TY I JOWISZ - Do pierwszych dni listopada Jowisz sekunduje twoim planom.  To czas przyspieszenia w wielu ważnych dla ciebie sprawach.  Pojawią się nowe możliwości, nowe pomysły. Warto jednak pamiętać, że rozwój to proces polegający na wybieraniu tego co jest zgodne z twoimi zamierzeniami i uporządkowanie przestrzeni wokół ciebie tak abyś poczuła się w niej spokojna i spełniona. Dlatego też zachowaj umiar i nie rzucaj się na wszystko zbyt zachłannie. Odróżniaj to co ma prawdziwą wartość od zwykłych świecidełek. Jeśli los obdarzy cię uczuciem sprawdź czy to miłość czy tylko pożądanie. A jeśli dostaniesz szansę zawodową warto zastanowić się czy jest ona zgodna z twoimi dążeniami w dłuższym dystansie. Możesz wygrać też jakiś proces, ale ważne jest nie tylko pokonanie przeciwnika ale i to czy werdykt jest naprawdę sprawiedliwy, bo długi zaciągnięte wobec Uniwersum zawsze kiedyś trzeba spłacić. Przyjmuj do swojego świata to wszystko co jest harmonią, ciepłem, szczęściem i spokojem. Jeśli będziesz miała okazję wyjechać gdzieś, wzbogacić zakres swych doświadczeń, nauczyć się czegoś wartościowego, zrób to.

TY I SATURN – Saturn w nadchodzących latach, bo mowa tu także o roku 2019 i częściowo 2020, znajduje się w korzystnym dla ciebie położeniu, w obszarze komunikacji. Dzięki temu twoje zdolności umysłowe mogą się rozwinąć a także sposób w jaki komunikujesz się ze światem zyska na znaczeniu. Niektóre Skorpiony mogą na przykład zacząć pisanie bloga, w którym będą poruszać ważne sprawy, a może zaangażują się w działalność społeczną lub polityczną, zechcą bowiem by ich osobiste zdanie się liczyło i miało wpływ na to co dzieje się wokoło nich a także na świecie. Kontakty towarzyskie również nieco się zmienią. Mniej pociągać cię będą ludzie myślący wyłącznie o rozrywce, bardziej zaś ci, którzy poważniej i odpowiedzialniej patrzą na życie. Warto teraz czytać wartościowsze lektury i oglądać dobre filmy, słowem poszerzać horyzonty. Twoja pozycja w środowisku osobistym i zawodowym umocni się, inni zaczną bardziej liczyć się twoją opinią. Jest to także dobry czas na zapuszczanie korzeni, na znalezienie swojego miejsca w świecie –  w przenośni ale i dosłownie, niewykluczone bowiem, że postanowisz zbudować lub kupić własne lokum.

TY I PLUTON – Jest to kolejny rok, w którym Pluton wspiera twoje poczynania i choć zawsze jego wpływ obejmuje tylko wycinek znaku, prędzej czy później każda z was będzie miała do czynienia z jego transformująca energią. Wykorzystaj tę energię gdyż spotkanie z Plutonem jest jak spotkanie z duchem czasu. Pamiętaj, że życie nie jest kurczowym trzymaniem się status quo, to ciągły rozwój, zmiana, sięganie dalej. Dlatego nawet jeśli jakaś sytuacja zmienia się wbrew twoim chęciom nie zatrzymuj tego co powinno odejść. Bardzo ważna jest teraz elastyczność myślenia, uczenie się rzeczy nowych a także zmiana podejścia do tego, co wydawało się ustalone raz na zawsze. Jeśli na przykład nie widzisz możliwości aby twoja sytuacja zawodowa uległa poprawie to może oznaczać, że kręcisz się w kółko i nie zauważasz innych możliwości. Nie próbuj  w nowych warunkach zachowywać się tak jak kiedyś. Raczej od nowa zadaj sobie pytanie kim jestem i dokąd zmierzam? To pozwoli ci obrać najlepszy kierunek dla twego dalszego rozwoju.

