TY I SATURN
Saturn w ostatnich dniach minionego roku przesunął się ze Strzelca do Koziorożca, co oznacza, że ustawia się w opozycji z twoim znakiem.  Wchodzisz aktualnie w etap, w którym niektóre wątki twojego życia mogą się zakończyć. Niektóre Raki  doświadczą tego przez okoliczności związane z karierą zawodową inne poprzez wydarzenia dotyczące spraw osobistych. Nie nastawiaj się jednak negatywnie i absolutnie nie popadaj  w czarnowidztwo.  Saturnowi nie chodzi o to by ci dokuczyć lecz aby uwolnić cię od tego co spowalnia twój rozwój i odbiera ci energię. Sęk w tym, że większość ludzi bardziej obawia się utraty przyzwyczajeń niż cieszy z nowych perspektyw. Ty nie bądź taka!  Niech przyświeca ci myśl, że życie to dynamiczny proces.  Aby mogły się pojawić nowe możliwości, potrzebujesz przestrzeni. Odejdzie jedynie to co przestało mieć w sobie potencjał rozwoju a więc związki, którym brak głębi uczuć, pracę, która stała się rutyną itp. Dlatego nie staraj się unikać konfrontacji z tym co dojrzało do rozstrzygnięć. Będzie najlepiej, gdy ty sama staniesz się inicjatorką i rozpoczniesz generalne porządki. Wyrzuć suche kwiatki! Możesz osiągnąć naprawdę wiele ale trzeba będzie popisać się konsekwencją, wytrwałością i świadomością celu.

TY I JOWISZ
Pewną przeciwwagą dla zapędów Saturna okaże się pomoc ze strony Jowisza, który ustawi się względem twojego znaku w trygonie. To bardzo dobrze ponieważ gdy Saturn porządkując twoją przestrzeń coś ci zabierze, szczodry Jowisz podaruje ci w to miejsce coś innego, lepszego. Skończy się związek, który przynosił ci więcej zmartwień niż szczęścia? Zanim obeschną łzy spotkasz kogoś kto okaże się ciebie wart!  Jednak aby w pełni skorzystać ze sprzyjających okoliczności, ( i mając na względzie ciągłą obecność Saturna ) powinnaś dobrze wiedzieć, w jakim kierunku zmierzasz i które z wyjść okaże się dla ciebie rzeczywiście najlepsze.  Pamiętaj, by nie oceniać rzeczy powierzchownie, lecz zwracać uwagę na ich prawdziwą wartość dla ciebie i to, czy pomogą ci zbliżyć się do wyznaczonego celu. Z możliwości, które się przed tobą otworzą, wybieraj najlepsze w możliwie szerokim aspekcie. Jeżeli będzie to propozycja nowej pracy, przeanalizuj, czy jej przyjęcie faktycznie będzie dla ciebie korzystne, wziąwszy pod uwagę jej plusy i minusy. Być może wyjdziesz zwycięsko z jakichś zawikłanych spraw prawnych, na przykład zatriumfujesz w sądzie, jednak zwracaj uwagę na to, by nie budować swojego spokoju kosztem innych. Staraj się włączyć do swojego świata rzeczy piękne, harmonijne, wprowadzające równowagę. Poszerzaj swoje horyzonty myślowe, gromadź cenne doświadczenia.

TY I NEPTUN
Możesz w tym roku niekiedy  odczuwać silniejszą presję lub miewać dylematy dotyczące tego jak należy postąpić, więc korzystaj z podpowiedzi Neptuna, który jest obecnie twoim przyjacielem.  Wzmocni on twoją intuicję i dążenie do wewnętrznej prawdy. To najwłaściwszy kierunek, w którym powinnaś podążać. Osiągnięta dzięki temu harmonia pomoże ci postawić czytelną granicę pomiędzy oczekiwaniami, które mają wobec ciebie inni a twoimi własnymi potrzebami. Z jednej strony bowiem istnieją i istnieć będą rozmaite życiowe konieczności, z drugiej niezbędne ci jest to co daje poczucie radości i spełnienia. Jeżeli lubisz spacerować, jeździć na rowerze, patrzeć na morze lub wdychać zapach drzew to nie zapominaj o tych drobnych przyjemnościach.
Poza tym obcuj ze sztuką, słuchaj muzyki a jeśli sama masz jakieś uzdolnienia artystyczne rozwijaj je.
Masz również dobry rok na wszelkie działania nazywane ogólnie rozwojem osobistym i duchowym. Jeśli to co wydarza się w twoim życiu potraktujesz jako lekcję mądrości ( zwróć uwagę szczególne na te z nich, które powtarzają się po raz kolejny! ) dostrzeżesz szybko korzyści wyniesione z tego etapu.

