TY I SATURN
Możesz odetchnąć z ulgą, gdyż Saturn, który w ostatnich miesiącach był wobec ciebie surowy obecnie staje się twoim przyjacielem.  Znajduje się w korzystnym położeniu w obszarze kreatywności więc możesz nawet trochę zaryzykować. Źródłem twoich sukcesów będzie bowiem lepsza umiejętność  oceny sytuacji oraz zdolność do łączenia nowych koncepcji ze zdobytymi już doświadczeniami. Na tym etapie warto się zmobilizować aby ukończyć ważne projekty, zrobić krok do przodu.  Jest to korzystny czas na zbudowanie codziennej, bezpiecznej egzystencji dosłownie i w przenośni. Zapragniesz bowiem uczynić swoje życie bezpiecznym i przewidywalnym w tych obszarach, w których tego potrzebujesz, nie czyniąc go jednocześnie zastałym i nudnym. Zalegalizujesz związek lub zdecydujesz się na powiększenie rodziny. Niewykluczona budowa lub przebudowa domu. Zwracaj uwagę na otoczenie ponieważ pojawią się osoby, których przyjaźń i wsparcie bardzo ci pomogą. Włączysz te nowe osoby do grona najbliższych. Ty także staniesz się ważna dla wielu ludzi ponieważ optymizm połączony z poczuciem realizmu uczyni z ciebie dobrą przyjaciółkę.

TY I JOWISZ
Jowisz, ta życzliwa i opiekuńcza planeta, zwana przez astrologów Wielkim Szczęściem aż do pierwszych dni listopada znajdować się będzie w obszarze komunikacji w twoim horoskopie. Szare komórki prezentować będą imponującą formę, ty zaś poczujesz się pewniej i swobodniej, odnotujesz przypływ pozytywnej energii i ciekawych pomysłów. Śmielej wychodzić będziesz wyzwaniom naprzeciw. Jeżeli masz przed sobą obrany cel, śmiało ruszaj przed siebie. Przyciągasz do siebie pomyślne wydarzenia oraz sprzyjające twoim zamiarom osoby. To dobry czas aby zaprezentować światu to co masz najlepszego. Może zaczniesz pisać blog prezentując własne poglądy na jakiś temat lub dzieląc się doświadczeniami z jakiejś dziedziny? Co to będzie? Gotowanie, podróżowanie, stylizacje modowe lub coś zupełnie innego! Recz jasna wolno ci także obrać całkiem inną drogę, która doprowadzi cię do poczucia spełnienia. Osiągniesz je  teraz przed wszystkim przez kontakt z ludźmi.  

TY I PLUTON
Pluton, planeta głębokich przemian nadal użycza ci swojej energii.  Jego transformujący wpływ pozwoli ci dokonać wielu zmian, których potrzebujesz. Po pierwsze więc sprawdź fundamenty, na których wznosisz budowlę zwaną… życiem. To od ich solidności zależy stabilność całej konstrukcji. Jeśli czujesz, że coś cię osłabia – czym prędzej wzmocnij swoje podstawy! To doskonały czas na różne formy terapii i odkrywanie siebie. Tym sposobem zamienisz słabość w siłę. Jeśli przed czymś próbujesz uciekać, czemuś zaprzeczać, tracisz wiele energii. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skonfrontowanie się z sytuacją. Każ zniknąć kompleksom, poczuciu niższej wartości, obawom, że czegoś nie umiesz  lub na coś nie zasługujesz.  To także dobry czas by zmienić się na planie fizycznym. Możesz na przykład skutecznie schudnąć ale Pluton nie działa powierzchownie, więc nie ufaj cudownym dietom. Uda się tylko wtedy kiedy na stałe zmienisz nawyki i sposób odżywiania. Warto też uatrakcyjnić własny wizerunek odnajdując własny styl. Stań się kobietą świadomą swojej wyjątkowości.

TY I NEPTUN
W obszarze relacji twojego horoskopu nadal panuje Neptun. Choć czasem świeci on zwodniczym światem - w tym roku, dzięki wsparciu Neptuna i Saturna ofiaruje ci to co w nim najlepszego. Empatia, reagowanie na potrzeby innych ludzi uruchomią w tobie pokłady wrażliwości.  Jeśli pozwolisz by stały się twoim drogowskazem na mapie uczuć, odkryjesz radość dawania. Pamiętaj, że zawsze są osoby, którym powodzi się gorzej od ciebie, dlatego włącz się w tym roku w akcje charytatywne, a także reaguj na sytuacje, w których możesz okazać się dla kogoś wsparciem. Może ubrania, w których już nie chodzisz ty lub twoja rodzina, przydadzą się innym? Zrób świąteczną paczkę dla wychowanków domu dziecka lub osób poszukujących materialnej pomocy. Reaguj na krzywdę zwierząt. Interesuj się życzliwie sąsiadami. Takie nastawienie pomoże ci łatwiej pokonywać własne problemy w życiu, które zresztą wydadzą się mniej dotkliwe. Poza tym pozytywna energia, obiega kulę ziemską i… wraca do nadawcy… Okaże się, że ty także masz wokoło siebie wiele pomocnych osób.

