Zadbaj o relacje

lojalność w miejsce rywalizacji sprawi, że twoja praca stanie się miejscem przyjaznym, do którego idzie się z przyjemnością. Oczywiście ty sama musisz najpierw w to uwierzyć, Ale kiedy tak się stanie, wszystko zacznie się układać. Nareszcie!

TY I JOWISZ

Jowisz do grudnia znajduje się w obszarze związanym z relacjami, nawiązywaniem kontaktów, popularnością towarzyską. Dzięki temu otoczy cię wielu ludzi, ale pamiętaj: ilość nigdy nie zastąpi jakości. Można wszak być samotnym w tłumie. Dlatego nie bij rekordów w pozyskiwaniu lajków na Facebooku, tylko zainwestuj w wartościowe więzi i spośród otaczających cię osób wybierz prawdziwych przyjaciół. Ty także dawaj coś z siebie. Nawet jeśli masz wiele pracy, wygospodaruj czas dla bliskich. Doceń życzliwość, wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, które daje więź z nimi, i odwzajemniaj to. Przyjaźń jest wymianą, procesem dawania i brania. Jeżeli podzielisz się tym, co masz, bądź pewna, że pozytywna energia wróci do ciebie w dwójnasób. Także w pracy staraj się nawiązać bardziej otwarte i bezpośrednie relacje z ludźmi, którzy wydają ci się warci zaufania. Na pewno na tym nie stracisz.

TY I MERKURY

W tym dość spokojnym i przyjaznym roku warto znaleźć czas na głębszą refleksję. Możesz zrobić coś, aby twoje życie stało się lepsze. Podobno szczęście nie jest stacją, ale sposobem podróżowania, więc ty od teraz podróżuj w pierwszej klasie. Cena biletu? Szeroki uśmiech. Staraj się dostrzegać wszystko, co nadaje smak życiu, nawet jeśli są to drobiazgi. Jeżeli czujesz, że życie ugrzęzło w rutynie, zacznij robić rzeczy, których do tej pory nie robiłaś. Podróże, nowe wyzwania? Czemu nie! Zwiedzaj inne kraje, poznając zwyczaje żyjących tam ludzi. Dzięki temu zaspokoisz swoją wrodzoną ciekawość świata. Weź udział w jakimś konkursie, przystąp do rywalizacji w dziedzinie, w której czujesz się specjalistką. Nieważne, czy zajmiesz pierwsze miejsce. Już sam udział przysporzy ci kibiców i wielbicieli. To nie tylko dreszczyk emocji, ale też szansa zyskania doświadczenia.

TY I NEPTUN

Pewnym wyzwaniem może być dla ciebie wpływ Neptuna. Dewizą na ten rok jest wnikliwe przyglądanie się sytuacjom zbyt pięknym, aby były prawdziwe. Jeśli jesteś osobą rozsądną, podejmującą przemyślane decyzje, będzie to tylko egzamin z poczucia realizmu, który zdasz na piątkę. Czytaj zatem dokładnie wszelkie dokumenty, pod którymi składasz swój podpis, nie rozstawaj się z kalkulatorem, gdyż ktoś może ci obiecywać złote góry, które – po przeliczeniu wszelkich kosztów – okażą się zamkami z piasku. Jeśli masz skłonność do chowania się przed trudnościami, przyjdzie ci odkryć, że żyjesz iluzją. Obyś nie wpadła w sidła sekty obiecującej gotowe odpowiedzi albo w pułapkę fałszywego szczęścia, które zapewniają używki. Strzeż się tego! Możesz mieć także tendencję do idealizowania nowo poznanych partnerów. Dlatego daj sobie czas na odkrycie prawdy. Związane osoby powinny dążyć do jasnych sytuacji partnerskich.

