub niezadowolenie bywają konstruktywne kiedy traktujesz je jako wskazówkę dla dokonania zmian.  Decyzje uczuciowe i finansowe podejmuj na spokojnie. Zadbaj o zdrowie, ostrożnie prowadź.

LUTY – Chwilowo zwolnij tempo, skoncentruj się na sprawach najważniejszych i nie pchaj się teraz do pierwszego rzędu. Poświęć czas na refleksję gdyż trzy planety w kwadraturze wymagają umiejętności osiągania kompromisu. Jeśli trzeba kogoś przeproś, co trzeba wytłumacz. Dzięki temu aura zrobi się przyjazna. W trzeciej dekadzie lutego pora nabrać tchu bo wiatr wieje teraz prosto w twoje żagle!

MARZEC – Bliska już wiosna objawi się jako większa potrzeba działania, jednak na razie skoncentruj się na tym by zamknąć za sobą jakieś drzwi.  Kończ te projekty, które zbliżają się do mety, jeszcze nie pora zaczynać nowe. Znajdź czas dla przyjaciół ponieważ ich towarzystwo okaże się wyjątkowo stymulujące. Z serca wyrzuć suche kwiatki bo wnet zakiełkuje prawdziwa miłość!

KWIECIEŃ – Początek miesiąca to twój pas startowy. Rozkręcasz się! Wenus obdarza cię urokiem, staniesz się popularna, dopisze ci fart. Możesz  zrobić na kimś dobre wrażenie więc szukaj pracy  lub uczyń próbę zbliżenia do osoby, która wydaje ci się godna zainteresowania.
Rozrywek także nie zabraknie, a dzięki wsparciu Marsa pojawią się okazje do nawiązywania znajomości, realizacji nowych projektów.

MAJ - Odczujesz przypływ energii,  możesz spodziewać się życiowego powodzenia. To doskonały miesiąc na podróże, zdawanie egzaminów, nawiązywanie kontaktów, ewentualnie zmianę pracy lub rozpoczęcie nowego rozdziału życia zawodowego.  Finanse też dopiszą. Dla singli szanse, więcej rozrywek w już istniejących związkach. Warto prowadzić życie kulturalne - chodzić do teatru, do kina.

CZERWIEC - W kwadraturze z twoim znakiem twoim znakiem ulokował się Mars. Staraj się postępować taktownie a jeśli nie jesteś na urlopie pracuj sama, zaczynaj projekty, które mają zaspokoić ambicję, ale nie pozwól się jej ponosić, bo więcej stracisz niż zyskasz. Dobry moment by zrealizować plany wymagające determinacji. Może nauczysz się czegoś nowego lub staniesz się posiadaczką prawa jazdy?

LIPIEC – Mars nadal cię prowokuje. Niewykluczone, że z latem roku dojrzejesz do zmiany pracy lub partnerskiego układu. Jedyna uwaga - niech na decyzje nie wpływa przesadna ambicja! Mars może uczynić cię nazbyt impulsywną i konfliktową. Może to po prostu nadmiar wrażeń, zwykłe zmęczenie? Zachowaj zwiększoną ostrożność za kierownicą, zadbaj o swój samochód.

SIERPIEŃ  – Mimo wakacyjnej aury obowiązków będzie ci teraz przybywało, ale nie martw się, są podstawą do przyszłych sukcesów. Pracuj spokojnie, posuwaj się do przodu metodą drobnych kroków. Warto także zadbać o zdrowie. Jeśli tęsknisz za rozrywkami i przyjemnościami już za chwilę zrobi się bardziej kolorowo. Nowa miłość też wchodzi w grę!

WRZESIEŃ - Twój urok mocno działa na otoczenie! Możesz nawiązać romantyczne znajomości. Będą okazje do podróży. Warto wybrać się gdzieś, gdzie jeszcze nie byłaś. To także korzystny czas na naukę, mniejsze i większe zmiany - pracy, mieszkania, układów towarzyskich. W końcu września konieczna mobilizacja. Sprawy, które odłożyłaś na „po wakacjach” staną się pilne!

PAŹDZIERNIK – Będziesz w nastroju do poprawiania świata, na szczęście większość twoich pomysłów okaże się naprawdę dobra. Szykują się zauroczenia, ale warto sprawiedliwie dzielić czas między przyjemności i obowiązki, ponieważ szczodrość planet objawić się może również sukcesem zawodowym. W końcu miesiąca coś na czym ci zależy może się w końcu  wyjaśnić.

LISTOPAD - Zawodowe plany, mimo perspektywy sukcesów, nie dadzą ci  pełnej satysfakcji, więc w życiu powstanie pusta przestrzeń do wypełnienia.  Więcej cierpliwości! Odrobina skupienia, konsekwencji i wyjdziesz na prostą.  W drugiej połowie listopada możesz liczyć na Marsa który sprawi, że znajomość, która do tej pory wydawała się chaotyczna i niepewna zacznie ciążyć ku stabilizacji.

GRUDZIEŃ – Korzystnie ulokowane Mars i Wenus uczynią cię osobą niezwykle atrakcyjną, nie zdziw się więc, jeśli ktoś da ci do zrozumienia, że mu się podobasz. Koniec roku to świetny czas na twórczość artystyczną, upiększanie otoczenia i tworzenie własnego wizerunku. Kupuj ubrania, upiększaj wystrój domu itp. Możesz teraz wprowadzić w swoim życiu kilka zmian, lepiej je organizując.