TY I PLUTON -  Pluton przemierzający twój znak pozostanie w nim do roku 2024. Jest to etap głębokich przemian na wielu poziomach twojego życia. Można powiedzieć, że planeta ta działa niczym rentgen. Na jego kliszy widać ukryte szczegóły. Coś czego do tej pory nie byłaś świadoma wyjdzie na światło dzienne i będzie trzeba zająć stanowisko. Celem tego etapu jest oczyszczenie. I choć czasem może być trudno skonfrontować się z sytuacją warto to zrobić. Odtąd twoje życie stanie się bogatsze, pełniejsze, bardziej autentyczne. A więc nie trzymaj się kurczowo przeszłości, zachowawczy Koziorożcu. Zmień to co możesz zmienić, popraw to, co możesz poprawić. Jeśli zaś masz jakieś powtarzające się problemy - spójrz w lustro. Może sama przyczyniasz się do nich. Zrozum też, że nic nie jest stracone! Nawet jeśli coś się wcześniej nie udało, to nie znaczy, że nie jest osiągalne lub możliwe.  Dzięki tej wiedzy zapoczątkujesz bardzo pomyślny okres. Możesz rozpocząć zupełnie nowy etap życia. Oczekuj wielu szans i szczęśliwych nowin. Odważ się zrobić pierwszy krok ku marzeniom. Nakreśl nowe cele, wejdź w krąg nowych ludzi, odkryj nowe perspektywy.

TY I SATURN –  Saturn, który z godnością przemierza twój znak i pozostanie w nim do końca 2020 roku, zapowiada czas poważnych refleksji i wiążących decyzji. Dlatego też uważaj dokąd będzie cię niósł nurt zdarzeń i kontroluj sytuację, bowiem to co obecnie zacznie się w twoim życiu me mieć długotrwałe konsekwencje. Wydarzenia mają duży ciężar gatunkowy. Możesz urodzić dziecko, zacząć budowę domu lub wejść w etap, kiedy kariera stanie się dużym wyzwaniem. Szczegóły są tajemnicą twego osobistego kosmogramu ale jedno jest pewne. Niczego teraz nie wolno ci traktować powierzchownie. Niektóre wątki dla odmiany zakończą się teraz definitywnie. Celem tego procesu jest koncentracja się na sprawach pierwszoplanowych dla ciebie. Potrzebny ci jest wewnętrzny spokój, który pozwoli ci usłyszeć głosu rozsądku, który w połączeniu z intuicją i znajomością siebie pozwoli dokonać właściwych wyborów. Pora więc zwolnić tempo, a jeśli nie jesteś pewna, w którym kierunku podążyć zastanów się co będzie najlepsze dla realizacji twoich celów w dłuższym dystansie. Nie zawsze bowiem doraźne korzyści służą twoim dobrze pojętym interesom. 

TY I JOWISZ – Pomocny  procesie przemian okaże się Jowisz. To dzięki jego wsparciu będzie ci znacznie łatwiej przerobić lekcje Plutona i Saturna. Okażesz się bardziej otwarta na to co niesie życie,  chętna by poznawać nowych ludzi, odkrywać nowe możliwości. Takie nastawienie daje ci szansę dokonania wewnętrznej przemiany. A więc nie cofaj się więc przed doświadczaniem życia na uczuciowym poziomie.  Nie warto dłużej uciekać od trudnych tematów ani od konfrontacji z sytuacjami wymagającymi zmian. Jeśli na przykład niepowodzenie uczuciowej relacji  zamknęło cię na związki z ludźmi i szukasz swojego poczucia bezpieczeństwa w samotności obecnie uświadomisz sobie, że twój wybór był jedynie ucieczką a nie rozwiązaniem. Podjęcie ryzyka ponownego zbliżenia się do kogoś da ci szansę rzeczywistego pokonania obaw i leków związanych z bliskością a twój kolejny związek okaże się bogatszy o to doświadczenie. To tylko przykład, jeden z możliwych. Chodzi o to iż otrzymasz szansę przekształcenia swoich słabości w źródło swej siły i powinnaś z tego skorzystać.  

