TY I JOWISZ - W nadchodzących miesiącach, które pozornie wydawać się będą niezbyt spektakularne, krok za krokiem dokonać się może w twoim życiu korzystna zmiana. To dlatego, że idąc wolno i uważnie masz szansę skorzystać ze wszystkich swoich zasobów  czyli dokonać czegoś nowego korzystając z wcześniejszych doświadczeń. Pojawią się sytuacje, w których twoje życiowe doświadczenie okaże się pomocna innym i tobie samej w rozwiązywaniu życiowych problemów. To da ci poczucie wewnętrznej siły. Jeśli do tej pory czułaś się niezbyt pewna siebie, teraz na skutek drobnych z pozoru ale godnych zapamiętania momentów stwierdzisz, że możesz na sobie polegać. Inni również to zauważą. Stąd tylko krok do realizacji marzeń, ponieważ wiara w siebie często okazuje się najważniejsza. W tym roku nie zabraknie ci także energii i dobrego zdrowia, szczególnie w końcówce roku, kiedy to wreszcie Jowisz zaświeci na tle twojego gwiazdozbioru. Od tej pory zacznie się twoja dobra passa. Plany zaczną się realizować znacznie szybciej niż dotąd, pojawią się także całkiem nowe, obiecujące perspektywy.

TY I MERKURY –  Warto spojrzeć obiektywnie i zastanowić się jakie są twoje mocne strony. Podejdź konstruktywnie do własnych cech charakteru, także i tych, które wydają się  wadami. Otoczenie zarzuca ci lekkomyślność lub impulsywność? A może jesteś po prostu kreatywna, żądna wrażeń, ciekawa nowości, innych rozwiązań? Ktoś uważa, że zadzierasz nosa? Wystarczy, że trochę zweryfikujesz swoje zachowanie a wszyscy stwierdzą, że jesteś po prostu świadoma własnej wartości. A to nie grzech! Zastanów się które cechy są twoimi największymi zaletami i staraj się w tym roku je spożytkować i wyeksponować. Jesteś życzliwa? Okazuj to i bliskim osobom i całkiem obcym a pozytywne wibracje staną się jeszcze silniejsze.  Jesteś szczodra? Dziel się tym co masz bo spontaniczne gesty nie pozostaną bez odpowiedzi. Swoje szczególne uzdolnienia, jakiekolwiek by nie były, rozwijaj i szlifuj. Tworzysz teraz najcenniejszy kapitał, z którego będziesz czerpać nie tylko  w tym roku ale i w kolejnych latach. A jeśli niektóre z twoich cech nazywane są wadami zmień je w pozytywy.

TY I MARS – Między połową maja i listopada będziesz korzystać ze wsparcia Marsa, który znajdzie się w obszarze komunikacji i edukacji.  To wspaniały rok na szkoleniowe wyjazdy, również zagraniczne, zdanie brakujących egzaminów, powrót na uczelnię itp. Jesteś osobą z gruntu ciekawą świata a teraz twoje predyspozycja zgrają się z rytmem Kosmosu. Również podróże pozornie odbywane dla przyjemności przyczynią się do poszerzenia horyzontów, korzystnych zmian. Może coś cię zainteresuje, wyzwoli pasję działania. Zrozumiesz, że świat jest ogromny, a sposób na życie równie wiele? Rzucisz nudny etat, poczujesz silny wiatr w żaglach zaczynając nowy rozdział w życiu? To wszystko sprawi, że zbierzesz wiele doświadczeń, które zaprocentują w przyszłości. Tylko ucz się na błędach. Poznawaj ludzi, uczestnicz w wydarzeniach kulturalnych. Nie bój się także większej swobody w ubieraniu, śmiało kreuj swój wizerunek od nowa. Nie przejmuj się opiniami, rób to czego naprawdę pragniesz.

