TY I WENUS
Twoja towarzyska natura będzie dużym atutem bo nawiązywanie kontaktów z otoczeniem okaże się bardzo potrzebne. To co najlepsze spotka cię wśród ludzi. Dlatego warto w tym roku odkryć i pielęgnować w sobie cechy takie jak życzliwość i tolerancja ponieważ w konsekwencji one pozwolą ci czuć się lepiej wśród ludzi. To proste. Kto sam nie krytykuje nie czuje się krytykowany. Zwykle projektujemy na otoczenie swoje własne nastawienie. Im będzie ono bardziej przyjazne tym swobodniej i radośniej będziesz wyrażać swoją osobowość! Z drugiej jednak strony nie oceniaj tylko nikogo po pozorach, nie zawieraj pochopnie znajomości i dokładnie przyjrzyj się każdemu człowiekowi zanim wyrobisz sobie zdanie na jego temat. Poza tym zwróć w tym roku uwagę na to jak traktujesz siebie, czy twoja postawa opiera się na samoakceptacji. Pamiętaj, że to ty dajesz innym wskazówki jak mają z tobą postępować. Jeśli sama czujesz dla siebie szacunek nie zabraknie ci go w kontaktach z innymi.

TY I SATURN
Saturn aktualnie kończy swoją niemal 30 letnią podróż przez twój kosmogram a ty wchodzisz teraz w dwuletni etap przygotowań do nowego cyklu. To poważna sprawa, czas moment rewidowania życiowych celów i planów po to by lepiej odzwierciedlały twoje prawdziwe wewnętrzne potrzeby.  Nie stresuj się więc jeśli stwierdzisz, że obecnie posuwasz się do przodu wolniej niż dotąd. To naturalne a nawet niezbędne gdyż na razie nie jesteś jeszcze świadoma nowego kierunku.  Nie staraj się więc na przekór wszystkiemu przyspieszać tempa. Potrzebujesz czasu do namysłu. Skoncentruj się przede wszystkim na ukończeniu ważnych dla ciebie projektów, które stanowią obecną podstawę twojego życia. Jeżeli coś przestaje dobrze funkcjonować - na przykład odczuwasz, że twoja kariera przestaje się rozwijać lub relacja rodzinna staje się problemem, nie panikuj. Jedynie wnikliwie obserwując sytuację zrozumiesz co należy zmienić. Częściej posługuj się intuicją, będzie ci bowiem dawała sygnały. Jeśli poszłaś w kierunku, który oddala cię od tego, co uważałaś w życiu za ważne teraz  to dostrzeżesz i choć takie odkrycie bywa frustrujące, da ci szansę aby odnaleźć na powrót właściwą drogę.  Jeśli zignorujesz ten głos, w przyszłości gdy Saturn dotrze do twego Słońca, poczujesz, że coś cię omija. 

TY I MARS
W tym roku miedzy majem a listopadem w twoim znaku będzie znajdował się impulsywny Mars. Jeśli jesteś z natury „łatwopalna” może to oznaczać okres dość nerwowy, kiedy łatwo będzie urazić twoje wrażliwe Ego.  Jednak  dla Wodników świadomych siebie i własnych potrzeb będzie to czas owocny. Wzrośnie bowiem twoja asertywność, poziom energii i będzie chętna do podejmowania wyzwań.  Może chciałabyś coś zmienić, rozwijać nowe zainteresowania, spróbować swoich sił w czymś nowym? Jeśli tak – pamiętaj, że każdy czas jest odpowiedni, by szukać swojego spełnienia. To odpowiedni moment na odbycie podróży, zdanie egzaminu na prawo jazdy i debiut za kółkiem. Zastanów się również nad tym, czy twój styl życia odpowiada twoim oczekiwaniom? Chciałabyś być bardziej aktywna, uprawiać sport? Ten radykalny nastrój pomoże ci także rozstać się z tym niepotrzebnie zagraca twoją przestrzeń. Wyrzuć kosmetyki, których nie używasz, niemodne ciuchy, przedmioty, które nic dla ciebie nie znaczą. Wydaje się, że to jest nieważne? Wręcz przeciwnie. Te gruntowne porządki poczujesz także we własnej… głowie. Zdziwisz się jak wiele zyskasz miejsca na nowe piękne plany. 

