TY I URAN
W tym roku w horoskopach Ryb pojawia się ożywcza energia Urana. Choć dopiero wchodzi on na  terytorium znaku Byka a jego misja potrwa aż do 2025 roku to już teraz niektóre Ryby poczują, że życie jest tym ciekawsze im więcej w nim zmian, nowości, eksperymentów. Postanowisz, że twoja egzystencja nie będzie banalna i pozbawione zwrotów akcji.  Bez względu na to ile masz lat zapragniesz doświadczać go pełniej i odważniej niż dotychczas.  Jaką drogą nadejdą zmiany? To zależy od twojego indywidualnego kosmogramu. W grę wchodzą przeprowadzki, zmiana pracy, a nawet profesji. Może zdecydujesz się podjąć pracę za granicą albo weźmiesz ślub z obcokrajowcem. A może po prostu wybierzesz się w daleką podróż? Jeśli tak, nie będzie to zwykły wakacyjny wyjazd tylko całkiem nowe doświadczenie. Odkryjesz dzięki temu nowe środowiska, nowe zwyczaje i stwierdzisz, że świat jest piękny poprzez swoją różnorodność. Co więcej tegoroczne i przyszłe odkrycia okażą się świetnym sposobem na pozbycie się niemądrych kompleksów i uprzedzeń. Coś co wydawało się poza twoim zasięgiem teraz okaże się całkiem prawdopodobne!

TY I JOWISZ
Aż do pierwszych dni listopada cieszysz się całkowitym poparciem Jowisza, który utworzy z twoim znakiem piękny trygon. Działając w obszarze rozwoju osobistego przyczyni się do poszerzania twoich horyzontów. Warto nauczyć się lub podszlifować znajomość języka obcego, by móc swobodniej porozumiewać się poza granicami kraju. Tak czy siak poszerzysz rozumienie otaczającej cię rzeczywistości jeśli tylko zechcesz. Odwiedzaj nowe miejsca, zawieraj nowe znajomości, zapisz się na zajęcia z interesujących cię dziedzin. Możesz teraz rozpoczynać nowe projekty, które w zeszłym roku napotykały na przeszkody. Teraz problemy skończą się a w ich miejsce pojawią się nowe możliwości. Rzecz jasna to nie czarodziejska różdżka jest tego powodem ale twoja gotowość na zmiany oraz sprzyjające okoliczności. Będzie to dobry czas na zdobywanie wiedzy i konkretnej, fachowej poprzez studia, kursy ale także tej zwanej życiową mądrością, którą nabywa się poprzez gromadzenie doświadczeń. Dlatego dołóż wszelkich starań bo teraz twoje codzienne życie może stać się prawdziwym źródłem harmonii i poczucia bezpieczeństwa.

TY I SATURN
Saturn, który ustawił się w korzystnym położeniu nada twojej życiowej sytuacji stabilizację a planom konkretny kierunek. Jeżeli w minionym roku czułaś, że coś ci się wymyka teraz dla odmiany towarzyszyć ci będzie przekonanie, że wiesz na czym stoisz. Idź więc pewnie przed siebie.  Oczywiście warto najpierw dokładniej przyjrzeć się sobie i w pogoni za sukcesem zatrzymać się chwilę by odpowiedzieć sobie na pytanie, czego tak naprawdę potrzebujesz, czego chcesz a także czym dysponujesz? Twoje zasoby powinny zostać wykorzystane. Zrób użytek z posiadanych przez ciebie, a dotychczas nie wykorzystywanych talentów, czerp radość z tego, co potrafisz. W tym roku odczujesz również, że zmienia się twój stosunek do przyjaciół i przyjaźni w ogóle. Staniesz się bardziej świadoma siebie i swojej pozycji w grupie. Być może zetkniesz się z nowymi osobami, których usposobienie, styl życia, okażą się odpowiedzią na twoje obecne potrzeby. Możliwe też, że zetkniesz się z nowym środowiskiem np. w pracy lub w kręgu związanym z twoimi zainteresowaniami i okaże się, że do tej grupy wspaniale pasujesz. 