TY I MARS – Mars będzie cię trochę prowokował i podpuszczał w tym roku. Warto więc zdać sobie sprawę, że żadna porażka ani też żadne zwycięstwo nie są ostateczne. Taki dystans do sytuacji bynajmniej nie osłabi twojej czujności a raczej pozwoli ci działać z większą swobodą i emocjonalnym luzem. To, że coś raz się nie powiodło, nie oznacza, że jesteś do niczego, ani też twój sukces nie oznacza, że jesteś najlepsza na świecie. Oddzielanie wymiernych sukcesów od samooceny i samopoczucia to droga do szczęścia. Odkryj, że nie jesteś ani lepsza ani gorsza gdy ludzie krytykują cię lub podziwiają. Tak widząc świat można działać skuteczniej i wyplątać się z trudnych sytuacji. Czasem też twoje związki z otoczeniem mogą  się nieco skomplikować, ale Jowisz daje nadzieję na wyjście z trudnych sytuacji. Pamiętaj, że masz zawsze wybór – obrać kurs na górę lodową albo… szukać konstruktywnego rozwiązania.

PROGNOZA DLA SKORPIONA NA 2018 ROK

KARIERA
Inwestuj w siebie a będzie to motorem kariery. Twoje szare komórki prezentują wysoką formę, więc zafunduj im fitness w postaci kursów, studiów  lub choćby gimnastykę  czyli systematyczne czytanie fachowych lektur i nowości z twojej dziedziny. Chyba nie ma takiej profesji, dla której czas się zatrzymał. Pracodawca zobaczy, że zdobywasz nowe umiejętności i zorientuje się, że powinien cię cenić. Finansowo rok zapowiada się stabilnie i dla Skorpionów prowadzących własną firmę i pracujących na etacie.  Przyjdą szanse!

I DEKADA – Część Skorpionów z tego wycinka zodiaku będzie usatysfakcjonowana tym, co osiągnęła niedawno i zajmie się umacnianiem swej pozycji, poprzestając na tym co ma i delektując się miłym poczuciem materialnego bezpieczeństwa. Ale będą i takie, które zechcą piąć się jeszcze wyżej, im także kosmos kibicuje. Nie bój się eksperymentować, a jednocześnie korzystaj z doświadczeń. Jeśli zechcesz, możesz jeszcze raz rozpocząć od nowa.

II DEKADA –  Nie zwlekając rozpocznij nowe przedsięwzięcia, rusz z nową inicjatywą.  Jowisz życzliwie usposobi urzędników, więc załatw zaległe i bieżące sprawy. Pomyśl o zdobyciu nowych umiejętności, a jeżeli masz dość dotychczasowej pracy, szukaj lepszej. Twoja najlepsza passa trwa do końca września.  Możliwy jest awans, popularność, sukces, taki jak go sobie wyobrażasz. Potem trzymaj rękę na pulsie w sprawach finansowych gdyż może pojawić się jakaś okazja.

III DEKADA – Najlepszą kosmiczną aurę odczujesz wiosną więc staraj się wtedy wdrożyć nowe pomysły. Latem odpocznij ale się nie rozleniwiaj gdyż jesienią ponownie odczujesz wsparcie planet a czas na bardziej znaczące zmiany potrwa do pierwszych dni listopada. W perspektywie spodziewaj się zwyżki swoich akcji i niemałych wpływów finansowych. Niewykluczone, że ktoś przyjdzie ci z pomocą.

Dobre fluidy pomiędzy tobą a Koziorożcem pozwolą na działanie z pozytywnym skutkiem, jednakże Waga działająca teraz znacznie ostrożniej także okaże się dobrym doradcą i partnerem. W tandemie z Rybami wasza kreatywność nie będzie miała sobie równych.