TY I KSIĘŻYC
Szczególną uwagę zwracaj w tym roku na osiągnięcie równowagi wewnętrznej i zewnętrznej między tobą a innymi. Tak jak Księżyc ciągle zmienia się na nocnym niebie tak i ty staraj się elastycznie reagować na okoliczności. Dbaj też oto, by twoje związki z otoczeniem opierały się na uczciwych i jasnych zasadach, nie dopuszczaj do niedomówień i nie bądź interesowna. Pamiętaj o tym, by spłacać długi, także te niematerialne. Buduj swoje poczucie bezpieczeństwa nie na stanie posiadania, lecz na pozytywnych relacjach, jakie łączą cię z innymi. Poznasz także nowych ludzi, doświadczysz dotąd nieznanych uczuć. Być może dzięki temu otworzą się przed tobą nowe szanse. To także dobry czas na to, by poszerzać swoją świadomość, w różny sposób, także poprzez podróże.
Jeśli duchowy rozwój jest dla ciebie ważny, łatwiej zrozumiesz, że do szczęścia nie wystarczy kolejny piękny przedmiot w twojej kolekcji. Dzięki temu twoje relacje  ze światem staną się lepsze.

PROGNOZA DLA RAKA NA 2018 ROK

KARIERA
Niech przyświeca ci maksyma, że kto nie idzie naprzód, ten się cofa.  W tym roku jednak lepiej zrobić jeden krok w dobrym kierunku niż kilka w niewłaściwym. Zapisz się na dodatkowy kurs zawodowy, kup najnowsze publikacje ze swojej dziedziny, pomyśl o nauce obcego języka. Nowe umiejętności będą w cenie! Na razie jednak twoja kariera będzie się rozwijać bez spektakularnych wydarzeń. Nie warto zmieniać pracy, szczególnie jeśli liczysz, że będzie to znacząca zmiana.  Finanse oszczędzaj, ponieważ gotówki nie powinno zabraknąć, o ile nie przekroczysz stanu konta ulegając zakupowemu szaleństwu.

I DEKADA – Saturn skupia na tobie swoją uwagę. Naciśnij  na hamulec. Najlepsze efekty uzyskasz robiąc to co potrafisz. Nie eksperymentuj w ryzykowny sposób. Podwyższając sobie poprzeczkę upewnij się, że nie przeceniasz swoich możliwości. Nawet jeśli bardzo potrzebujesz pieniędzy, ostrożnie podchodź do pięknie brzmiących propozycji. Zanim sięgniesz do kieszeni lub złożysz swój podpis na dokumencie domagaj się konkretów, a decyzje podejmuj po gruntownym namyśle.

II DEKADA – Twój wycinek zodiaku wyłamuje się z tej ogólnej prognozy. Znajdujesz się w sferze korzystnych wpływów Jowisza! Możesz teraz wiele osiągnąć pod warunkiem, że gotowa jesteś na nowe wyzwania. To dobry rok na przeorganizowanie „warsztatu” pracy a nawet na zmianę zawodu lub sposobu jego wykonywania. W drugiej połowie roku kontroluj wydatki choć wiele wskazuje na to, że będziesz miała zasobne konto.

III DEKADA – Spokojnie kontynuuj plany a przy okazji rób gruntowne porządki w sprawach zawodowych. Zastanów się, z czego powinnaś zrezygnować, aby zająć się tym co ma przyszłość. Plany, które wydają ci się obiecujące traktuj poważnie, zdobywaj wiedzę, szlifuj umiejętności. Nie próbuj jednak łapać kilku srok za ogon. Z dystansem traktuj obietnice złotych gór, nie wystawiaj na szwank swojej opinii. Kontroluj wydatki.