TY I NEPTUN
W twoim znaku nadal znajduje się Neptun, planeta, której obecność może wywołać pozytywne bądź negatywne efekty w zależności od tego czy jesteś osobą świadomą siebie czy też nie. W pierwszym przypadku liczyć możesz na intensywny rozwój najlepszych swoich cech.  Intuicja mówić będzie do ciebie wyraźnie, możesz także liczyć na przypływ weny artystycznej. Zaczniesz także przyciągać do siebie ludzi, elektryzować ich swoją wyobraźnią, fantazją, altruizmem. Nic dziwnego, że otoczy cię krąg wielbicieli. Jeśli jesteś osobą samotną masz wszelkie szanse ku temu aby wreszcie spleść swój los z kimś i że będzie to właściwy wybór. Możesz także zapragnąć spełnienia troszcząc się o ludzi i zwierzęta, działając charytatywnie. Jeśli jednak twoja samoświadomość jest niewielka bądź ostrożna gdyż łatwo pod wpływem Neptuna dać się uwieść złudnym koncepcjom i fałszywym ideom. Obyś nie dała się naciągnąć komuś kto manipuluje innymi osobami lub też nie poświęciła swojej energii na sprawy z góry skazane na niepowodzenie. Strzeż się także ludzi, którzy nie mają ci nic do zaoferowania. Łatwo teraz wziąć zwykłe szkiełko za cenny diament.

PROGNOZA DLA RYB NA 2018 ROK

KARIERA
Nadchodzący rok przyniesie ci wiele okazji do sukcesów. Wzrośnie twój prestiż i stan posiadania. Jowisz obdarzy cię łutem szczęścia, Saturn sprzyja stabilizacji i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Uran i Pluton pomogą ci dokonać upragnionych zmian. Znajdziesz pracę lub otworzysz własną firmę, awansujesz, zarobisz więcej. Słowem będą pojawiać się korzystne sytuacje i okazje do wykorzystania, a jeśli dołożysz również nieco dyscypliny i pracy twoja sytuacja ustabilizuje się na dłużej. Warto także zwiększać swoje kompetencje, kształcić się i rozwijać. Twoje szare komórki domagają się w tym roku gimnastyki!

I DEKADA – Na twoim wycinku znaku skoncentrowała się uwaga Saturna i Urana. Warto skorzystać z ich pomocy i zmienić pracę na ciekawszą i bardziej intratną.  A może wyjedziesz za granicę? Jeśli jesteś przywiązana do swojego miejsca,  spróbuj w inny sposób polepszyć sytuację. Masz dobry czas na rozkręcanie własnego biznesu ale działaj cierpliwie i konsekwentnie. Zwiększaj swoje zawodowe możliwości również poprzez edukację.  W finansach szansa na stabilizację.

II DEKADA – Twoja sytuacja rysuje się stabilnie i bardzo korzystnie. Etap do końca września będzie szczególnie obiecujący dzięki pomocy Jowisza ale przez cały rok sprzyja ci także Pluton zwiększając twoją siłę przebicia. Możesz awansować lub otworzyć własną działalność. Warto poszerzać swoje możliwości, podróżować służbowo, ubiegać się o to na czym ci zależy.  Rok okaże się korzystny pod względem finansowym. Rozsądnie inwestuj pieniądze mając na względzie przyszłe zyski. Możesz wygrać proces.

III DEKADA – W twoim przypadku wspierające wpływy są nieco słabsze. Jednak październik i listopad to dla ciebie czas ekspansji. Przygotuj się do tego opracowując strategię i gromadząc środki. Możesz wystartować z nowym przedsięwzięciem, które wzmocni kondycję twojej firmy lub twoją pozycję zawodową. Patrz w przyszłość z optymizmem. W przyszłym roku  wejdziesz w stabilny czas sprzyjający rozwojowi zawodowemu i ustabilizowaniu finansów.

Z energicznym Skorpionem stworzycie znakomity i skuteczny zawodowy tandem. Ostrożna,  jak zwykle, Panna pomoże ci dopracować szczegóły każdego planu. Burza mózgów w towarzystwie Koziorożca zaowocuje erupcją pomysłowości.