MIŁOŚĆ
Dla tych z was, które postanowiły zerwać toksyczny układ lub też nie miały jeszcze szczęścia spotkać przeznaczonego sobie partnera, zaczyna się epoka wielkiego powodzenia. W dodatku serce bez problemu dogada się z rozumem. Dla par, które mają za sobą trudniejszy okres nadchodzi poprawa warunków życia i wzajemnych relacji.  Wspólna codzienność znowu zacznie dostarczać wam powodu do satysfakcji. Zyskacie większą swobodę, przestrzeń więc… poczujecie wiatr w żaglach.

I DEKADA – Jeśli w pierwszej połowie roku nie znajdziesz bratniej duszy i pozostaniesz bez pary, to znaczy, że po prostu wcale nie chcesz szukać! Od maj gdy do akcji wkroczy narwany Mars, bądź nieco ostrożniejsza przy zawieraniu znajomości. Wyobrażenia nie zawsze pokrywają się z rzeczywistością.  Życie rodzinne będzie pełne szczęśliwych chwil pod warunkiem, że nie zaczniesz szukać mocniejszych wrażeń. Pamiętaj, że czasem mały romans oznacza duże kłopoty!

II DEKADA – To ty jesteś ulubienicą Jowisza. Niektóre z was przeprowadzą się wkrótce do własnego mieszkania lub wymarzonego domku z ogródkiem i zabiorą się z wicie gniazdka. Dla samotnych, również z odzysku, duże szanse na nawiązanie obiecujących znajomości, które rozwijać się będą w tempie pozwalającym na dobre poznanie się i sprawdzenie, czy prócz chemii jest w tym układzie coś co dobrze wróży na przyszłość. Gwiazdy podpowiadają, że jest… i owszem!

III DEKADA – Single otoczone kręgiem przyjaciół nie będą narzekać na samotność ale jeśli pojawi się ktoś ciekawy, przyjrzyj mu się z uwagą. Wiosną masz czas na podjęcie ważnej sercowej decyzji, ale jeśli tego nie zrobisz chłody i mgły jesieni okażą się także znakomitą scenerią dla historii z happy endem.  Gwiazdy sygnalizują  nadejście miłości nieśmiałej i skromnej ale niebanalnej. Z związkach ten rok potoczy się spokojnie lecz satysfakcjonująco.

HOROSKOP SKORPION OD STYCZNIA DO GRUDNIA 2018

STYCZEŃ – Nowy rok, nowe pomysły, przypływ energii.  W pierwszej połowie stycznia uda ci się skutecznie załatwić sporo ważnych spraw, rozwiązać kilka problemów, zrobić krok do przodu w zawodowych sprawach. Decyzje cechować będzie śmiałość i dalekowzroczność. Masz swoje pięć minut, więc wykorzystaj każdą szansę poprawy losu, nie wypuszczaj z rąk okazji. W drugiej połowie miesiąca naciśnij na hamulec.

LUTY – W pracy bądź spokojna a jednocześnie czujna. Staraj się rozładowywać napięcia, nie upieraj się przy swoim zdaniu, krusząc kopie o każdy drobiazg i kierując się przesadnymi ambicjami.. Zadbaj o zdrowie i otwórz serce. Partner oczekuje akceptacji, nieśmiały adorator zachęty. W drugiej połowie lutego wreszcie zrozumiesz co trzeba zmienić, żeby sukces stał się realny!

MARZEC - Twoje szare komórki prezentują teraz dobrą formę.  Pomoże ci to w podejmowaniu rozsądnych decyzji, ułatwi kontakty z otoczeniem. Warto wyznaczyć sobie ambitny cel, osiągać sukcesy. Pieniędzy przybędzie, pod warunkiem, że nie pozbędziesz się ich od razu lekką ręką. W sprawach sercowych coś się zacznie - romans, flirt, zauroczenie? Sprawdź co to takiego!