TY I KSIĘŻYC

Nadszedł czas dobry na to, aby lepiej poznać swoją kobiecą naturę, wzmocnić poczucie własnej wartości i poczuć się lepiej we własnej skórze. W tym celu wykorzystaj intuicję Księżyca i podejdź konstruktywnie do życia oraz własnych cech charakteru. Także tych, które się wydają – tobie lub innym – wadami. Otoczenie zarzuca ci, że jesteś powierzchowna? A może po prostu żądna wrażeń, ciekawa nowości, chcesz czuć, że żyjesz. Ktoś uważa, że brak ci konsekwencji? Cóż, może to po prostu pragnienie, które każe ci iść wciąż dalej i dalej, nie zatrzymując się z byle powodu. Nie sądzisz? Usłyszałaś, że jesteś zdystansowana? Hmmm... Nie każdy musi od razu wyznawać miłość. Jak widzisz, wszystko zależy od punktu widzenia. Oczywiście nie znaczy to, że powinnaś w życiu lawirować i szukać sprytnych wytłumaczeń dla swoich nieodpowiednich zachowań. Najważniejsze, by wiedzieć, czego i w jaki sposób należy bronić, a kiedy w ogóle nie warto kruszyć kopii. Zanim z rocznego kalendarza spadnie ostatnia kartka, powinnaś już dobrze wiedzieć, kim jesteś i odróżniać wady od zalet. Niektóre cechy na pewno można w sobie nieco zmienić, by łatwiej było żyć, a inne warto rozwijać i pielęgnować.

PROGNOZA DLA BLIŹNIĄT NA 2019 ROK

Inwestuj w siebie
To dobry czas na zwiększanie swoich kompetencji, zdobywanie wiedzy i umiejętności. Bardzo szybko zaprocentuje to lepszą pozycją zawodową. Wykorzystaj szanse.

HOROSKOP BLIŹNIĘTA - ŻYCIE OSOBISTE

Życie większości Bliźniąt zapowiada się przyjemnie i stabilnie. Do grudnia, kiedy to na twojej mapie nieba znajduje się życzliwy Jowisz, temperatura uczuć podskoczy. Niezdecydowani uznają, że dość czekania i wyznaczą wreszcie datę ślubu. Mający się ku sobie odważą się na wyznania. Dla samotnych stworzy się wiele obiecujących sytuacji. Może nawet kandydatów do serca i ręki będzie dwóch albo trzech. Prawdziwa klęska urodzaju! Pojawią się też możliwości, byś mogła podnieść standard swojego życia, kupić wygodniejsze mieszkanie, wybrać się we wspaniałą podróż marzeń. Niektóre osoby zdecydują się na powiększenie rodziny.

I DEKADA
Pozornie wydawać się może, że teraz niewiele się dzieje w twoim życiu uczuciowym, ale jeśli masz za sobą nerwowy rok, spokój bardzo ci się przyda. Twój wycinek znaku otrzymuje nieco słabsze wsparcie planet, zdaj się więc na dodające energii wpływy Merkurego, który obiecuje otwartość i umiejętność prowadzenia dialogu. Związki, które pokonały zakręty, wyjdą teraz na prostą. Cieszcie się życiem. Single całkiem niepostrzeżenie mogą przekroczyć granicę przyjaźni i kumple staną się kochankami. Okaże się, że w nowej roli obie strony sprawdzają się świetnie.

II DEKADA
Już od stycznia możesz się stać obiektem czyjejś adoracji. Dla związanych Bliźniąt szanse na przyjemne ożywienie życia towarzyskiego, inspirujące podróże. Atmosfera w domu ciepła i przyjazna. Może przygarniecie zwierzaka, który da wam mnóstwo radości? Jesteś singlem? Nie będziesz narzekać na samotność. Możesz także wyjechać z kraju do ukochanego. Z uwagi na wpływ Neptuna daj sobie jednak trochę czasu na ostateczną decyzję lub zostaw uchyloną furtkę, bo twoje uczucia mogą się zmienić. A może odkryjesz, że obietnice były trochę podkolorowane?