TY i NEPTUN - Wpływ Neptuna, który znajduje się w kwadraturze z twoim znakiem niesie ze sobą pewne pułapki. Będziesz podatna na nowe idee i koncepcje związane z rozwojem, pojmowaniem świata ale bądź ostrożna! Poszukuj nowych dróg, zadaj sobie filozoficzne pytania ale obyś nie wpadła w sidła jakiejś sekty obiecującej gotowe odpowiedzi albo sztucznych rajów, które zapewniają używki. Strzeż się tego!  Choć będzie to od ciebie wymagało niemałego wysiłku, próbuj  osiągnąć złoty środek pomiędzy idealizmem zdrowym rozsądkiem, Pod tym warunkiem filozoficzne podejście do życia ułatwi rozwiązywanie problemów i dzięki temu zdobędziesz poczucie panowania nad swoim życiem i przestaniesz się czuć jak łódeczka na oceanie. To może być więc dobry rok na rozwój osobisty, duchowy, na doskonalenie się. Możesz mieć także tendencję do idealizowania nowo poznanych partnerów, przypisywania im cech, za którymi tęsknisz. Dlatego daj sobie czas na odkrycie prawdy. Związane osoby powinny dążyć do klarownych sytuacji.

PROGNOZA DLA STRZELCA NA 2018 ROK

KARIERA
Przez większą część roku, praktycznie do swoich urodzin podążaj przed siebie, zajmując się codziennymi sprawami, planuj przyszłość ale przede wszystkim zamknij projekty, które wymagają zakończenia, po to aby nie utknąć w sieci starych zobowiązań w chwili gdy pojawią się nowe perspektywy! A już w listopadzie poczujesz twórczy niepokój, przypływ nowych pomysłów. To dobroczyńca Zodiaku Jowisz, który od listopada znajdzie się w twoim znaku, stworzy ci warunki do realizacji kreślonych z rozmachem planów, więc ruszaj do przodu z wiarą w szczęśliwy obrót spraw.

I DEKADA – Ty należysz do grupy Strzelców które w końcu roku otrzymają jakiś super bonus od Losu ponieważ to głownie na twoim wycinku zodiaku skupi się uwaga Marsa a potem Jowisza. W maju poczujesz potrzebę wykazania się czymś więc idź za tym głosem i zacznij nowy projekt. Z końcem roku zobaczysz efekty a w dłuższym dystansie okaże się, że zdobyłaś więcej niż przypuszczałaś. Może awansujesz, rozpoczniesz lub skończysz studia lub wystartujesz z własnym biznesem? A więc niech nie uśpi cię pozornie przeciętny rok.

II DEKADA - Wsparcie planet w twoim przypadku wydaje się nieco słabsze. Dotyczy cie także w największym stopniu wpływ Neptuna, z którym należy postępować ostrożnie. Jeśli coś wydaje się zbyt piękne by było prawdziwe to zapewne tak właśnie jest.  Niech oczy nie zapalają ci się do każdej obietnicy wielkich zysków. Czytaj to co napisano drobnym drukiem! Jeśli okażesz się rozważna rok upłynie bez wpadek i choć ominą cie także wielkie sukcesy, nie martw się. Im dalej tym lepie!

III DEKADA – Twój wycinek znaku może liczyć jeszcze na wsparcie Urana.  Twoja gotowość do podejmowania nowych wyzwań okaże się bardzo duża. Szanse, które nadejdą połączone z twoją pomysłowością i aktywnością, którą zapewne się popiszesz przyniosą wkrótce błyskotliwe sukcesy i przypływ gotówki. Niewykluczona jest zmiana pracy, wyjazd lub zamiana etatu na bardziej samodzielną i satysfakcjonującą formę pracy. Efekty finansowe też nie powinny cię rozczarować.

Lew będzie cię wspierać a jego pomoc okaże się szczególnie cenna. Współpraca z Wodnikem podziała stymulująco szczególnie jeśli lubisz rywalizować. Waga pomoże ci znaleźć słabsze punkty twojego planu.