TY I KSIĘŻYC
W tym roku, którego atmosfera ma w sobie coś z podsumowania warto zaufać nieco bardziej intuicji. Wpływ Księżyca, jeśli staniesz się skłonna pod podążania za nią, da ci szansę skonfrontowania się z doświadczeniami z przeszłości, być może nawet tej bardzo odległej, która jednakże wciąż rzuca cień na twoje szczęście. Niewykluczone, że będziesz miała do czynienia nawet z tym, co potocznie określa się karmą czyli skutkiem twoich poprzednich wcieleń. Powinnaś bardzo uważnie obserwować to co dzieje się w twoim życiu, szczególnie zaś zwróci uwagę na te sytuacje, które się w nim często powtarzają. Mam na myśli określony typ problemów, typów ludzi, z którymi masz do czynienia itp. Jest szansa aby w tym roku zrozumieć z jakiego powodu doświadczasz określonych problemów i twórczo je rozwiązać. Być może nawet doświadczysz czegoś w rodzaju olśnienia, zrozumiesz coś  bardzo istotnego, co do tej pory wydawało się nieczytelne. Odkryciom, których dokonasz towarzyszyć będzie szansa zmiany.

PROGNOZA DLA WODNIKA NA 2018 ROK

KARIERA
Otrzymujesz umiarkowane wsparcie gwiazd ale poczucie obowiązku pozwoli ci na odnoszenie sukcesów. Teraz jednak nie wymagaj jednak od siebie przesadnie wiele a raczej zastanów się w jakiej roli widzisz siebie w dalszej przyszłości. Twoją dewizą powinna stać się uważność i spokój. To co uda ci się osiągnąć stanowić będzie mocny fundament na nadchodzące lata.  Finansowe efekty  zależą od ciebie. Jeśli będziesz mądrze gospodarować zasobami wystarczy na więcej niż opłacenie rachunków. Począwszy od listopada korzystne położenie zajmie Jowisz więc możesz spodziewać się coraz lepszej passy.

I DEKADA –  W związku z tym, że na twój wyciek zodiaku największy wpływ wywiera Mars twoim poczynaniom powinien przyświecać rozsądek. Możesz zrobić naprawdę wiele dobrego ale trzymaj ambicję pod kontrolą. Nie pakuj się w konflikty szczególnie z szefem gdyż wasze relacje mogą się pogorszyć . Pociesz się tym, że ta próba może zakończyć się pełnym sukcesem, to znaczy Twoje kompetencje zostaną docenione, ale będziesz musiała udowodnić że je masz.  Z końcem roku twoje sprawy przyjmą dużo lepszy obrót! 

II DEKADA -  Projekty, które rozpoczęłaś w ubiegłym roku, będą toczyć się dalej aż osiągną stabilność.  Pracy szykuje się sporo ale będzie warto.  Potrzebna ci jest tylko cierpliwość, gdyż efekty twoich działań nie będą widoczne od razu. Skrupulatna realizacja wytyczonych planów, dodatkowe kursy i szkolenia, inwestycja w siebie pod postacią nauki obcego języka lub inne podobne czynności sprawią, że w kolejnym roku wystartujesz z dużym impetem. Pieniądze warto mądrze zainwestować.

III DEKADA – Masz szansę na drobne ale satysfakcjonujące sukcesy, twoja forma intelektualna będzie wysoka. Mimo to lepiej teraz nie zaczynać niczego nowego co wiąże się z ryzykiem lub koniecznością długofalowych działań. Dla własnego dobra nie zawieraj również pochopnie transakcji, zaś wszelkie umowy podpisuj po dokładnym zapoznaniu się z tekstem pisanym "drobnym druczkiem". Skorzystaj za to koniecznie z okazji do służbowych podróży, nie wzbraniaj się przed nawiązywaniem kontaktów w branży.

Najlepszym współpracownikiem okażą się  Bliźnięta.  Strzelec doda ci odwagi i zachęci do poszerzania horyzontów. Podpatruj działania Ryb a podejmiesz słuszne decyzje finansowe. Byk może cię denerwować ale warto wziąć jego opinię pod uwagę.