KWIECIEŃ – Mars w korzystnym położeniu wiec poziom twojej energii wzrasta, a decyzje okażą się słuszne.  To kolejny korzystny moment na dokonanie zdecydowanej wolty. Możliwa jest zmiana pracy, przeprowadzka lub choćby rozpoczęcie nowego projektu, który znowu wprowadzi w twoje życie więcej emocji.  Wenus i Mars zapowiadają także zryw temperamentu!…

MAJ - Nie rozdmuchuj drobnych problemów. Machnij ręką. Nawet jeśli nie obejdzie się bez kilku konfliktów, sytuację uratuje tolerancja i cierpliwość dla osób, z którymi trudno ci się porozumieć. Choć to trochę nie w twoim stylu, stawiaj teraz na systematyczność, bo pracując zrywami nieopatrznie dasz się wyprzedzić. Miłości spójrz prosto w oczy, podejmij wyzwanie.

CZERWIEC - Bądź teraz nieco bardziej ostrożna. Mars rzuca ci kłody pod nogi! Coś może pokrzyżować wakacyjne plany – napięta sytuacja w pracy, awaria samochodu. W uczuciach też nie rzucaj się na głęboką wodę. Poczekaj aż zdobędziesz pewność, że dokonałaś dobrego wyboru. W stałych związkach możliwe pretensje! Skonfrontuj się z nimi otwarcie.

LIPIEC – Szykuje się poprawa nastroju i chyba przyda ci się więcej rozrywek, dobrze więc byłoby zaplanować wakacje. Mimo wszystko coś ciekawego może dziać się w twoim otoczeniu. Nadstawiaj więc ucha. Warto również wygrzewając się na lipcowym słoneczku przemyśleć to i owo, zaplanować dalsze kroki. W trzeciej dekadzie miesiąca znowu działaj nieco ostrożniej.

SIERPIEŃ – Merkury i Słońce w kwadraturze wywierają na ciebie wpływ, co może mieć teraz dobre lub złe skutki. Interesuje cię wariant optymistyczny? Zmierz się z wrogiem, sytuacją która cię denerwuje. Niestety, jest też szansa, że po prostu z kimś się pokłócisz, coś rzucisz, całkiem niepotrzebnie. Pamiętaj - wersja wydarzeń, to aktualnie kwestia twojego nastawienia do problemów.

WRZESIEŃ - Samotna? Pojawi się ktoś nowy, kto będzie zabiegał o twoje względy – i nie zrobisz błędu, jeśli okażesz wzajemność.  Wrzesień będzie także sprzyjał trosce o upiększanie mieszkania, zmianom w twoim wizerunku. Daj upust swoi artystycznym skłonnościom! Planowana podróż okaże się owocna pod wieloma względami. Uporządkowanie bieżących spraw pozwoli na wprowadzenie korzystnych zmian.

PAŹDZIERNIK – Właśnie zapala się światełko rezerwy. Odpocznij. W niektórych sprawach trzeba będzie grać na zwłokę, w innych zasięgnąć języka. Wyplącz się ze tych układów, w których nie czujesz się sobą- zakończ niefortunne znajomości, poszukaj lepszej pracy. Poświęć kilka chwil na to by lepiej poznać samą siebie. Ta wiedza wkrótce ci się przyda. Twoja atrakcyjność wciąż działa!

LISTOPAD – Na świecie jesień a dla ciebie to nowy początek, wszystkiego najlepszego Skorpionie! Czas poszerzania horyzontów, warto więc wykazać inicjatywę. Dobrze wiodło ci się będzie w finansowych sprawach. Staniesz się aktywna towarzysko, niewykluczone jesienne podróże, przymiarka do kupna lub budowy domu. Jeśli wciąż nie masz pary teraz znowu twoje szansę rosną.

GRUDZIEŃ – Zaangażujesz się w sprawy innych osób. Być może okres przedświąteczny w twojej pracy okaże się wyjątkowo gorący. Może ktoś poprosi cię o pomoc. Tak czy siak czasu będzie doprawdy niewiele a tu jeszcze idą święta! Im bliżej Gwiazdki tym przyjemniej, mniej nerwowo. Dobre samopoczucie w czasie świąt gwarantuje ci Wenus w twoim znaku. Dla spraw sercowych zielone światło!