MIŁOŚĆ
Jeśli przestałaś czuć się komfortowo w dotychczasowym układzie dojdziesz do wniosku, że zasługujesz na więcej i zaczniesz dążyć do realizacji tego planu. Podobnie samotne Strzelce znajdą skuteczny sposób aby odnaleźć swoje szczęście.  Jeśli zaś należysz do osób, które wydają się całkiem zadowolone swojego życia skoncentruj się na tych elementach, które sprawiają ci najwięcej przyjemności – życie kulturalne, towarzyskie, twoje hobby. Będzie to czas sprzyjający dla spraw rodzinnych i domowych. Może przeprowadzisz się lub uczynisz piękniejszym miejsce w którym mieszkasz?

I DEKADA – W tym roku sprawy przyjmą dynamiczny obrót. Dla samotnych najbardziej obiecująco zapowiada się etap od połowy maja, kiedy do akcji wkroczy Mars!  Nada on znajomościom większe tempo lub pojawi się atrakcyjny obiekt westchnień! Jako, że na tyłach sceny pracuje Jowisz niewykluczone, że koniec roku przywitasz już z obrączką na palcu! Dla związanych korzystne i radosne wydarzenia, podniesienie materialnego standardu, okazje do wyjazdów. Wasze życie nabierze smaku.

II DEKADA – Twoja najlepsza passa wypada w kolejnym roku, co nie oznacza, że obecnie nie zdarzy się nic emocjonującego. Jednakże staraj się by serce i rozum znalazły wspólny mianownik.  Najlepiej nie spiesz się z deklaracjami a te, które ktoś składa tobie niech mają szansę się zweryfikować w różnych życiowych okolicznościach.  Związane osoby powinny żyć atrakcyjniej i aktywnej, gdyż nuda i inercja działają niczym rdza. Ne pozwól by twoja miłość korodowała!

III DEKADA – Uran, który rzuca na ciebie swój urok może sprawić, że nieoczekiwanie zaiskrzy. Jeśli jesteś wolna ciesz się. Przyciągasz ludzi o podobnych wibracjach, więc wasze relacje okażą się trwałe! Wiele wskazuje na to, że w następnym roku będziesz już pewna, że to ten i przypieczętujesz związek małżeńską przysięgą. Jeśli jednak wcale nie rozglądasz się za miłością bądź świadoma, że sprawy mogą przybrać nieoczekiwany obrót. Możesz być bardzo tym zaskoczona!

HOROSKOP STRZELEC OD STYCZNIA DO GRUDNIA 2018

STYCZEŃ –  Początek roku, choć nie zabraknie karnawałowych atrakcji, zapowiada się raczej pracowicie - zwłaszcza, że pewnie zechcesz wykorzystać fakt, że bystry Merkury jest w twoim znaku. Z większym zapałem zaczniesz poszukiwać nowej pracy, szukać okazji do sukcesu lub zabiegać o poprawę stosunków z kimś, na kim ci zależy. Pod koniec miesiąca przyjemne niespodzianki.

LUTY -  W pierwszej połowie miesiąca szykuje się wiele interesujących wydarzeń. Najważniejsze - znaleźć się na właściwym miejscu o właściwym czasie. Bystrość, rozmach, umiejętność wyciągania celnych wniosków, podejmowania słusznych decyzji i duży poziom energii  - oto cechy, które pozwolą ci na osiągnięcie pełnego sukcesu. Masz szansę zabłysnąć. Z końcem miesiąca sytuacja się komplikuje. Zapala się żółte światło!

MARZEC – Wiosna tuż, tuż, nic dziwnego, że w ciebie wstąpi już nowa energia. Mars w twoim znaku a Wenus i Merkury w obszarze kreatywności i… romansów! Śmiało rozpoczynaj nowe projekty, a życie stanie się ciekawsze, nie obawiaj się ryzyka. Możliwa jest korzystna zmiana pracy, atrakcyjny wyjazd. Mars i Wenus zwrócą na ciebie uwagę osoby, która tobie też się podoba. Zakochasz się bardzo namiętnie. Ze wzajemnością!

