TY I SŁOŃCE
W roku, w którym podążać będziesz przed siebie niespiesznym krokiem warto zmienić stare przyzwyczajenia. Stają się one drugą naturą człowieka ale czasem prowadzą do inercji i sprawiają, że życie przestaje dostarczać nowych bodźców. A tobie są one bardzo potrzebne! Jesteś dzieckiem żywiołu ognia więc nuda jest dla ciebie jak rdza. Spróbuj więc rzeczy, których jeszcze nie robiłaś i pójdź do miejsc, w których nigdy nie byłaś. Jeśli inspiruje cie sztuka zwiedzaj galerie i muzea. Kochasz naturę? Spaceruj, zachwycaj się zachodami słońca w malowniczych miejscach.   A może zdecydujesz się pojechać na wczasy w siodle lub zapiszesz się na kurs jogi? Korzystaj także z okazji do zawierania ciekawych znajomości i odkrywania nowych zainteresowań. To rozwija! No i koniecznie bądź aktywna! Wybierz ulubioną dyscyplinę, a jeśli jeszcze nie masz takiej, odpowiednia będzie związana z twoim żywiołem – zawierająca elementy rywalizacji. Warto uprawiać sport lub rzeźbić sylwetkę w większej grupie. Będzie to mobilizujące i znacznie przyjemniejsze.

TY I JOWISZ
W najbliższych miesiącach Jowisz ustawi się w kwadraturze z twoim znakiem, w obszarze spraw domowych, i w takim położeniu pozostanie do pierwszych dni listopada. Ma to swoje dobre i gorsze strony. Najlepszą z nich jest optymizm, większa otwartość i chęć włączania do swego świata nowych osób, odwaga w podejmowaniu wyzwań, okazje do inwestowania  sferę rodzinno-domową. To z pewnością zaprocentuje. Możesz zyskać okazję do pozyskania nowych przyjaciół, zacieśnienie kontaktów z rodziną. Jeśli jesteś zainteresowana poznaniem swoich korzeni to dobry rok na zbudowanie drzewa genealogicznego. Dla odmiany, tym czego powinnaś teraz unikać teraz jest wszelki nadmiar i przesada.  Nie zapalaj się do każdej obietnicy i mierz zamiar według sił bo łatwo przecenić swoje możliwości. Lepiej nie podejmować się zadań do których brak ci kompetencji lub czasu. Ta zasada przyda się również w finansach. Pamiętaj, że kredyt oznacza nie tylko radość posiadania tego, na czym ci zależało ale także konieczność spłaty odsetek, co może okazać się uciążliwe.

TY I MARS
Między połową maja i listopada Mars zajmie położenie w znaku Wodnika, czyli w obszarze relacji twojego horoskopu. Twoje związki z otoczeniem mogą więc niekiedy przypominać wzburzone morze, ale jeśli będziesz ster wydarzeń trzymać pewną ręką, wasza łódź po pierwsze oprze się sztormom, po drugie czas wspólnego pokonywania trudności może was wzmocnić. W związkach, ( a także w innych bliskich relacjach ) w których napięcia zbierały się już od dłuższego czasu, z pewnością nieźle zakołysze. Fala będzie wysoka. Masz do wyboru – obrać kurs na górę lodową albo… szukać jakiejś spokojniejszej zatoczki. Słowem trzeba będzie wybrać – czy jesteście wciąż razem czy może osobno? W tych związkach, a których wzajemne porozumienie jest dobre, być może trzeba będzie po prostu podjąć jakieś wspólne wyzwanie. Generalnie wszystko będzie szło dobrze dopóki działać będziesz asertywnie i w swoim dobrze pojętym interesie. Możesz bowiem zakończyć jakąś znajomość, w której nie dajesz więcej niż otrzymujesz. Nic w tym złego, że powiesz głośno „dość”. Nie stawaj się jednak agresorem i wyrównuj rachunki sprawiedliwie. Nie zamieniaj się też w kapryśną księżniczkę oczekującą gwiazdki z nieba.