PROGNOZA DLA PANNY NA 2018 ROK

KARIERA
W tym roku możesz mocniej zaufać losowi. Niebieskie konfiguracje wróżą pomyślność i okazje do wykorzystania. Kariera nabierze więc rozpędu. Jowisz czuwa nad każdym kolejnym krokiem, Saturn umacnia osiągnięcia.  Spośród wielu okazji do zarobku wybieraj najlepsze a zarobione pieniądze mądrze inwestuj. Od czasu do czasu zdaj się na intuicję, bo nos nie powinien cię zawieść. Niewykluczone, że osiągniesz większy prestiż, uzyskasz tytuł naukowy, wyjedziesz w ciekawą podróż. Duże sukcesy osiągniesz również pracując w zespole.

I DEKADA – Twój wycinek znaku odbiera najmocniej korzystny wpływ Saturna. Szykuje się więc nośny i dynamiczny etap, który przyniesie ci nowe kontakty zawodowe, dodatkowe zlecenia, szanse na poważne, korzystne zmiany. Jeśli nie masz satysfakcji z tego co robisz, zmień kurs i rozwiń inne swoje talenty. Pomoże ci w tym Uran, który w nadchodzącym roku sprzyja życiowym eksperymentom.

II DEKADA –  W pierwszej połowie roku staraj się zyskać jak najwięcej bo Jowisz otwiera dla ciebie szerokie perspektywy. Przed tobą szanse na zawodowy rozwój, na intratne zlecenia, na ciekawe doświadczenia. Gotówka zacznie płynąć większym i co ważne stabilnym strumieniem. A jeśli od dawna rozmyślasz o tym by skończyć z podpisywaniem listy obecności, spróbuj jak smakuje samodzielność.

III DEKADA – W pierwszej połowie roku, oceń swoje osiągnięcia, pomyśl o dalszym doskonaleniu zawodowych umiejętności, o zdobyciu nowych doświadczeń. Pracuj systematycznie, zaś po wakacjach wypatruj nowych szans. Możesz wystartować z nową inicjatywą, przekonywać szefa i współpracowników do swoich pomysłów. Nie siedź w cieniu, nie czekaj, aż ktoś cię zauważy. Reklamuj się, w końcu sama wiesz co jesteś warta.

Błyskotliwa wymiana myśli z Rybami przypominać będzie fajerwerki. Zgrany i skutecznie pracujący zespół stworzycie także wspólnie z Bykiem. Z Koziorożcem droga do sukcesu nie będzie może tak szybka ale za to wspólne osiągnięcia okażą się stabilne i trwałe.

MIŁOŚĆ
Jeśli twój związek z wolna zmienia się w stojący staw, pora wyciągnąć kotwicę i podryfować na szersze wody w kierunku mocniejszych wrażeń. Czas na podróże, życie towarzyskie i rozrywki. Niektóre Panny podkręcą tempo decydując się na realizację marzenia jakim jest własne mieszkanie albo nawet domek. Saturn będzie sekundował takim inwestycjom, podobnie jak planom powiększenia rodziny. Jeśli zaś jesteś singlem rozglądaj się bacznie, bo masz szansę spotkać kogoś kto w dużym stopniu pasuje do twoich wyobrażeń o idealnym partnerze.

I DEKADA – Jeśli jesteś zdeklarowana uczuciowo, pora na decyzje. Związkom zawartym w tym gwiazdy wróżą bowiem trwałość i pomyślność. W stałych relacjach stała – wysoka! - temperatura uczuć. Bez przeszkód buduj małżeńskie szczęście, nie tylko w przenośni, ale także dosłownie. Masz zielone światło w sprawach mieszkaniowych. Niewykluczone, że  trzeba będzie szybko urządzać dziecinny pokój!

II DEKADA – Single wpadną w wir towarzyskich okazji. Niełatwo będzie się zdecydować kogo wybrać spośród grona interesujących osób. Zamiast spędzać bezsenne noce na rozmyślaniach posłuchaj intuicji – ona się teraz nie myli. Jeśli twoje serce dawno już wybrało, masz dobry rok na to by założyć obrączkę. W stałych związkach  okres stabilizacji, budowy gniazdka, polepszania komfortu życia. Niewykluczone powiększenie rodziny.

III DEKADA – Codzienne życie w rodzinach stanie się bardziej urozmaicone. Nowe twarze, interesujące podróże, wspólne rozrywki... Pamiętaj jednak, żeby wśród tych fajerwerków i atrakcji nie zgubić tego co najcenniejsze. Dbaj o wasze uczucie, ono wymaga szczególnej pielęgnacji! Wolne Panny nie muszą się obawiać rozczarowań. Ten rok również sprzyja nowym zauroczeniom i legalizacji związków!