KWIECIEŃ – Teraz pora na systematyczną pracę tym bardziej, że w sprawach towarzyskich i sercowych nie wydarzy się nic ciekawego. Skup się na sprawach materialnych.  I niczego na Niewykluczone wydatki związane z koniecznością naprawy, drobnego remontu domu lub samochodu. Ważne sprawy wkrótce zaczną się rozwiązywać. Okaż cierpliwość, niczego na siłę nie przyspieszaj.

MAJ -  Jak przystało na maj – będzie romantycznie i kolorowo. Jak na zamówienie, Wenus, opiekunka zakochanych weszła do obszaru partnerskiego twojego horoskopu. Potem pałeczkę przejmie łatwopalny Mars! Może nieźle zaiskrzyć. Łatwiej będzie ci wyrażać miłość więc nie rób z niej tajemnicy. Wciąż jesteś singlem? Kup sobie coś w pięknym majowym kolorze.

CZERWIEC – Wokoło pięknie i kolorowo ale nie jest to chyba najlepszy moment na to by włączyć automatycznego pilota. Powinnaś okazać się bystra. Sprawy, które rozpoczęłaś w ostatnim czasie  teraz mogą wymagać od ciebie większego zaangażowania i rozwiązania kilku bieżących problemów. Pora podjąć kilka decyzji. Jeśli jesteś samotna wciąż masz szansę na nowe znajomości!

LIPIEC – Choć wakacje w pełni, jeśli nie jesteś właśnie na urlopie skoncentruj się, bowiem kilka ważnych spraw może wymagać twojej uwagi lub interwencji.  Nowe projekty wymagają większego zaangażowania! Jeśli zaś wypoczywasz staraj się nie szastać pieniędzmi, gdyż nieopatrznie możesz przekroczyć limit swojego kota! A zakupy nie będą zbyt udane.

SIERPIEŃ – Twoja atrakcyjność sięga teraz szczytu, będziesz więc miała powodzenie i okazje  do nawiązywania nowych znajomości. Wakacyjne podróże przyniosą ci relaks i zadowolenie, ale jeśli poświęcisz się sprawom zawodowym, możesz odnieść znaczący sukces. Poza tym jest to czas sprzyjający wprowadzaniu życiowych udogodnień o większej lub mniejszej skali. Potrzebujesz odrobiny luksusu.

WRZESIEŃ – Wakacje powoli w odwrocie, do drzwi zapuka codzienność. Nie nastawiaj się na brawurowe zwycięstwa - teraz liczy się systematyczność i strategia.  Dlatego nie spiesz się z decyzjami. W interesach dobrze byłoby zwolnić tempo, jednak tylko po to by dokładniej zorientować się w sytuacji. Warto urozmaicać sobie wolny czas wyjściem do teatru, na wystawę lub koncert.

PAŹDZIERNIK – Wszystkiego będzie po trochu. I obowiązków i okazji do przyjemnego spędzania czasu. Wenus i Merkury pod horyzontem skłonią cię do kilku przemyśleń. Być może będziesz oczekiwać więcej troski i uwagi ze strony partnera, ale jeśli w waszym w związku nie wszystko się układa, trzeba będzie postawić sprawy jasno. Wszystko wskazuje jednak na to, że wiesz jak zmierzać do kompromisu.

LISTOPAD – To twój czas przed urodzinowy jednak nie zabraknie ci energii. W dodatku do twojego znaku wchodzi Jowisz! Śmiało planuj nowe przedsięwzięcia. To twój czas! Nie przeceniaj jednak na razie swoich sił. Mars w kwadraturze może sprawić, że popełnisz falstart. A więc myśl z rozmachem działaj z rozwagą. To twoja recepta na sukces. Sercowe dylematy wkrótce się rozwieją.

GRUDZIEŃ - Twój nastrój będzie się troszkę wahał. Mars ustawił się w kwadraturze z twoim znakiem. Niewykluczone napięcia w relacjach z otoczeniem. Nawet jeśli nie obejdzie się bez nieporozumień, osiągnięcie kompromisu nie będzie bardzo trudne. Pamiętaj, że w przypadku konfliktów winę ponoszą obie strony – zastanów się, co ty możesz poprawić i zmienić.