TY I URAN – Dobra wiadomość! Uran, który do tej pory destabilizował twoje życie w tym roku zaczyna przyjazną misję! Przez kilka najbliższych lat,  bo aż do roku 2026 przemierzać będzie znak Byka. Tym samym znalazł się on w sektorze kreatywności i przyjemności w twoim horoskopie więc możesz się spodziewać wielu nowych i bardzo odświeżających sytuacji, które wprowadzą w twoje życie dreszczyk podniecenia. Może wyjedziesz gdzieś i poznasz nowe, fascynujące i dotąd nieznane ci aspekty życia, a może zakochasz się nieoczekiwanie, w kimś kto zafascynuje cię odmiennością. Jeśli jesteś artystką doczekasz się erupcji talentu. Nawet  jeśli wcale nie masz do czynienia ze sztuką, pozwól sobie na małą ekstrawagancję w codziennym życiu. Marzy ci się jakiś odlotowy ciuch? Pamiętaj, że czasem lepiej kupić go i nosić z przekonaniem niż westchnąć głęboko i… nabyć kilka praktycznych lecz nijakich. Masz ochotę na rewolucję w wystroju domu? Dlaczego nie?  Kiedy pozwolisz sobie na więcej w modzie, lub aranżacji otoczenia, wkrótce okaże się, że w twojej osobowości także zachodzą zmiany. Staniesz się bardziej swobodna, odważna i niezależna.

PROGNOZA DLA KOZIOROŻCA NA 2018 ROK

KARIERA
Wiele zależy od tego, w którym wycinku znaku przyszłaś na świat ponieważ zainteresowanie planet będzie rozkładać się nierównomiernie. Dla wszystkich jednak w bliższej lub dalszej perspektywie jest to czas ustalania priorytetów. Myśl więc o swojej karierze perspektywicznie, niech doraźne korzyści nie przesłonią ci ważniejszych celów. Podejmuj decyzje po namyśle, nie pędź na skróty bo zgubisz drogę. W finansach popłaci oszczędność. Wyłoni się bowiem jakiś ważny cel, który wymagać będzie zainwestowania środków.

I DEKADA – Saturn skupił na tobie swoją uwagę jednak jeśli w minionych latach postępowałaś rozsądnie nie masz powodu do obaw. Podejmiesz poważne decyzje. Bądź świadoma ich konsekwencji. Na przykład praca na własny rachunek to nie tylko większa swoboda i szansa na lepsze pieniądze lecz także wzrost odpowiedzialności a zakup własnego mieszkania lub domu to konieczność ograniczenia wydatków, więc, być może, w tym roku wakacje nie będą tak atrakcyjne jak byś chciała. Jeśli zaś zdecydujesz się na dziecko twoja lista priorytetów będzie musiała ulec zmianie.

II DEKADA – Na twój wycinek zodiaku największy wpływ wywiera Jowisz więc nastawiona będziesz na ekspansję zawodową. Miej tylko świadomość, że w przyszłym roku Saturn rozliczy cię z twoich decyzji. Nie rzucaj się więc zachłannie na największy kawałek tortu. Podziel się! To będzie lepsza strategia. Ze względu na wpływ Plutona możesz także w tym roku otrzymać propozycję, która diametralnie zmieni bieg twojej kariery. Choć może się to łączyć także z zawodowymi turbulencjami - nie obawiaj się.

III DEKADA – Wsparcie planet dla twojego wycinka zodiaku jest a razie umiarkowane. Jeżeli jednak powściągniesz apetyt na luksusowe dobra, świetnie sobie poradzisz w sprawach finansowych, będą bowiem okazje do korzystnych inwestycji, zakupu domu lub działki. Niestety lekkomyślność w perspektywie może oznaczać tarapaty. Powinnaś zatem okazać się osobą dalekowzroczną. Przede wszystkim nie ryzykuj, nie wybieraj dróg na skróty, przestrzegaj przepisów. Jeśli masz zamiar zaciągnąć kredyt dobrze skalkuluj swoje możliwości.