MIŁOŚĆ
Życie uczuciowe większości Wodników będzie teraz bezpieczne i przyjemne. Zawarte niedawno związki wejdą teraz w fazę stabilizacji, więc możecie spokojnie patrzeć w przyszłość. Prócz fascynacji odnajdziecie także wspólne zainteresowania, wspólne plany, być może także satysfakcję płynącą z rodzicielstwa. Samotna? W tym roku okaże się, że miłość jest niczym polne kwiatki. Zakwita w najmniej spodziewanych miejscach. Jeśli więc jej szukasz nie zniechęcaj się skromnym początkiem, odrzucaj banalnych zaproszeń do znajomych, bo może cię coś ominąć.

I DEKADA - Na twój wycinek zodiaku wpływa Mars! Wciąż zakochani odczują ten wpływ jako sygnał do większej aktywności. Nuda bywa dla miłości zabójcza! Tym parom, które prowadzą ze sobą wojnę wojownicza planeta może dać się trochę we znaki, gdyż o kompromis będzie trudno. Pamiętaj, że od szerokości twojego spojrzenia, tolerancji zależy wiele. Tak czy siak nie ma sensu się ranić! Na szczęście już jesienią na wasze niebo nadciąga Jowisz powiewając białą flagą. Dla samotnych szansa na miłość.  Gorącą i namiętną. Nie obiecujcie sobie, że zostaniecie przyjaciółmi!

II DEKADA - Twój wycinek zodiaku znajduje się teraz w niemal neutralnej aurze co oznacza, że panować będzie miły rodzinny spokój przeplatany przyjemnościami. Jeśli umiesz cieszyć się z drobiazgów nie będziesz miała powodów do narzekań. Sytuacja w dużym stopniu zależeć będzie od ciebie. Wykaż inicjatywę.  Zorganizuj kilkudniowy wyjazd z przyjaciółmi lub wielki zjazd rodzinny. Dla samotnych Wodników z tego wycinka zodiaku szanse spotkania kogoś wartościowego są całkiem spore. Jeśli jednak nieodzowne są ci głośne fanfary zapowiadające miłość będziesz musiała zaczekać do przyszłego roku.

III DEKADA - Kosmiczna aura wokół ciebie jest spokojna więc twoje osobiste życie potoczy się bez wstrząsów, aczkolwiek ogólna atmosfera w związku stanie się nieco poważniejsza. O ile w zeszłym roku więcej czasu poświęcaliście rozrywkom o tyle w tym na ich miejsce pojawią się obowiązki rodzinne. Wygląda jednak na to, że spełniać je będziecie z przyjemnością i zaangażowaniem. Opieka nad nowo narodzonym dzieckiem, budowa domu nadadzą wzajemnym relacjom zupełnie nowy wymiar.

HOROSKOP WODNIK OD STYCZNIA DO GRUDNIA 2018

STYCZEŃ -  Choć to początek roku dla ciebie czas na zwolnienie tempa. Twoja wewnętrzna energia osiągnie tendencję zniżkową i będzie tak aż do urodzin. Nie zaczynaj nowych przedsięwzięć, skup się na porządkowaniu spraw bieżących. Spójrz na mijający rok, dokonaj bilansu zysków i strat, oddaj długi, wyrównaj rachunki. Przygotuj się na to, by nowy rok astrologiczny zacząć jak najlepiej! Stanie się to już w trzeciej dekadzie stycznia. Cała naprzód!

LUTY – Słońce, Merkury i Wenus w twoim znaku! Wykorzystaj silny impuls z kosmosu i w pierwszej połowie lutego przeprowadź pożądane zmiany, załóż fundamenty pod przyszłe osiągnięcia. Zdobywaj co jest do zdobycia! Twoje myślenie cechować będzie poczucie realizmu. W miłości też sprawdzi się teraz zasada, że nie jest szczęściem patrzenie sobie w oczy lecz wspólne patrzenie na świat.

MARZEC – Nadal sprzyja ci Mars, Merkury i Wenus. To ten moment, kiedy twój urok działa na płeć odmienną szczególnie silnie. Wolne Wodniki zapomną o samotności. W stałych związkach także pora na zryw temperamentu. Masz także szansę na finansowe sukcesy. Wiele istotnych spraw uda się teraz załatwić! Dlatego nie odkładaj nic na później. Działaj!

