TY I MARS
W tym roku Mars wyjątkowo długo bo od połowy maja do połowy listopada jest twoim sprzymierzeńcem. Znajdować się będzie w znaku Wodnika czyli twoim obszarze kreatywności. Jego wpływ wzbudzi w tobie większy apetyt na życie, odwagę i chęć zdobywania nowych doświadczeń. Czy jest coś a czym tęsknisz, czego pragniesz, ale dotąd nie nalazłaś w sobie dostatecznej motywacji? Nie ważne co to jest. Może to być uzyskanie prawa jazdy, samotna ( lub nie ) wyprawa gdzieś daleko od codzienności, przeprowadzka! Jeśli naprawdę tego chcesz zrób to. Poczujesz się wolna i energetyczna, śmielej pokonywać będziesz życiowe zakręty i lekko przeskoczysz każdą poprzeczkę. To działa! Jeśli zaś jest coś, z czego definitywnie zrezygnowałaś, ponieważ pierwsza próba nie była udana, po prostu spróbuj jeszcze raz! Może już kiedyś chciałaś zadebiutować za kierownicą ale w ulicznym ruchu dopadł cię stres? A może zapisałaś się na kurs tańca, ale stwierdziłaś, że brak ci poczucia rytmu? Drugie podejście może okazać się udane, ale zrób to z uśmiechem, na pełnym luzie.  No i rozpraw się z kompleksami! To doskonały moment na to by podnieść samoocenę i zacząć się sobie podobać!

TY I  SATURN
W roku, w  którym Saturn pojawił się w znaku Koziorożca sprawy rodzinne wymagać będą więcej dyplomacji. Co prawda zazwyczaj nie brak ci tej cechy ale nawet ty Wago dajesz się czasem ponieść emocjom wynikającym z subiektywnego spojrzenia na ważne sprawy. Zastanów się, może czasami działając w najlepszej wierze nieco się zapędzasz i próbujesz narzucić najbliższym swoje zdanie. Spróbuj stać się teraz psychologiem. To umiejętność, z której po prostu należy skorzystać. Nie wyważaj drzwi, jeżeli możesz się otworzyć. Jeśli np. metody zakazów i nakazów w stosunku do twoich dorastających dzieci okazują się zawodne to być może jedna, szczera partnerska rozmowa okaże się przełomem w waszych wzajemnych kontaktach. Warto również abyś w tym roku znalazła klucz do samej siebie, swoich ukrytych potrzeb, o których często zapomina się w nieustającej w pogoni za czasem. Potraktuj siebie jak wielki dom, z mnóstwem pokoi i zajrzyj do nich, zobacz co się tam dzieje. Czy panuje w nich porządek, czy może bałagan. Zajrzyj też do ciemnej piwnicy ( czyli do rejonu lęków i obaw ) i… zapal tam światło. 

TY I PLUTON
Nadal odczuwać będziesz wpływ Plutona, który przesuwając się powoli przez kolejne stopnie znaku Wagi, na głębokim poziomie zmienia twoje życie. Warunki w jakich przyjdzie ci w tym roku realizować twoje życiowe mogą być pełne wyzwań. To jednak pozytywna informacja.  Mobilizacja towarzysząca realizacji twoich pragnień sprawi, że poczujesz, iż masz w sobie znacznie więcej siły i talentów niż przypuszczałaś. To proces uwalniania się od ograniczeń – miejsc, osób i sytuacji, które uwięziły cię w schemacie. Zrobisz wiele aby zyskać swobodę. Gdy ten etap minie poczujesz, że jesteś gotowa na… jeszcze więcej. Przed tobą dobre czasy! Warto również abyś obecnie więcej czasu poświęciła sobie. Twój organizm potrzebować będzie większej troski niż dotąd i zwłaszcza jeśli zdarzało ci się nadwyrężać zasoby energii teraz mogą one okazać się niewystarczające. Jeśli nie czujesz się najlepiej warto sprawdzić czy aby zdrowie nie wymaga podratowania. Także higiena psychiczna wydaje się szalenie ważna!