MIŁOŚĆ

Wpływ sprzyjających ci planet tworzy bardzo obiecujący klimat dla związków. Jesteś singlem? Przewidziane są w tym roku scenariusze zakończone happy endem! Jeśli w minionym roku twoje serce zamieniło się w sopelek lodu teraz czyjeś ciepło sprawi, że z powrotem przyspieszy bicie.  Ryby związane mają przed sobą przyjemny etap. Poprawi się wasz standard, może wybierzecie się na wyjątkowo atrakcyjne wakacje? Czas sprzyja też powiększeniu rodziny, korzystnym przeprowadzkom, zakupowi mieszkania, remontom a nawet budowie własnego domu. 

I DEKADA – Saturn sprzyjać będzie życiowej stabilizacji i zamienianiu marzeń w konkretne powody do zadowolenia. Związki, w których amplituda uczuć przypominała fale na wzburzonym morzu, osiągną  spokój i porozumienie. Może wreszcie zdołacie wybrać się w wymarzoną podróż? A może wasze dzieci się usamodzielnią i będziesz mogła zająć się tym, co naprawdę chciałaś przez całe życie robić? Młode pary mogą planować powiększenie rodziny lub rozpocząć budowę gniazdka. Nowa miłość? To także jest możliwe!

II DEKADA – Dzięki wsparciu Jowisza i Neptuna będziesz miała duże powodzenie! Flirty upewnią cię o własnej atrakcyjności, dodadzą pewności siebie. Wolne Ryby mogą w tym roku przeżyć namiętny romans. I bynajmniej nie jest powiedziane, że ogień w waszych sercach szybko się wypali. Może nawet nigdy? Dla par już zdeklarowanych więcej przyjemności, więcej radości, może nawet powtórka miodowego miesiąca? Bardzo  udana! Przyjaciele także nie zawiodą, a dom będzie zawsze dla nich otwarty.

III DEKADA – Brak wieści to czasem… dobre wieści! Dni będą płynąć spokojnie, nic nie powinno zakłócić równowagi stałych związków. Jesienią poczujesz potrzebę by urozmaicić życie. Może warto pomyśleć o podróży, poszukać gdzieś uciekającego lata? Możliwa jest także poprawa warunków mieszkaniowych. Jeśli czekasz na uczucie, wypatruj go uważnie. Tym razem przyjdzie skromnie i cicho nie obwieszczając tego całego światu. Może jakaś przyjaźń niepostrzeżenie zmieni się w miłość?

HOROSKOP RYBY OD STYCZNIA DO GRUDNIA 2018

STYCZEŃ -  – Nowy rok jest jak czysta niezapisana karta. Wykorzystaj przypływ entuzjazmu, zrób porządek w planach, ustal priorytety i... cała naprzód. Otrzymujesz wsparcie planet pomocne w realizacji osobistych celów. W trzeciej dekadzie stycznia zwolnij!  Słońce w znaku Wodnika to dla ciebie czas słabnięcia energii. Kontynuuj to co już zaczęłaś, ale z nowymi pomysłami zaczekaj do trzeciej dekady lutego. 

LUTY – Słońce pod horyzontem. Czas przed urodzinowego spadku energii. Mars w kwadraturze może trochę skomplikować twoje plany. Wirusy ostrzą sobie na ciebie zęby! Uważaj na możliwość kontuzji  Nie od rzeczy byłoby teraz wypocząć. Z końcem lutego przypływ energii gwarantowany! Wenus stanie się twoją przyjaciółką. Sprawy układać się będą lepiej, życie towarzyskie dopisze!

MARZEC  – To twoje urodziny ale Mars nadal ci dokucza. Łatwo będzie urazić cię nieopatrznie rzuconą uwagą, drobną krytyką. Nie bądź więc taka łatwopalna, nie wysadzaj w powietrze całego świata.  Nieporozumienia się zdarzają, ważne jest aby znajdować uczciwe kompromisy. Dbaj o zdrowie. Prowadź ostrożnie samochód. W trzeciej dekadzie marca powróci wewnętrzny spokój!