TY I MERKURY
Jesteś z natury osobą żywiołową i spontaniczną ale w nadchodzącym roku ważniejsza okaże się obrana strategia i mądre planowanie kolejnych etapów. Nie będą to bowiem czasy beztroskiego odcinania kuponów, czy jeśli wolisz zbierania śmietanki. Twoja przyszłość, zależy od mądrych decyzji. Aby osiągnąć z góry założony rezultat trzeba będzie pracować systematycznie i elastycznie reagować na zmieniające się okoliczności. Czasem sytuacja zmusi cię do wybrania innej drogi lub też do oczekiwania na bardziej sprzyjający moment. Warto więc uzbroić się w takie cechy jak cierpliwość, zdolność rozwiązywania przejściowych trudności i mądrego gospodarowania zasobami. Zamiast wyważać drzwi zaczekaj aż znajdzie się klucz, który je otworzy! Powinnaś gromadzić środki na ewentualne inwestycje nie dając się skusić ewentualnym okazjom napotkanym po drodze. Najlepsza wiadomość to ta, że końcówka roku okaże się bardzo sprzyjająca.

PROGNOZA DLA LWA NA 2018 ROK

KARIERA
W pracy działaj teraz rozważnie, pozostawiając sobie dostateczny margines bezpieczeństwa. Nie musisz rezygnować z ambicji ale bądź elastyczna w działaniu. Zaczynając nowy projekt, szczególnie jeśli pracujesz na własny rachunek, upewnij się, czy jesteś w zgodzie z przepisami. Ich nieznajomość nie zwalnia cię z odpowiedzialności za błędy i uchybienia. Unikaj ryzykownych decyzji, karkołomnych interesów, słowem nie licz na łut szczęścia. W tym roku największe szanse sukcesu mają Lwy pracowite i rzetelne. Finansami gospodaruj oszczędnie, unikając zadłużenia.

I DEKADA – Tegoroczny wpływ Marsa dotyczy cię w największym stopniu. Najważniejsze okaże się zachowanie status quo i elastyczne reagowanie na niezbędne zmiany. Jeśli trzeba czegoś nowego się nauczyć, bądź pewna, że na tym nie stracisz. Niewykluczone nawet, że odniesiesz z końcem roku sukces ale nie wyrywaj się przedwcześnie z ryzykownymi pomysłami. Uważaj! Pieniędzmi zarządzaj w mądry sposób, nie zadzieraj z urzędami, nie daj się skusić mirażom łatwych zarobków.

II DEKADA – Ty pozostajesz w najbardziej neutralnej aurze, więc pracuj spokojnie, zachowując własny rytm. Doświadczenia, zbierane od kilku lat, teraz okażą się niezwykle cennym kapitałem. Możesz wdrapać się na wysoki stołek, ale czeka cię w związku z tym wiele pracy. Spadnie na ciebie większa odpowiedzialność, nie próbuj się od niej wykręcać. Nagrodą będzie umocnienie zawodowej pozycji. Lekkomyślnych czekają jednak kłopoty!

III DEKADA – Dla twojego wycinka znaku ten rok zapowiada się spokojnie, dopiero w kolejnym roku wejdziesz w etap przyspieszenia. Tymczasem więc warto kontynuować rozpoczęte plany a także naładować akumulatory i przestudiować mapę, solidnie przygotowując plan dalszej zawodowej kampanii. To bardzo dobry czas na gromadzenie atutów, które przydadzą się w przyszłości. Unikaj jedynie kosztownych wydatków.

Współpraca ze Skorpionem będzie wymagała od was obojga wiele dobrej woli. Otwartość Strzelca pomoże ci nadążyć za koniecznymi zmianami. Warto tez przedyskutować ważne sprawy z bystrymi Bliźniętami.