MIŁOŚĆ
Gdy w pobliżu twojego Słońca przechadza się Saturn może ci się wydawać, że więcej dajesz niż bierzesz i zamarzy ci się odzyskanie swobody ruchów. W relacjach, w których proporcje między przyjemnością a obowiązkiem są zaburzone, zmiany są konieczne. Walcz o to na czym ci zależy. Także i tam gdzie wzajemna miłość wygasła nie zechcesz już robić dobrej miny do złej gry. W zgodnych parach szykują się powody do radości ale i poważne obowiązki. Niewykluczone powiększenie rodziny, budowa lub remont domu.

I DEKADA – Tegoroczne wydarzenia mają duży ciężar gatunkowy. Dlatego nie nastawiaj się na bezchmurne romanse i flirciki ubarwiające życie.  Będą chwile wielkiej radości, będą i takie, w których zdasz sobie sprawę, że wszystko ma swoją cenę, że aby coś otrzymać z czegoś trzeba zrezygnować. Życie jest sztuką dokonywania wyborów. Jeśli wybierzesz mądrze, szczęście cię nie ominie! Możliwe, że wypowiesz sakramentalne tak, możesz także urodzić dziecko.

II DEKADA – Gdy w tandemie działają Pluton i Jowisz wszystko jest możliwe! Niektóre z was zakochają się nagle i wbrew rozsądkowi. Możliwe, że serce zabije do kogoś, kogo wcześniej nie brałaś pod uwagę! Wykalkulowane uczucia nie mają szans, więc związki pędzące wyłącznie siłą inercji wypadną z toru! Ty zaś wpadniesz prosto w czyjeś ramiona. Idzie nowe! Szykuje się wiele niespodzianek i zwrotów akcji. Pamiętaj tylko, że konsekwencje twoich postanowień będą trwałe!

III DEKADA – Najlepsza passa zapowiada się późnym latem i wczesną jesienią.  Będziesz obracać się w aurze powodzenia, a jeśli jesteś singlem, wiosną, w kolorowym pejzażu babiego lata ktoś wyzna ci miłość, którą wkrótce postanowicie przypieczętować zakładając obrączki. W stałych związkach panować będzie dobra spokojna atmosfera. Jesienią warto skorzystać z okazji do podróży, tym bardziej, że zapowiada się materialna poprawa. Od zimy zapowiada się więcej obowiązków rodzinnych.

HOROSKOP KOZIOROŻEC OD STYCZNIA DO GRUDNIA 2018

STYCZEŃ – W twoim znaku Słońce, Merkury i Wenus! To dynamiczny początek roku. Dlatego warto podzielić czas między karnawałowe rozrywki i obowiązki. Rozstrzygną się, ważne dla ciebie, kwestie, jakieś przedsięwzięcie okaże się całkiem realne, jeśli zaangażujesz się w nie całkowicie i bez zwłoki. Zdecyduj się na zainicjowanie planów, na które wcześniej brakło ci odwagi. Może kupisz samochód lub zrobisz prawo jazdy.

LUTY – Planety przeniosły się teraz do sektora spraw finansowych więc postaraj się aby wpływy zrównoważyły lub przewyższyły wydatki. Warto wykazać inicjatywę. W drugiej połowie lutego Słońce, Merkury i Wenus w znaku Ryb sprawią, że staniesz się aktywna towarzysko, niewykluczone krótkie podróże. Jeśli  nie masz pary  twoje szanse zdecydowanie  rosną.

MARZEC – Możesz teraz poczuć, że zima trochę cię zmęczyła. Zastanów się, czy sprawy idą w kierunku zgodnym z twoimi oczekiwaniami, może zdecydujesz się na zaniechanie niektórych działań, będących stratą czasu.  Warto także zadbać o zdrowie. Zrób sobie profilaktyczne badania, wybierz się do dentysty. Zachowaj dystans do spraw uczuciowych i związanych z finansami.