KWIECIEŃ – Finanse teraz na pierwszym planie. Wpływy powinny przewyższyć wydatki! W grę wchodzą także podróże, edukacja, nowe wyzwania. Miłość to też doświadczenie poszerzające świadomość, więc się przed nią nie wzbraniaj! Czas okaże się  korzystny dla kontaktów międzyludzkich. Gdy ktoś, z kim trudno się było dogadać wyjdzie ci w pół drogi - ty też zrób jakiś zachęcający gest.

MAJ - W gwiazdach widać sympatyczną, majową aurę. Merkury znalazł się w sektorze finansów ale prócz wpływów szykują się też wydatki. Z końcem maja Wenus zaświeci w obszarze przyjemności i wodzić cię będzie na pokuszenie. Z drugiej strony to bardzo dobry moment by uzupełnić garderobę, kupić nowe perfumy. Wszak wiosna zapukała już do drzwi! Serce także puszcza zielone listki!

CZERWIEC – Tempo życia wciąż wydaje się intensywne, ten miesiąc zdominuje praca, ale wygląda na to, że bliskość lata wprawi cię  w dobry nastrój a okazje do rozrywek tez się znajdą. W pierwszej połowie czerwca wpływ Wenus obiecuje dobre kontakty z otoczeniem i romantyczny nastrój także uda się wyczarować. Załatwiaj sprawy wymagające osobistego kontaktu. Robisz dobre wrażenie!

LIPIEC – To miesiąc najlepszy na wakacyjny wypoczynek. Twoje baterie wymagają podładowania! Poza tym ze wszystkich możliwości urlop wyda ci się najbardziej nęcący. Wenus w obszarze relacji przyciąga do ciebie sympatycznych ludzi. Łatwo zaaklimatyzujesz się w nowym miejscu, nawiążesz znajomości. Jeśli pracujesz dobre relacje z otoczeniem nadal będą twoją mocną stroną.

SIERPIEŃ - Czas sprzyja jeszcze urlopom i rozrywkom, ale ciebie zaczną zajmować poważniejsze sprawy. Słońce i Merkury znajdą się w znaku Lwa  i przypomną ci o jakichś obowiązkach, zaległościach, sprawach, być może jeszcze sprzed wakacji. Trzeba się nimi zająć. Zrób to czym prędzej. Z końcem sierpnia Słońce pojawi się w obszarze relacji i punkt ciężkości znów przesunie się na życie towarzyskie.

WRZESIEŃ – Półmetek astrologiczny czas remanentu w planach.  Jeśli wszystko idzie dobrze wystarczy „tak trzymać”. Jeśli nie, odkryj przyczyny. Zrezygnuj z niszczących układów osobistych, chybionych pomysłów. Bądź świadoma, że jesteś autorem swojego losu i wiele zależy wyłącznie od ciebie. Wenus w znaku Skorpiona znowu pracuje na twoje szczęście. Kto będzie pod wrażeniem!

PAŹDZIERNIK  – Szykuje się raczej spokojny miesiąc. Praca dostarczy ci satysfakcji a okazje do powiększenia stanu posiadania okażą się kuszące. Spodziewane zyski  będą powodem do dodatkowej mobilizacji.  Wenus nadal znajduje się w korzystnym położeniu! Jeśli masz już kogoś cisz się swoim szczęściem. Samotna? Na horyzoncie ktoś bardzo atrakcyjny i wyraźnie tobą zainteresowany!!!

LISTOPAD – Do twojego znaku wszedł energiczny Mars.  Skieruj całą energię na osiągnięcie celu.  Dzięki temu, niezadowolenie z jakiejś sytuacji, pozwoli ci się z niej wreszcie wyrwać lub ją... zmienić.  Nie daj się przy tym ponieść wygórowanym ambicjom – w ten sposób możesz więcej stracić, niż zyskać. Działania podjęte pod wpływem emocji, impulsywne zachowania mogą pokrzyżować twoje plany.

GRUDZIEŃ – Koniec roku przyniesie sporo atrakcji. Wenus i dostarczają ci energii i osobistego uroku.  Dobrze wiodło ci się będzie w finansowych i sercowych sprawach. Unikaj tylko bałaganu i planów na wyrost. Ostrożnie prowadź samochód. Nie podejmuj impulsywne poważnych decyzji! Święta powinny stać się okazją do wypoczynku i wyciszenia. Masz za sobą emocjonujący rok!