KWIECIEŃ - Czas sprzyja systematycznej pracy i pomnażaniu majątku, pod warunkiem, że nie okażesz się zachłanna. Zmiany, które chciałabyś przeprowadzić okażą się bardziej realne w lipcu.  W sprawach sercowych nienajgorsze prognozy, tylko otwórz się wreszcie na miłość, nie trzymaj się bezpiecznych tematów, postaw na jedną kartę! Zadbaj teraz o zdrowie, twoja kondycja jest średnia.

MAJ - Gwiazdy sprzyjać będą nadal materialnym planom, a Wenus w obszarze romansowym uczyni cię też bardzo urokliwą i sympatyczną, co doskonale wpłynie na relacje z otoczeniem. Staniesz się bardzo popularna. Warto poprzeć to dobrą prezencją, pomyśleć o wiosennej garderobie, nowych perfumach, twarzowym uczesaniu. Z końcem miesiąca na twoje terytorium wkracza energiczny Mars!

CZERWIEC – Część z was ma już za sobą dość wyczerpujący energetycznie okres. Będzie coraz lepiej! Zdrowie i nastrój się poprawią. Gdy poczujesz się wreszcie świetnie, zainteresuj się sposobami na utrzymanie tego korzystnego stanu rzeczy.

LIPIEC  – Pierwsza połowa lipca przyniesie okazje do sukcesów zawodowych i osobistych ale w drugiej połowie miesiąca Merkury i Mars ustawiają się do siebie w kwadraturze, więc ty także unikaj konfliktów, dbaj o zdrowie i podróżuj z zachowaniem ostrożności. Aby nie popełnić błędów, staraj się podejmować wyważone decyzje. Do ewentualnych egzaminów bądź dobrze przygotowana.

SIERPIEŃ  - Mars i Merkury ciągle wprowadzają bałagan ale wyczucie realizmu pozwoli na celne posunięcia. Nawet jeśli miałaś z kimś problemy - nie warto się odgrywać. Niech wystarczy ci fakt, że racja jest po twojej stronie. W związkach zwracaj największą uwagę na to, co was zbliża. Poszukiwanie ideału mija się z celem, ważne by ogólny bilans wychodził na plus.

WRZESIEŃ – Szykują się tak zwane wzloty i upadki.  W pracy rób przede wszystkim to, co do ciebie należy, ale nie zajmuj się drobiazgami. Pieniądze, będą miały tendencję do odpływu, nie tylko w związku z wakacyjnymi wydatkami. Nie zgub ich w jakimś powakacyjnym rozgardiaszu. Jeśli teraz wypoczywasz postaraj się o kompromis pomiędzy potrzebami twoimi a oczekiwaniami bliskich.

PAŹDZIERNIK –  Babie lato powita cię zmienną aurą. Otrzymasz niejedno zaproszenie i sama będziesz przyjmować gości. Warto jednak trzymać rękę na pulsie w ważnych sprawach bo w drugiej połowie października nie wszystko ułoży się całkiem gładko. Postępuj stanowczo ale nie nazbyt arbitralnie. Zadbaj o swoje zdrowie, zrób przegląd techniczny samochodu szczególnie jeśli długo ci służy.

LISTOPAD – Jesień okaże się pełna pilnych spraw. Będą wizyty w urzędach, załatwianie spraw finansowych. W pierwszej połowie listopada towarzyszy ci jeszcze  Mars. Masz  dużo emocjonalnej siły, nie spiesz się jednak, bo to co dzieje się wokoło wymaga staranności i emocjonalnego spokoju. Uwaga, staraj się nie przemarznąć, bo jeśli dopadnie cię grypa, wokół zapanuje bałagan.

GRUDZIEŃ – Jowisz jest już w korzystnym położeniu! Koniec roku przyniesie powodzenie sprawom finansowym, dzięki precyzji w działaniu możesz osiągnąć znaczne zyski. Stać cię będzie na to, by bliskim sprawić wymarzone prezenty, a  dzięki dobrej organizacji czasu unikniesz zamieszania spowodowanego przedświąteczną gorączką. Poza tym zaufaj sercu, daj  szansę miłości!