MIŁOŚĆ
W tym roku odkryjesz czy wasz związek ma wystarczająco solidne fundamenty. Jeśli tak jest bez obaw możecie wznosić na nich budowlę wspólnej przyszłości. Czy jest cos przyjemniejszego od pewności, że zawsze możecie na siebie liczyć? Natomiast tam, gdzie  porozumienie okazało się kruche trzeba będzie zastanowić się nad dalszym ciągiem. Dobrze  przemyślcie swój następny ruch, pamiętając, że szczęścia nie da się udawać, a kompromis to nie rezygnacja.

I DEKADA –  Mars w obszarze relacji jest jak iskra na proch więc uwaga, możesz oddać serce osobie już zajętej. Nie spiesz się z deklaracjami, pamiętaj, że prawdziwa miłość gotowa poddać się próbie czasu. Lwy, których związki dotknął kryzys powinny odważnie stawić mu czoła. Chowanie głowy w piasek to najgorsza z możliwych metod. Jeśli okażesz swoją wrodzoną wielkoduszność, w stosunku do kogoś kto na nią zasługuje, zyskacie szansę na odnalezienie swojego szczęścia!

II DEKADA – Niespodziewana miłość może zapukać do serca wolnej Lwicy, która niczego się nie spodziewała. Dla osób związanych to czas spokojny, znajda się i towarzyskie okazje, i trochę rozrywek, ale też działań mających na celu polepszenie komfortu życia. Z końcem roku może więc zdecydujesz się na remont, może zakupisz działkę pod budowę własnego domu? Niewykluczone, że o twoje gniazdko zawadzi bocian, przynosząc mały, ale pakowny tobołek.

III DEKADA – W dobranych związkach czas solidarnych obustronnych wysiłków przyniesie prawdziwą satysfakcję. Własny dom, nowy członek rodziny? W związkach nieco sobą znudzonych niewykluczone są przelotne kryzysy i konieczność oddania miłości do naprawy... Najlepszą metodą okaże się spędzanie wolnego czasu wspólnie ale nie na kanapie i nie z pilotem od telewizora w dłoni. Osoby samotne niech odróżniają miłość od  zauroczeń. W tym roku możliwe są wzloty i… upadki!

HOROSKOP LEW OD STYCZNIA DO GRUDNIA 2018

STYCZEŃ – Sporo pracy, a z powodu kwadratury Mars chwilami może być trochę konfliktowo ale za to w drugiej połowie stycznia szykują się karnawałowe rozrywki lub podróże. Poznasz interesujących ludzi, zobaczysz nowe miejsca, które pobudzą wyobraźnię. Jeśli zmierzasz do wytyczonego celu nowe pomysły będą w cenie. Zakochana? Przystąp do ataku. Samotna? To się zmieni.

LUTY – Bierz teraz to co daje los, a jeśli postawi cię przed jakimś dylematem, wybieraj pozytywne rozwiązania. Sprzyja ci kilka planet! Nikt nie oprze się twej wewnętrznej sile, więc realizuj swoje cele. W związkach nie ma miejsca na średnie temperatury, powinnaś czuć, że życie ma ten szczególny sens, który nadaje tylko miłość! Z końcem lutego naciśnij na hamulec, poziom energii zaczyna spadać.

MARZEC – Wiosna nadchodzi wprawdzie powoli ale dzięki pomocy Merkurego, Wenus i Marsa będziesz w dobrej formie! Nawet w trudniejszych sytuacjach, będziesz działać dyplomatycznie i z wyczuciem. Wzrośnie twoja wrażliwość na piękno. Warto wybrać się po większe zakupy lub na poszukiwanie modnych ciuchów. Twoje akcje w miłości także rosną. Staniesz się obiektem adoracji.