III DEKADA
Jowisz opiekujący się twoim wycinkiem znaku sprzyja budowaniu trwałych więzi i znalezieniu własnego miejsca na ziemi. Osoby, które zdecydowały się na budowę własnego lokum, sprawnie poradzą sobie z tym wyzwaniem. Rodzina może wam się powiększyć. Jesteś singlem? Ktoś wart grzechu ma cię na oku. Temperatura uczuć będzie wysoka, ale bez obaw, tym razem się nie sparzysz. Wprawdzie chwilami może ci się wydawać, że wszystko dzieje się zbyt szybko, ale nie bój się tego, nie rezygnuj. Planety przewidują także happy end dla ekspresowo zawartych związków

HOROSKOP BLIŹNIĘTA - KARIERA I PIENIĄDZE

Zmobilizuj się, bo realizacja planów okaże się teraz łatwiejsza niż dotąd. Dzięki pomocy Jowisza możesz liczyć na wsparcie życzliwych osób, ale także na własną pomysłowość i okoliczności sprzyjające dokonywaniu korzystnych zmian. Dzięki aktywności twoja sytuacja zawodowa i finansowa stanie się stabilna. Poczujesz, jak twoje akcje idą w górę, ale pamiętaj, że na dłuższą metę dobre wrażenie nie wystarczy, liczyć się będą zdobyte umiejętności i doświadczenie.

I DEKADA
To będzie dobry rok dla osób pracujących w spokojnym, ale rytmicznym tempie. W miesiącach, w których znajdziesz się w orbicie Merkurego, twojego opiekuna (na przełomie maja i czerwca, we wrześniu i grudniu) opłaci się być bardziej aktywną. Pojawią się okazje finansowe, które wykorzystane, przyniosą stabilizację. Przyda się lepsza znajomość komputera, języka obcego itp. Pozostałe miesiące okażą się korzystne, choć pozbawione spektakularnych wydarzeń.

II DEKADA
Rakieta zmierzająca do stacji sukces przyspieszy. Nie przysypiaj więc, tylko przygotuj się do zawodowej ekspansji. Może pojawić się okazja do awansu, odbycia dalekiej podróży służbowej. Wpuść do swojego życia zawodowego nową energię. Bliźnięta urodzone w środku tej dekady, którym obraz sytuacji zaciemnia Neptun, nie powinny jednak ryzykować.

III DEKADA
Zadbaj o solidne podstawy swojej działalności zawodowej. To dobry rok na założenie firmy albo poprawienie swojej opinii w pracy. Świetne wyniki uzyskasz, jeśli połączysz kreatywność i pomysłowość z już zdobytymi doświadczeniami. Otwartość sprawi, że weźmiesz pod uwagę całkiem nowe, interesujące rozwiązania. Sytuacja finansowa rysuje się stabilnie – nadszedł dobry czas na długofalowe inwestycje i skuteczne oszczędzanie. Jeśli masz jakieś nadwyżki finansowe, odkładaj je w banku lub zainwestuj w nieruchomość.

HOROSKOP BLIŹNIĘTA -  DLA ZDROWIA

Nie masz powodów do obaw. Ten rok sprzyja skutecznym kuracjom odżywczym, regeneracyjnym i upiększającym. Do grudnia częściej zerkaj na wskaźnik wagi, jeśli masz słabość do dobrej kuchni. Na szczęście bliźnięta lubią ruch, więc bilans energetyczny będzie właściwy.

HOROSKOP BLIŹNIĘTA - JEŚLI JESTEŚ LICZBĄ:

1. W nadchodzącym roku nastąpi przejście od rozrywek do wytężonej pracy. Działasz jednak we własnym interesie, więc nie narzekaj na brak czasu, tym bardziej że wszelkie zaniedbania mogą mieć długo odczuwalne reperkusje. Lepiej nie podejmować teraz ryzyka finansowego. Skupienie uwagi na tych obszarach może sprawić, że zabraknie ci czasu na pielęgnowanie kontaktów międzyludzkich. Możliwe więc, że pojawią się tęsknoty za większą bliskością, ale na szczęście przejściowe.