HOROSKOP PANNA OD STYCZNIA DO GRUDNIA 2018

STYCZEŃ – Początek roku zapowiada się atrakcyjnie i dynamicznie. Wyjdź śmiało na przeciw zmianom, nie przyrastaj do miejsca, nawet jeśli jest całkiem wygodne. Sprzyja ci Mars i Wenus więc daj się ponieść romantycznym nastrojom i przygotuj się na spore emocje. W miłości jak na wojnie, wszystkie chwyty są dozwolone...  próbuj osiągnąć swój cel!                                                                                                                        

LUTY – Przejściowy spadek formy, możesz poczuć zimowe zmęczenia. W pracy skoncentruj się na tym co robisz dobrze, nie nastawiaj się na to, że przeniesiesz góry. Jeśli twoje samopoczucie będzie mało komfortowe postaraj się płynąć z prądem i zaufaj losowi. W sercowych sprawach mały post także dobrze ci zrobi.

MARZEC – Ten miesiąc byłby przyjemniejszy, gdybyś machnęła ręką na drobiazgi ale wygląda na to, że jesteś w bojowym nastroju. Nic dziwnego, Mars znalazł się w kwadraturze z twoim znakiem. Nie daj się ponieść ambicji, nie zapominaj o zasadach fair play. Kompromisowe rozwiązanie pewnych spraw może okazać się trudne, ale nie warto ranić innych swoim zachowaniem

KWIECIEŃ – Wiosna! Znowu sprzyja ci Mars i Wenus! Załatwisz sprawy wymagające siły przebicia, przystąpisz do konkursu na lepsze stanowisko, przedstawisz swoje oczekiwania w sprawie podwyżki... Mimo wydatków, bilans wypadnie zadawalająco. W grę wchodzi  intrygująca znajomość więc nie próbuj jej od razu zaszufladkować! To będzie ktoś wyjątkowy.

MAJ – Dopisze majowa energia, optymizm i, jak na zawołanie, pojawią się sytuacje, w których będziesz mogła zrobić z nich użytek. Jeśli masz już cel, nie trać czasu, jeśli gdzieś się... zawieruszył, odnajdziesz go. Masz szansę zdobyć pracę, znaleźć lekarstwo na samotność, wyjechać w podróż, znaleźć się w środowisku, które ci zaimponuje. Dostaniesz szansę.

CZERWIEC –  To dobry moment na realizację planów, w których będziesz mogła wyrazić inwencję twórczą. Uda ci się też podjąć trafne decyzje, bez skutecznie rozstrzygnąć dylematy. Szukaj nowych dróg a coś, co do tej pory pozostawało w sferze życzeń, ma szansę stać się realną sprawą!

LIPIEC – Wenus znajduje się w twoim znaku! Na pierwszy plan wysuną się sprawy towarzyskie i osobiste. Masz zdolność umiejętność jasnego komunikowania się ze światem.  Warto więc przeprowadzić wszelkie ważne a odkładane rozmowy – z szefem, partnerem, rodzicami.  W sercowych sprawach też możesz teraz wrzucić wyższy bieg i wcisnąć gaz….

SIERPIEŃ –  Słońce pod horyzontem. Niektóre sprawy trzeba wziąć na przeczekanie. Jeśli tylko zechcesz, potrafisz doskonale ocenić sytuację. Z końcem miesiąca przyspieszenie! Dobrze przemyślane projekty mają spore szansę powodzenia. Nie ma powodu, by ominął cię też zawodowy sukces! A miłość?... okaże się teraz czymś tak łatwym i naturalnym jak oddychanie.

WRZESIEŃ – Prócz doraźnych finansowych korzyści w grę wchodzą również ciekawe propozycje dotyczące przyszłości. Możesz zainwestować parę złotych. Być może odnajdziesz nie tylko źródło finansowej satysfakcji lecz również spełnienie ambicji, coś co sprawia, że życie nabiera sensu. Jeśli czekasz na miłość masz szansę wpaść prosto w czyjeś ramiona.      

PAŹDZIERNIK – Dobra passa się nie kończy ale  większego powodzenia w sprawach zawodowych spodziewać się możesz w końcu miesiąca, więc spokojnie zaczekaj. Kontroluj wydatki, wyciągając kartę kredytową pamiętaj, że to też... pieniądze. W sercowych sprawach przyda się więcej własnych refleksji, nie warto natomiast przejmować się cudzymi opiniami.

LISTOPAD – Merkury w kwadraturze więc lotność twego umysłu będzie teraz odrobinę mniejsza, więc zastanów się, czy ważniejsze są teraz dla ciebie pieniądze i praca, czy może krótki odpoczynek? To ważne bo z końcem miesiąca wpływ planet jeszcze bardziej się komplikują i ryzyko wpadki rośnie. Lepiej teraz zrobić jeden krok w dobrym kierunku niż dwa w niewłaściwym!

GRUDZIEŃ - W opozycji z twoim znakiem znajduje Mars.  Z nastrojem będzie różnie, więc nie nastawiaj się na akrobacje, wybierz spokojny lot. Wszystko wskazuje na to, że wystarczy znaleźć czas na chwilę refleksji, a okaże się, że z każdej sytuacji jest wyjście. Do świąt po problemach nie zostanie już śladu. Sprzyja ci Wenus masz więc dobry czas na   upiększanie otoczenia, twórczość artystyczną i ...oczywiście, miłość.