KWIECIEŃ – Chwilowe pogorszenie aury. Wiosenne zmęczenie da ci się teraz we znaki, chwilami też obiektywna ocena sytuacji będzie trudna.  Jeśli zaś poczucie bezpieczeństwa zostanie wystawione na próbę, nie pozwól, by wyobraźnia podsuwała ci niestworzone historie. Nabierz energii, unikaj podejmowania pochopnych decyzji. Tak będzie dużo lepiej.

MAJ – Jest  nieźle, jednak nie wszystko zależy teraz od ciebie więc nie ustawiaj sobie poprzeczki zbyt wysoko, a podzielność uwagi lepiej zastąpić koncentracją. Obserwuj otoczenie i staraj się wyciągać w miarę obiektywne wnioski. Może włączysz się w jakiś wspólny projekt? Zastanów się jednak, czy sama wiesz czego chcesz ponieważ czas sprzyja przemyśleniu kierunków zmian.

CZERWIEC - Choć niewykluczone są drobne przeszkody, naprawdę nie warto martwić się na zapas! Zmiany przyczynią się do czegoś dobrego, może zmiana kursu okaże się korzystna? Jednak nie podejmuj ryzykownych decyzji. Obserwuj, wyciągaj wnioski, nie ulegając emocjom. W każdej sytuacji warto działać z głową. Bądź także ostrożnym kierowcą.

LIPIEC – Słońce pod horyzontem, Mars w opozycji. Wydarzenia tego miesiąca mogą cię zmusić do rewizji dotychczasowych poglądów. Może stałaś się zbyt pewna siebie, zbyt uparta, a może nie doceniłaś czyichś ambicji? Przemyśl to. Jeśli coś nie zdaje egzaminu pora na zmiany. W twoim związku być może także przyda się mała,  pokojowa rewolucja. Warto odpocząć!

SIERPIEŃ – Słońce pięknie lśni w twoim znaku! Dokonaj wyboru życiowej drogi, rozpocznij nowy etap kariery. Będą okazje by poznać kogoś, poszerzyć horyzonty. Czas zapowiada się interesująco również pod względem uczuciowym. Kolorowe lato stwarza romantyczną scenerię dla spotkań. Szykuje się więcej wyznań, więcej pięknych słów o miłości.

WRZESIEŃ – Na pierwszym planie sprawy materialne. Skorzystaj  z szans by doraźnie poprawić swoją sytuację, ale w wydatkach zachowaj umiar i pamiętaj, że zaciąganie kredytów okaże się niepotrzebnym obciążeniem. Trzecia dekada września sprzyjać będzie życiu towarzyskiemu. Szykuje się przypływ energii. Jest szansa by kogoś poznać. W sercu przyjemne poruszenie.

PAŹDZIERNIK - Mars w opozycji, Wenus i Merkury w kwadraturze. Nie przeceniaj swoich sił, bo możesz zmylić drogę. Jeśli na chwilę się zagubisz, idź wolniej, rozglądaj się dookoła. Nawet mimo braku sukcesów, nie będzie to czas stracony jeśli zainwestujesz w siebie, poszerzysz krąg zainteresowań. Warto wyjechać na kilka dni, by nabrać energii.

LISTOPAD – Merkury oraz Jowisz wędrują przez obszar kreatywności i przyjemności. Jeśli tylko zechcesz zmusić się do większego wysiłku, czeka na ciebie godziwy zarobek. W związkach, choć nie zanosi się na wielkie szaleństwa, listopad zapowiada się ciepło i rodzinnie. Do serc samotnych Lwic skrada się jesienna miłość.

GRUDZIEŃ - Zielone drzewko wkrótce cię wyciszy. Zanim to jednak nastąpi staraj się wprowadzić porządek do swoich planów, bo grudzień  zapowiada się pracowicie. Jak to bywa w końcówce roku odkładane sprawy nagle okażą się pilne. Nie powinnaś zostawiać ich swojemu biegowi. Drogą zabiegów dyplomatycznych spróbuj wywalczyć to i owo.