2. Wibracje tego roku wprowadzają zmiany z jednej strony oczekiwane, a z drugiej zakłócające dotychczasowe poczucie ładu i bezpieczeństwa. Jeśli lubisz stabilizację, ta zaskakująca dynamika może cię nieco stresować. Za to osoby, które są elastyczne i energiczne, będą w swoim żywiole. Istnieją duże szanse na to, aby twoja sytuacja życiowa uległa korzystnej zmianie, choć niewykluczone, że coś, co się wydarzy w sferze uczuciowej, nie będzie trwać długo.

3. Może zdarzy ci się od kogoś usłyszeć, że emanujesz wewnętrznym blaskiem. Zapewne tak jest i twoja atrakcyjność wzrasta. Miej oczy otwarte, bo jeśli szukasz miłości swego życia, dzieli cię od niej tylko jeden malutki krok. Możesz za to stracić zainteresowanie pracą i wszystko, co z nią związane, odkładać na potem. Pamiętaj jednak, że dobrze jest w życiu znaleźć właściwe proporcje.

4. To dobry rok na rozwój osobisty, duchowy, na zdobywanie tytułów naukowych i edukację. Refleksyjne podejście do życia pomaga w wielu sytuacjach, czasami jednak skłania do odbierania z nadmierną powagą rzeczy mało istotnych. Jeśli czujesz, że nieustannie balansujesz między osiągnięciem spokoju wewnętrznego a chęcią zadowolenia świata, spróbuj spojrzeć na to z dystansu i osiągnąć równowagę.

5. Nowe znajomości są bardzo prawdopodobne. Niektóre spotkania mogą mieć szczególny charakter. Wniosą coś do twego życia, zwiększą świadomość. Osoby już związane będą mocno zaabsorbowane ważnym projektem, ale nie powinny zapominać o drobnych przyjemnościach. Uwaga! Niepowodzenia mają przyczynę w twoim wcześniejszym postępowaniu. Kosmos odpłaca ci za uczynione dobro lub zło.

6. Te z was, które z jakichś powodów cierpią, mają poczucie krzywdy, psychicznej niewygody, niech cierpliwie czekają. Sytuacja wkrótce się zmieni. Jeśli do tej pory coś ci się nie udawało, pomyśl, że zaraz rozpoczniesz zupełnie nowy etap w życiu. Możesz osiągnąć w nim dużo więcej niż dotychczas. Trzymasz swoją przyszłość we własnych rękach, a przed tobą kosmiczny ocean możliwości. Powodzenia!

7. Pora zapomnieć o przykrych doświadczeniach. Wyciągnij z nich tylko słuszne wnioski i rozpocznij od nowa. Nawet jeżeli doznałaś jakichś strat, nie wracaj już do przeszłości. Spoglądaj w przyszłość z optymizmem. W twoim życiu nastąpią wkrótce różne konstruktywne zmiany – od drobnych, takich jak obcięcie włosów czy zakup nowych mebli, do poważnych – jak ślub, rozwód, narodziny dziecka, przeprowadzka.

8. Życiowe plany, nakreślone z rozmachem i optymizmem, będą wymagały większej mobilizacji niż dotąd. Jednakże nie upadaj na duchu. Pamiętaj, że bardziej cenimy coś, co wymagało od nas zwiększonego wysiłku i czasu. Pozwól sprawom toczyć się własnym torem, a wkrótce przekonasz się, że jest to wyjście najlepsze z możliwych. Regeneruj siły, wycisz emocje. Nadszedł doskonały moment, by zadbać o zdrowie.

9. Nastąpi spory postęp w sprawach materialnych, zawodowych i osobistych. Wokół ciebie będzie się działo wiele interesujących rzeczy, a rozbudzona ciekawość świata i błyskotliwe poczucie humoru sprawią, że wzbudzisz sympatię i zainteresowanie otoczenia. Jeśli jesteś spragniona miłości, wieści są pomyślne. Czeka cię romans – taki za jakim tęsknisz!

DOBRA RADA NA CAŁY ROK DLA BLIŹNIĄT

To świetny czas na rozwój osobisty, duchowy, na doskonalenie się. Szukaj nowych dróg, zadawaj sobie trudne pytania. Filozoficzne podejście do życia ułatwi rozwiązywanie problemów.