TY I JOWISZ
Jowisz, który na razie odpłynął z twojego znaku do znaku Skorpiona wesprze cię w sprawach finansowych. Jeśli będziesz rozsądnie gospodarować zasobami pomoże ci je pomnożyć. Od listopada natomiast zajmie korzystne położenie w znaku Strzelca, twoim obszarze komunikacji. Szare komórki będą w doskonałej formie! Przede wszystkim więc odkrywaj to czego jeszcze nie wiesz, kształć się, zdobywaj wiedzę w każdy dostępny ci sposób. Nie tylko z książek i podręczników. Liczy się każda wiedza a o drodze można dowiedzieć się więcej idąc nią niż studiując mapy. Dlatego nawet jeśli nie czujesz się ekspertem w danej dziedzinie nie cofaj się przed eksperymentowaniem. Poza tym Jowisz podpowiada ci, że warto zmienić w tym roku sposób działania, jeśli więc robisz coś na pamięć, z zamkniętymi oczami, to najwyższy moment aby zabrać się za coś innego, bo sytuacja w jakiej się znajdujesz osiągnęła kres. Jeśli chcesz się rozwijać podejmij nowe wyzwanie. Kreatywne i twórcze Wagi mogą doczekać się z końcem roku uznania.

PROGNOZA DLA WAGI NA 2018 ROK

KARIERA
Ośmielona zeszłorocznym powodzeniem w tym roku powinnaś postępować ostrożniej i z większym rozmysłem. Awans lub samodzielność zawodowa, dla tych z was, które wybrały wolność, pokaże, że oprócz blasków istnieją również…  cienie. Jeśli zaś starasz się znaleźć pracę potrzebujesz cierpliwości. Warto pamiętać, że życie przynosi nam różne sytuacje a wzloty i upadki następują po sobie bezustannie. Jeśli zależy ci na tym co robisz i jesteś w tym naprawdę dobra, szybko zrozumiesz, że prędzej czy później znowu będziesz na fali. Pieniądze trzeba teraz liczyć dokładniej, ale na to, czego naprawdę potrzebujesz, wystarczy.

I DEKADA – Koniunktur w pierwszych miesiącach roku będzie dla ciebie zmienna więc nie próbuj pomnażać zysków w żaden ryzykowny sposób. W pracy wywiązuj się  powierzonych zadań. Metoda „jakoś to będzie” nie zda egzaminu. Począwszy od listopada możesz pozwolić sobie na więcej. Znajdziesz się bowiem ponownie w sferze korzystnych wpływów Jowisza. Kariera imponująco przyspieszy a skarbonka też stanie się cięższa.

II DEKADA – Nie pozwalaj sobie na całkiem beztroskie traktowanie spraw ponieważ w kolejnym roku z pochopnych decyzji rozliczy się Saturn. Niektóre Wagi z tego wycinka będą się rozglądać za  lepiej płatnym zajęciem i uda się im takowe znaleźć.  Inwestuj jednak bezpiecznie swoje zyski. Nie szalej! No i głowa do góry, choć nie jest to całkiem łatwy czas, sukcesy nie są bynajmniej wykluczone. Gdy przyjdą szanse reaguj na nie!

III DEKADA – Wagi, które pracować będą w wyrównanym tempie nie mają powodu do obaw i narzekań. Staraj się tylko nie stawiać sobie zbyt dużych wymagań, szczególnie finansowych, bo to nie będzie korzystne w dalszej perspektywie. Nie zaciągaj lekkomyślnie kredytów. Ich spłata będzie dla ciebie niepotrzebnym obciążeniem a w przyszłym tobie także Saturn wystawi rachunek.

Pracuj z Wodnikiem. Ta współpraca okaże się inspirując i bardzo owocna. Rozsądek Panny będzie w cenie kiedy postanowisz podjąć decyzję dotycząca finansów. Intuicja i wyobraźnia Skorpiona pozwoli ci na działanie z większym rozmachem.