Ze Skorpionem uda się wam stworzyć bardzo skuteczny zawodowy tandem. Byk będzie cię inspirować do odkrywania nowych sposobów zarabiania pieniędzy. Opinie Koziorożca mogą  cię trochę denerwować ale zastanów się, może on ma słuszność?

MIŁOŚĆ
Z uwagi na obecność sprzecznych sił w twoim tegorocznych horoskopie przed tobą uczuciowe wzloty i upadki. Wiele zależy od tego jak radzisz sobie z emocjami i dniem codziennym. Kolejny wspólny wtorek z pewnością nie jest równie romantyczny, co noc poślubna, ale chyba zdajesz sobie sprawę, że to zupełnie normalne? Trudno codziennie brać wysokie “c” w miłości. Nie narzekaj więc na nudę a raczej inwestuj we wzajemną bliskość. Samotne Raki muszą wykazać się intuicją. Wśród zwykłych szkiełek błysnąć może diament ale nieoszlifowany… więc wymaga uwagi by go dostrzec.

I DEKADA – W zgodnych związkach atmosfera spokojna, ale zadbaj o to aby nie zrobiła się nazbyt senna. Stagnacja i siła inercji to wasz wielki wróg. Relacje na zakręcie mogą w tym roku z niego wypaść gdy siła odśrodkowa się zwiększy. Nie żałuj związków które nie dają szczęścia. Zasługujesz na nie! Jeśli jesteś singlem czekaj spokojne na rozwój wydarzeń, gdyż ten rok nie sprzyja impulsywnie podejmowanym decyzjom. Może się okazać, że przedwcześnie złożone obietnice będziesz się potem starała odkręcać. 

II DEKADA - Wpływ Jowisza i Plutona na twoje osobiste sprawy może oznaczać wielkie zaangażowanie. Jeśli kogoś poznasz w tym roku z pewnością będzie to ważny i intensywny związek. W stałych relacjach okazje do zmian, które sprawią, że uczucia staną się bardziej intensywne. Tylko  w parach, które naprawdę oddaliły się od siebie  okaże się, że wasze planety poruszają się już po całkiem innych trajektoriach.  Kto inny przyciągnie twoją uwagę.

III DEKADA - Ten rok sprzyja głównie miłościom już udomowionym. Samotne Raki nie powinny niecierpliwie przytupywać nogą, jakkolwiek masz szansę na zauroczenie. Nie zachwycaj się jednak wyłącznie barwnymi, rajskimi ptakami oceniając pozorną atrakcyjność partnera. Ktoś skromny i na pierwszy rzut oka niepozorny, może zaoferować ci znacznie więcej, zaskoczy się bogactwem uczuć i skrywanym temperamentem.

HOROSKOP RAK OD STYCZNIA DO GRUDNIA 2018

STYCZEŃ - Na pierwszym planie znajdą się teraz sprawy partnerskie i twoje relacje z otoczeniem. Dobry moment na zawieranie nowych, korzystnych kontaktów, zdawanie egzaminów i poszukiwanie satysfakcji. Będziesz cieszyć się  popularnością. Dobry moment by oczarować kogoś lub zmienić niesatysfakcjonujący związek na… lepszy model.

LUTY - Szykuje się sporo pracy ale nie masz wielkiego pola do popisu. Uzbrój się w cierpliwość i, jeśli okaże się, że nie możesz przeforsować swojego pomysłu, zaczekaj. W drugiej połowie miesiąca Wenus znalazła się w korzystnym położeniu. Uważasz, że w twoim życiu brak romantyzmu? Być może zajęta mnóstwem drobnych spraw, nie zauważyłaś, że ktoś daje ci sygnały.