KWIECIEŃ  – To już wiosna! Więcej okazji do spotkań z przyjaciółmi. Wenus i Mars w zgodnym trygonie pracują na twoje powodzenie! Zajmij się także przyswajaniem wiedzy lub zdawaniem egzaminów – szanse na powodzenie masz tym większe, że twój umysł będzie w szczytowej formie. Są jednak obszary w, których korzystniej będzie zaufać intuicji – dzięki niej nie przegapisz szansy.

MAJ – Słońce w znaku Byka podkreśla twoją kreatywność. Źródłem pozytywnej energii   okażą się również przyjaciele, ponieważ dzięki nim świat okaże się weselszy i bardziej przyjazny, a trudności łatwiejsze do pokonania. Niewykluczone jednak, że trzeba będzie bronić swojej pozycji, stanąć w szranki z konkurencją. Planując dalszą przyszłość przewiduj wzloty, ale także...upadki.

CZERWIEC – Bez pośpiechu, ale skutecznie możesz kontynuować to, co zaczęłaś. Nie nastawiaj się jednak na razie na wielkie sukcesy. Warto pobyć sam na sam ze sobą, zastanowić się nad życiem, światem i swoim miejscem na ziemi. Nie bój się spojrzeć na codzienne sprawy, z innej niż dotąd perspektywy a zrozumiesz, że wszystko ma swój sens i cel. Wenus weszła do partnerskiego sektora horoskopu…. Gdzieś czeka twoja miłość.

LIPIEC – To twój astrologiczny półmetek. Twoim atutem jest także  wyciągania słusznych wniosków i... nieodparty urok, który zawdzięczasz Wenus. Będziesz zastanawiać się co dalej ale niech sprawy materialne nie przesłonią ci też faktu, że są inne przyjemne sprawy. Pora na urlop!  Zaplanuj wakacje tak aby starczyło miejsca na zwiedzanie, aktywność i na przyjemne „nicnierobienie”.

SIERPIEŃ - Nie oczekuj teraz wydarzeń zmieniających bieg twego życia, jednakże nie ma powodu do obaw.  Na twoim miejscu nie szukałabym dziury w całym. Nie hamuj w sobie ciekawości świata jest to bowiem konstruktywna siła. Są wakacje! Daj sobie więcej luzu. No i jeśli teraz właśnie zaplanowałaś swój urlop pora złapać oddech i zyskać parę nowych wrażeń.

WRZESIEŃ – Sprawy ruszą do przodu ale nie obawiaj się zadyszki. Twoim przedsięwzięciom, będzie przyświecać powodzenie. Czas na pozytywne zmiany, rozpoczynanie nowej pracy, nawiązywanie nowych znajomości. Możesz  liczyć na wsparcie  otoczenia. Znaczącej poprawie ulegną finanse a życie osobiste mimo końca wakacji wcale nie straci na atrakcyjności.

PAŹDZIERNIK - Teraz trochę przyhamuj, bo może przyjdzie ci walczyć z konkurencją, może ktoś okaże się nielojalny? Nie denerwuj się, bo nieostrożny krok popsuje ci szyki. Jeśli pracujesz, unikaj bałaganu, rosnących na biurku stert papierów i zaległości. Wkrótce okaże się, że z każdej sytuacji jest wyjście, ale trzeba się będzie wykazać refleksem, dobrą orientacją. Wenus obiecuje drobne przyjemności.

LISTOPAD - Początek listopada wydaje się pracowity ale nadchodzi także lepsza aura. Mars na przekór jesienie dodaje ci teraz energii. Druga połowa miesiąca to dobry moment do podejmowania decyzji. Niewykluczone, że podpisywać będziesz umowy, dopinać  sprawy na ostatni guzik. Niektóre z was zdecydują się na krótką ale bardzo owocną podróż. Niewykluczone są nowe znajomości.

GRUDZIEŃ - To twój czas przed urodzinowy, warto zrobić sobie przerwę w pogoni za szczęściem i z dystansu popatrzeć na swoje życie.  Zostaw za sobą wszystko co ogranicza swobodę twoich ruchów, poświęć czas sprawom, które powinny wreszcie znaleźć swój finał. Święta okażą się wspaniałą okazją by doświadczyć większej bliskości. Nastaw się na odpowiednią falę.