MIŁOŚĆ
Ten rok nie jest całkiem uskrzydlający ale bądź pewna, że wszystko co się dzieje, ma swoje dobre strony. Niezbyt dobrane związki powinny znaleźć wreszcie sposób na porozumienie lub pożegnać się ostatecznie. Po co robić dobrą minę do złej gry? Tam, gdzie prawdziwe uczucie pozwoli łagodnie przejść przez trudniejszy okres, wkrótce nastąpi miła powtórka z marzeń. Samotnym Wagom nie mogę obiecać, że wszystkie w tym roku spotkacie wyśnioną miłość, ale rozglądać się nie zawadzi… Niektóre z was znajdą swoje szczęście…

I DEKADA – Nawet w kochających się parach miłość okaże się mniej zabawna, a bardziej absorbująca. Może czekają was trudne decyzje, domowe remonty, konieczność zrezygnowania z niektórych przyjemności. Jeśli tkwisz w złym układzie odkryjesz, że tak być nie musi. Tam, gdzie po prostu od dawna nikt nie wymawiał słowa “miłość” w ostatnich miesiącach roku powróci dobry spokój. Dla samotnych szansa na nowa miłość!

II DEKADA - Partnerskie relacje wymagają dojrzałości. Jeśli spodziewałaś się, że małżeństwo to podwójna dawka przyjemności, zrozumiesz, że także odpowiedzialność i obowiązki trzeba pomnożyć przez dwa. Trudniejszy okres bez szwanku przetrwa prawdziwa miłość. Okazała się „podróbką”? Nie warto żałować. Wolne Wagi nie powinny się teraz angażować zbyt łatwo. Gwałtowny romans może skończyć się tak szybko jak sie zaczął.

III DEKADA – Życie rodzinne Wag z tego wycinka znaku wciąż biegnie po równej drodze bez nagłych zakrętów. Jeśli wydaje ci się to banalne, zważ, że lepiej się troszkę nudzić, niż martwić! Samotna? Bez pośpiechu zawieraj nowe znajomości. Pamiętaj, że czasami pozory mylą. Nie warto wdawać się w relację z kimś, kto nie ma wobec ciebie poważnych zamiarów. Koniec roku ukaże prawdę.

HOROSKOP WAGA OD STYCZNIA DO GRUDNIA 2018

STYCZEŃ -  Z początkiem roku przelotna obniżka formy, trudności z koncentracją, skłonność do roztargnienia? Nie improwizuj. Naucz się wybierać, decydować co jest ważniejsze. Jeśli jest ci na rękę zachowanie pewnych spraw w tajemnicy, nie daj się pociągnąć za język. Planując wydatki używaj kalkulatora a nie wyobraźni. W miłości przytomność umysłu też będzie przydatna. W drugiej połowie stycznia poprawa!

LUTY – Teraz Słońce, Merkury, Wenus i Mars obdarzą cię energią przedsiębiorczością i inwencją. Jeśli nosisz się z zamiarem znalezienia pracy, podpisania umowy - nie trać czasu! Szykują się także towarzyskie spotkania, atrakcyjne karnawałowe zaproszenia. Wielbicielom ustawisz poprzeczkę bardzo wysoko. Ktoś jednak może lekko ją przeskoczyć! W końcu miesiąca trochę przyhamuj.

MARZEC – Nadchodzą szanse i możliwości!  Merkury, Wenus, Mars a potem także Słońce obdarzą cię energią która pozwoli uporać się z jakimś rozgardiaszem, jeśli jednak zechcesz nieco czasu poświęcić trudnym sprawom, objawi się ona jako siła przebicia. Zdecydujesz się na rozwiązanie problemów, a może pokonasz lęk przed… uczuciem.