MARZEC - Realizując ambicje, pamiętaj, że bycie przebojową nie powinno oznaczać potrącania innych. Posługuj się raczej inteligencją, imponuj nieszablonowym myśleniem. Nie rzucaj się też zachłannie na wszelkie okazje, jeśli nie chcesz być postrzegana jako osoba rozpychająca się łokciami. Ostrożnie prowadź samochód, kontroluj finanse

KWIECIEŃ - Opozycja Marsa, kwadratura Słońca i Merkurego nie wróżą na razie łatwego sukcesu. Odłóż chwilowo delikatne sprawy, trudne negocjacje, start z nowym przedsięwzięciem. Jeśli dzielisz poglądy na własne i... mylne, narobisz sobie wrogów. Niepotrzebnie. Jeśli jednak jesteś gotowa coś zmienić, zrozumieć - pojawi się szansa.

MAJ - Mars nadal w kwadraturze, zaś twoje Ego domaga się satysfakcji ale uwaga! Łatwo wypaść z trasy. A więc spokojnie przeprowadzaj swoje plany. Sprawdź w jakim stanie jest twój samochód! W drugiej połowie maja Wenus w twoim znaku zapowiada znacznie przyjemniejszy etap, łatwość w nawiązywaniu kontaktów, więc korzystaj z dobrej passy.

CZERWIEC - Słońce pod horyzontem, pora na podsumowania. Przyda się teraz pragmatyczny umysł bo łatwo się zagubić wśród pobożnych życzeń i nie przystających do rzeczywistości wyobrażeń. Dla niektórych z was niestety czas zakończeń a nawet rozstań ale już w drugiej trzeciej dekadzie czerwca karta się odwraca. Nie trzymaj się kurczowo tego co było. Idzie nowe!

LIPIEC - Urodziny, pora na nowy początek. Zastanów się więc na czym najbardziej ci zależy? Dobre samopoczucie i umiarkowana pewność siebie, pomogą ci pomyślnie załatwiać coraz to nowe sprawy. Jeśli skupisz się na karierze powiedzie ci się w interesach, nawiążesz nowe zawodowe kontakty, możesz także, dzięki dobrej organizacji czasu, wyjechać w podróż.

SIERPIEŃ - To chyba najlepszy moment by spakować walizkę i wyruszyć na zieloną trawkę. Potrzebujesz teraz wytchnienia. Planety uczynią z ciebie bardzo towarzyską osobę, zawrzesz parę znajomości, ale wiedz, że nie wszystkim znajomościom zawartym teraz planety wróżą długi żywot. Nie traktuj ich więc ze śmiertelną powagą. Baw się. Dla Raków pracusiów dobre rokowania finansowe.

WRZESIEŃ - Dobra passa, choć zmiany w planach wymagać będą zręczności i elastyczności! Jeśli jednak zdobędziesz się na większą otwartość sukcesy są murowane. Nowe reguły w pracy? Świetnie! To okazja by czegoś się nauczyć. Zmiany w związku? Czemu nie, miłość nie może toczyć się siłą rozpędu. Samotna? Znajdziesz coś lepszego niż myślałaś!

PAŹDZIERNIK - Wolnego. Mierząc zbyt wysoko... chybisz celu. Pamiętając, że czasem chwilowa zmiana kursu przynosi więcej korzyści. Zrób mały unik a wkrótce znowu będzie można dodać gazu. To co cię drażni w innych, kryje prawdę o... tobie. Ta wiedza bardzo ci się przyda, bo z końcem miesiąca będą szansę by zabłysnąć. Gdy zrobisz to świadomie, wyjdzie... świetnie!

LISTOPAD - Szykuje się wiele pracy, spotkań i służbowych podróży. Jeśli z niczym nie przesadzisz, czas okaże się korzystny na finalizację starych i rozpoczęcie całkiem nowych planów. Podejmuj jednak przemyślane decyzje, przewiduj jaką cenę trzeba będzie zapłacić za to czego pragniesz. W trzeciej dekadzie miesiąca Mars dodaje ci energii więc wszystko wskazuje na to, że ominie cię zadyszka.

GRUDZIEŃ - Święta za pasem ale jeszcze nie pora na lenistwo! To co dla innych okaże się frustrujące, ciebie tylko zainspiruje do działania. Warto wyznaczyć sobie ambitny cel, osiągać sukcesy, również materialne. Wenus i Mars zapewnią ci duże powodzenie. W sprawach sercowych coś się zacznie - romans, flirt, zauroczenie?