KWIECIEŃ – Mars w kwadraturze, Słońce i Merkury w opozycji. Ostrożnie! Teraz żadnych kokosowych interesów, błyskotliwych posunięć. Nie licz na łatwe zdobycze. Rozsądek pomoże uniknąć poważnych błędów. Ogranicz aktywność do spraw naprawdę ważnych, zadbaj o zdrowie i kondycję. W stosunku do osób, które sprzeciwiają się twoim planom, postępuj dyplomatycznie i... graj na zwłokę.

MAJ – Już lepiej.  Wspiera cię Wenus, od połowy miesiąca także Mars. Teraz podejmiesz właściwe decyzje kierując się swoim, dobrze pojętym, interesem, postawisz na swoim w biznesowych rozmowach, obronisz punkt widzenia przed wątpliwościami szefa. Ważne sprawy powinnaś załatwiać osobiście. To dobry moment na szukanie lepszej pracy. Pojawią się nowe możliwości i  warto się do nich przymierzyć.

CZERWIEC – Kilka planet ci sprzyja ale pamiętaj,  że teraz trzeba powalczyć by odnieść prawdziwy sukces. Masz szansę na większą niezależność. Możesz wyjechać służbowo w podróż. Warunek, nie zasłaniaj się brakiem doświadczenia, nie mów, że czegoś jeszcze nie robiłaś. Mars przyświeca ci w obszarze kreatywności i romansów! Miłość jest tuż, tuż.

LIPIEC – Jeśli jesteś jeszcze przed urlopem uporządkuj zawodowe i finansowe sprawy, nadrób zaległości. Nie zwlekaj z decyzjami, pamiętaj jednak, że czasem łatwo je podjąć, trudniej im sprostać. Bądź realistką.  Życie towarzyskie nie będzie teraz bardzo ożywione, w sprawach sercowych przyjemny niepokój. Jest ktoś na horyzoncie? Daj mu szansę.

SIERPIEŃ - W gwiazdach kosmiczne przyspieszenie a miesiąc upłynie ci w biegu. Ruszą sprawy zawodowe, pojawią się obiecujące propozycje finansowe. To co do tej pory wydawało się nieosiągalne, okaże się całkiem proste. Wśród wielu zawartych teraz znajomości może trafić się skarb niczym diament w popiele. Jeśli odpoczywasz, czas spędzisz aktywnie.

WRZESIEŃ - Wykorzystaj urok, którym jeszcze obdarza cię Wenus a, sprawy materialne i zawodowe przybiorą korzystny obrót. Nie wahaj się poprosić o podwyżkę, zakręcić koło ciekawego stanowiska. Wykorzystaj dobrą passę, pozdawaj egzaminy, pokonaj wszelkie przeszkody. W sercowych sprawach idź na całość. Sądzisz, że miłość nie wymaga z twojej strony żadnych gestów? Mylisz się!

PAŹDZIERNIK - Droga do sukcesu wydaje się teraz całkiem prosta, mimo to najskuteczniejsza okaże się metoda małych kroków. Powinnaś rozsądnie rozkładać siły, zdobyć się czasami na dyplomację. W drugiej połowie miesiąca możesz liczyć na swoją intuicję, będzie lepiej. Coś się wyjaśni, na czymś przestanie ci zależeć, coś ważnego wreszcie się uda.

LISTOPAD – Jeśli marzy ci się aby kariera nabrała rumieńców warto intensywniej poszerzać horyzonty, stać się atrakcyjniejszym i lepiej przygotowanym pracownikiem. Może powinnaś nauczyć się obcego języka? W sercowych sprawach w końcu miesiąca także jest szansa na… przyspieszenie. Miłość, która zacznie się teraz będzie zmysłowa i namiętna.

GRUDZIEŃ – Dzięki wsparciu Jowisza zaczyna się dobra passa i mimo, że jest to końcówka roku również za sprawą Merkurego i Słońca, będziesz pełna energii. Warto podjąć decyzje, jeśli trzeba, dokonać korekty planów, może nawet zmienić metody działania? Świąteczne prognozy zapowiadają się pomyślne również dla Wag zakochanych…